Zaloguj się do konta

Konkursy na wedkuje.pl

utworzono: 2013/11/25 18:47
barrakuda81

Własnie przyszło mi na myśl coś co ktoś może poczytać za swoistą niewdźięczność lub ewentualnie "zaglądanie w zęby darowanemu koniowi" itp. Otóż zauważyłem (pewnie Wy także ) że w konkursach sponsorowanych przez potentatów rynku wędkarskiego na naszym portalu, skupiającym wielką rzeszę użytkowników nagrody często a właściwie zawsze są skromne...Szczerze to takie nagrody jakie są w większości konkursów mógłbym sam ufundować z tego co mi z kieszeni wylatuje jak spodnie wkładam do pralki:-) Trochę to lekceważące bo firmy zarabiające miliony na nas, wędkarzach mogłyby się bardziej postarać. Jak pomyślę że nagrodą w jakimś konkursie mógłby być np.kręciołek za 2000-3000 tys. lub odpowiadający cenowo kij...ho,ho!Emocje i starania byłyby napewno bliskie zenitu.Słabo nas cenią...może jakoś im dać nauczkę?Wprawdzie to zawsze tylko zabawa ale mogliby więcej zainwestować w taką formę reklamy wśród chyba największej wędkarskiej społeczności w internecie.Wciąż wymyślamy te hasełka,idiotyczne rymowanki wychwalające pod niebiosa produkty firm co czasem wygląda śmiesznie jak żywcem z "Misia" Barei przerysowane śpiewanie Jarząbka do szafy...:-)Przede wszystkim powinni być bardziej kreatywni w wymyślaniu konkurencji a nie wciąż "...napisz hymn pochwalny...".Ktoś powie ( a napewno tak będzie :-)   ) nie pasuje - nie bierz udziału! Pewnie ale lubię mówić o tym co mnie nurtuje bo czasem w ten sposób udaje sie coś zmienić a myślę że to byłoby dobre dla nas wszystkich.  [2013-11-25 18:47]

Jędrula

Słusznie Kolego prawisz , nigdy nie uczestniczę w tych konkursach właśnie z powodów  które wymieniłeś . Gdyby jednak nagrodami był sprzęt z górnej półki to chętnie wysłałbym esemsa . [2013-11-25 18:55]

Popieram kolego w stu procentach. choć muszę przyznać, że te rymowanki to i tak kilka poziomów wyżej niż wcześniejsze konkursy na ilość dodanych łowisk do bazy czy ilość przepisanych przepisów kulinarnych z książki kucharskiej. Kiedyś za walkę z tego typu konkursami notorycznie wylatywałem ze społeczności. Zbrakło mi sił bo większość przednio się bawiła wygrywając kopyta w zamian za plagiaty wątpliwej jakości. Pamiętaj że Ciebie poprę.
[2013-11-25 19:00]

ryukon1975

Ilość nie mylić z jakością.:) Bijta się o badziew. Powodzenia [2013-11-25 19:03]

Ilość nie mylić z jakością.:) Bijta się o badziew. Powodzenia

tak słowo ilość należy wytłuścić
[2013-11-25 19:12]

ryukon1975

Dlatego zacząłem od słowa ilość, walcie dużo niekoniecznie mądrze.:)

Mi się już znudziło bo widząc jakie dziadostwo czasem wygrywa nie mam szans.:)

