Konkurs dla członków grupy Jaxon!

/ 35 odpowiedzi / 5 zdjęć
Zapraszamy na konkurs dla członków grupy Jaxon. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać krótką receptę na wędkarski sukces, z udziałem sprzętu wędkarskiego firmy Jaxon. Oceniane będzie wasza pomysłowość i kreatywność. 
SVT


W tak ciepłym sezonie, jaki nas przywitał wczesną wiosną. Najlepiej mieć ze sobą, dobrze uzbrojony sprzęt. Łowiąc drapieżniki, nie możemy zapomnieć o błystce Holo Select Holley. Naprawdę na te błystki, łowiłem w dni upalne, kiedy ryba nie chciała żerować. Firma Jaxon preferuję bardzo duży asortyment błystek, które mają urozmaiconą paletę barw. Bardzo dobrze się je prowadzi, nie stawiają zbyt wielkiego oporu, który potrafi zmęczyć. 


Pamiętajmy też o wielkiej dynamice woblerach, które doprowadzą nasz połów do sukcesu. Najlepszym woblerem, który pozwolił mi na złowienie, przyzwoitych ryb jest JAXON ATRACT XTR-O.
Wspaniale się je prowadzi, ten kształt i wybrzuszenie gałek ocznych. Zaciekawia leniwe drapieżniki. Kolekcja tego typu woblerów też jest naprawdę wielka, o różnych barwach, mocnych kotwicach.


Jeżeli przynęty mam już przygotowane, pozostaje mi jeszcze zabrać podbierak. Który oczywiście także posiadam firmy JAXON.
Podbierak teleskopowy 200cm


 Bardzo dawno się do tej firmy przywiązałem, niskie ceny pozwalają mi, na wypełnienie moich pudełek w przyzwoity sprzęt wędkarski.


(2014/05/27 11:07)

elarek1


CYKADY FIRMY "JAXON" SĄ FENOMENALNE,OKOŃ CHODZI PRZY POWIERZCHNI SPRÓBUJ NA 

Holo Reflex Cykady Tarlon OKOŃ MUROWANY.

(2014/05/27 16:26)

remik21


  Przy połowie największej ryby naszych wód, posiadanie odpowiedniej wędki jest niezbędne, mowa tutaj o połowie sumów.
Wielu wędkarzy bez rozeznania i podstawowej wiedzy o cechach dobrej wędki  sumowej może narazić się na straty, ponieważ ta potężna ryba najprościej w świecie złamie ją gdyż wybraliśmy wędkę np. za bardzo elastyczną.
Z pomocą odpowiedniej wędki sumowej będzie łatwiej wyjąć rybę, ale także łatwiej będzie z niej korzystać, ponieważ posiada bardziej zaawansowaną technologię, przykładem tej technologii jest kijek

JAXON EXTERA CATFISH

 

Dobry kołowrotek sumowy jest tak samo potrzebny jak i dobra wędka, bez odpowiednich narzędzi, ciężko będzie dokonać złowienia wodnego potwora dorastającego do wagi ponad 100kg.
Nie tylko potrzebujemy odpowiedniego kołowrotka, ale musi mieć on też to coś,

co pozwoli mu wytrwać i wykonać zadanie do momentu wyjęcia ryby na ląd lub pokład łodzi nie rozpadając się w trakcie całego tego procesu.
Przykładem odpowiedniej konfiguracji powyższej wędki będzie potrafiący wytrzymać maksymalne obciążenia

Kołowrotek JAXON HEGEMON HFR 700

Dopełnieniem tej sumowej pary będzie plecionka która jest na tyle wytrzymała abyśmy byli zdolni do wyjęcia ryby na powierzchnię , co da całemu naszemu zestawowi odpowiednią równowagę i pozwoli nam wyjmować duże sumy,

cały ten czas będzie dla nas bardziej przyjemny z plecionką

JAXON SUMATO CATFISH

(2014/05/27 16:42)

Jędrula


Nie da ci tego kochanka , nie da żona co dać ci może sprzęt Jaxona ;) (2014/05/27 16:49)

antyquariat


Recepta na wędkarski sukces podczas długiej zasiadki.


Przed wyprawą pamiętaj aby odpowiednio się ubrać:

- komfort zapewnią Ci koszulki i spodnie wędkarskie Jaxon UH-SA,

- niezwykle przydatna okaże się jedna z kamizelek z serii UJ-FR,

- nie zapomnij o czapce, okularach i butach, których szeroki wybór znajdziesz w   ofercie firmy Jaxon.


