Konieczność zmian w PZW.

/ 569 odpowiedzi / 10 zdjęć
lynx

" Nie. Nie dla dobra wszystkich ale dla dobra paru nababów z kasą. Reszta nie idzie w h...m. JKarp . Uwazałem, ze masz rzeczowe wypowiedzi ale tu zrobiłeś z siebie asa. Masz kasiorę to lizaj bogatszym od siebie bo ja jej nie mam i nie zamierzam tego robić. Jedna z zasad mówi - żyj i daj żyć innym. Skoro jestem na ZUSie to mogę się tylko w szambie utopić. Tak?Porobiło wam sie coś od paru zł więcej od innych. Mam nadzieję, że kiedyś jakis nadziany cwaniak pokaże wam gdzie wasze miejsce."
Ja mam priorytety a nie kasiorę :-) Żyje i daje żyć innym - nie jestem krwiożerczym przedsiębiorcą. Pomimo tego, że jesteś na Zusie i tak uważam, że wędkowanie to hobby. Należy sobie ustalać priorytety. No cóż  - też uważam, że jesteś tam gdzie Twoje miejsce. Całe życie ślizgałeś się na pracodawcy zamiast uczciwie pracować to masz teraz te "swoje czy się stoi czy się się leży..."
A wędkarstwo to HOBBY - gdybyś nie wiedział.
@hoplita - a uzmysłów nam jakim jesteś super członkiem PZW. Co robisz, co zrobiłeś ? Jak czytam Twoje posty to widzę tylko krytykę tych co krytykują stan PZW.
Zbyszek nad wodami czuwa organ Państwa - RZGW tylko chyba im nie zależy.
JK

JKarp. Ty też kiedyś będziesz tam gdzie twoje miejsce. Powodzenia.
Hoplita. Dużo zrobiłem. Jak sobie zażyczysz to moge napisać ci na priv. bo tu to nie ma sensu. (2013/09/22 19:50)

zbynio 33

"Zbyszek nad wodami czuwa organ Państwa - RZGW tylko chyba im nie zależy."a nad rowami spółki wodne. chodzi o to, że nie czuwa. niema żadnego nadzoru. gdzie nie wejdę na stronę PZW to wszędzie są zdjęcia z worami pełnymi ryb do zarybień. może są wpuszczane, a ja nie wiem gdzie? (2013/09/22 20:47)

ryukon1975

"Zbyszek nad wodami czuwa organ Państwa - RZGW tylko chyba im nie zależy."a nad rowami spółki wodne. chodzi o to, że nie czuwa. niema żadnego nadzoru. gdzie nie wejdę na stronę PZW to wszędzie są zdjęcia z worami pełnymi ryb do zarybień. może są wpuszczane, a ja nie wiem gdzie?

Nie czuwa. Porównałem to do lasu.

Do lasu wejdę z psem a już mi leśniczy mówi że to 200 PLN kosztuje bo pies zwierzęta goni po krzakach. :)

Jak natomiast jest nad wodą każdy wie, choć czasem to tylko kilkaset albo i mniej metrów różnicy.

(2013/09/22 20:54)

JKarp

Napisałem, że czuwa RZGW bo tak stanowi prawo. Napisałem też, że raczej się do tego nie przykłada. Tu masz rację Krzysiek - dziś w lesie Straż Leśna pojawiła się jak duchy i waliła po 300 zł za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Nas na szczęście ominęła ta przyjemność.JK (2013/09/22 21:04)

ryukon1975

Wiesz jak jest Janusz, ja za psa też jeszcze nie zapłaciłem ale dla spokoju ducha obu stron omijam drogi którymi jeździ leśniczy czy gajowi. :) Moje nazwisko jednak i tak jest odnotowane na czarnej liście kilka razy. :))) (2013/09/22 21:09)

Iras1975

"Zbyszek nad wodami czuwa organ Państwa - RZGW tylko chyba im nie zależy." a nad rowami spółki wodne. chodzi o to, że nie czuwa. niema żadnego nadzoru. gdzie nie wejdę na stronę PZW to wszędzie są zdjęcia z worami pełnymi ryb do zarybień. może są wpuszczane, a ja nie wiem gdzie?