[2013-11-25 19:19]

barrakuda81

Ja muszę posypać głowę popiołem bo przyznaję się że dosyć regularnie biorę w tym udział i stąd te spostrzeżenia.Oczywiście adresaci tych słów nawet ich nie zauważą ale wystarczy że forumowicze w tym wątku się wypowiedzą.Czy próbą zwrócenia uwagi na sprawę mógłby być zbiorowy bojkot konkursów? - być może ale wiadomo że jest to niemozliwy do uzyskania sposób nacisku.Myślę że lepiej o tym napisać niż nie brać udziału i usunąć sie w cień.Wręcz przeciwnie - uczestniczyć i piętnować to co nam nie pasuje przy każdej okazji.Przecież organizatorów stać na taki gest - nie oczekujemy cudów.Sądzę że jest wiele osób którym marzy się podniesienie poprzeczki a przy okazji także poziomu takich rywalizacji.Z pewnością życzliwszym okiem spoglądalibyśmy na produkty tych hojnych sponsorów przy okazji zakupów w sklepach wędkarskich...i miłe wspomnienia, więcej emocji - wyższa stawka oraz większy nakład naszych starań w konkursach i ich wyższy poziom.Ostanio podoba mi się pomysł konkursów fotograficznych ale jak shimano i daiwa oferuje do wygrania paczkę gum lub czapeczkę....:-( , sorry, akumultory w aparacie też się zużywają a ich ładowanie kosztuje...Zabawa zabawą ale jesteśmy dorosłymi facetami ( w większości ) ,powinniśmy oczekiwać że potraktuje się nas powaznie. [2013-11-25 19:26]

RACJA !Wynika na to że jest to najtańsza reklama ze wszystkich możliwych,a nagrody faktycznie żenujące,więc sami się pokazują/reklamują a nam wciskają tani chleb...kpina i tyle :( [2013-11-25 19:27]

a co do konkursu shimano,to jedno foto które zaliczyli,wg mnie nie przedstawia nic z shimano,tylko bazarowe teleskopy...tak to widzę...oczywiście bez urazy dla autora zdjęcia :) [2013-11-25 19:29]

Iras1975

Ja muszę posypać głowę popiołem bo przyznaję się że dosyć regularnie biorę w tym udział i stąd te spostrzeżenia.Oczywiście adresaci tych słów nawet ich nie zauważą ale wystarczy że forumowicze w tym wątku się wypowiedzą.Czy próbą zwrócenia uwagi na sprawę mógłby być zbiorowy bojkot konkursów? - być może ale wiadomo że jest to niemozliwy do uzyskania sposób nacisku.Myślę że lepiej o tym napisać niż nie brać udziału i usunąć sie w cień.Wręcz przeciwnie - uczestniczyć i piętnować to co nam nie pasuje przy każdej okazji.Przecież organizatorów stać na taki gest - nie oczekujemy cudów.Sądzę że jest wiele osób którym marzy się podniesienie poprzeczki a przy okazji także poziomu takich rywalizacji.Z pewnością życzliwszym okiem spoglądalibyśmy na produkty tych hojnych sponsorów przy okazji zakupów w sklepach wędkarskich...i miłe wspomnienia, więcej emocji - wyższa stawka oraz większy nakład naszych starań w konkursach i ich wyższy poziom.Ostanio podoba mi się pomysł konkursów fotograficznych ale jak shimano i daiwa oferuje do wygrania paczkę gum lub czapeczkę....:-( , sorry, akumultory w aparacie też się zużywają a ich ładowanie kosztuje...Zabawa zabawą ale jesteśmy dorosłymi facetami ( w większości ) ,powinniśmy oczekiwać że potraktuje się nas powaznie.


Kolego, poprzeczka zawieszona tutaj jest tak nisko, że nie wyobrażam sobie uczestniczenia w jakichkolwiek konkursach, a zwłaszcza na wymyślanie haseł promujących jakiś sprzęt. To dla mnie jakaś koszmarna dziecinada.. sorry, ale takie jest moje zdanie.

Zaś co do wartości nagród, to mnie by nie zmobilizował nawet kołowrotek za 10000(jeśli taki w ogóle istnieje), co prawda nie stać mnie na coś takiego, ale nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek zamienił się w osła biegnącego za marchewką wiszącą na kiju. :)))

Mam nadzieję, że docenicie szczerość mojej wypowiedzi. Nie chcę tutaj nikogo obrazić, ale tak to widzę.