Wszystkie potrzebne rzeczy zapakuj do skrzynki z serii RH z pewnością nie zabraknie miejsca na nic.

Następnie udaj się w ulubione miejsce nad wodą.


Rozłóż parasolo-namiot AK-KZS038 ustaw pod nim fotel AK-KZX013 i zabierz się za rozkładanie wędek. 

Wyciągnij z pokrowców swoje feedery Grand Virtuoso i zapnij do nich obydwa kołowrotki z wolnym biegiem Hegemon i Marlon. Pamiętaj, aby wcześniej nawinąć na nie plecionki XTR Carp Sinking Line. Ustaw je na podpórce do feedera z serii PP.

Teraz tylko pozostało Ci zrobić zanętę, którą umieścisz w koszykach zanętowych wybór pozostawiam Tobie. Szeroka gama produktów z pewnością Cię nie zawiedzie.

 

Wszystko to dopraw nutką optymizmu i szczyptą szczęścia, a przyjemny dreszcz podczas wspaniałych holi nieprzeciętnych okazów nie będzie schodził z Twoich pleców przez cały czas jaki spędzasz nad wodą.

 

I pamiętaj jeśli zapomniałeś o czymś z powyższej listy skontaktuj się z producentem lub autoryzowanym przedstawicielem firmy Jaxon, gdyż niestosowanie się do zaleceń może skutkować nieprzewidzianymi skutkami ubocznymi takimi jak:

- katar i przeziębienie,

- brak brań lub zrywanie się rekordowych okazów,

- depresja wędkarska.


 

Zrób coś dla siebie - postaw na sprzęt marki Jaxon!!!

(2014/05/27 17:31)

strzelec17


Gdy sprzęt i zanęta jaxona jest to łowić wielkie ryby czym prędzej pędź :) (2014/05/27 18:03)

gienek85


W końcu nadchodzi upragniony piątek ,na którym wraz ze znajomymi czekamy cały tydzień ciężko pracując. Kilka dni przed wyjazdem na upragnione rybki należy się odpowiednio przygotować. Zaczynamy od przeanalizowania pogody na nadchodzący dzień, następnie przychodzi moment zakupów wędkarskich jak i żywnościowych. 15.30 bo o tej kończę pracę jadę po brata i wyruszamy na wspaniałą kolejną przygodę z dala od życia codziennego, jęczących żon, obowiązków domowych "uff co za ulga". Oczywiście moim podstawowym sprzętem są feederki ,ulubionym wędziskiem Jaxon Black Arrow ,który wiele razy mnie nie zawiódł i przynosi dużo szczęścia.
Po dotarciu nad łowisko wyciągamy stolik, namiot, żywność. Następnie szykujemy drewno jako że to wypad na całą noc trzeba odpowiednio się zabezpieczyć, bo ognisko zawsze musi być to taki nasz rytuał. W końcu po przygotowaniu miejsca ,zorganizowaniu drewna przychodzi czas na zanęcenie łowiska co jest bardzo ważne w kontekście brań rybek. Nadchodzi zmrok czas rozpalić ognisko przygotować kijki na kiełbaski i czekać na upragnione brania. Wszyscy będąc nad wodą staramy zachować profesjonalizm ,zadbać o czystość miejsca, w którym wędkujemy ,zachować odpowiednią ciszę, a przy odrobinie szczęścia sukces na pewno nadejdzie. Złowione rybki zawsze trafiają z powrotem do wody po to aby kolejni wędkarze mogli również skorzystać z tego pięknego uroku wędkarstwa

Pamiętaj odpowiedni sprzęt i jakość to gwarancja sukcesu JAXON nigdy nie zawodzi!!! (2014/05/27 18:18)

kubala91


Od kilku lat używam w czasie połowów wędek firmy Jaxon. Flagowymi i najbardziej przeze mnie ulubionymi są: Jaxon Black Arrow, Jaxon Extera oraz Jaxon Cantara. Oczywiście wędki uzbrajam w kołowrotki, również firmy Jaxon. Dotychczas jestem bardzo zadowolony z pracy sprzętu i nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń.  A co do wędkarskiego sukcesu. Sprzęt i produkty firmy Jaxon zapewniają komfort wędkowania co jest bardzo ważnym czynnikiem podczas połowów. Dopracowanie i praca sprzętu pozwala wyeliminować problemy plątania się żyłek, łamiących się szczytówek i innych denerwujących wędkarza przeciwności losu. Ze sprzętem i akcesoriami Jaxon'a połów ryb staje się przyjemniejszy. Brak brań rekompensuje spokój i brak nerwów podczas zasiadki spowodowanych złym sprzętem. Uważam, że na sukces wędkarski wpływa nie tylko sprzęt ale technika, umiejętności oraz szczęście wędkującego a ze sprzętem firmy Jaxon do tego szczęścia brakuje już nie wiele. Ryba nie wybacza błędów a Jaxon'em błędów jest o wiele mniej i przytrafiają się rzadziej.   (2014/05/28 09:05)

