Zaloguj się do konta

Konopie przechowywanie w lodówce

utworzono: 2012/03/25 17:43
hubu1234

Jak długo można przechowywać w lodówce ugotowane konopie żeby nadawały się jeszcze do użytku i nie odstraszały ryb po dodaniu do zanęty.
[2012-03-25 17:43]

Arcymisiek

Myślę,że wszystko zależy od temperatury panującej w tej lodówce,osobiście przechowywałem gotowane konopie w lodówce,ale przez max 2dni.
Dokładnie nie wiem jakie jest tempo jełczenia roślin oleistych,ale proponuje kierować się zdrowym rozsądkiem i nęcić zanim staną się nie zdatne do nęcenia,bo można narobić szkody w środowisku wodnym
----------------------------------------------------------------------------------------------
W  wyniku jełczenia  tłuszczu(rośliny oleiste)powstaje wiele związków chemicznych szkodliwych dla zdrowia organizmów,a nawet mogących wywoływać procesy nowotworowe.
[2012-03-25 18:05]

Roxola

Mój post to jedynie porada...

Gotuj konopie w małych ilościach tak, aby zużyć jednorazowo na rybach... nie przechowuj długo, bo nie ma sensu.
Jeżeli do wody wrzucisz już zepsute, zniszczysz sobie łowisko. Ryba jest bardziej wrażliwa na zapachy niż człowiek.
Jeżeli rano jadę na ryby to konopie gotuję poprzedniego dnia wieczorem i taką ilość, którą zużyję.
Pozdrawiam.
[2012-03-26 11:23]

karpiarzdarek

Mrozisz i masz :)

[2012-04-01 14:30]