Zaloguj się do konta

Kontrola KW przez WOPR

utworzono: 2013/08/18 12:41
kubica1

Witam wszystkich.
Mam zapytanie? Czy ktoś z kolegów i koleżanek wie może, czy we Wrocławiu na Odrze karty wędkarskie może sprawdzać nam znany w całej Polsce WOPR ?
Wczoraj miałem kontrole przeprowadzoną przez ich ludzi.
Oczywiście wiem dobrze kto jest powołany do takich kontroli, ale WOPR ?
Pozdrawiam
[2013-08-18 12:41]

CZzesio

Cześć :) Tak sobie myślę ,że skoro leśniczy może mnie skontrolować (?) to czemu nie  WOPR :) Oni przynajmniej mają coś wspólnego z wodą ;)
Może mam miękko-łagodną naturę ( i nic do ukrycia) ale dla świętego spokoju mogę kartę okazać nawet księdzu jeśli łowię w jego parafii ...zajmie mi to góra minutę ..a kłótnia z żądnym władzy organem zajmie duuuuużo więcej i może dojść do wpie...ol  ,bo wybuchowy jestem ;))
A patrząc z drugiej strony , narzekamy na kłusoli , na brak kontroli przez strażników SSR i PSR , więc cieszmy się ,że WOPR poniekąd przyłącza się do walki z kłusownictwem :)

 

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ strażników Straży Leśnej,
g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,
i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt
wędkarski, złowione ryby i przynęty.


[2013-08-18 13:09]

JKarp

CześćNo tylko Pani Zosia z zieleniaka nie może kontrolować wędkarzy ;-)
A co ten WOPR może wiedzieć o wędkowaniu ?Owszem służby uprawnione jak najbardziej ale nie uprawnieni ?" Upraniony di rybactwa " czyli Pan Dyrektor ...JK [2013-08-18 14:47]

WOPR nie może. Pozdrawiam
[2013-08-18 15:14]

DaViDoSeK

WOPR raczej nie może kontrolować. [2013-08-18 15:33]

Artur z Ketrzyna

Cześć :) Tak sobie myślę ,że skoro leśniczy może mnie skontrolować (?) to czemu nie  WOPR :) Oni przynajmniej mają coś wspólnego z wodą ;)
Może mam miękko-łagodną naturę ( i nic do ukrycia) ale dla świętego spokoju mogę kartę okazać nawet księdzu jeśli łowię w jego parafii ...zajmie mi to góra minutę ..a kłótnia z żądnym władzy organem zajmie duuuuużo więcej i może dojść do wpie...ol  ,bo wybuchowy jestem ;))
A patrząc z drugiej strony , narzekamy na kłusoli , na brak kontroli przez strażników SSR i PSR , więc cieszmy się ,że WOPR poniekąd przyłącza się do walki z kłusownictwem :)



Zgadzam się w 100%.
I powinniśmy takim organizacjom za to dziękować.

Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...
[2013-08-18 16:56]

JKarp

" Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu..."
Nie lubię kontroli, na sumieniu nic nie mam a te frazesy i ustawianie wszystkich w jednym szeregu i mierzenie jedną miarką " to se ne wraci " .To zdanie to bezsensowny, obraźliwy frazes coś w stylu " - Panie Kierowniku, ekspedientka podaje mi kurczaka brudną ścierką.   Podstawowe zasady higieny pracy..- Podstawowe zasady higieny pracy, mówią, że jak się wchodzi to się puka,   a Pan wchodzi bez pukania i to z brudną ścierką.- Ścierkę mi ukradł, moje narzędzie pracy!- Właśnie! Bo to złodziej!- I pijak!! Bo każdy pijak to złodziej!!!!"
JK [2013-08-18 17:20]

ryukon1975

Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...