Arieso


Według mnie wędkarski sukces to nie piękne okazy złowionych ryb, a przyjemny, bezstresowy pobyt nad wodą z uśmiechem na twarzy :) W zeszłym roku po raz pierwszy sięgnąłem po spinning. Mój wybór padł na Jaxona Cantarę Spin. Nie mam porównania z innymi kijkami bo innych po prostu nie używałem, ale Cantara jak dla mnie jest rewelacyjna! Wracając do tematu... Receptą na wędkarski sukces nie jest drogi sprzęt wart kilka tysięcy czy ogromna wiedza o każdej z ryb... Uważam, że prawdziwą receptą jest pasja. Jeśli kochasz to co robisz, nie zrazisz się zerwaną żyłką, małą płotką, czy zaczepem. Cały sukces opiera się na pozytywnym nastawieniu, na uśmiechu. Wykonuj z pasją i zawsze z uśmiechem swoje hobby..to już jest wielki sukces. (2014/05/28 11:34)

darek-salamon


Jak co roku ,odliczam dni do mojego urlopu.Konserwuje i smaruje kołowrotki Jaxona -piękniejszego odgłosu na świecie  nie ma ,jak ryba żyłkę wybiera z Jaxona-Jokera.Mój sprzęt Jaxona kiedyś teściowa zobaczyła uwierzcie wszystkie robótki ręczne porzuciła.Pierwsza na noce  na ryby jeździła a moja srebrna wędka Harmony w świetle księżyca lśniła.Tak sprzęt Jaxona umiłowała,dwie moje wędki do grobu zabrała:-) Zawsze czekam na te letnie dni-gwiażdziste niebo,spadające gwiazdy na taką piękną noc,a moje wędki  Jaxona na ryby.Zawsze mam dwa termosy ,jeden z kawą drugi z Yerba Mate ,ciepła odzież też jest przydatna. Najwazniejsze to pozytywne myslenie i nastawienie,cisza ,spokój .Sam pobyt nad wodą to cos pieknego i romantycznego.Miłym dodatkiem jest hol ryby w nocy gdy nasze zmysły odbierają wszystko inaczej niż w dzień to niezapomniane przeżycia.I  oczywiście gdy rola sprzętu Jaxona w tym wszystkim jest spełniona. (2014/05/28 11:57)

gutex95


Koniec maja, pora piękna, trzeba zrobić wszystko,by wędeczka Nam nie pękła.Ta wędęczka doskonała, Nam pomoże wycholować Linka z maja .

Kołowrotek jest niezbędny, a dźwięk hamulca Sprintessa jest prz
epiękny.Dobrze wyregulowany , zapewnia mnóstwo Nam zabawy.

A satori, żyłka świetna pewność holu Nam zapewnia. Dużo mocy i wytrzymałości by zamiast żyłki i wędki pękały Nam kości.


By Nam ryba się nie spięła, potrzebne są haki ownera.Dobrą jakoś gwarantują,przy holu i zacięciu nie szwankują.




Żeby w porę lina zaciąć , dobry Wagler trzeba zapiąć. Brania nie wolno Nam przeoczyć , więc jaxonik musi wkroczyć.


Żeby linki nam dziś brały, jaxon premium wybór zanęty doskonały. Karp,lin ,karaś jest zanętą idealną, by łapać linki nawet w porę niezbyt fajną.

Żeby rybki przy końcowym holu się nie spięły, podbieraczek jest potrzebny.

