Zaloguj się do konta

Koniec zezwoleń z RZGW

utworzono: 2014/04/08 12:42
danielkas

Na stronie RZGW w Warszawie znajduje się Komunikat z 7 kwietnia br (AR-410/229/14) o zaprzestaniu przez Dyrektora RZGW w Warszawie sprzedaży zezwoleń na uprawiania amatorskiego połowu ryb w obwodach rybackich nie posiadających użytkownika rybackiego. [2014-04-08 12:42]

Pawgas

Kasę brali nielegalnie ale już o jej zwrocie nic nie piszą. Ot Polska ... [2014-04-08 12:58]

Artur z Ketrzyna

Na stronie RZGW w Warszawie znajduje się Komunikat z 7 kwietnia br (AR-410/229/14) o zaprzestaniu przez Dyrektora RZGW w Warszawie sprzedaży zezwoleń na uprawiania amatorskiego połowu ryb w obwodach rybackich nie posiadających użytkownika rybackiego.

Wstaw link jak możesz...

Poczytamy i zobaczymy;
"Kasę brali nielegalnie ale już o jej zwrocie nic nie piszą. Ot Polska ..."
Czy to plotka czy prawda...
[2014-04-08 13:41]

osa12

www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html [2014-04-08 14:19]

tomasitom

To znaczy że teraz możemy łowić na białą kartę? Bo o tym nic nie napisali wie ktoś o tym?
[2014-04-08 15:06]

Artur z Ketrzyna

www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html

Komunikat z dnia 07.04.2014 r. znak: AR-410/229/14 o zaprzestaniu przez Dyrektora RZGW w Warszawie sprzedaży zezwoleń na uprawianie amatorskiego połowu ryb w obwodach rybackich nie posiadających użytkownika rybackiego.

W załączeniu tabela obwodów i informacja o maxymalnych terminach obowiązywania zezwoleń...

Czyli że na obwód nr 64 ważne jest do 19.05.2014r.

To znaczy że zezwolenia były sprzedawane na ten okres.
I że pewnie z tym dniem będzie uchwalany jakiś użytkownik rybacki na te wody... (w drodze konkursu...)
Tak więc to co pisze Pawgas to raczej plotka.
[2014-04-08 15:14]

Artur z Ketrzyna

To znaczy że teraz możemy łowić na białą kartę? Bo o tym nic nie napisali wie ktoś o tym?

Nie to znaczy że na czas rozstrzygnięcia konkursów o użytkowanie rybackie. RZGW w Warszawie ustaliło opłaty za uprawianie amatorskiego połowu ryb. I właśnie zaprzestało sprzedawania zezwoleń na ten okres.
[2014-04-08 15:17]

tomasitom

Nadal nie wiem czy można łowić czy nie.
[2014-04-08 15:26]

Artur z Ketrzyna

Nadal nie wiem czy można łowić czy nie.

To znaczy że jak zdobyłeś/wykupiłeś zezwolenie to możesz łowić. Jak nie, to już nie kupisz zezwolenia bo zaprzestano je sprzedawać.
Po prostu spóźniłeś się.
I teraz musisz czekać na dalsze wiadomości. Np. o Uprawnionym do rybactwa na danym obwodzie, bądź dalszej sprzedaży zezwoleń przez RZGW w Warszawie [2014-04-08 16:03]

cierpliwy1


Wybacz Artur ale to co piszesz jest twoja interpretacją a prawda jest taka ,że na tych obwodach można łowić  na białą kartę [2014-04-08 18:51]

tomasitom


Wybacz Artur ale to co piszesz jest twoja interpretacją a prawda jest taka ,że na tych obwodach można łowić  na białą kartę



Było by super ale czy to prawda?

[2014-04-08 20:20]

Artur z Ketrzyna


Wybacz Artur ale to co piszesz jest twoja interpretacją a prawda jest taka ,że na tych obwodach można łowić  na białą kartę

Jeśli tak uważasz to daj zapis to potwierdzający.
Oczywiście obecny, nie stary (najlepiej podstawę tej decyzji). Bo jak wiadomo były zezwolenia sprzedane na taki okres. Nie pisze dlaczego zaprzestano sprzedawać zezwolenia. Nie pisze czy to było  niezgodne z prawem i dlaczego.
Wiadomo że te wody były przygotowywane do przetargu. W tym czasue uprawnionym do rybactwa było RZGW w Warszawie.
Nie wykluczam ze masz rację.
Wtedy wszyscy wędkarze co wykupili zezwolenia, mogą się ubiegać o zwrot niesłusznie zapłaconych/pobranych pieniędzy.

