Kontrola KW przez WOPR

/ 34 odpowiedzi
Witam wszystkich.
Mam zapytanie? Czy ktoś z kolegów i koleżanek wie może, czy we Wrocławiu na Odrze karty wędkarskie może sprawdzać nam znany w całej Polsce WOPR ?
Wczoraj miałem kontrole przeprowadzoną przez ich ludzi.
Oczywiście wiem dobrze kto jest powołany do takich kontroli, ale WOPR ?
Pozdrawiam
CZzesio


Cześć :) Tak sobie myślę ,że skoro leśniczy może mnie skontrolować (?) to czemu nie  WOPR :) Oni przynajmniej mają coś wspólnego z wodą ;)
Może mam miękko-łagodną naturę ( i nic do ukrycia) ale dla świętego spokoju mogę kartę okazać nawet księdzu jeśli łowię w jego parafii ...zajmie mi to góra minutę ..a kłótnia z żądnym władzy organem zajmie duuuuużo więcej i może dojść do wpie...ol  ,bo wybuchowy jestem ;))
A patrząc z drugiej strony , narzekamy na kłusoli , na brak kontroli przez strażników SSR i PSR , więc cieszmy się ,że WOPR poniekąd przyłącza się do walki z kłusownictwem :)

 

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ strażników Straży Leśnej,
g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,
i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt
wędkarski, złowione ryby i przynęty.

(2013/08/18 13:09)

JKarp


CześćNo tylko Pani Zosia z zieleniaka nie może kontrolować wędkarzy ;-)
A co ten WOPR może wiedzieć o wędkowaniu ?Owszem służby uprawnione jak najbardziej ale nie uprawnieni ?" Upraniony di rybactwa " czyli Pan Dyrektor ...JK (2013/08/18 14:47)

DaViDoSeK


WOPR raczej nie może kontrolować. (2013/08/18 15:33)

Artur z Ketrzyna


Cześć :) Tak sobie myślę ,że skoro leśniczy może mnie skontrolować (?) to czemu nie  WOPR :) Oni przynajmniej mają coś wspólnego z wodą ;)
Może mam miękko-łagodną naturę ( i nic do ukrycia) ale dla świętego spokoju mogę kartę okazać nawet księdzu jeśli łowię w jego parafii ...zajmie mi to góra minutę ..a kłótnia z żądnym władzy organem zajmie duuuuużo więcej i może dojść do wpie...ol  ,bo wybuchowy jestem ;))
A patrząc z drugiej strony , narzekamy na kłusoli , na brak kontroli przez strażników SSR i PSR , więc cieszmy się ,że WOPR poniekąd przyłącza się do walki z kłusownictwem :)Zgadzam się w 100%.
I powinniśmy takim organizacjom za to dziękować.

Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu... (2013/08/18 16:56)

JKarp


" Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu..."
Nie lubię kontroli, na sumieniu nic nie mam a te frazesy i ustawianie wszystkich w jednym szeregu i mierzenie jedną miarką " to se ne wraci " .To zdanie to bezsensowny, obraźliwy frazes coś w stylu " - Panie Kierowniku, ekspedientka podaje mi kurczaka brudną ścierką.   Podstawowe zasady higieny pracy..- Podstawowe zasady higieny pracy, mówią, że jak się wchodzi to się puka,   a Pan wchodzi bez pukania i to z brudną ścierką.- Ścierkę mi ukradł, moje narzędzie pracy!- Właśnie! Bo to złodziej!- I pijak!! Bo każdy pijak to złodziej!!!!"
JK (2013/08/18 17:20)

ryukon1975


Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...Dobrze że moi sąsiedzi tak nie myślą bo właśnie wróciłem z ryb i pewno już by mi przeszukanie domu i liczenie ryb robili. :)))))
(2013/08/18 20:09)

Iras1975


Dziś miałem kontrolę na jeziorze, gdzie jest zakaz wędkowania z pontonów. Wędkowałem z łodzi Kolibri K 260. Panowie policjanci dosyć daleko ode mnie zwolnili i cicho podpłynęli, w tym czasie holowałem jednego pasiaka. Wątpliwości co do rodzaju "sprzętu pływającego" zostały szybko rozwiane i nastąpiła kontrola dokumentów, w tym czasie miałem jeszcze jedno branie, podpytałem o wyniki wędkarzy na innym jeziorze i... to by było na tyle.

