Zaloguj się do konta

Konieczność zmian w PZW.

utworzono: 2013/09/19 01:46
Zander51

Darek przeważnie ma rację  tym razem też. Oleńko nasza kochana...wiemy o co Ci chodzi. O sportowy rozwój Twego syna, za który płaci PZW. I rozumiemy, że będziesz bronić tych , co za osiągnięcia Marcina wydają klasę. I żeby to była chociaż uczciwa kasa. Na zawodników wydadzą grosze a resztę przepiją. [2013-10-31 22:13]

Roxola

Mirek, przeszedłeś sam siebie...
Tu nie o Marcina chodzi, ale o to, że są na tym cholernym świecie i w tym PZW ludzie, którzy chcą coś zrobić bezinteresownie...Smolić mój czas, energię i pomysły, które w to wkładam...  i dlatego nie reklamuję swoich dokonań na portalach... bo i po co ? Ale nie cierpię, kiedy nieudacznik lub maruda, neguje każdy ruch mimo tego, że sam g... zrobił, bo nie potrafił.
[2013-10-31 22:32]

Roxola

I ostatni raz udowadniam, że nie jestem wielbłądem ... [2013-10-31 22:33]

JKarp

W tym problem Mirek, że PZW nawet złotówki nie wyłożyło na wyjazd Marcina.JK [2013-10-31 22:34]

Roxola

...mam nadzieję że wystarczy i otworzy oczy podobnym do Ciebie....
[2013-10-31 22:35]

perwer

Witam Olu . Oczywiście że mnie zapraszałaś ,ale mój post nie dotyczy marginesu ,tylko kilkuset tysięcy -lub może z miliona wędkarzy w Polsce .Ja chciałem przyjść z ciekawości ,ale jak ludzie wszyscy zainteresowani i oddani sprawie by przyszli -uwierz mi że nie było by wesoło .Dlatego ludzie machają ręką ,bo nie chcą dramatu -a wybory niezobowiązujące z głosowaniem przez cały dzień -kartki do urny- przyciągneli by i pewnie większą część wędkarzy i oddały by prawdę jaka jest.Jednak trzeba by było kampani -żeby każdy wędkarz wszystko wiedział o kandydatach .Ja pisze o realiach i o tym jak to naprawdę wygląda. Akurat koło Bytom sobie chwale -choć gówno ma do gadania w okręgu i nie ono będzie dyktować warunki gospodarowania zasobami śląskimi i ich ochroną . Sama Ola wiesz jak wyglądają kontrole w naszym regionie i jak jest ze zbiornikami .To że znajdzie sie kilku oddanych ludzi takich jak Ty ,mąż i syn ,wiosny w PZW nie czyni . Bardzo sobie chwale zarybienia ,relacje w naszym kole -choć znam też drugą stronę ... Jakaś tam wojna wewnętrzna jest-może duże słowo- niedomówienia  są  i każdy ma róże wizje i różne sprawy -ale mniejsza z tym . Województwo śląskie to nie tylko Bytom ..Chce Olu żebyś mnie dobrze zrozumiała ,bo moje intencje nie są złe i nie zamierzam nikogo krytykować,a na pewno nie Ciebie.Ja chce żeby spojrzeć na to realistycznie i uciąć dyskusje złudzeń i wiary że staną sie cuda .  Chce też nadmienić że przy całej polityce rabunkowej ,pazernej i olewniczej -moim zdaniem - są ludzie którzy są oddani sprawie i na właściwym miejscu .  Do jednego wora ich wrzucić nie chce ,jednak oni nie decydują i nie pociągają za sznurki -bo to są ludzie o dużym serdychu i ogromnej godności ..zazwyczaj widząc i czując ten smród trzymają sie z daleka i patrzą żeby robić swoje ..Wiem Ola że ty też robisz swoje ,masz dobre intencje i chcesz jak najlepiej . Pamiętam jak pisałem do Ciebie o sprawe syfu nad wodą i załatwiłaś sprawe ,zawsze pomagasz i na pewno moje daremne i nic nie znaczące wypociny ,nie są adresowane do ludzi Twojego pokroju....no i prywatnie szanuje i Lubie Cie jako koleżankę ..Po prostu mam swoje zdanie ,które podziela prawie większość moich kolegów po kiju ...tak że pisze ,bo wkurza mnie czytanie postów typu - weście sprawy we własne ręce ...Ok to stwórzcie do tego warunki i zachęcie wędkarzy ,a jak tak sie nie dzieje od góry ,to tylko dlatego że tak ktoś chce . Władze wędkarstwa powinny byc jak władze samorządowe -każdy wędkarz powinien wiedzieć wszystko o ludziach tam zasiadających - wtedy można wydać opnie ....ufff..mam dość....ogólnie prywatnie nie poruszam tego typu problemów i nigy sie tym nie zajmowałem -może dlatego tyle tego teraz wylałem..masakra ..ani czytam ,bo zaczne pić do lustra..) [2013-10-31 23:25]