[2013-11-25 19:46]

ryukon1975

Irku szczerość zawsze doceniamy- my myślący. [2013-11-25 19:52]

barrakuda81

Ja muszę posypać głowę popiołem bo przyznaję się że dosyć regularnie biorę w tym udział i stąd te spostrzeżenia.Oczywiście adresaci tych słów nawet ich nie zauważą ale wystarczy że forumowicze w tym wątku się wypowiedzą.Czy próbą zwrócenia uwagi na sprawę mógłby być zbiorowy bojkot konkursów? - być może ale wiadomo że jest to niemozliwy do uzyskania sposób nacisku.Myślę że lepiej o tym napisać niż nie brać udziału i usunąć sie w cień.Wręcz przeciwnie - uczestniczyć i piętnować to co nam nie pasuje przy każdej okazji.Przecież organizatorów stać na taki gest - nie oczekujemy cudów.Sądzę że jest wiele osób którym marzy się podniesienie poprzeczki a przy okazji także poziomu takich rywalizacji.Z pewnością życzliwszym okiem spoglądalibyśmy na produkty tych hojnych sponsorów przy okazji zakupów w sklepach wędkarskich...i miłe wspomnienia, więcej emocji - wyższa stawka oraz większy nakład naszych starań w konkursach i ich wyższy poziom.Ostanio podoba mi się pomysł konkursów fotograficznych ale jak shimano i daiwa oferuje do wygrania paczkę gum lub czapeczkę....:-( , sorry, akumultory w aparacie też się zużywają a ich ładowanie kosztuje...Zabawa zabawą ale jesteśmy dorosłymi facetami ( w większości ) ,powinniśmy oczekiwać że potraktuje się nas powaznie.


Kolego, poprzeczka zawieszona tutaj jest tak nisko, że nie wyobrażam sobie uczestniczenia w jakichkolwiek konkursach, a zwłaszcza na wymyślanie haseł promujących jakiś sprzęt. To dla mnie jakaś koszmarna dziecinada.. sorry, ale takie jest moje zdanie.

Zaś co do wartości nagród, to mnie by nie zmobilizował nawet kołowrotek za 10000(jeśli taki w ogóle istnieje), co prawda nie stać mnie na coś takiego, ale nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek zamienił się w osła biegnącego za marchewką wiszącą na kiju. :)))

Mam nadzieję, że docenicie szczerość mojej wypowiedzi. Nie chcę tutaj nikogo obrazić, ale tak to widzę.

Ja z kolei nie mam nic przeciwko takim inicjatywom jednak chcę zaprotestować przeciw formie w jakiej się one odbywają.Wiem że takie zabawy maja wielu zwolenników i gdybym się nimi nie interesował nie byłoby tego tematu.Postanowiłem jednak wystapić tu, jak sadzę ,  nie tylko w swoim imieniu żeby napisać co mi na wątrobie leży.



[2013-11-25 20:11]

mateuszwos

Zastanówmy się nad tym czemu tak jest.

Nie od dziś wiadomo, że jest to portal komercyjny. Gdybym ja zarywał nocki i pilnował interesu w jakiejkolwiek branży czy dziedzinie najpierw skrupulatnie bym podliczył czy mi się to opłaca. Podobnie jest zapewne ze spółką HOBLO. Nie po to zrzeszyli tutaj tyle wiary by dokładać do biznesu. Chcą po prostu zarobić. Konkursy więc muszą dawać zysk.

Zwróćcie też uwagę kto stanowi tutaj siłę napędową tego kieratu. Rozejrzyjcie się ile jest tu fachowców a ilu "fachowców". Tych drugich jest przygniatająca większość a więc napędzają ten kierat tak jak należy i to dla nich są te konkursy. Oni wezmą udział w każdym z mało ambitnych konkursów bo na tyle staje im wiedzy. Wyobraźcie sobie konkurs pd tytułem "Jak skutecznie podejść troć jeziorową". Opisz metody łowienia oraz dobór sprzętu popierając zdjęciami. Kto wówczas weźmie udział? Podejrzewam że gdyby premiowano 5 miejsc to zabrakło by pretendentów do nagrody. Niestety taka jest prawda. Zdumiewająca większość konkursów jest na takim poziomie do jakich uczestników są kierowane. A firmy proponują takie nagrody jakie są prace konkursowe. Czyli kiepskie.