Siatki mi są niepotrzebne,gdyż rybki wracają do wody,a przy zanętach jaxona przestają być wybredne.
Nic prócz jaxona mi nie potrzeba, kto kupuje coś innego , to w jego głowie rodzi się bieda. Sprzęt jaxona wysokiej klasy,żeby miło połowić, nie trzeba wydawać mnóstwo kasy. Wszystko czego mi potrzeba, w sklepie Jaxon ktoś mi sprzeda,a zadowolenie przy każdym wyjeździe,jest nawet gdy nic nie weźmie. :)


Oczywiście planowo, aby odnieść się do sukcesu,można dopieścić się rożnymi dodatkami. Osobiście nie preferuje dużej ilości atraktorów.Zanęta Jaxona premium jest na tyle atrakcyjną zanętą, że niepotrzebna jest duża ilość dodatków, aby ją jakoś wielce zmieniać. Oczywiście dodatki typu kukurydza, robaki- wiadomo, jak kto woli, czy więcej czy mniej. Według mnie,kupując wysokiej jakości produkty jaxona, nie zawiedziesz się, tak jaki i ja:)< (2014/05/28 13:16)

u?ytkownik102837


Krótka recepta na wędkarski sukces podczas łowienia linów na metodę drgającej szczytówki !!!

Łowienie linów nie jest w gruncie rzeczy łatwe ale po wypracowaniu sobie kilu technik może wszystkiego się nauczyć. Chciałbym dzisiaj przedstawić kilka  podstawowych informacji  które mogą się przydać początkującym wędkarzom, którzy nadal mają z tym problem. Pamiętam moje pierwsze próby licznych starć z tą piękną zielono-złotą rybą. Byłem wtedy mało doświadczonym wędkarzem, i próbowałem szukać tych ryb na głębokiej wodzie oddalonej od płycizn i stref przybrzeżnych. Jednak w końcu dotarło do mnie że był to duży błąd, ponieważ czas i praktyka nad wodą uświadomiła mi że te ryby trzymają się całkowicie innej strefy. A dokładniej chodzi tu o strefę przybrzeżną, która jest bardzo zróżnicowana i porośnięta dużą ilością: trzcin, grążeli oraz szuwar. Jest to nie tylko ich naturalne siedlisko i miejsce schronienia ale także źródło ich pożywienia. Jak każdy wędkarz wie bądź powinien wiedzieć, w okolicach roślinności gromadzą się duże ilości robactwa, które są dla ryb naturalnym pożywianiem. W takich miejscach liny są właśnie częstymi gośćmi, które zachowują się tam mniej płochliwie i ostrożnie. Można to porównać do ludzi np, gdy jesteśmy u siebie w domu czujemy się spokojni i wyluzowani, jednak gdy pojedziemy do nowo poznanego miejsca w  którym mamy spędzić noc stajemy się ostrożniejsi i wszystko wykonujemy z dystansem, dopiero po upływie pewnego czasu ze wszystkim się oswajam. Liny łowie w miejscach gdzie wcześniej odnotowałem brania ,,zielono-złotego prosiaczka", bądź zaobserwowałem charakterystyczne bąble unoszące się przy tafli wody. Moimi ulubionymi linowymi łowiskami są wszelkie starorzecza, odnogi czy płytkie jeziorka z licznymi zatokami i tam właśnie najczęściej szukam tych pięknych ryb.

