Kontrola KW przez WOPR

/ 34 odpowiedzi
Bernard51

Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Też spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie jeden z woprowców był strażnikiem SSR i przepływając z kolegami kontrolował wędkarzy okazując "blachę i legitkę".
Trochę byliśmy zdziwieni tym przypadkiem ,ale widocznie to jest też niespodzianka dla kłusoli? (2013/08/19 21:28)

notaki

To co napiszę może nie będzie bardzo popularne, ale w moim odczuciu  nie kazdy człowiek łowiący ryby i nie posiadający opłaconej karty wedkarskiej jest klusolem.
Jesli łowi zdodnie z regulaminem - popełnia wykroczenie ( i powinien byc ukarany za połów bez waznych uprawnień ku temu) , ale o niebo bardziej piętnowałbym "miesarzy" swięcących  na prawo i lewo opłaconymi kartami i chowającymi do reklamówek w samochodach dosłownie wszystko co się na wędce zaczepi. Niezaleznie od wymiaru, okresu ochronnego i limitu .
W moim prywatnym odczuciu własnie takich drani powinno się ścigać o niebo bardziej surowo niż ludzi bez kart, ale łowiących etycznie. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę " Jozek bierz tego pstraga ( a widze ze ma maksimum 15-17 cm ). Weźmiemy jeszcze z dziesięć i się zamarynuje w sloiku !!!" (2013/08/19 21:40)

JKarp

" Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .Też spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie jeden z woprowców był strażnikiem SSR i przepływając z kolegami kontrolował wędkarzy okazując "blachę i legitkę".Trochę byliśmy zdziwieni tym przypadkiem ,ale widocznie to jest też niespodzianka dla kłusoli?"
CześćOwszem, znam nawet księdza co jest strażnikiem SSR ;-) i pomiędzy ślubami tudzież innymi posługami wyskakuje nad wodę pokontrolować he he...Tyle, że robi to oficjalnie w ramach patrolu, po odprawie dotyczącej na co strażnicy mają zwracać uwagę.
Poza tym czy taki strażnik z WOPR zdaje raport do swoich przełożonych z SSR?Czy na moje życzenie wypisze mi protokół z kontroli ?Poza tym naprawdę zostawmy uprawnienia do kontroli wędkarza odpowiednim służbom i ludziom znającym dokładnie RAPR i inne przepisy.JK (2013/08/20 06:20)

użytkownik145121

Akurat tak się składa , że dosyć często pływam po Odrze w okolicach Wrocka i często widzę WOPR " na służbie " - głównie polega ona na przepłynięciu się parę razy łodzią w tą i z powrotem na pełnym gazie z wyłożonymi na dziobie opalającymi się panienkami.
Raz nawet pomagałem podholować ich łódź do beztrosko kapiących się - na środku ODRY ! - woprowców , która płynęła w dryfie .
Podejrzewam więc , że jeżeli by nawet mieli uprawnienia do kontroli wędkarzy / a obecnie takich nie posiadają / nie mieli by po prostu na to czasu .    (2013/08/20 08:48)

Sniper64

Cześć wszystkim..:)
- podzielam zdania wszystkich tu! Też słyszałem o kontrolach WOPR - u na odrze we Wrocku!
Dobrze że kontrole i sojusznicy się wspierają...Tylko!!!! Dobrze by było by mieli odpowiednie dokumenty! nie robili tego w pojedynkę a szczególnie w miejscach Wrocławia gdzie jest różnie z bezpieczeństwem!!! Pozdrawiam (2013/08/20 20:00)

luzy

WOPR ma się zajmować tym do czego zostali utworzeni a nie kontrolowaniem kart!!! Oni mają pilnować bezpieczeństwa ludzi znajdujących się nad wodą i w wodzie a nie marnować swój cenny czas na coś co do ich obowiązków nie należy. (2013/08/20 21:30)

Bernard51

WOPR ma się zajmować tym do czego zostali utworzeni a nie kontrolowaniem kart!!! Oni mają pilnować bezpieczeństwa ludzi znajdujących się nad wodą i w wodzie a nie marnować swój cenny czas na coś co do ich obowiązków nie należy.

Na pewno masz dużo racji w tym stwierdzeniu ,ale żyjemy w kraju nad Wisłą i jak to Pietrzak śpiewał "kraj największych jaj" Nic się nadal nie zmieniło, czyli każdy szlachetka na swej zagrodzie równy wojewodzie.
(2013/08/21 04:30)

kubica1

Witam wszystkich.
Wygląda na to że CI ONI ( PRZEBIERAŃCY ) działają we Wrocławiu,na oławce ,oraz w Brzegu dolnym na Odrze.
Czekam na sygnały od ludzi którzy się z nimi spotkali. (2013/08/29 00:50)