Tomek, jeśli chcesz wiedzieć prawdę, najlepiej zadzwoń do RZGW w Warszawie i się zapytaj o dany obwód który cię interesuje. Jak powiedzą że możesz łowić na samą kartę (bez zezwolenia). To znaczy że Pawgas miał rację.

Na pewno to przydało by się wszystkim wędkarzom. Tym co zapłacili i tym co mogą być w podobnej sytuacji.

[2014-04-08 20:20]

Pawgas

Nie wiem czy miałęm rację czy nie ale skoro jakiś organ pobierał opłaty od ludzi nie będąc do tego uprawnionym, to winien je zwrócić. Tak samo było z opłatą za sztorowanie aut sprowadzonych z zagranicy - powiaty nielegalnie ją pobierały i potem na wniosek zainteresowanych zwracały (co prawda robili z tego tytułu masę problemó ale jednak uznali konieszność zwrotu). [2014-04-08 21:49]

szyfrarz

NIK się dopierdzielił że nieprawnie biorą kasę od wędkarzy.Dzisiaj dzwoniłem do RZGW Warszawa i powiedziano mi że jest całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na wszystkich obwodach rybackich na których odbywa się przetarg aż do momentu ogłoszenia zwycięzcy na określony obwód( nie wolno łowić również na białą kartę). [2014-04-08 23:43]

kasalka

srututu majtki z drutu.
RZGW działa na podstawie Ustawy Prawo Wodne. Ten Jako zarządca nie wywiązał się ze swych obowiązków, nawet je ... . Nie jest to istotne. Dopóki nie będzie nowego dzierżawcy lub użytkownika(lepiej niech będzie dzierżawca, zależy jak spiszą umowę) to oczywiście wędkujący muszą okazać się (w razie kontroli) Kartą Wędkarską. Prawo nie działa wstecz, ponoć.
PS. Czy PSR SSR kontrolują wymiary ryb na podstawie Ustawy czy RAPR?

[2014-04-09 02:05]

Artur z Ketrzyna

Dobra, nie wiem czy ktoś w tej sprawie dzwonił. Więc się pokusiłem (czas 6m 36s, koszr 1,94 zł).
Co się dowiedziałem?
Przykro osa i tym razem miałem rację.
Z tym że odpowiedź nie była czytelna.
Co to znaczy. Nie umiano mi odpowiedzieć dlaczego na samą Kartę Wędkarską nie możemy tam łowić.
Poinformowano że na wykupionych zezwoleniach tak można łowić.
A co do samego zagadnienia czemu na wodzie publicznej na której nie ma ustalonej jednostki uprawnionej do rybackiego użytkowania. Nie można wędkować na samą "Kartę Wędkarską".
Gdy się powołałem na ustawę i rozporządzenie, że w takim przypadku powinniśmy mieć dostęp ja do wód publicznych. Nie umiano odpowiedzieć. Takie dostali zarządzenie.
By otrzymać na to nurtujące pytanie musiał bym złożyć pisemne zapytanie...

Ponieważ mnie te obwody nie obchodzą, jak też wielu na tym forum zalazło za skórę swoimi postami. Nie mam zamiaru w to się angażować. Po co jak i ak by ktoś miał by jakieś ale, czy to że ja tak interpretuję...
Źródło dokumentu;
http://warszawa.rzgw.gov.pl/upload/browser/_MR/Komunikat%20o%20zaprzestaniu%20sprzeda%C5%BCy%20zezwole%C5%84.jpg



[2014-04-09 12:59]

cierpliwy1

Ukazał się dziś komunikat o całkowitym zakazie łowienia ,co uważam za bzdurę ponieważ ustawa i konstytucja mówi co innego. Ludzie pisali skargi na dyrektora RZGW o pobieranie opłat za wędkowanie czego skutkiem była interwencja NIK, więc ten złośliwie i bezprawnie podjął taką decyzje ,aby pokazać kto tutaj rządzi.Takie rzeczy mogą dziać się tylko w Polsce........ [2014-04-09 13:45]

szyfrarz

Dokładnie tak jak pisałem wczoraj całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb. To jest skur.......o i tyle. Zrobiono to po złości. Trzeba z tym uderzyć do tv bo inaczej to będą robić co im się żywnie podoba.Na jakiej podstawie zakazali wędkowania?
link do zakazu: http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html [2014-04-09 14:14]

tomasitom

RZGW nie prawa pobierać opłat za wędkowanie ,a ma prawo zakazać wędkować to coś tu jest nie tak,coś tu nie gra.