Dobrze że moi sąsiedzi tak nie myślą bo właśnie wróciłem z ryb i pewno już by mi przeszukanie domu i liczenie ryb robili. :)))))
[2013-08-18 20:09]

Iras1975

Dziś miałem kontrolę na jeziorze, gdzie jest zakaz wędkowania z pontonów. Wędkowałem z łodzi Kolibri K 260. Panowie policjanci dosyć daleko ode mnie zwolnili i cicho podpłynęli, w tym czasie holowałem jednego pasiaka. Wątpliwości co do rodzaju "sprzętu pływającego" zostały szybko rozwiane i nastąpiła kontrola dokumentów, w tym czasie miałem jeszcze jedno branie, podpytałem o wyniki wędkarzy na innym jeziorze i... to by było na tyle.

Powinienem może to wkleić w wątku, który bezpośrednio dotyczył tematu: łodzi, "pontonów";) i innych statków, ale tutaj chyba też będzie pasowało.

Z serdecznym pozdrowieniem dla kolegi MASTINO. :)

[2013-08-18 20:34]

notaki

Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...


Totalna bzdura ! Jest prawo ? Wiec niech przestrzegają go obie strony I my- wedkarze i instytucje powołane do kontroli tego prawa powołane ( i wyłącznie one ) Jeli kolego masz ochote , by rewizję osobistą robił Ci " kanar" w tramwaju ( przeciez nie masz nic do ukrycia ) to Twoja sprawa Ja nie lubię gdy obmacuje mnie ktoś, kto jest chory na władzę Kropka. [2013-08-18 20:48]

ryukon1975

Świetny film edukacyjny dla wybrańców ale czy zrozumieli (że ponton to nie łódź) ? :)
[2013-08-18 20:51]

Jakub Woś

Różne służby, różne nazwy i różne szkolenia. Są służby od sprawdzania karty i są od ratowania ludzi. Każda powinna zająć się swoimi i tylko swoimi uprawnieniami. Żadna nie powinna robić ani mniej ani więcej niż to do czego jest uprawniona.


[2013-08-18 21:38]

CZzesio

Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...


Totalna bzdura ! Jest prawo ? Wiec niech przestrzegają go obie strony I my- wedkarze i instytucje powołane do kontroli tego prawa powołane ( i wyłącznie one ) Jeli kolego masz ochote , by rewizję osobistą robił Ci " kanar" w tramwaju ( przeciez nie masz nic do ukrycia ) to Twoja sprawa Ja nie lubię gdy obmacuje mnie ktoś, kto jest chory na władzę Kropka.




Jaki kanar? Jaką osobistą ? Bez przesady. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność .Przez słowo "kontrola" rozumiem okazanie dokumentów uprawniających mnie do wędkarstwa (tj. amatorskiego połowu ryb), nic więcej i mogę je okazać nawet pani z ....wędkarskiego przy zakupie robali ... A o macankach niech zapomni każdy jeden . [2013-08-18 22:37]

Roxola

" Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu..." - znowu przebłysk geniuszu !
Niech kontrolują ci co mają pojęcie w temacie wędkarstwa, RAPR i Ustawy o Rybactwie Śródlądowym ...mniej baboli będzie i niepotrzebnych nerwów przy tłumaczeniu, zamiast relaksu nad wodą. [2013-08-19 00:56]

cierpliwy1

Kontrolujący muszą to robić zgodnie z przepisami prawa a nie udawać ,że im wszystko wolno.Osobiście nigdy nie byłem przeciwny kontroli ,ale oczekuje normalności od kontrolujących.Nie dawno wyjaśniłem temat używania silników spalinowych przez kontrolujących w strefie ciszy i nadal SSR pływa na silniku a przecież starostwo w Płocku wyraźnie stwierdziło ,że im nie wolno i jak tu mówić dobrze o służbach społecznych [2013-08-19 09:24]

ryukon1975

Kontrolujący muszą to robić zgodnie z przepisami prawa a nie udawać ,że im wszystko wolno.Osobiście nigdy nie byłem przeciwny kontroli ,ale oczekuje normalności od kontrolujących.Nie dawno wyjaśniłem temat używania silników spalinowych przez kontrolujących w strefie ciszy i nadal SSR pływa na silniku a przecież starostwo w Płocku wyraźnie stwierdziło ,że im nie wolno i jak tu mówić dobrze o służbach społecznych