Na prywatne stawy i sprzedawane na lewo..

Jakieś 4 lata do tyłu do pobliskiego jeziora wpuszczono(ponoć) 40 tys narybku sandacza,w lokalnej gazecie był artykuł i zdjęcia napompowanych worków.. filmu z wypuszczania niestety nie było.

Do dnia dzisiejszego nie złowiłem na tym zbiorniku ani jednego sandaczyka, a sandacze łowię dłubiąc palcem w nosie.

Tutaj macie udokumentowane zarybienie innego zbiornika:

A na jez Niepruszewskim Henryk S. powinien dostać kulkę w łeb razem ze złodziejami z ZG Poznań. (2013/09/22 21:12)

ryukon1975

Dobranoc wszystkim którzy idą spać a PZW pobudki życzę w nowym kraju się obudzi, ruskich już w Polsce nie ma ! (2013/09/22 21:29)

Iras1975

Dobranoc.. :) (2013/09/22 21:32)

Artur z Ketrzyna

Dobranoc wszystkim którzy idą spać a PZW pobudki życzę w nowym kraju się obudzi, ruskich już w Polsce nie ma !

Z tym że jak narazie, jest jak jest. Trudno co kol wiek do końca stwierdzić z tymi zarybieniami. Bo dokonuje tego okręg, i nie są chętni do współpracy z kołami znajdującymi się w powiecie którego wody niby zarybiają.
Ja kiedyś (z 2-3 lata temu) rozmawiałem na ten temat z prezesem. On rozkładał ręce. Pokazał papiery informujące że niby tyle i tyle tam i tam wpuszczono. Ale choć prosił by jego powiadomiono o zarybieniach i zgłosił swoją chęć to i tak nic nie wiedział o nich i przy nich nie był.
Nie powiem że wogle ich nie ma. Bo są, czasami spotykam wędkarza, i mówi że tam coś zapuścili. Widział on lub jego kolega że wpuszczali, np.; sanadcza, szczupaka, karpia. Ale i tak nie widzieli ile tego było. No i tak na oko, to trudno powiedzieć czy tyle co na papierku.
Ja tam i tak jak słyszę o takim zarybieniu (oczywiście rodzimym gatunkiem, występującym tam naturalne), to się cieszę. Inie obchodzi mnie za bardzo czy na pewno tyle co na papierze (bo z tym różnie bywa).
. (2013/09/23 09:35)

Artur z Ketrzyna

Dziś wpadłem na pomysł;
Na walnym, myślę zgłosić projekt założenie fundacji "ochrony i zagospodarowania wód powiatu Kętrzyńskiego przy kole PZW Miasto Kętrzyn"
Pozyskane środki były by przeznaczone na zagospodarowanie i ochronę naszych wód, czyli na zarybienia, i finansowanie SSR, czy też zagospodarowanie wód po przez budowę kładek, pomostów do cumowania łódek, powstanie parkingów czy dróg dojazdowych dla wędkarzy, i innych rzeczy które będą potrzebne.
Środki zebrane przez tą fundacje były by tylko dla dyspozycji koła, i członkowie na walnym by decydowali co zrobić za to. Można by było założyć skrzynkę na pomysły projekty, które były by rozpatrywane i realizowane w miarę możliwości.

Nie wiem czy ten pomysł przejdzie.
Bo na ostatnim walnym, nie byli za tym by koło miało oficjalną stronę www, by założyć łowisko specjalne.
Dla obecnych na zebraniu, była to czarna magia i coś nierealistycznego (a byli to w 90% członkowie zarządu)... Stonak nie! bo prezes i skarbnik nie mają kompa i nie serwują po internecie..., bo za to się płaci.. (wspominałem o stronie na wędkuje że jest bezpłatna) to że okręg... i nie wieżą że bezpłatna.
Poprostu byłem zniesmaczony tym podejściem. jak i zawiedziony że zabrakło na tym zebraniu członków z poza zarządu mających chęć coś zmienić... (2013/09/23 09:43)

ryukon1975

Dobranoc wszystkim którzy idą spać a PZW pobudki życzę w nowym kraju się obudzi, ruskich już w Polsce nie ma !