Poza tym nie ma co pretensji kierować do Redakcji bo oni zapewne jedynie mogą negocjować jakość nagród. Pamiętajmy, że sponsorami są firmy.

Wiemy też jak konkursy przyciągają uczestników - niczym magnes. Tak więc koło się kręci. Jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby urozmaicenie konkursów i kierowani ich nie tylko do początkujących wędkarzy. Czyli co jakiś czas powinien pojawić się ambitniejszy konkurs gdzie mogliby wykazać się prawdziwi wyjadacze. Ci z kolei na pewno znajdą czas jeśli gra warta będzie świeczki.
[2013-11-25 20:18]

Sebastian Kowalczyk

Drogie graty to się wygrywa na prestiżowych zawodach wędkarskich. Na portalu to ma być moim skromnym zdaniem forma zabawy i uatrakcyjnienia portalowego życia. Swoją drogą ciekawe co by się działo gdyby było można wygrać tutaj sprzęt za grube tysiące. Zresztą sam mogę sobie odpowiedzieć na to pytanie - działyby się tu dantejskie sceny i raczej nic dobrego by z tego nie wynikło.   [2013-11-25 20:19]

roman55

Irku wyjąłeś mi te słowa  w sprawie tego typu konkursów. Przepraszam że cytuję "ale nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek zamienił się w osła biegnącego za marchewką wiszącą na kiju. :)))"
I to powinno dać niektórym do myślenia. Ale czy to tak niektórzy odbiorą, aby nie być żadnym mini komercyjnym podnóżkiem  i zachować godność dla małego gadżetu. Wątpię? Bez żadnej urazy
Pozdrawiam

[2013-11-25 20:19]

mateuszwos

Drogie graty to się wygrywa na prestiżowych zawodach wędkarskich. Na portalu to ma być moim skromnym zdaniem forma zabawy i uatrakcyjnienia portalowego życia. Swoją drogą ciekawe co by się działo gdyby było można wygrać tutaj sprzęt za grube tysiące. Zresztą sam mogę sobie odpowiedzieć na to pytanie - działyby się tu dantejskie sceny i raczej nic dobrego by z tego nie wynikło.  


Za zestaw światełek energizer mało się nie pozabijają. Ślą plagiaty, podkładają świnie itp. Niestety w tym jest wiele prawdy. My wędkarze po prostu nie umiemy się bawić. Zresztą widać to też nad wodą po stanie łowisk w jakim je zostawiamy. Oczywiście nie chcę generalizować bo są uczciwi wędkarze i uczciwi portalowicze. Ale Ci giną w tłumie. Niestety Seba ma wiele racji
[2013-11-25 20:24]

ryukon1975

Drogie graty to się wygrywa na prestiżowych zawodach wędkarskich. Na portalu to ma być moim skromnym zdaniem forma zabawy i uatrakcyjnienia portalowego życia. Swoją drogą ciekawe co by się działo gdyby było można wygrać tutaj sprzęt za grube tysiące. Zresztą sam mogę sobie odpowiedzieć na to pytanie - działyby się tu dantejskie sceny i raczej nic dobrego by z tego nie wynikło.  