Teraz przyszedł czas na kilka słów o porze dnia w której najlepiej żerują te ryby. A więc moje doświadczenie i setki godzin spędzonych nad wodą pokazało mi że liny najlepiej łowić o zmroku oraz po zmierzchu. Jednak jest od tego kilka wyjątków, o których miałem okazje się przekonać łowiąc piękne liny w ciągu dnia. Do łowienia linów metodą drgającej szczytówki używam dwóch feederów. Jeden z nich to JAXON GRAND VIRTUOSO FEEDER a drugi to JAXON INSPIRAL FEEDER, obie te wędki mają po 3,9m długości a ich ciężar wyrzutu (Cw) sięga 120g. Wiele osób zada sobie pytanie: czemu używam  prawie cztero metrowych wędzisk, podczas łowienia na zatoczkach i płytkich starorzeczach, na których inni wędkarze sięgnęli by po pickerki? A więc odpowiedz jest następująca: podczas łowienia na przeciwległym brzegu akwenu wśród grążeli, rybę po braniu  trzeba jak najszybciej odciągnąć na otwartą wodę i długie wędzisko z dużym zapasem mocy akurat idealnie się do tego nadaje. Wielu wędkarzy w takiej sytuacji użyła by lekkiego pikerka, który nie spełniał by w stu procentach swoich zadań. Drugą ważną rzeczą która nakłania mnie do użycia dłuższego i mocniejszych wędziska jest miejsce podbierania ryby, które na moich łowiskach jest bardzo porośnięte roślinnością podwodną. Dlatego manewry trzy metrowym pikerem nie były by zbytnio komfortowe, a dzięki długiemu feederowi mamy większe możliwości manewru podczas holu kilku kilowego lina bądź karpia (który trafia się często jako przyłów podczas łowienia ,,zielonych dzikusów"). Zestaw jaki stosuje na liny nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest to typowy zestaw gruntowy z rurką anty splątaniową. Jako żyłkę główną używam żyłki JAXON ETERNUM FEEDER o średnicy 0,25 mm na której zamocowana jest RURKA ANTYSPLĄTANIOWA FIRMY JAXON (WYGIĘTA ). Kolor rurki jest zależna od rodzaju dna, trzeba ją dobierać pod naturalny kolor dna akwenu. Jeśli chodzi o długość to ja upodobałem sobie rurki o długości 18cm ale występują one również w innych rozmiarach (do koloru do wyboru).
Kolejnym elementem zestawu jest krętlik który jest ważnym elementem zestawu. Trzeba pamiętać o jego  zabezpieczeniu gumowym stoperem od strony rurki antysplontaniowej, po to aby nasza żyłka nie była narażona na przetarcie (wiele osób to pomija co często prowadzi do zerwania zestawu i utraty holowanej ryby). Do rurki antysplontanowej zaczepiam koszyczek zanętowy lub ciężarek ołowiowy. Koszyki jakich używam, występują w gramaturze od 0 do 30g, wszystko zależy od danego łowiska i miejscówki. Na łowiskach z dużą ilością mułu często sięgam po koszyk bez dociążenia, po to aby nie zanurzał się w mule. Ołowiowych ciężarków w kształcie oliwki używam podczas łowienia bliżej brzegu gdzie całą zanętę mogę podać punktowa przy pomocy procy. Również podczas łowienia bliżej brzegu gdy mój zasięg procy zahacza o łowisko często stosuje wagglery tonące o gramaturze najczęściej sięgającej 30g. Podczas połowów nocnych linów metodą drgającej szczytówki nie zbędne jest użycie specjalnych świetlików, ja akurat używam świetlików ,,JAXON FIREFLY'' które są bardzo wydajne a na dodatek kosztują krocie. Świetliki trzeba zamontować na końcowej części wędziska za pomocą specjalnego łącznika ( Firma Jaxon ma np. w swojej ofercie świetny uchwyt który można dopasować do średnicy świetlika oraz grubości szczytówki wędki co jest bardzo praktyczne )
.
 Jako żyłkę przeponową stosuje żyłki o średnicy 0,16mm oraz w ostateczności 0,18mm (Grubsze średnice stosuje w tedy gdy jako przyłowy spodziewam się karpi, bądź gdy podczas łowienia linów wędkuje w dużych zaroślach i muszę przeprowadzić siłowy hol). Mój przypon linowy ma minimum 50cm długości i dochodzi nawet do jednego metra. Dobrą żyłką przeponową jest ŻYŁKA JAXON SATORI PREMIUM która jest częstym gościem w mojej skrzynce wędkarskiej.
 Haczyk jaki stosuje zależą od rodzaju przynęty, nie będę wypisywał konkretnych numerów ponieważ każda firma ma inną rozmiarówkę. Jednymi z moich linowych haków są haczyki firmy JAXON Z SERI TANAMI.
 Najskuteczniejsze przynęty na lina to: całe rosówki jak i ich części, gnojaki, białe robaki, kukurydza, groch itp. (w tym temacie można by było rozpisywać się  do jutra). Często dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie tzw. kanapek z różnego rodzaju składników. Możemy np. skomponować ją z gnojaków połączonych z kukurydzą i zakończonych dwiema larwami czerwonej pinki itp. ( tu trzeba ukazać swoją kreatywność). Podczas zasiadki na liny możemy trafić na bardzo przyjemne przyłowy w postaci ładnego leszcza, karpia czy pięknie ubarwionej wzdręgi bądź grubej płoci. W tamtym roku na linowej zasiadce nagle zauważyłem energiczne branie na jednym z moich feederów  (JAXON INSPIRAL) , co oczywiście zakończyło się prawidłowym zacięciem i holem ryby. Na początku nie wiedziałem co mam na haczyku jednak gdy doholowałem rybę bliżej brzegu moim oczom ukazał się piękny węgorz który skusił się na kilka gnojaczków. I właśnie za te niespodzianki i brak monotonii my wędkarze kochamy wędkarstwo które jest naszą pasją. Jednak wszystkie nasze wyprawy nie były by możliwe bez firm produkujących sprzęt wędkarski, to właśnie dzięki nim nasze hobby staje się łatwiejsze. Jedną z takich firm jest flagowy producent sprzętu na Polskim rynku firma Jaxon której sprzęt nabywam od kilku ładnych lat.  
 