Z tym że jak narazie, jest jak jest. Trudno co kol wiek do końca stwierdzić z tymi zarybieniami. Bo dokonuje tego okręg, i nie są chętni do współpracy z kołami znajdującymi się w powiecie którego wody niby zarybiają.
Ja kiedyś (z 2-3 lata temu) rozmawiałem na ten temat z prezesem. On rozkładał ręce. Pokazał papiery informujące że niby tyle i tyle tam i tam wpuszczono. Ale choć prosił by jego powiadomiono o zarybieniach i zgłosił swoją chęć to i tak nic nie wiedział o nich i przy nich nie był.
Nie powiem że wogle ich nie ma. Bo są, czasami spotykam wędkarza, i mówi że tam coś zapuścili. Widział on lub jego kolega że wpuszczali, np.; sanadcza, szczupaka, karpia. Ale i tak nie widzieli ile tego było. No i tak na oko, to trudno powiedzieć czy tyle co na papierku.
Ja tam i tak jak słyszę o takim zarybieniu (oczywiście rodzimym gatunkiem, występującym tam naturalne), to się cieszę. Inie obchodzi mnie za bardzo czy na pewno tyle co na papierze (bo z tym różnie bywa).
.

Ja już za stary jestem aby mnie cukierkiem przekupić. :)

(2013/09/23 10:01)

Artur z Ketrzyna

Konieczność zmian w PZW. Tak, ale też podejścia członków PZW do uczestnictwa w życiu PZW.
Bo bez tego, nie dojdzie do zmian, bo jak. Jak nikt tego na walnym nie próbuje?
Są miejsca gdzie członkowie i zarząd współpracują i działają. I tak wszystko w miarę sprawnie działa.
Pozyskują nawet dofinasowania unijne;
http://www.rybobranie.pl/srodkiunijne/

Ta taki przykład że można coś zmienić na lepsze... (2013/09/23 11:32)

pawelz

Konieczność zmian w PZW. Tak, ale też podejścia członków PZW do uczestnictwa w życiu PZW.
Bo bez tego, nie dojdzie do zmian, bo jak. Jak nikt tego na walnym nie próbuje?
Są miejsca gdzie członkowie i zarząd współpracują i działają. I tak wszystko w miarę sprawnie działa.
Pozyskują nawet dofinasowania unijne;
http://www.rybobranie.pl/srodkiunijne/

Ta taki przykład że można coś zmienić na lepsze...

Artur, wiesz kiedy w PZW byc moze bedzie lepiej ?.
Wtedy kiedy tacy jak Ty czy inni dzialacze nie zrozumieja, ze nie ma szans na zwiekszenie aktywnosci przecietnego Kowalskiego w zyciu zwiazku.
To czysta utopia. Biadolenie na brak aktywnosci to wynik slabosci zarzadow. Skoro ludzie nie chca dzialac, to albo ich nalezy zmusic albo wywalic, albo zalozyc ze nikt nie dziala i wszystkim po rowno podniesc 100% skladke bez sluchania gledzenia. Warunek jeden. Zdobyte srodki nalezy dobrze zagospodarowac a nie zmarnotrawic. Wtedy ludzie najpier pomarudza, ale jak zobacza efekty, pogodza sie. (2013/09/23 11:52)

JKarp

O tym już nie wspomnę ;-)Powinna otworzyć się strona z tymi poradami ale coś to nie za bardzo.JK (2013/09/23 11:59)

ryukon1975

O tym już nie wspomnę ;-)Powinna otworzyć się strona z tymi poradami ale coś to nie za bardzo.JK

Po co mi to czytać jak ja o środki unijne wystąpić nie mogę. Z poziomu koła chyba też nie za bardzo a okręg uuuu... za wysokie dla mnie progi. :)

(2013/09/23 12:04)

