Konserwacja przynęt gumowych

/ 3 odpowiedzi
Witam drodzy koledzy!. Mam pytanie dotyczące przynęt gumowych, powiedzcie czym można je, że tak powiem odświeżyć, aby nabrały świeżego błysku i elastyczności?. Przyznaję moja wina bo wyrzucałem do tej pory firmowe zamknięcia i w pudełku leżą w suchych komorach. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Kaim12

z tego co wiem możesz je wrzucić do gorącej wody na chwile (minutkę), dzięki temu będą miększe, a jeśli są zniekształcone to po gorącej wodzie zanurz je w zimnej w tym samym czasie rozciągając je ;] (2013/03/17 22:14)

kaban

Jeśli poleżały w pudełkach to jak dla mnie :ciepła woda (bynajmniej wrzątek bo to akurat zmienia właściwości danych gum) i po osuszeniu w ściereczce lub jakimiś niepotrzebnym ręczniku zapakować do woreczków ze strunowym zamknięciem. (2013/03/19 17:00)

spizu

Moge ci podać tylko jedną cenną uwagę na temat pudełek do przechowywania gum.Posiadam 6 pudełek z gumami.2 były przezroczyste a 4 pomalowałem.Po jednym sezonie gumki przechowywane w przezroczystym pudełku,strasznie wyblakły więc  teraz każde pudełko maluje.Przynęty były po równo rozłożone do pomalowanego pudełka jak i przezroczystego (2013/03/21 11:28)