Jeśli chcemy zapolować na większe ryby to przynęta musi być selektywna, nie możemy stosować np, pinek ponieważ drobne płotki nie dały by nam spokoju, a na dodatek duże ryby nie pochłaniają dużej ilości małych przynęt ponieważ musiały by się przy tym ,,nalatać'' i złożyć dużo energii, a przecież nie o to im chodzi, one wolą nasycić się większymi kąskami zużywając przy tym mniej siły i energii. Co do zanęt to mamy dwie możliwości, pierwsza z nich to użycie gotowej mieszanki o zapachach słodkich (największym hitem ostatnich sezonów okazał się marcepan i banan.). Kolor zanęt staram dobierać się do rodzaju dna. Na zarośnięte łowiska stosuje kolorystyki zielone co przynosi bardzo dobre efekty. Jestem zdania że każdą zanętę powinno dobierać się do koloru dna, ponieważ ryby widząc niestandardowe kolory są bardziej ostrożne i płochliwe. Mieszankę wzbogacam ziarnami mocno pracującymi, jakimś atraktorem z bioenzymami oraz grubszą frakcją taką jak:
-ciemne pieczywko leszczowe ( które dobrze sprawdza się przy połowie linów)
-garść mikro pelletu, który jest dopasowany do głównej mieszanki, raczej unikam sytuacji gryzienia się smaków
-trochę kukurydz bądź groch ( zależny na co łowie, ogólnie mam zasadę że to co na haku to w zanęcie)
- konopie prażone, słonecznik prażony (po to aby zwiększyć prace mieszanki)
- konopie gotowane
-pinka
-białe robaki
-cięte gnojaki i rosówki
Ważną rzeczą podczas nocnych zasiadek jest odpowiedni ubiór oraz sprzęt biwakowy. Na szczęście nasi producenci sprzętu wędkarskiego m. in. flagowa firma JAXON zadbała o nasz komfort i umieściła w swojej ofercie bardzo dużą ilość sprzętu który jest niezbędny podczas nocnych wypadów. Możemy tam znaleźć wszystko od kompletnego kombinezonu wędkarskiego poprzez solidnie wykonane parasole kończąc na namiotach najwyższej jakości które umilają nam czas spędzony nad wodą.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/28 22:29)

piotrzdzieblo


Ze sprzętem Jaxona żadna ryba cię nie pokona!!! Na luziku i bez spiny,w towarzystwie swej rodziny,na ryby biegnij kolego, bo bez chęci i sprzętu narobisz sobie zamętu.Weź więc uśmiech i wędeczkę, na potwory ruszaj śmiało bo sam sprzęt to za mało :) (2014/05/29 14:45)

barrakuda81


Trudno jednoznacznie zdefiniować co dla każdego z nas kryje się pod pojęciem „wędkarskiego sukcesu” – to kwestia bardzo subiektywna i wynikająca z naszego indywidualnego podejścia do wędkarstwa oraz możliwości i oczekiwań… Są tacy wędkarze którzy z utęsknieniem czekają na weekend aby zarzucić  wędkę   i położyć się na leżaku z piwkiem – też doskonały relaks  (do której ja się zaliczam) – tu oczekiwania i preferencje są skrajnie przeciwstawne! Liczy się przede wszystkim RYBA! Wielka ,wyśniona, waleczna bestia, którą trzeba w trudzie i znoju, błocie i deszczu wytropić i przechytrzyć! Taki sukces smakuje podwójnie… Abnegacja, pogodowy hardcore i walka z własnymi słabościami to nieodłączne elementy tej swoistej „gry wstępnej” , której zwieńczeniem jest często to jedno, jedyne branie… Wyróżniam trzy podstawowe czynniki składające się na mój wędkarski sukces:

1.Szczęście – omawiać chyba nie trzeba bo każdy wędkarz z pewnością poznał skutki jego niedoboru nad wodą…

2.Determinacja – cecha indywidualna. Jeśli komuś jej brak to nadrobić może jedynie ogromną dawką czynnika nr 1…

3.Niezawodny sprzęt – o to zadbać musimy już sami ale zamiast znowu zdawać się na szczęście lepiej zaufać sprawdzonym rozwiązaniom i postawić na topowe produkty JAXONA!

