Koniec zezwoleń z RZGW

/ 135 odpowiedzi / 2 zdjęć
JOPEK1971

dostałem odpowiedź z RZGW - ręce opadają, zamieszczam ją zgodnie z zapowiedzią

Daniel,ja będę łowił i oczekiwał na mandat,jak znam życie to pewnie go nie dostanę,bo kto mnie skontroluję...? Jak już jakimś cudem strażnik nałoży na mnie mandat to pewnie będzie tak niski że dniówka będzie "kosztowała" bardzo małe pieniądze,na pewno mniejsze od pobieranych opłat przez RZGW.
Pozdrawiam i życzę zdrowych świąt.

Cuda się nie zdarzają,żeby strażnik nałożył mandat to musisz wyrazić zgodę. Jak odmówisz przyjęcia mandatu kierowany jest wniosek do sądu, ale Ty czy ja, czy też inny wędkarz ma prawo wędkować na wodach publicznych na podstawie samej karty wędkarskiej,to raczej taki wniosek nie ma poparcia.

Przyjmę manat z uśmiechem na twarzy.  (2014/04/18 16:51)

Artur z Ketrzyna

Lepiej było wstawić jako zdjęcie, ale jak powiększyć to da się przeczytać.
Jak można powoływać stare akty prawne skorą są nowe !Takie moje małe pytanie odnośnie odpowiedzi.

Kolego nie stare, a aktualne. Ustawa dalej obowiązuje i są wprowadzone do niej nowe zapisy.
Śmieszy mnie tylko wywód że nie ma zapisu o umożliwieniu wędkowania. Jak wół pisze że w wodach publicznych bez uprawnionego można wędkować posiadając tylko kartę wędkarską.

Co z takim czymś można zrobić? Zaskarżyć iż decyzja jest nie zgodna z prawem. Z tym że sąd ma jest nie zawiły i nie zbadane są ich wyroki... Myślę że prokuratura była by właściwa, ale wątpię by ona akurat dopatrzyła się tego łamania prawa...
Jedynie pozew zbiorowy ma tu sens...
Patrzę że w Olsztyńskim też obecnie woda została wystawiona do konkursu i niby tez jest zakaz ...
Co fakt nie ma zapisu że nie mogą zakazać uprawiania amatorskiego połowu ryb...

Z tego co wiem to Wojewoda może wyłączyć jakąś wodę z możliwości uprawiania amatorskiego połowu, decyzją administracyjną...
(2014/04/18 16:56)

tomasitom

Daniel,ja będę łowił i oczekiwał na mandat,jak znam życie to pewnie go nie dostanę,bo kto mnie skontroluję...? Jak już jakimś cudem strażnik nałoży na mnie mandat to pewnie będzie tak niski że dniówka będzie "kosztowała" bardzo małe pieniądze,na pewno mniejsze od pobieranych opłat przez RZGW.

Cuda się nie zdarzają,żeby strażnik nałożył mandat to musisz wyrazić zgodę. Jak odmówisz przyjęcia mandatu kierowany jest wniosek do sądu, ale Ty czy ja, czy też inny wędkarz ma prawo wędkować na wodach publicznych na podstawie samej karty wędkarskiej,to raczej taki wniosek nie ma poparcia.

Przyjmę manat z uśmiechem na twarzy. 

Ne jestem pewien ale mandat nie będzie mniejszy niż sto złotych,jak dla mnie to już niezła sumka.
(2014/04/18 17:04)

JOPEK1971

Przyjmę manat z uśmiechem na twarzy. 

Ne jestem pewien ale mandat nie będzie mniejszy niż sto złotych,jak dla mnie to już niezła sumka.
To dziesięć dni po 10zł.Kontrolę na Wiśle miałem 3 razy 30+lat wędkowania,raczej krzywdy mi nie zrobią.

(2014/04/18 17:10)

kasalka

...
Z tego co wiem to Wojewoda może wyłączyć jakąś wodę z możliwości uprawiania amatorskiego połowu, decyzją administracyjną...

Artur. Nie podpowiadaj urzędnikom co mogą robi. Oni mają wiedzieć.
Trzymaj się. Pozdrawiam (2014/04/19 00:09)

Artur z Ketrzyna

Masz rację, lepiej im nie podpowiadać co mogą zrobić by było legal...

Mnie interesuje, czy oni mogą. W końcu ta ich decyzja narusza nasze prawa ustawowe. Czyli wedkowanie na kartę wędkarską na wodach publicznych.
Co fakt tłumaczenie mają zacne (brak zarybień, itd.). Tylko i tak to co otrzymują od użytkownika mało kiedy sie pokrywa z tym co użytkownik dostał...
No i czy też taki zakaz obowiązuje też Rybaków?
o jeśli nie to jest jawna dyskryminacja, a ich słowa to obłuda...