Jeśli u mnie mieliby przeprowadzać kontrole ludzie łamiący prawo to lepiej niech zostanie tak jak jest i niech nikt mnie, innych wędkarzy i kłusowników nie próbuje kontrolować.
[2013-08-19 09:43]

Zander51

W 2005 roku biwakowałem z moimi dziećmi nad J. Lutry. Sylwek machał spinem a ja czytałem coś siedząc przy nim na kamieniu. Podpływa SSR i kontrola. Ja mam pozwolenie na tę wodę ( PGR Ryb ), ale żaden z moich wychowanków nie. Strażnik spisuje dane Sylwka i pyta się o imię ojca. Sylwek mówi, że nie wie a dzieciaki w śmiech. Młody strażnik zbaraniał i zabrał mi pozwolenie. Zadzwoniłem do posła, który miał biuro w Urzędzie Wojewódzkim obok Komendanta PSR. Następnego dnia przywieźli mi pozwolenie i torbę cukierków dla dzieciaków. A Komendant do mnie dzwoni. Nie mógł pan powiedzieć, że to dzieci z Domu Dziecka ?. Odpowiedziałem mu, że kiepską dobrał sobie kadrę...
[2013-08-19 11:07]

notaki

Jaki kanar? Jaką osobistą ? Bez przesady. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność .Przez słowo "kontrola" rozumiem okazanie dokumentów uprawniających mnie do wędkarstwa (tj. amatorskiego połowu ryb), nic więcej i mogę je okazać nawet pani z ....wędkarskiego przy zakupie robali ... A o macankach niech zapomni każdy jeden .


A dlaczego bez przesady ? Jesli panowie z WOPR mogą ewidentnie łamac prawo ( nie są w żadnym wypadku powołani do dokonywania kontroli kart wędkarskich ), to dlaczego nie moga łamać prawa kontrolerzy biletów ?? Piszesz kolego, że akceptujesz łamanie tego prawa w jakimś zakresie ( kontrola dokumentów ). Uważam, że prawo jest prawem. Po to je opracowano by go przestrzegać i nikt nie jest ponad nim tylko dlatego że nosi jakiś mundurek, czy jakiś znaczek. Własnie na tym polega panstwo policyjne, że kazdy, kto nosi jakikolwiek mundurek moze wszystko, a obywatel ma prawo tylko chodzić z opuszczoną głową. Przerabiałem to za komuny i jestem mocna na tym punkcie uczulony. Ustawodawca przewidział kontrolę dokumentów przez WOPR ??? Nie !! Więc niech się zajmą tym , do czego zostali powołani. Kropka. [2013-08-19 14:19]

W 2005 roku biwakowałem z moimi dziećmi nad J. Lutry. Sylwek machał spinem a ja czytałem coś siedząc przy nim na kamieniu. Podpływa SSR i kontrola. Ja mam pozwolenie na tę wodę ( PGR Ryb ), ale żaden z moich wychowanków nie. Strażnik spisuje dane Sylwka i pyta się o imię ojca. Sylwek mówi, że nie wie a dzieciaki w śmiech. Młody strażnik zbaraniał i zabrał mi pozwolenie. Zadzwoniłem do posła, który miał biuro w Urzędzie Wojewódzkim obok Komendanta PSR. Następnego dnia przywieźli mi pozwolenie i torbę cukierków dla dzieciaków. A Komendant do mnie dzwoni. Nie mógł pan powiedzieć, że to dzieci z Domu Dziecka ?. Odpowiedziałem mu, że kiepską dobrał sobie kadrę...


