Konserwacja roweru po zimie.

/ 12 odpowiedzi
Tak jak w temacie. Jak konserwujecie swoje rowery po zimie? Muszę powiedzieć że ja całą zimę przejeździłem tu coś skrzypi i tu...jakie są wasze sposoby?
Walenty G


Wymyć, wyczyścić, nasmarować.

(2013/02/25 17:57)

kazik


Konserwacji powinno się dokonać jak odstawiamy rower na zimę i również kiedy dłużej go nie używamy . Do takich podstawowych działań zaliczamy dokładne wyczyszczenie roweru z piasku , ziemi i wszelkich zanieczyszczeń . Następnie takie części jak łańcuch , zębatki powinno się naoliwić . Rower powinien być cały czas napompowany i dobrze jest aby wisiał , a nie stał .

 Po sezonie zimowym jeżeli już kolega tych czynności nie wykonał to trzeba sprawdzić stan łańcucha (czy nie ma zardzewień , czy nie jest nadmiernie wyciągnięty) , następnie naoliwić go , ale tak aby nie był za bardzo naoliwiony . Jeżeli na tym łańcuchu jeździliśmy kilka sezonów to nawet można pokusić się o wymianę  . Kolejną czynnością jest stan zębatek i tu podobnie postępujemy jak z łańcuchem . Łańcuch pracujący kilka sezonów wyciągając się potrafi ścierać zęby w zębatkach więc warto o to zadbać . Jeżeli kolega ma przerzutki to warto je sprawdzić i podregulować . Również dobrze jest sprawdzić stan łożysk w kołach , które często ulegają zabrudzeniu i  zużyciu . Na koniec sprawdzić i dokręcić wszelkie śrubki mocujące . (2013/02/25 20:10)

stuart


Dzięki za odpowiedz kazik jutro biorę się do roboty. (2013/02/25 20:43)

Frisk


Cześć, polecam wymianę dętek co 3-4 lata, oszczędzisz sobie problemów i pokojniejszy pokonasz każdą trasę.

Pozdrawiam

(2013/02/25 23:26)

kazik


Względem dętek to jest duża loteria . Nowo założona również może ulec przebiciu jak stara .

Kwestia szczęścia na co najedziemy . Dobre opony to bym się zgodził , bo to one chronią przed wszelkimi przebiciami . To opona jest narażona na bezpośredni kontakt z podłożem i opona jest również narażona na działanie promieni słonecznych  , i to o nią należy dbać .
(2013/02/26 16:12)

stuart


Dzisiaj byłem ocenić co trzeba zrobić...Opona przód do wymiany wymiana zołysk w tylnym kole i wymiana linek :C (2013/02/26 16:21)

kazik


To dobrze że pokusiłeś się na serwisową ocenę Twojego roweru . Nie każdego na to stać , a fachowców jest wielu . Ja tylko dałem poradę najbardziej występujących czynności jakie pseudo rowerzyści popełniają . (2013/02/26 16:35)

grzegorz not


Pamiętaj, że napęd wymienia się w całości, a więc łańcuch, kaseta, zębatka przód...

Co to za rower w ogóle...?

(2013/02/26 17:34)

stuart


Rower nic specjalnego ;) zwykła damka ala tuning ja :D dopieszczam ją konkretnie. (2013/02/27 19:43)

jaaceek


ja przed zimą smarowałem cześci metalowe w rowerze smarem z Nanoprotech i wygladaja jak nowe :) (2015/06/15 16:09)

Piotr 100574


to rower się konserwuje ??dobrze że nie posiadam :) (2015/06/15 17:21)