Roxola

I to jest Darek moim zdaniem Twój najlepszy post na forum od dłuższego czasu. Serio.
Kontaktujcie się z Kołami, zgłaszajcie jeżeli widzicie problem...   To jest mój apel.Uwierzcie w to, że się da....
[2013-10-31 23:46]

Zibi60

Jest kilka sposobów na uzdrowienie sytuacji, można krytykować - najłatwiej, choć każdy indywidualnie przemyca swoje potrzeby; można podawać pozytywne przykłady - trochę trudniej (i to nie dlatego, że ich mało, tylko są szufladkowane jako chwalenie się i "linczowane" na forum), najczęściej jednak spotykamy się z krytykanctwem...
Wydaje mi się, że każda z form jest potrzebna, jeśli prowadzi do celu i jest KONSEKWENTNIE REALIZOWANA. Większość wpisów na naszym forum to "szczekanie kundla", oznajmiające tylko - ja tu jestem i mam głos. Były próby  zebrania do "kupy", uporządkowania pomysłów... ale brak konsekwencji. Może to taka uroda forum ?!
[2013-11-01 07:34]

zbynio 33

Jest kilka sposobów na uzdrowienie sytuacji, można krytykować - najłatwiej, choć każdy indywidualnie przemyca swoje potrzeby; można podawać pozytywne przykłady - trochę trudniej (i to nie dlatego, że ich mało, tylko są szufladkowane jako chwalenie się i "linczowane" na forum), najczęściej jednak spotykamy się z krytykanctwem...
Wydaje mi się, że każda z form jest potrzebna, jeśli prowadzi do celu i jest KONSEKWENTNIE REALIZOWANA. Większość wpisów na naszym forum to "szczekanie kundla", oznajmiające tylko - ja tu jestem i mam głos. Były próby  zebrania do "kupy", uporządkowania pomysłów... ale brak konsekwencji. Może to taka uroda forum ?!

zgadzam się to taka uroda forum. każdy z tond miej lub więcej wnosi i wynosi.
natomiast psy szczekają z różnych powodów i te rasowe i kundelki. najczęściej to błahostki, ale niejednokrotnie z powodu realnego zagrożenia. nierozsądnie jest nie reagować, bo nam się wydaje, że jest wszystko ok.
[2013-11-01 11:14]

zbynio 33

Perwer ma rację. takie są zasady demokracji.
[2013-11-01 11:18]

zbynio 33

zmiany, zmiany:)
http://finanse.wp.pl/kat,1033823,title,Juz-ci-wedki-nie-zabiora,wid,16132179,wiadomosc.html?ticaid=111979
[2013-11-02 08:39]

ryukon1975

http://finanse.wp.pl/kat,1033823,title,Juz-ci-wedki-nie-zabiora,wid,16132179,wiadomosc.html?ticaid=111979

Zmiany trochę na lepsze trochę na gorsze.

Zgadzam się że nikt nie ma prawa zabrać sprzętu wędkarzowi tylko dlatego że zapomniał papierów. Czy podawać jego dane personalne do publicznej wiadomości jakby co najmniej wielodzietną rodzinę pozbawił życia. Tylko WW straci bo nie będą mieli co drukować.:)

Jednak te przepisy ustawiają wędkarza i kłusownika pod jednym mianownikiem a tak być nie powinno. Kimś innym jest wędkarz zapominający papierków a kimś innym kłusownik.

Jednak te przepisy ustalają ludzie którzy z wędkarstwem nie mieli nigdy w życiu nic wspólnego więc ... ?

