Zaloguj się do konta

Konserwacja sprzętu wędkarskiego

utworzono: 2010/11/19 21:44
Przemaz07

Witam wszystkich wędkarzy! Powoli idzie zima...... Dla mnie sezon już się skończył.Trzeba dać odpocząć wędziskom. Jestem ciekaw jak szykujecie sprzęt do zimowej drzemki( nie liczę kolegów co wędkują zimą na lodzie, których pozdrawiam!), czyszczenia , konserwacji, i czekania na ta wiosnę... Może podzielicie się tym na forum z innymi wędkarzami? Pozdrawiam!
[2010-11-19 21:44]

Matisonek

ja moje kijaszki które trzymam w piwnicy wkładam w pokrowce a jak niemam pokrowców do owijam w folie :D  [2010-11-19 22:02]

bluehornet

Do Przemaz07 . Delikatna polerka na sucho mikrofibrą z  kurzu , mycie ciepłą wodą z dodatkiem płynu do garów Pur Balsam ( nie zostawia osadu . tak , jak Ludwik ) , po wysuszeniu wędki zostają potraktowane preparatem do do samochodu typu Plack lub Kokpit . Oprócz tego wędki tekeskopowonasadowe ( bat + tyka ) na łączeniach posmarowane teflonem w spray'u ( zaczekać , aż odparuje przed składaniem ) , nasadowe karpiówki i gruntówki na łączeniach oraz oprawy na kołowrotek smaruję silikonem ( nie smarem silikonowym ) w spray'u . Kołowrotki czyszczone pędzelkiem na zewnątrz i przedmuchane sprężonym powietrzem - jeżeli zachodzi potrzeba są rozbierane i smarowane w środku . Kołowrotki również traktuję po wierzchu silikonem w spray'u i poleruję ściereczką z mikrofibry . Jeszcze jedna ważna rzecz - popuszczam hamulce w kołowrotkach na maxa ( niech odpoczywają  przez zimę sprężyny ) . Ktoś mi może zarzuci , że kupę roboty , ale na wiosnę wyjmuję sprzęt z pokrowców i tub , składam i mogę łowić bez obawy , że coś mi się zatnie , zassie lub zatrze - jeszcze się na tych metodach konserwacji nie przewiozłem - czasami nawet kumple przyjeżdżają do mnie ze swoimi gratami - tak , jak do serwisu i widzą ile jest potrzebne roboty i czasu , by odpowiednio przejrzeć w trakcie sezonu lub zakonserwować  na zimę sprzęt . Połamania kija .
[2010-11-20 10:30]

pangaz4

ja nie chodzę na lud a i tak łowię zimą na rzece o lud ciężko tym bardziej iż zimy to ja tu na razie nie widzę 
[2010-11-20 11:16]

minus

ja nie chodzę na lud a i tak łowię zimą na rzece o lud ciężko tym bardziej iż zimy to ja tu na razie nie widzę 

"lód"

[2010-11-20 11:22]

pangaz4

jestem dyslektykiem i dysortografem  masz z tym problem? to ci podam numer do zielonej linii opowiesz jak koledzy dawali ci po gaciach  pajaców takich jak ty znam na pęczki jedno słowo jedna wtopa i ty musisz komuś coś wytykać jestem uczulony na tym punkcie wnerwia mnie to strasznie ale akurat tobą przejmować sie nie będę  bo minus to dla mnie mniej niż zero  
[2010-11-20 13:07]

bluehornet

Koledzy Wędkarze , nie ironizujmy i nabijajmy się ze Siebie , błędy , nie tylko w pisowni popełnia każdy . To prowadzi tylko do niepotrzebnych scysji i wręcz awantur na Forum - czy jest to Nam potrzebne ? Z wędkarskim pozdrowieniem - Połamania kija !!!
[2010-11-20 14:38]

Widlak12

Witam ja moje wędki najpierw kompie ,a po wyschnięciu smaruje jakimś mazidłem do konserwacji , kupionym w wędkarskim. Robię tak już wiele lat i na pewno im to nie szkodzi, a czy pomaga to nie wiem?
[2010-11-20 14:47]

Przemaz07

Czy spryskanie np. tyczki preparatem do czyszczenia kokpitu w samochodzie nie zaszkodzi ( oczywiście po umyciu i wysuszeniu ) jej. Zastanawiałem się czy są dostępne środki do konserwacji wędzisk. Takie z prawdziwego zdarzenia. Teflon w sprayu na złączach to już chyba standard. Pozdrawiam!
[2010-11-20 18:48]

Przemaz07

Kolego '' pangaz4 ''- jeśli można , to gdzie łowisz zimą? I nie przejmuj się pisownią. Pozdrawiam!
[2010-11-20 18:56]

bluehornet

Do Przemaz07 . Stosuję preparat do czyszczenia kokpitu w samochodzie do batów i tyczki i nie zauważyłem żadnych objawów ubocznych - wręcz przeciwnie , nie chwytają tak brudu i kurzu , a przy łowieniu podczas deszczu woda nie spływa do mankietu , tylko pozostaje w kroplach i wystarczy lekko ruszyć kijem , aby spadła . A co do środków do konserwacji wędzisk z prawdziwego zdarzenia , na pewno są , ale szczerze powiedziawszy nie szukałem , gdy sprawdza mi się preparat do samochodu ( stosuję go już 4 lata ) . Połamania kija
[2010-11-20 19:26]

bluehornet

I jeszcze jedna informacja - do konserwacji amortyzatorów ( gumy ) w tyczce i batach również stosuję silikon w spray'u - rewelacja ( 400 ml - 12 pln , a preparat do konserwacji amortyzatorów w sklepie wędkarskim 200 ml - 35 pln ) , przy okazji super rzecz do uszczelek przy drzwiach w samochodzie na zimę i nie tylko . Połamania kija  .
[2010-11-20 19:38]

minus

jestem dyslektykiem i dysortografem  masz z tym problem? to ci podam numer do zielonej linii opowiesz jak koledzy dawali ci po gaciach  pajaców takich jak ty znam na pęczki jedno słowo jedna wtopa i ty musisz komuś coś wytykać jestem uczulony na tym punkcie wnerwia mnie to strasznie ale akurat tobą przejmować sie nie będę  bo minus to dla mnie mniej niż zero  

ja napisałem jedno słowo a ty się rozpisałeś... nie miałem zamiaru cię urazić a ty mnie od razu obrażasz

[2010-11-23 16:59]