[2014-04-09 15:04]

cyprinus m

RZGW nie prawa pobierać opłat za wędkowanie ,a ma prawo zakazać wędkować to coś tu jest nie tak,coś tu nie gra.







Zbiornik Włocławski łowisko - Wistka Szlachecka  jednodniówki wystawiają na miejscu.chętni wędkarze trafiają się co dzień.Blankiecik kosztuje 500zł.  PLN  Wystawia mobilny księgowy-kasjer w postaci lotnych brygad PSR.
życzę powodzenia w negocjacjach typu nie wiedziałem że potrzebne jest dodatkowe zezwolenie 
A nie wystarczy okręgowe  [2014-04-09 15:18]

jedrzej53

Witam ,jestem wędkarzem z Płocka i nie wiem co mi wolno totalny bałagan ,znalazłem taki wpis (http://rybanaga.blogspot.com/) ,napisałem do Okręgu Mazowieckiego i swojego rodzimego koła i cisz zero odpowiedzi.Ktoś nieodpowiedni podejmuje decyzje ,nie wydaje zezwoleń i co nie wolno łowić na białą kartę ,pogoda sprzyja a debile pogrywają ,totalny bezrząd. [2014-04-09 17:36]

Artur z Ketrzyna

Witam ,jestem wędkarzem z Płocka i nie wiem co mi wolno totalny bałagan ,znalazłem taki wpis (http://rybanaga.blogspot.com/) ,napisałem do Okręgu Mazowieckiego i swojego rodzimego koła i cisz zero odpowiedzi.Ktoś nieodpowiedni podejmuje decyzje ,nie wydaje zezwoleń i co nie wolno łowić na białą kartę ,pogoda sprzyja a debile pogrywają ,totalny bezrząd.

Na początku to daj se spokój z rybanagą.
Co do tego czy wolno łowić napisałem wcześniej.
Jest to ciut bzdurne. Ale by ruszyć dalej osoba zainteresowana potrzebuje służyć pismo o wyjaśnienie tej sytuacji i decyzji.
Powołać się na ustawę i rozporządzenie.
Ja się na nie powołałem w telefonicznej rozmowie to gościu zdębiał i poprosił o pismo...

[2014-04-09 21:29]

danielkas

Napisałem maila z zapytaniem, jak można na tej wodzie łowić zgodnie z prawem i otrzymałem odpowiedź, że amatorski połów ryb nie jest możliwy do zawarcia umowy z nowym użytkownikiem. Zadałem kolejne zapytania (m. in. czy NIK kwestionował to, że RZGW jest uprawnionym do rybactwa czy tylko fakt pobierania opłat) i czekam na reakcję. [2014-04-10 12:34]

lawdzoj82

Mogłeś się zapytać czy maja prawo bronic wędkarzom dostępu do wody publicznej ?
[2014-04-10 12:46]

cierpliwy1

W przyszłym tygodniu wysyłamy pismo podpisane przez płockie koła do NIK-u o wyjaśnienie tematu.Osobiście uważam ,że wędkarze mogą łowić na białą kartę ponieważ zakaz nie ma żadnej podstawy prawnej a więc takie zakazy dyr RZGW może robić swoim dzieciom w domu .Myślę też o tym ,że ktoś powinien złożyć do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa a dokładnie chodzi o wyłudzenie od wędkarzy opłat przez RZGW
Zapomniałem dodać ,że będę łowił na Wiśle i czekał na rozwój sprawy. [2014-04-10 13:28]

danielkas

Zapytałem też m. in. o podstawę prawną wprowadzonego przez RZGW zakazu - po wcześniejszym przytoczeniu zapisów art. 34 ust. 1 i 2 ustawy prawo wodne i art. 7 ust. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym. Moim zdaniem nie ma żadnej podstawy i do łowienia wystarczy tylko karta wędkarska. Nie testuję jednak tego nad wodą - bo nie chce mi się i nie mam czasu biegać potem po sądach. Zobaczymy, co z tego wyniknie - jak dostanę odpowiedź to ją przytoczę. [2014-04-10 14:07]