Ogólnie trzeba podejść do tych informacji z dystansem bo takie artykuły często piszą ludzie którzy samie nie wiedzą co napisali i czy jest to zgodne z faktami i praktyką.

[2013-11-02 09:02]

Artur z Ketrzyna

Perwer.
Nie cytuje twego całego postu. Bo jak to nazwać wylewasz smutki, bo nie wierzysz że tacy jak ty mogą coś zmienić. A mówią że "Wiara przenosi góry, lecz jej brak podcina skrzydła"
I tu jest pies pogrzebany...

Po prostu mam swoje zdanie ,które podziela prawie większość moich kolegów po kiju ...tak że pisze ,bo wkurza mnie czytanie postów typu - weście sprawy we własne ręce ...Ok to stwórzcie do tego warunki i zachęcie wędkarzy ,a jak tak sie nie dzieje od góry ,to tylko dlatego że tak ktoś chce

Warunki do tego masz tylko trzeba je stworzyć samemu, i nie liczyć że ktoś za ciebie to zrobi.
Mimo że koło nie ma osobowości prawnej. To może pozyskiwać środki na swoją działalność. W jaki sposób?
Prosty. Zarząd koła zwraca się do okręgu (na piśmie) by utworzyć mu konto na które będą pozyskiwane fundusze na działalność koła przez jego członków.
Wtedy koło za pośrednictwem okręgu może pozyskać środki. Jedyne utrudnienie to że cały czas odbywa się to za pośrednictwem Okręgu i okręg to nadzoruje (co może i jest dobre bo wykucza częściowo pomyłkę, błędy w gospodarowaniu... np. zarybienie nie zgodne z operatem i potrzebą danego akwenu) Działa to na tej zasadzie że każdy dokument z tym związany misi być podpisany przez władze okręgu. Np. Na zebraniu uchwalacie żeby w waszej okolicy wystawić skrzynki kwestowe w celu pozyskiwania funduszy, które będą zasilać wasze koto. Będą one wystawione w sklepach wędkarskich i nie tylko za zgodą ich właściciela. Zarząd koła z tym udaje się do okręgu, ten to akceptuje i składacie wniosek do właściwego starosty (na wniosku widnieje podpis prezesa ZO). Taki wniosek wraz z opłatą skarbową 80 zł (cena z ubiegłego roku) składa cie w starostwie i czekacie na akceptacje. Tak samo mozecie złozyc identyczne wnioski do starostwa, urzedu gminy cz miasta o dofinansowanie z budżetu państwa. Czy też konkretny projekt do ochrony środowiska na odbudowę populacji zagrożonego gatunku.
Wszystko się dzieje za zgodą i aprobatą ZO. Ale to wasza inicjatywa i wasze projekty. I to Wy sami możecie zrobić, by zadbać o wody które was otaczają...
[2013-11-02 10:06]

Zibi60

Artur, tak w sumie to proponujesz wyręczyć Zarząd Okręgu...jeśli jest nieudolny, to może nie ma innego wyjścia (do wyborów).
Koło nie musi wnioskować o utworzenia konta, takie konto powinno mieć każde koło u księgowej okręgu. Operatywny Zarząd Koła pozyskuje sponsorów i wskazuje im konto ZO z dopiskiem - "DLA KOŁA XYZ" U nas takie praktyki są prowadzone od dawna.
Trzeba także pamiętać, iż pozyskane fundusze mogą być przeznaczone tylko na działalność statutową.
[2013-11-02 17:55]

Perwer.
Nie cytuje twego całego postu. Bo jak to nazwać wylewasz smutki, bo nie wierzysz że tacy jak ty mogą coś zmienić. A mówią że "Wiara przenosi góry, lecz jej brak podcina skrzydła"
I tu jest pies pogrzebany...