 

 

 

 

 

 

Drogie graty i prestiżowe zawody to nie tu, presriżujcie się w innych klimatach tu zwykli wędkarze piszą:)

[2013-11-25 20:32]

JKarp

"Drogie graty to się wygrywa na prestiżowych zawodach wędkarskich. Na portalu to ma być moim skromnym zdaniem forma zabawy i uatrakcyjnienia portalowego życia. Swoją drogą ciekawe co by się działo gdyby było można wygrać tutaj sprzęt za grube tysiące. Zresztą sam mogę sobie odpowiedzieć na to pytanie - działyby się tu dantejskie sceny i raczej nic dobrego by z tego nie wynikło.  "
Nic dodać i nic ująć.Można jedynie dodać, że wpisowe na takie zawody jest jakby wysokie. Trzeba też dojechać nieraz i 300 km. Zapewnić sobie zaplecze logistyczne itd itp. No i jeszcze mały drobiazg - trzeba na nieznanej wodzie się wykazać ;-) bo na swoich wodach jest łatwiej. 
JK


[2013-11-25 20:39]

JKarp

"Drogie graty i prestiżowe zawody to nie tu, presriżujcie się w innych klimatach tu zwykli wędkarze piszą:)"
Jak widać nie tylko ;-) JK
[2013-11-25 20:39]

Jędrula

Widziałem , że Redakcja się wypowiedziała ale ich postu nie znalazłem ? O co biega ? [2013-11-25 20:40]

ryukon1975

Widziałem , że Redakcja się wypowiedziała ale ich postu nie znalazłem ? O co biega ?


 

 

Jędrula nie jesteś durniem to powinieneś się domyśleć,pisze to bo cię szanuję i lubię nie traktuj tego jak prób obrazy.

[2013-11-25 20:44]

Genralnie gdy przeanalizujemy nasze wypowiedzi,klaruję się wg.mnie dość jasna odpowiedż.Taka,że owe konkursy są organizowane dla 'najmłodszych' tych którym wpsomniana czapka czy wobler czy migające światełka w czymś pomogą,czy uradują,bo nam napewno nie pomoga a czapeczka nie pocieszy :).Bo faktycznie jeśli chcemy wygrać coś ciekawego,to możemy wygrać to na zawodach,a nie w konkursach w wymyślaniu dziwnych hasełek czy wystawianiu fajnej foty.Gdyż,po frekfencji uczestników w owych konkursach można było się domyśleć że nagrody będą symboliczne(ale też nikt nie wiedział,że aż takie słabe).Co do sponsorów,to powiem wprost że do rozrzutnych nie należą,a reklama kosztuję (bo przykładowo za 3 czapki 3 breloczki i 3 woblery),nie zrobili by 500 ulotek formatu A6.Wiem że podyktowane jest to popytem i sprzedaża ,ale jeśli konkursy są dla młodych,zapewne mniej zamożnych to niech nie liczą że nagle zacznie sprzedawać się jak głupia stelka czy vanquish czy Zion.Reasumując:trzeba poprostu nie brać w nich udziału i tyle.Ja osobiście pierwszy raz brałem,bo liczyłem nie na wędke,czy kołowrotek ale na mały komplecik woblerków-wiadomo dzisiaj każdy grosz się liczy ;) Ale Szanowny Pan Moderator wszystko nam wyjaśnił :)
[2013-11-25 20:44]

mateuszwos

Widziałem , że Redakcja się wypowiedziała ale ich postu nie znalazłem ? O co biega ?

usunąłem wypowiedź za niezgodność z regulaminem:)
[2013-11-25 20:45]

Jędrula


Krzychu , stary rowerze  , powiedzmy , że było to pytanie retoryczne :)))))))))

[2013-11-25 20:50]

Jędrula

Widziałem , że Redakcja się wypowiedziała ale ich postu nie znalazłem ? O co biega ?

usunąłem wypowiedź za niezgodność z regulaminem:)




Że jak ? Usunąłeś wypowiedź Redakcji ?

[2013-11-25 20:50]

ryukon1975


Krzychu , stary rowerze  , powiedzmy , że było to pytanie retoryczne :)))))))))

 

 

 

 

 

 

 

 

I przy tym zostańmy kto wie to wie.:)



 

[2013-11-25 20:52]