Zawsze wychodzę z założenia, że jeśli już włożę masę trudu w sprowokowanie do brania dużej sztuki to zdecydowanie nie stać mnie na jej utratę! Dlatego też na randez vous z garbusami chętnie wybrałbym się z wędeczką  JAXONA z serii XT-PRO NG ROYAL JIG SPIN. Gramatura wyrzutu w zakresie 2-10g pozwoli mi na finezyjne łowienie tych wspaniałych drapieżników, czyli tak jak lubię! Do kija podpinam niezawodny i sprawdzony kołowrotek vx machine w rozmiarze 2000 na którego szpulę nawijam plecionkę ANCHOR WX8 o średnicy 0.12 mm i … zaczynamy zabawę! Drugi zestaw z przeznaczeniem na szczupaka też zaproponuję z najwyższej półki – wędka XT-PRO LIMITED EDITION o ciężarze wyrzutu 10-40 g uzbrojona w kołowrotek MONOLITH SPIN wielkości 4000 i tą samą plecionkę ale o większej średnicy. Uzupełniam zestaw o przypon wolframowy i podpinam dużą gumę z serii MAGIC FISH… Drżyjcie cętkowane krokodyle!

Tak więc mam już wszystko – teraz już tylko po rybę życia… do SzwecjiJeśli już odniesiecie wędkarski sukces i doprowadzicie do podbieraka prawdziwy okaz to pamiętajcie że mieliście niebywałe szczęście, kosztowało to Was wiele trudu i wymagało  nie lada umiejętności ale tez nie zapominajcie o czynniku nr 3 bez którego skończyłoby się to wszystko jednym, wielkim rozczarowaniem…

(2014/05/29 16:37)

2006steryd


Dobrej jakości przynęta, Git zanęta , sprzęt JAXONa każda ryba jest już Twoja :) (2014/05/29 19:59)

KoFler


Moja pierwsza wędka spiningowa jest właśnie firmy Jaxona.Czarna strzała przyciąga każdego agresora, czy woda słodka czy słona.a Sprzęty Jaxona nawet dla Amatora!
Pierwsze drapieżniki zostały już złapane, dobre czucie wędki, i idealne prowadzenie gumy są gwarantowane.Kołowrotki, przynęty i wędki, a szczupak duży, waleczny i prędki! (2014/05/30 11:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marek-wesolowsk


Celem moich ostatnich wypraw wędkarskich jest szczupak. Miejsce połowu to niewielkie kilkunastohektarowe jezioro porośnięte z brzegu trzciną. Dno charakteryzuje się regularnym spadem w kierunku środka jeziora gdzie znajduje się najgłębsze miejsce. Jest jedna górka podwodna, o której istnieniu wie niewielu wędkarzy – to moje ulubione miejsce kilkukrotnie odwiedzane podczas każdej wyprawy nad to jezioro. Co najważniejsze, ów górkę można obrzucać z brzegu. To nad tym jeziorem pierwszy raz przetestowałem nowy sprzęt łowiąc metodą spinningową z opadu. Zakupiłem wędkę JAXON XT-PRO  NG ROYAL JIG SPIN, długości 2,42m i ciężarze wyrzutowym 8-26g. Do kompletu dorzuciłem plecionkę JAXON COMBAT XTY o grubości 0,18mm. Z takim sprzętem i pozytywnym nastawieniem rozpocząłem spinningowy sezon 2014 roku. Wędzisko jest typowym kijem sandaczowym z usztywnionym dolnikiem oraz wklejaną szczytówką. Blank wędki w połączeniu z plecionką JAXON idealnie przenosi nawet najdelikatniejsze brania na dłoń. Wędka jest lekka a sztywny dolnik pozwala zaciąć skutecznie nawet z dalekich odległości. To właśnie z tego powodu zdecydowałem się na zakup JAXON XT-PRO. W poprzednim sezonie miałem dużo pustych zacięć łowiąc innym kijem uzbrojonym w kołowrotek z żyłką. Podsumowując, moją receptą na puste zacięcia okazała się odpowiednia wędka JAXON XT-PRO  NG ROYAL JIG SPIN wraz z plecionką JAXON COMBAT. Sprzęt sprawdza się idealnie. Jak dla mnie to najlepsza wędka do połowu metodą z opadu. Niecierpliwie czekam na możliwość przetestowania sprzętu na czerwcowych sandaczach. (2014/05/30 13:04)

mirek2000


Jaxon to coś więcej niż tylko nazwa. Kupując sprzęt firmy Jaxon stajesz się posiadaczem dopracowanego do każdego detalu wędziska, kołowrotka czy też przynęty spinningowej. Posiadając sprzęt tej firmy będziesz w stanie stanąć oko w oko z każdą rybą i cieszyć się jej holem. Jaxon posiada w swojej ofercie sprzęt na każdą kieszeń. Idź, zobacz, przekonaj się sam !
Z Jaxonem wędkarstwo stanie sie przyjemniejsze ;) (2014/05/31 12:19)

waldi143


Sprzęt wędkarski firmy JAXON nigdy Ciebie nie zawiedzie zawsze złowisz dużą rybę , masz wyżerkę na obiedzie !!!