Po prostu mam swoje zdanie ,które podziela prawie większość moich kolegów po kiju ...tak że pisze ,bo wkurza mnie czytanie postów typu - weście sprawy we własne ręce ...Ok to stwórzcie do tego warunki i zachęcie wędkarzy ,a jak tak sie nie dzieje od góry ,to tylko dlatego że tak ktoś chce

Warunki do tego masz tylko trzeba je stworzyć samemu, i nie liczyć że ktoś za ciebie to zrobi.
Mimo że koło nie ma osobowości prawnej. To może pozyskiwać środki na swoją działalność. W jaki sposób?
Prosty. Zarząd koła zwraca się do okręgu (na piśmie) by utworzyć mu konto na które będą pozyskiwane fundusze na działalność koła przez jego członków.
Wtedy koło za pośrednictwem okręgu może pozyskać środki. Jedyne utrudnienie to że cały czas odbywa się to za pośrednictwem Okręgu i okręg to nadzoruje (co może i jest dobre bo wykucza częściowo pomyłkę, błędy w gospodarowaniu... np. zarybienie nie zgodne z operatem i potrzebą danego akwenu) Działa to na tej zasadzie że każdy dokument z tym związany misi być podpisany przez władze okręgu. Np. Na zebraniu uchwalacie żeby w waszej okolicy wystawić skrzynki kwestowe w celu pozyskiwania funduszy, które będą zasilać wasze koto. Będą one wystawione w sklepach wędkarskich i nie tylko za zgodą ich właściciela. Zarząd koła z tym udaje się do okręgu, ten to akceptuje i składacie wniosek do właściwego starosty (na wniosku widnieje podpis prezesa ZO). Taki wniosek wraz z opłatą skarbową 80 zł (cena z ubiegłego roku) składa cie w starostwie i czekacie na akceptacje. Tak samo mozecie złozyc identyczne wnioski do starostwa, urzedu gminy cz miasta o dofinansowanie z budżetu państwa. Czy też konkretny projekt do ochrony środowiska na odbudowę populacji zagrożonego gatunku.
Wszystko się dzieje za zgodą i aprobatą ZO. Ale to wasza inicjatywa i wasze projekty. I to Wy sami możecie zrobić, by zadbać o wody które was otaczają...

Powtórzę po raz kolejny : nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Koło jest jednostką terenową Zarządu Okręgu, wszelkie wydatki koło musi przedstawić w ZO, każde koło musi posiadać konto bankowe, niekoniecznie w ZO gdzie jest darmowe dla kół. Nie masz także zielonego pojęcia w jaki sposób można pozyskać sponsorów, puszki kwestowe to nie droga na szukanie środków. Ciekawy jestem ile pozyskałeś w ten sposób środków na działalność swego stowarzyszenia i w jaki sposób to spożytkowałeś?
[2013-11-02 20:34]

Artur z Ketrzyna

Powtórzę po raz kolejny : nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Koło jest jednostką terenową Zarządu Okręgu, wszelkie wydatki koło musi przedstawić w ZO, każde koło musi posiadać konto bankowe, niekoniecznie w ZO gdzie jest darmowe dla kół. Nie masz także zielonego pojęcia w jaki sposób można pozyskać sponsorów, puszki kwestowe to nie droga na szukanie środków. Ciekawy jestem ile pozyskałeś w ten sposób środków na działalność swego stowarzyszenia i w jaki sposób to spożytkowałeś?

Już niedługo się przekonasz.... Bo wiem więcej niż Ci się wydaje.

Panie który nic nie widzi nic nie słyszy...
[2013-11-02 20:54]

Szkoda słów.
[2013-11-03 19:28]

Twoja poczta

Nadawca:

Artur z Ketrzyna

powrót

Tytuł: PZW

Wysłano: 2013-11-04 21:37

Przeczytaj kiedy uważnie co piszę. Bo nie pisałem o zwykłym koncie dla koła. A oo takim do pozyskiwania środków jako organizacja. Zresztą o tym się przekonasz nie długo. Bo są planowane szkolenia dla władz Kół jak mogą pozyskać dodatkowe środki...
I jeszcze kilka innych zmian. Skąd wiem, a no jestem w kontakcie z wieloma ludźmi.
Po drugie już raz Cię ostrzegałem o zaświadczaniu nie prawdy i pomówieniach na forum publicznym. W linku wisi nasze ogłoszenie. Zas co do Romka dobrze wie o tym stowarzyszeniu i kto je założył. Bo ostatnio w sklepie przy inny powiedział "O jest nasz działacza..."
A i w Linku były też nasze małe wizytówki...
No i jak pisałem możesz iść do starostwa i zasięgnąć informacji, a napewno Ci zaświadczą...