Jestem wędkarzem. I naprawdę zależy mi na dobry łowisk. Ale ich pitolenie że zależy im na rybostanie, nie ma pokrycia w życiu!

Po drugie wykluczenie z możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb. Wiąże się z tym że i nie połowisz sobie mając zezwolenie. Bo w takim przypadku nie możesz zdobyć zezwolenia. Bo nie możesz wędkować!
I straciły by moc te wydane wcześniej. Tak więc zwrot wpłaty, bo nie pokrywa się z tym co zagwarantowali.
Parodia...
(2014/04/19 09:20)

cierpliwy1

Dobrze byłoby żeby ci ,którzy wykupili zezwolenie nie pisali o zwrot a złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa ,poprzez wyłudzenie.Rozmawiałem z trzema wędkarzami o tym ,ale ich odpowiedź to: " nie mam czasu chodzić do prokuratora ,a w nosie nie będę ganiał za parę groszy do sądu i.t.p.". Przykre to ,ale to standardowe zachowanie kolegów wędkarzy. Żałuje ,że sam wcześniej nie wykupiłem zezwolenia ,ale ja na Wisełce zaczynam łowić co roku nie wcześniej jak w czerwcu .
Życzę wszystkim wesołych świąt  (2014/04/19 10:20)

lawdzoj82

Podejrzewam ze do czerwca się to nie wyjaśni jeszcze ;) (2014/04/19 10:47)

Artur z Ketrzyna

Dobrze byłoby żeby ci ,którzy wykupili zezwolenie nie pisali o zwrot a złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa ,poprzez wyłudzenie.Rozmawiałem z trzema wędkarzami o tym ,ale ich odpowiedź to: " nie mam czasu chodzić do prokuratora ,a w nosie nie będę ganiał za parę groszy do sądu i.t.p.". Przykre to ,ale to standardowe zachowanie kolegów wędkarzy. Żałuje ,że sam wcześniej nie wykupiłem zezwolenia ,ale ja na Wisełce zaczynam łowić co roku nie wcześniej jak w czerwcu .
Życzę wszystkim wesołych świąt 

A czemu. Na jakiej podstawie ma złożyć wniosek ten co wykupił zezwolenie i może na nie wędkować?
Poszkodowanym jest ten co nie kupił zezwolenia, i nie może wędkować, bo mu juz nie sprzedadzą i zakazują wędkowania na kartę wędkarską, zgodnie z ustawą.

Ci co opłacili zezwolenia, mogą jedynie wnieść do prokuratury zawiadomienie o przepuszczeniu wyłudzenia pieniędzy. Jak RZGW nie przeznaczy części tych pieniędzy na zagospodarowanie tych łowisk....
Zabawili się w uprawnionych do rybactwa, więc powinni się wywiązać teraz z obowiązku jaki na uprawnionych spoczywa... (2014/04/19 11:02)

cierpliwy1

Życzę wszystkim wesołych świąt 

A czemu. Na jakiej podstawie ma złożyć wniosek ten co wykupił zezwolenie i może na nie wędkować?
Poszkodowanym jest ten co nie kupił zezwolenia, i nie może wędkować, bo mu juz nie sprzedadzą i zakazują wędkowania na kartę wędkarską, zgodnie z ustawą.

Ci co opłacili zezwolenia, mogą jedynie wnieść do prokuratury zawiadomienie o przepuszczeniu wyłudzenia pieniędzy. Jak RZGW nie przeznaczy części tych pieniędzy na zagospodarowanie tych łowisk....
Zabawili się w uprawnionych do rybactwa, więc powinni się wywiązać teraz z obowiązku jaki na uprawnionych spoczywa...

Kolego Arturze NIK zabronił pobierania i to jest podstawa a poza tym prokuratura jest od tego aby sprawę wyjaśnić (2014/04/19 16:17)

Artur z Ketrzyna

Kolego Arturze NIK zabronił pobierania i to jest podstawa a poza tym prokuratura jest od tego aby sprawę wyjaśnić

Nie widziałem pisma NIKu, tak wiec nie wiem co w nim pisze.
Tak jak mówisz, może i tą kwestę prokuratura wyjaśnić...
Ale ja na nią bym nie liczył...
Mnie ciekawi treść pisma NIKu, po jego przeczytaniu można by było ustalić dokładnie jakie kroki podjąć...