Powinienem może to wkleić w wątku, który bezpośrednio dotyczył tematu: łodzi, "pontonów";) i innych statków, ale tutaj chyba też będzie pasowało.

Z serdecznym pozdrowieniem dla kolegi MASTINO. :)

(2013/08/18 20:34)

notaki


Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...


Totalna bzdura ! Jest prawo ? Wiec niech przestrzegają go obie strony I my- wedkarze i instytucje powołane do kontroli tego prawa powołane ( i wyłącznie one ) Jeli kolego masz ochote , by rewizję osobistą robił Ci " kanar" w tramwaju ( przeciez nie masz nic do ukrycia ) to Twoja sprawa Ja nie lubię gdy obmacuje mnie ktoś, kto jest chory na władzę Kropka. (2013/08/18 20:48)

ryukon1975


Świetny film edukacyjny dla wybrańców ale czy zrozumieli (że ponton to nie łódź) ? :) (2013/08/18 20:51)

Jakub Woś


Różne służby, różne nazwy i różne szkolenia. Są służby od sprawdzania karty i są od ratowania ludzi. Każda powinna zająć się swoimi i tylko swoimi uprawnieniami. Żadna nie powinna robić ani mniej ani więcej niż to do czego jest uprawniona. (2013/08/18 21:38)

CZzesio


Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu...


Totalna bzdura ! Jest prawo ? Wiec niech przestrzegają go obie strony I my- wedkarze i instytucje powołane do kontroli tego prawa powołane ( i wyłącznie one ) Jeli kolego masz ochote , by rewizję osobistą robił Ci " kanar" w tramwaju ( przeciez nie masz nic do ukrycia ) to Twoja sprawa Ja nie lubię gdy obmacuje mnie ktoś, kto jest chory na władzę Kropka.
Jaki kanar? Jaką osobistą ? Bez przesady. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność .Przez słowo "kontrola" rozumiem okazanie dokumentów uprawniających mnie do wędkarstwa (tj. amatorskiego połowu ryb), nic więcej i mogę je okazać nawet pani z ....wędkarskiego przy zakupie robali ... A o macankach niech zapomni każdy jeden . (2013/08/18 22:37)

Roxola


" Nie lubi ten kontroli, który ma coś na sumieniu..." - znowu przebłysk geniuszu !
Niech kontrolują ci co mają pojęcie w temacie wędkarstwa, RAPR i Ustawy o Rybactwie Śródlądowym...mniej baboli będzie i niepotrzebnych nerwów przy tłumaczeniu, zamiast relaksu nad wodą. (2013/08/19 00:56)

cierpliwy1


Kontrolujący muszą to robić zgodnie z przepisami prawa a nie udawać ,że im wszystko wolno.Osobiście nigdy nie byłem przeciwny kontroli ,ale oczekuje normalności od kontrolujących.Nie dawno wyjaśniłem temat używania silników spalinowych przez kontrolujących w strefie ciszy i nadal SSR pływa na silniku a przecież starostwo w Płocku wyraźnie stwierdziło ,że im nie wolno i jak tu mówić dobrze o służbach społecznych (2013/08/19 09:24)

ryukon1975


Kontrolujący muszą to robić zgodnie z przepisami prawa a nie udawać ,że im wszystko wolno.Osobiście nigdy nie byłem przeciwny kontroli ,ale oczekuje normalności od kontrolujących.Nie dawno wyjaśniłem temat używania silników spalinowych przez kontrolujących w strefie ciszy i nadal SSR pływa na silniku a przecież starostwo w Płocku wyraźnie stwierdziło ,że im nie wolno i jak tu mówić dobrze o służbach społecznych

Jeśli u mnie mieliby przeprowadzać kontrole ludzie łamiący prawo to lepiej niech zostanie tak jak jest i niech nikt mnie, innych wędkarzy i kłusowników nie próbuje kontrolować. (2013/08/19 09:43)