:)

[2013-08-19 14:56]

news34

Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Moim zdaniem powinni działać w tej dziedzinie do której zostali powołani .
[2013-08-19 20:53]

ryukon1975

Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Moim zdaniem powinni działać w tej dziedzinie do której zostali powołani .





Czyli jak uściślij.

Specjalizacja czy partyzantka ?
[2013-08-19 21:03]

notaki

Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Moim zdaniem powinni działać w tej dziedzinie do której zostali powołani .


To wątpliwa kwestia prawna.. czy pracownik WOPR w czasie pełnienia swoich obowiązków ratownika może jednocześnie dokonywać kontroli dokumentów wędkarza ( podkreslam - dokonywac rutynowej kontroli , a nie reagować na ewidentne przypadki łamania regulaminu, czy zwykłe kłusownictwo. ) :-) Tu nie mam pewności :-) [2013-08-19 21:15]

Bernard51

Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Też spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie jeden z woprowców był strażnikiem SSR i przepływając z kolegami kontrolował wędkarzy okazując "blachę i legitkę".
Trochę byliśmy zdziwieni tym przypadkiem ,ale widocznie to jest też niespodzianka dla kłusoli?
[2013-08-19 21:28]

notaki

To co napiszę może nie będzie bardzo popularne, ale w moim odczuciu  nie kazdy człowiek łowiący ryby i nie posiadający opłaconej karty wedkarskiej jest klusolem.
Jesli łowi zdodnie z regulaminem - popełnia wykroczenie ( i powinien byc ukarany za połów bez waznych uprawnień ku temu) , ale o niebo bardziej piętnowałbym "miesarzy" swięcących  na prawo i lewo opłaconymi kartami i chowającymi do reklamówek w samochodach dosłownie wszystko co się na wędce zaczepi. Niezaleznie od wymiaru, okresu ochronnego i limitu .
W moim prywatnym odczuciu własnie takich drani powinno się ścigać o niebo bardziej surowo niż ludzi bez kart, ale łowiących etycznie. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę " Jozek bierz tego pstraga ( a widze ze ma maksimum 15-17 cm ). Weźmiemy jeszcze z dziesięć i się zamarynuje w sloiku !!!"


[2013-08-19 21:40]

JKarp

" Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .Też spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie jeden z woprowców był strażnikiem SSR i przepływając z kolegami kontrolował wędkarzy okazując "blachę i legitkę".Trochę byliśmy zdziwieni tym przypadkiem ,ale widocznie to jest też niespodzianka dla kłusoli?"
CześćOwszem, znam nawet księdza co jest strażnikiem SSR ;-) i pomiędzy ślubami tudzież innymi posługami wyskakuje nad wodę pokontrolować he he...Tyle, że robi to oficjalnie w ramach patrolu, po odprawie dotyczącej na co strażnicy mają zwracać uwagę.
Poza tym czy taki strażnik z WOPR zdaje raport do swoich przełożonych z SSR?Czy na moje życzenie wypisze mi protokół z kontroli ?Poza tym naprawdę zostawmy uprawnienia do kontroli wędkarza odpowiednim służbom i ludziom znającym dokładnie RAPR i inne przepisy.JK




[2013-08-20 06:20]

Akurat tak się składa , że dosyć często pływam po Odrze w okolicach Wrocka i często widzę WOPR " na służbie " - głównie polega ona na przepłynięciu się parę razy łodzią w tą i z powrotem na pełnym gazie z wyłożonymi na dziobie opalającymi się panienkami.
Raz nawet pomagałem podholować ich łódź do beztrosko kapiących się - na środku ODRY ! - woprowców , która płynęła w dryfie .
Podejrzewam więc , że jeżeli by nawet mieli uprawnienia do kontroli wędkarzy / a obecnie takich nie posiadają / nie mieli by po prostu na to czasu .   
[2013-08-20 08:48]