Artur z Ketrzyna

Artur, wiesz kiedy w PZW byc moze bedzie lepiej ?.
Wtedy kiedy tacy jak Ty czy inni dzialacze nie zrozumieja, ze nie ma szans na zwiekszenie aktywnosci przecietnego Kowalskiego w zyciu zwiazku.
To czysta utopia. Biadolenie na brak aktywnosci to wynik slabosci zarzadow. Skoro ludzie nie chca dzialac, to albo ich nalezy zmusic albo wywalic, albo zalozyc ze nikt nie dziala i wszystkim po rowno podniesc 100% skladke bez sluchania gledzenia. Warunek jeden. Zdobyte srodki nalezy dobrze zagospodarowac a nie zmarnotrawic. Wtedy ludzie najpier pomarudza, ale jak zobacza efekty, pogodza sie.

Ja myślę realne. I wiem że są ludzie którzy by coś zrobili, aby im pozwolono. Mają pomysły itd.
Rozmawiam z wędkarzami nad wodą. I mają fajne pomysły, tyle że na zebranie nie idą. Czemu?
Odpowiedz sobie na to pytanie;
Jak chcesz osiągnąć zmiany, jeśli w tym kierunku nic nie robisz?

Nie oczekuję na 100% frekwencję, na zebraniach, nawet nie liczę na 30%. Bo 18 członków, na 288 członków w kole, to chyba porażka. I nie można liczyć na zmiany, bo wstawili się członkowie zarządu, i kilku zwykłych. Tak więc byli praktycznie Ci co rządzą jak rządzili przez ostatnie kilkanaście lat i 2 co chcieli coś zmienić. Tych dwóch praktycznie zbojkotowali, bo nie miał kto ich poprzeć. tak więc jak tu można liczyć na zmiany?

Niech przyjdą Ci co mówią że jest tak źle, czy to i tamto się im nie podoba, co chcą by jego łowisko było zarybione tym i tym. niech złożą wniosek na piśmie i wymagają odpowiedzi. Na zebraniu jak taki wniosek zostanie przegłosowany, to musi trafić do zarządu w Okręgu.

Tak małymi kroczkami można coś zmienić. Nie przy kuflu piwa żaląc się do szklaneczki.

W tym linku podanym w poście powyżej, są przykłady. Że można coś zmienić, że przy współpracy, można coś osiągnąć. Tylko trzeba najpierw zmienić mentalność ludzką i podejście. (2013/09/23 12:10)

JKarp

" W tym linku podanym w poście powyżej, są przykłady. Że można coś zmienić, że przy współpracy, można coś osiągnąć. Tylko trzeba najpierw zmienić mentalność ludzką i podejście."

Artur o jakich przykładach Ty mówisz?

"www.rybobranie.pl/srodkiunijne

Znajdziesz tam:

- obowiązujące akty prawne,

- najświeższe informacje,

- wzory wniosków i projektów,

- porady specjalistów i ekspertów,

- opisy zrealizowanych projektów. "

Bo tzw TAM nie ma - link nie kieruje do żadnej strony.

Jak pozyskać środki unijne:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/jak_otrzymac_dotacje_z_ue_210809.aspx

Ta strona dość dokładnie prowadzi krok po kroku w przeciwieństwie do tej o której rozmawiamy.

A poza tym chyba 18 czerwca 2013 skończył się termin na składanie wniosków.

JK

(2013/09/23 12:19)

Artur z Ketrzyna

O tym już nie wspomnę ;-)Powinna otworzyć się strona z tymi poradami ale coś to nie za bardzo.JK

Po co mi to czytać jak ja o środki unijne wystąpić nie mogę. Z poziomu koła chyba też nie za bardzo a okręg uuuu... za wysokie dla mnie progi. :)

Niby nic. a czytałeś;
http://www.rybobranie.pl/srodkiunijne/wiadomosci/3073/24/wedkarze_ze_zwierzyna_za_euro_zarybiaja_jeziora

