Kontrola L4

/ 13 odpowiedzi
Przedwiośnie to okres w którym więcej się choruje, bo więcej jest tego syfu w powietrzu. Zastanawiam się w związku z tym, jak to jest z kontrolami, bo podobno jest ich teraz więcej...?
ogtw

Jeżeli kontrole przynoszą efekty, to trzeba kontrolować. Udawanie chorego to zwykła kradzież. (2018/03/18 10:26)

zielony401

Jest więcej bo L4 lekarze przesyłają do ZUS-u drogą elektroniczną co przyspiesza procedury.Druga sprawa to bankrut który szuka pieniędzy;) (2018/03/18 13:49)

zielony401

Jeżeli kontrole przynoszą efekty, to trzeba kontrolować. Udawanie chorego to zwykła kradzież.

Zwyklą kradzieżą jest 2100 Brutto podstawy! Udawanie przez pracodawce że płaci zmusza ludzi do udawania.Niech dadzą przyzwoicie zarobić to i L4 będzie mniej bo się po prostu nie będzie opłacać:) (2018/03/18 13:53)

Jakub Woś

Jeżeli kontrole przynoszą efekty, to trzeba kontrolować. Udawanie chorego to zwykła kradzież.

ÂZwyklą kradzieżą jest 2100 Brutto podstawy! Udawanie przez pracodawce że płaci zmusza ludzi do udawania.Niech dadzą przyzwoicie zarobić to i L4 będzie mniej bo się po prostu nie będzie opłacać:)

Średnie wynagrodzenie w Polsce to blisko 5000zł brutto. Kto Ci każe za 2100 pracować (2018/03/18 17:21)

pakul1206

ÂÂZwyklą kradzieżą jest 2100 Brutto podstawy! Udawanie przez pracodawce że płaci zmusza ludzi do udawania.Niech dadzą przyzwoicie zarobić to i L4 będzie mniej bo się po prostu nie będzie opłacać:)

Średnie wynagrodzenie w Polsce to blisko 5000zł brutto. Kto Ci każe za 2100 pracować
Średnie wynagrodzenie możesz sobie w buty wsadzić, sprawdz ile wynosi mediana płac, będzie to z połowa tej śmiesznej średniej.

(2018/03/18 18:37)

zielony401

Ja pisałem o najniższej krajowej:/ Średnia to abstrakcja dla zwykłego zjadacza chleba.A jeżeli uważasz że w tym pięknym kraju nad Wisłą zarobki są zadowalające to jesteś zwykły włazid....a tzn twój pracodawca nie martwi się jak go ta d..a swędzi!!! (2018/03/18 19:03)

Jakub Woś

Ja pisałem o najniższej krajowej:/ Średnia to abstrakcaj dla zwykłego zjadacza chleba.

Napisałeś też żeby pracodawca dał przyzwoicie zarobić, a to nie do pracodawcy trzeba mieć pretensje. Po pierwsze do siebie, że się nie walczy o swoje. 2100 brutto to jakieś 1500 do ręki. Pracodawca żeby Ci dać te 1500 musi wyłożyć ponad 2500. Czyli 1000 zgarnia Państwo Polskie za co? Za lata czekane w kolejkach do lekarza? Za 1200zł emerytury które statystyczny Polak bierze przez 8 lat a pracuje na nie 40lat (2018/03/18 19:18)

Jakub Woś

Ja pisałem o najniższej krajowej:/ Średnia to abstrakcja dla zwykłego zjadacza chleba.A jeżeli uważasz że w tym pięknym kraju nad Wisłą zarobki są zadowalające to jesteś zwykły włazid....a tzn twój pracodawca nie martwi się jak go ta d..a swędzi!!!

He he he ja ze swoich zarobków jestem zadowolony. Jeśli Ty ze swoich nie jesteś to Ty masz problem. W tajemnicy Ci napiszę, że przyjeżdząjący do Polski obywatel Ukrainy siada na tira i ma 5-7tys netto. (2018/03/18 19:28)

zielony401

Zgadza się.Ma 5-7 tyś. Ale jakim kosztem? 30 dni w trasie i niezliczona liczba kilometrów.Ja nie narzekam na swoje zarobki.Poprostu wk... mnie jak widze co robia prywaciarze z pracownikiem za przyzwoleniem władzy.Wyda 1000 władzy(nie popieramtego) a zarobi na tobie 2000 na czysto. Mi karzesz zmieniać prace a nie podobają Ci kolejki do lekarza? To lecz sie prywatnie.Przeciez Cię stać:) (2018/03/19 08:01)

Jakub Woś

Zgadza się.Ma 5-7 tyś. Ale jakim kosztem? 30 dni w trasie i niezliczona liczba kilometrów.Ja nie narzekam na swoje zarobki.Poprostu wk... mnie jak widze co robia prywaciarze z pracownikiem za przyzwoleniem władzy.Wyda 1000 władzy(nie popieramtego) a zarobi na tobie 2000 na czysto. Mi karzesz zmieniać prace a nie podobają Ci kolejki do lekarza? To lecz sie prywatnie.Przeciez Cię stać:)
Skoro prywaciarz na pracowniku zarabia 2000 na czysto to dlaczego nie zostaniesz prywaciarzem. Zatrudnij 10 osób i masz 20 tys w kieszeni miesięcznie. To takie proste przecież. Po za tym ja Tobie nic nie każe.
(2018/03/19 08:45)

zielony401

Proszę obrńca dobrodziei prywaciarzy?Chyba że sam nim jesteś?;> Jaki jest koń każdy widzi i tyle w temacie.Kończe tą dyskusje bo zeszła na inny temat. (2018/03/19 10:29)

piotr-benet

Prywaciarz - jakie to brzydkie słowo. Nie chcę siać zamętu, ale to dzięki małym i średnim firmą które zatrudniają i wydają w Polsce możemy cieszyć się takim wzrostem jaki mamy obecnie.
Poza tym firmy zatrudniajace powyżej pewnego pułapu przez pierwszy miesiąc muszą same opłacać chorobowe pracownikowi, prowadząc przy tym naprawdę rozległą dokumentajcę. E-zwolnienia moim zdaniem dobry kierunek, bo ilość lewych L4 jest naprawdę bardzo duża. A tutaj ciekawy tekst: http://conperio.pl/e-zwolnienia-lekarskie-wplyna-zarzadzanie-absencja-chorobowa-firmach/ o tym jak e-zwolnienia wpływają na ilość wystawianych zwolnień chorobowych. (2018/03/19 11:40)

zielony401

Lewe tzn. symulowane? Tak jak były tak będą.E-zwolnienia maja na celu ułatwienie pracy ZUS-owi. (2018/03/19 15:52)