Ps.
Każdy zainteresowany może wnieść skargę do NIKu

Skargę można zgłosić:

• listownie, za pośrednictwem poczty;
  • osobiście, w Kancelarii Ogólnej NIK;
  • faxem;
  • e-mailem;
  • formularzem na stronie internetowej
  • osobiście, spotykając się bezpośrednio z pracownikiem NIK (w godzinach przyjęć interesantów).

https://www.nik.gov.pl/kontakt/skargi-i-wnioski/
(2014/04/19 17:00)

tomalek21

Właśnie naświetliłem problem dziennikarzom programu 'Blisko ludźi' telewizij TTV i TVN. Jeżeli uznają działania Rzgw za niezgodne z prawem to może być o tym jeszcze głośno,pożyjemy - zobaczymy.

I co odezwali się z telewizji?

(2014/04/21 21:16)

pakul1206

Właśnie naświetliłem problem dziennikarzom programu 'Blisko ludźi' telewizij TTV i TVN. Jeżeli uznają działania Rzgw za niezgodne z prawem to może być o tym jeszcze głośno,pożyjemy - zobaczymy.

I co odezwali się z telewizji?

Sprawdzam poczte codziennie,brak odpowiedzi,chyba na olali,jak wszyscy do tej pory,smutne ale prawdziwe. (2014/04/21 23:28)

pakul1206

Nadzieja jeszcze w raporcie z kontroli NIK narazie na stronie nic nie znalazłem,miałem dzisiaj do nich napisac ale stwierdziłem ze chyba potrzebują troche czasu na analizy,w-g mnie szybko to sie nie wyjaśni,prędzej poznamy nowych dzierżawców. (2014/04/21 23:36)

tomasitom

Nadzieja jeszcze w raporcie z kontroli NIK narazie na stronie nic nie znalazłem,miałem dzisiaj do nich napisac ale stwierdziłem ze chyba potrzebują troche czasu na analizy,w-g mnie szybko to sie nie wyjaśni,prędzej poznamy nowych dzierżawców.

Tak długo to ja nie będę czekał,pierwszego ruszam na szczupaka ,albo będę uciekał ,albo nie przyjmę mandatu. (2014/04/22 19:48)

pakul1206

Ja chyba zrobie tak samo,moi znajomi łowią normalnie,wychowali sie nad tą wodą i mówią że są u siebie,pozatym chodzą zawsze wszyscy razem a ich motto brzmi "trzymajmy sie w kupie gówna nie ruszą" : ) (2014/04/22 21:35)

cierpliwy1

ja cały czas łowie i czekam na rozwój sytuacji  (2014/04/22 21:43)

daniel-zukowski

Witam. Na stronie RZGW Warszawa widnieje wyraźny komunikat o zakazie uprawiania amatorskiego połowu ryb..., zaś na stronie RZGW Poznań jest komunikat o zaprzestaniu sprzedaży zezwoleń.... (http://www.poznan.rzgw.gov.pl/images/stories/rybactwo/Komunikat%208.04.2014.pdf) Pytanie brzmi, czy to jedno i to samo, czy można to sobie tłumaczyć w ten sposób, że wędkować mogę (bo słowo "zakaz" nie wystąpiło) ale nie mam zezwolenia, bo go nie mogłem wykupić? Trochę to naciągane ale... czarne ma być czarne, a białe ma być białe. Pozdrawiam. (2014/04/23 12:43)

cyprinus m

ja cały czas łowie i czekam na rozwój sytuacji 

A byłeś kolego kontrolowany ostatnio? Czy łowisz w miejscach niedostępnych dla strażników?. (2014/04/23 16:25)

JKarp

Witam. Na stronie RZGW Warszawa widnieje wyraźny komunikat o zakazie uprawiania amatorskiego połowu ryb..., zaś na stronie RZGW Poznań jest komunikat o zaprzestaniu sprzedaży zezwoleń.... (http://www.poznan.rzgw.gov.pl/images/stories/rybactwo/Komunikat%208.04.2014.pdf) Pytanie brzmi, czy to jedno i to samo, czy można to sobie tłumaczyć w ten sposób, że wędkować mogę (bo słowo "zakaz" nie wystąpiło) ale nie mam zezwolenia, bo go nie mogłem wykupić? Trochę to naciągane ale... czarne ma być czarne, a białe ma być białe. Pozdrawiam. 
Na uprawianie amatorskie połowu ryb zezwala wędkarzom prawo RP. Jedyny warunek to taki, że wędkarz musi posiadać kartę wędkarską ( nie dotyczy wód morskich ). Jeśli z jakiegoś powodu dana woda nie ma uprawnionego do rybactwa, który sprzedaje zezwolenia na APR na takiej wodzie wystarczy sama karta wędkarska. Nie ważne czy to jest za przeproszeniem wiejski stawek czy jezioro o powierzchni np 800 ha.RZGW zakazując APR na jakimś terenie ( wodzie ) łamie polskie prawo ( oczywiście jeśli nie ma uprawnionego do rybactwa a na tych wodach w tej chwili takiego nie ma ).
Tak ja sobie to wyobrażam.
JK (2014/04/23 16:47)