Zacytuję cześć tekstu;
"Skąd pieniądze? Wędkarze piszą wnioski o dofinansowanie gdzie tylko można. Do Unii Europejskiej, Euroregionu, Starostwa Powiatowego w Strzelcach… - Bez pieniędzy wiele się nie zrobi. Już kilka dobrych tysięcy euro dostaliśmy przez te kilka lat, ale i tak będziemy ciągle walczyć – dodaje Kazimierz Jasiński, wędkarz ze zwierzynieckiego koła."
(2013/09/23 12:37)

ryukon1975

Zacytuję cześć tekstu;
"Skąd pieniądze? Wędkarze piszą wnioski o dofinansowanie gdzie tylko można. Do Unii Europejskiej, Euroregionu, Starostwa Powiatowego w Strzelcach… - Bez pieniędzy wiele się nie zrobi. Już kilka dobrych tysięcy euro dostaliśmy przez te kilka lat, ale i tak będziemy ciągle walczyć – dodaje Kazimierz Jasiński, wędkarz ze zwierzynieckiego koła."

To są nic nie znaczące ogólniki.
Jacy wędkarze piszą ? Każdy na swoją rękę ? Kim jest tan Kazimierz Jasiński i z ramienia kogo działa. Pierdoły internetowe. Na podstawie tego co tam przeczytasz na pewno o nic nie wystąpisz . Trzeba dotrzeć do źródła informacji pewnego i aktualnego. www. byleco nic nie wnosi. (2013/09/23 12:45)

ryukon1975

To są nic nie znaczące ogólniki.
Jacy wędkarze piszą ? Każdy na swoją rękę ? Kim jest tan Kazimierz Jasiński i z ramienia kogo działa. Pierdoły internetowe. Na podstawie tego co tam przeczytasz na pewno o nic nie wystąpisz . Trzeba dotrzeć do źródła informacji pewnego i aktualnego. www. byleco nic nie wnosi.

(2013/09/23 12:46)

Artur z Ketrzyna

" W tym linku podanym w poście powyżej, są przykłady. Że można coś zmienić, że przy współpracy, można coś osiągnąć. Tylko trzeba najpierw zmienić mentalność ludzką i podejście."

Artur o jakich przykładach Ty mówisz?

"www.rybobranie.pl/srodkiunijne

Znajdziesz tam:

- obowiązujące akty prawne,

- najświeższe informacje,

- wzory wniosków i projektów,

- porady specjalistów i ekspertów,

- opisy zrealizowanych projektów. "

Bo tzw TAM nie ma - link nie kieruje do żadnej strony.

Jak pozyskać środki unijne:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/jak_otrzymac_dotacje_z_ue_210809.aspx

Ta strona dość dokładnie prowadzi krok po kroku w przeciwieństwie do tej o której rozmawiamy.

A poza tym chyba 18 czerwca 2013 skończył się termin na składanie wniosków.

JK

Oki janek, jak podałem pzrykład że ludzie czerpią takie dofinasowania, działają i cieszą się z efektów.

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/2014_2020/Strony/konsultacje_spoleczne_projektow_programow_2014_2020.aspx
"Zapraszamy do udziału w konsultacjach dotyczących projektów Programów Operacyjnych na lata 2014-2020"
Program Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Zakres wsparcia w ramach POIiŚ 2014- 2020 wpisuje się w następujące cele tematyczne, wymienione w projekcie rozporządzenia ramowego:

ochrona środowiska naturalnego i wspieranie efektywności wykorzystania zasobów, w tym także ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego;

tak więc są możliwości dalej coś pozyskać....

Szukaj informacji o terminach konkursów

Wybierz przedział czasowy dla szukanych konkursów, program i obszar wsparcia. Brak wyniku oznacza, że w danym obszarze wsparcia nie można uzyskać dofinansowania z tego programu bądź nie został jeszcze ogłoszony konkurs na projekty w ramach interesującego Państwa działania. Z zestawieniem rund aplikacyjnych dla poszczególnych działań można zapoznać się w zakładce "Harmonogram naborów".

I w ten sposób na bieżąco szukasz czy jest jaka możliwość pozyskania funduszy...(jedne konkursy się kończą drugie zaczynają...)
(2013/09/23 12:56)