To jak z filmu p. Barei :)
[2013-11-04 22:34]

zbynio 33

Zaraz się dowiesz dlaczego nikt nie chce ;-)
W większości wypowiedzi pojawi się taki temat - skoro mam 50 łowisk za 200 zł to dlaczego mam mieć tylko jedno za drożej?Ja oczywiście jestem zdania, że tych 50 łowisk PZW ani wędkarze ani straż nie jest w stanie w żaden sposób upilnować więc każdy robi tam co che chce. Nikt z poziomu ZO PZW a tym bardziej ZG PZW nie jest w stanie dobrze zarządzać łowiskami dlatego przyszłość to przejęcie wód przez gminy lub towarzystwa wędkarskie.
JK

zbyt piękna ta przyszłość, żeby była prawdziwa.:)
[2013-11-05 09:23]

JKarp

Ale pomarzyć można ;-)JK [2013-11-05 09:31]

Nadawca:

Kristoph1

Wysłano: 2013-11-04 22:30

Nie pisz do mnie prywatnych wiadomości, nie chce mi się czytać tego.
Twoją wiadomość wkleję na forum, jest ciekawa pod wieloma względami.

Twoja poczta

Nadawca:

Artur z Ketrzyna

Wysłano: 2013-11-05 07:30

To prokuratura ju z czeka.

[2013-11-05 12:07]

Jędrula

Co tu się dzieje ?! Artur ?! Panowie ?! Nie idźcie tą drogą .

[2013-11-05 12:23]

perwer

Broń Boże wędkarzy przed tymi działaczami co rządzą obecnie w zarządzie PZW ,oraz broń Boże przed takimi ludźmi jak tu na forum . Ludzie bez  dobrego pomysłu ,poczucia realiów jakie otaczają nas w około ,kłótliwych i fanatycznie przekonanych do swoich  bezsensownych racji .Nie wkładam wszystkich do jednego wora ,bo Ci w cudzysłowie ,,normalni ,, -tylko czytaja i sie śmieją z tego , ale już tych głupot nie da sie czytać. Nie wspomne o bredniach na ogólnym, od kolegi Marka ,który uzdrowienie PZW podał jak składniki swoich zanęt które tutaj pokazuje .Walnąć jak  najwięcej składników ,bez względu jaka pora roku  i jaki rodzaj akwenu.Ręce przy was opadają.
 Fajnie sie siedzi na dupie ,wygodnie przed komputerem i rączki szybciej od mózgu reagują  na klawiaturze.Wtedy można rzucać wielkie hasła - to wasz los we waszych rękach ,damy rade i inne głupie nic nie mające z rzeczywistością hasła ...a co w realu -może jakiś przykład któregoś z przodownika portalowego ...Prosze o przykład jak któryś z pierdzących przed kompem w stołek wziął sprawy we własne ręce i udało mu sie w betonie choć tynk ukruszyć ...Chętnie przeczytam. 
 Bo w gadce to i moja 12 letnia córka mogła by zostać  ministrem . Jak na 4 -5 osób zainteresowanych  na portalu, w skali kilkusettysięcznej aglomeracji wędkarskiej w Kraju ,to nieźli z was przodownicy . [2013-11-05 15:32]

JKarp

Zapytaj Zbyszka :-)
W sumie to przeczytałem kilka razy post rozżalonego wędkarza...
A jeśli chodzi o czyny a nie hasła to próbowałem:http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,stop-legalnym-klusolom,68880
Jak widać po ilości podpisów nawet i tego się nie chce zrobić.Ja już kiedyś powiedziałem - płakał nie będę jak na Zalewie nie będzie ryb. Mnie stać pojechać na komercję i zapłacić. 
JK [2013-11-05 16:13]

perwer

Zapytaj Zbyszka :-)
W sumie to przeczytałem kilka razy post rozżalonego wędkarza...
A jeśli chodzi o czyny a nie hasła to próbowałem:http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,stop-legalnym-klusolom,68880
Jak widać po ilości podpisów nawet i tego się nie chce zrobić.Ja już kiedyś powiedziałem - płakał nie będę jak na Zalewie nie będzie ryb. Mnie stać pojechać na komercję i zapłacić. 
JK

Napisałem ,ale mi szybciej rączka ruszyła niż główka wypracowała odp....
 Ogólnie lipa...a te petycje portalowe ,to już nie lipa ..a klon.  [2013-11-05 16:29]