Konserwacja i przechowywanie sprzętu pływającego

/ 4 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam, morze są jakieś metody, a mi nie znane, a bardzo przydatne,, jak w tytule,, jak macie jakieś  ciekawe pomysły i rozwiązania to proszę pisać i zapraszam do dyskusji .Co myślicie i rady dla młodszych wędkarzy aby nie musieli w następny sezon zmieniać sprzętu lub kupować, martwić się bez potrzeby za nieprawidłowe i złe konserwacje, oraz musze nadmienić że też dotyczy to sprzętu pływającego itp. Pozdrawiam z nowym roku.   

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


Ja jakoś staram się co do wędzisk na bieżąco czyścić złącza i przelotki a zwłaszcza szczytową. Kołowrotkom zawsze trzeba po zakończonym łowieniu wyluzować na zero hamulec co zdecydowanie przedłuża nienaganną jego pracę. Przy takiej mroźnej pogodzie jak ostatnio sprawdzam jedynie stan kotwic i kółeczek łącznikowych przy przynętach i dokonuję ewentualnej wymiany.  (2016/01/02 18:57)

rawa19


Jeśli chodzi o wędziska czyszczę łącza i uchwyt kołowrotka, dokładnie usuwam każde ziarenko piasku, oraz sprawdzam przelotki. W zasadzie więcej im nie trzeba, zeby kilka lat posłużyły. Z kołowrotkami sprawa wygląda nieco gorzej, gdyż tu w rachubę wchodzi smarowanie, a jeśli się nie wie co wolno smarować lepiej zdać się na serwis lub dobry sklep wędkarski. Nie ma sensu ryzykować ponieważ to z reguły drogi interes. Siatki, podbieraki, namiot, fotel i pokrowce po uprzednim przewietrzeniu przechowuję w miejscu, gdzie wilgoć ich nie sięgnie. Żyłki niestety z reguły po sezonie są do wymiany, więc wyrzucam stare bez żalu gdyż nie jest to drogi interes. Wszelkie haki, agrafki, krętliki i inne akcesoria drobne zimują w miejscu suchym , w innym wypadku mogą skorodować . To tyle tytułem wstępu. Jeśli kogoś interesuje więcej szczegółów proszę pytać. Pozdrawiam:) (2016/01/02 19:03)

Artur z Ketrzyna


Wędki czyszę i odstwaiam w suche miejsce, tak samo kołowrotki. No chyba że trzeba zlikwidować luz  i przesmarować.

Co do łódek, to poprostu ją wyciągam na brzeg i odwracam do góry dnem. A jakieś prace związane z porawą powłoki to dopiero na wiosnę jak jest troszkę cieplej. Można też przykryć folią itd. (2016/01/02 22:09)

u?ytkownik55974


Witam ja podobnie postępuje z wędkami ,mam zrobiony specjalny stojak i tam ustawiam swe wędki po kolei w plusowej temperaturze. Co do mej łódki to po sezonie wyciągam dokładnie myję usuwam usterki jak są, i przewożę ją do boksu garażowego przystosowany do tego celu ,ale wszystkie dobre metody  i pomysły są dobre aby nic się nie uszkodziło . (2016/01/03 17:08)