cyprinus m

RZGW zakazując APR na jakimś terenie ( wodzie ) łamie polskie prawo ( oczywiście jeśli nie ma uprawnionego do rybactwa a na tych wodach w tej chwili takiego nie ma ).
Tak ja sobie to wyobrażam.
JK

we wcześniejszych tematach przy dyskusjach dlaczego to  RZGW sprzedaje pozwolenia i na jakiej podstawie .Wyszło że do czasu wyłonienia i podpisania  umowy z nowym użytkownikiem rybackim.
Uprawnionym do rybactwa jest dyrektor RZGW  jako administrator nad wodami skarbu państwa.

pytanie czy uprawniony do rybactwa morze wstrzymać sprzedaż pozwoleń ?czy uprawniony morze całkowicie wstrzymać amatorski połów ryb?

(2014/04/23 17:13)

JKarp

https://www.minrol.gov.pl/pol/layout/set/print/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PO-RYBY-2007-2013/Pytania-Odpowiedzi/Pytania/Dotyczy-osi-4-PO-RYBY-2007-2013
" W pierwszej kolejności należy ustalić, co oznacza termin „uprawniony do rybactwa”. O tym, kto jest uprawniony do rybactwa, mówi ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym. W artykule 4 za uprawnionego do rybactwa uznaje się:
a) władającego wodami w sztucznym zbiorniku wodnym przeznaczonym do chowu lub hodowli ryb i usytuowanym na publicznych śródlądowych wodach powierzchniowych płynących,
b) właściciela albo posiadacza gruntów pod wodami stojącymi lub gruntów pod wodami, do których stosuje się odpowiednio art. 5 ust. 4 ustawy - Prawo wodne -  4. Przepisy o wodach stojących stosuje się odpowiednio do wód znajdujących się w zagłębieniach terenu powstałych w wyniku działalności człowieka, niebędących stawami.
c) właściciela albo posiadacza gruntów pod stawami rybnymi lub innymi urządzeniami w gospodarstwie rolnym przeznaczonymi do chowu lub hodowli ryb,"
Tu nie ma ani słowa o tym, że dyrektor RZGW jest uprawnionym do rybactwa. 
http://orka.sejm.gov.pl/izo6.nsf/www1/i17754o0/$File/i17754o0.pdfZgodnie z przepisami wyżej wspomnianej ustawy o rybactwie śródlądowym uprawniony do rybactwa ma również prawo do ograniczenia sprzedawanych zezwoleń w granicach użytkowanego przez siebie obwodu, szczególnie jeśli wymaga tego rodzaj prowadzonej gospodarki rybackiej, może również zaniechać sprzedaży zezwoleń."

JK

(2014/04/23 17:50)

cyprinus m

https://www.minrol.gov.pl/pol/layout/set/print/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PO-RYBY-2007-2013/Pytania-Odpowiedzi/Pytania/Dotyczy-osi-4-PO-RYBY-2007-2013
" W pierwszej kolejności należy ustalić, co oznacza termin „uprawniony do rybactwa”. O tym, kto jest uprawniony do rybactwa, mówi ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym. W artykule 4 za uprawnionego do rybactwa uznaje się:
a) władającego wodami w sztucznym zbiorniku wodnym przeznaczonym do chowu lub hodowli ryb i usytuowanym na publicznych śródlądowych wodach powierzchniowych płynących,
b) właściciela albo posiadacza gruntów pod wodami stojącymi lub gruntów pod wodami, do których stosuje się odpowiednio art. 5 ust. 4 ustawy - Prawo wodne -  4. Przepisy o wodach stojących stosuje się odpowiednio do wód znajdujących się w zagłębieniach terenu powstałych w wyniku działalności człowieka, niebędących stawami.
c) właściciela albo posiadacza gruntów pod stawami rybnymi lub innymi urządzeniami w gospodarstwie rolnym przeznaczonymi do chowu lub hodowli ryb,"
Tu nie ma ani słowa o tym, że dyrektor RZGW jest uprawnionym do rybactwa. 
http://orka.sejm.gov.pl/izo6.nsf/www1/i17754o0/$File/i17754o0.pdfZgodnie z przepisami wyżej wspomnianej ustawy o rybactwie śródlądowym uprawniony do rybactwa ma również prawo do ograniczenia sprzedawanych zezwoleń w granicach użytkowanego przez siebie obwodu, szczególnie jeśli wymaga tego rodzaj prowadzonej gospodarki rybackiej, może również zaniechać sprzedaży zezwoleń."

JK

(2014/04/23 19:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.