Zander51


W 2005 roku biwakowałem z moimi dziećmi nad J. Lutry. Sylwek machał spinem a ja czytałem coś siedząc przy nim na kamieniu. Podpływa SSR i kontrola. Ja mam pozwolenie na tę wodę ( PGR Ryb ), ale żaden z moich wychowanków nie. Strażnik spisuje dane Sylwka i pyta się o imię ojca. Sylwek mówi, że nie wie a dzieciaki w śmiech. Młody strażnik zbaraniał i zabrał mi pozwolenie. Zadzwoniłem do posła, który miał biuro w Urzędzie Wojewódzkim obok Komendanta PSR. Następnego dnia przywieźli mi pozwolenie i torbę cukierków dla dzieciaków. A Komendant do mnie dzwoni. Nie mógł pan powiedzieć, że to dzieci z Domu Dziecka ?. Odpowiedziałem mu, że kiepską dobrał sobie kadrę... (2013/08/19 11:07)

notaki


Jaki kanar? Jaką osobistą ? Bez przesady. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność .Przez słowo "kontrola" rozumiem okazanie dokumentów uprawniających mnie do wędkarstwa (tj. amatorskiego połowu ryb), nic więcej i mogę je okazać nawet pani z ....wędkarskiego przy zakupie robali ... A o macankach niech zapomni każdy jeden .


A dlaczego bez przesady ? Jesli panowie z WOPR mogą ewidentnie łamac prawo ( nie są w żadnym wypadku powołani do dokonywania kontroli kart wędkarskich ), to dlaczego nie moga łamać prawa kontrolerzy biletów ?? Piszesz kolego, że akceptujesz łamanie tego prawa w jakimś zakresie ( kontrola dokumentów ). Uważam, że prawo jest prawem. Po to je opracowano by go przestrzegać i nikt nie jest ponad nim tylko dlatego że nosi jakiś mundurek, czy jakiś znaczek. Własnie na tym polega panstwo policyjne, że kazdy, kto nosi jakikolwiek mundurek moze wszystko, a obywatel ma prawo tylko chodzić z opuszczoną głową. Przerabiałem to za komuny i jestem mocna na tym punkcie uczulony. Ustawodawca przewidział kontrolę dokumentów przez WOPR ??? Nie !! Więc niech się zajmą tym , do czego zostali powołani. Kropka. (2013/08/19 14:19)

użytkownik116256


W 2005 roku biwakowałem z moimi dziećmi nad J. Lutry. Sylwek machał spinem a ja czytałem coś siedząc przy nim na kamieniu. Podpływa SSR i kontrola. Ja mam pozwolenie na tę wodę ( PGR Ryb ), ale żaden z moich wychowanków nie. Strażnik spisuje dane Sylwka i pyta się o imię ojca. Sylwek mówi, że nie wie a dzieciaki w śmiech. Młody strażnik zbaraniał i zabrał mi pozwolenie. Zadzwoniłem do posła, który miał biuro w Urzędzie Wojewódzkim obok Komendanta PSR. Następnego dnia przywieźli mi pozwolenie i torbę cukierków dla dzieciaków. A Komendant do mnie dzwoni. Nie mógł pan powiedzieć, że to dzieci z Domu Dziecka ?. Odpowiedziałem mu, że kiepską dobrał sobie kadrę...


:) (2013/08/19 14:56)

news34


Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Moim zdaniem powinni działać w tej dziedzinie do której zostali powołani . (2013/08/19 20:53)

ryukon1975


Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Moim zdaniem powinni działać w tej dziedzinie do której zostali powołani .

Czyli jak uściślij.

Specjalizacja czy partyzantka ? (2013/08/19 21:03)

notaki


Niektórzy wopr - owcy są strażnikami SSR i jeśli mają blachy to jak najbardziej mogą kontrolować .
Moim zdaniem powinni działać w tej dziedzinie do której zostali powołani .


To wątpliwa kwestia prawna.. czy pracownik WOPR w czasie pełnienia swoich obowiązków ratownika może jednocześnie dokonywać kontroli dokumentów wędkarza ( podkreslam - dokonywac rutynowej kontroli , a nie reagować na ewidentne przypadki łamania regulaminu, czy zwykłe kłusownictwo. ) :-) Tu nie mam pewności :-) (2013/08/19 21:15)