(2014/05/31 22:01)

jurasek15


Kiedy byłem całkiem mały

to na wszystko rybki brały,

Teraz nic ich nie przekona,

chyba ze masz sprzęt JAXONA!

Lecz pokrótce daję słowo

wytłumaczę to i owo...

Bardzo lubię polskie rzeczki

więc wybieram boloneczki.

Grand Virtuoso to poezja

sztuka piękna i finezja.

Z nią Monolith lśni przepięknie,

a XT-PRO dziś nie pęknie.

Siadam wiec na foteliku

i zaczynam wędkowanie,

z firma JAXON oczywiście

do niej mam upodobanie.

Płocie, jazie, krąpie, leszcze

trzyma pewnie hak Sumato,

rybki biorą jak szalone

i lądują w podbieraku.

Później żwawe wpuszczam szybko

do obszernej JAXON siatki,

Wszyscy patrzą ze zdumieniem

i wędkarze, i wędkarki.

JAXON Select trzyma pewnie

wszystkie rybki w mym łowisku,

a ja niczym słynny aktor

biorę udział w widowisku.

Inni łapią sporadycznie,

wzbudzam zazdrość i ciekawość,

każdy z boku cicho szepce

i podziwia sprzętu jakość.

Więc receptą mą na sukces

czy żeś możny czy ubogi

Firma JAXON oczywiście

- sprzęt solidny i niedrogi.

Żadna ściema, żadne bujdy,

spójrzcie tylko na zasiadce

po południu rybki były

w mojej ślicznej JAXON siatce! :-)

 

(2014/06/01 22:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Dzidzia


Recepta na sukces wędkarski
Kij Jaxona z dwoma końcamiPudełko z łownymi przynętami,Kołowrotek i żyłka, co ratuje gumyi podbierak, dźwigający sumy! (2014/06/02 14:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mateusz-zawiasa


oto moja recepta na sukces z firmą jaxon

http://ifotos.pl/zobacz/recepta-n_eexehxp.jpg/ (2014/06/03 10:48)

Lapeno


Wstaję o czwartej, pakuję sprzęcisko:

Kołowrotek, przynęty i jakieś wędzisko,

Zanętę, spławiki, haki, podbierak,

I nagle myślę: jak to pozbierać?

Tyle tu sprzętu bardzo różnego,

Jest na karasia i na bolenia rzecznego,

Błystki na drapieżnika – bo może żerować,

Tylko jak się z tym wszystkim do auta spakować?

Samochód pełniutki od wszystkich tych gratów,

Obmyślam kierunek i stwierdzam – Na zachód!

Na miejsce dojeżdżam po czasie niedługim,

Gdzie zapach wody  od razu mnie budzi,

Rozkładam wszystko w kilka minutek,

By cieszyć się bardzo  swym pierwszym rzutem,

I nic nie dorówna tym wodnym relaksom,

Bo mam najlepszy sprzęt firmy JAXON!

Być może ktoś nazwie mnie za to głupcem,

Jednak dzień z takim sprzętem to  dla mnie WĘDKARSKI SUKCES!  

(2014/06/03 21:05)

Jaras20


Zanęta na rzekę... : własnoręcznie upieczony dość słodki biszkopt z duża ilością cynamonu i wanilii 1 szklanka bułki tartej 0.2 kg Kakao Przyprawa do piernika Na koniec dodać kolendrę.Pozdrawiam ! (2014/06/03 22:26)

matix340


Aby osiągnąć sukses w wędkarstwie wystarczy nabyc wędke JAXON XT-PRO NG ROYAL SPINING . Nie odbędzie się bez kołowrotka . Wybralbym JAXON SALTUNA . Potrzebne też będą żylka SATORI i przypon Wolframowy oczywiscie z firmy JAXON . Bez przynety się nie odbędzie . Najlepszym rozwiązaniem będzie wobler JAXON DIVER HOLO SELECT 9cm . Gdy już bedziemy holowali rybe , pomocą będzie nam służyl PODBIERAK , oczywiscie z JAXONA . Firma ta zawsze służy pomocą . Dobra jakosc za małe pieniądze . (2014/06/05 14:15)