Zaloguj się do konta

Koniec zezwoleń z RZGW

utworzono: 2014/04/08 12:42
osa12

Może "zasypać" RZGW w Warszawie setkami skarg ?Np. taką :
RZGW w Warszawieul. Zarzecze 13B03-194 Warszawa
Skarga na działanie RZGW w Warszawie.

Jak stanowi art. 7 Konstytucji RP: „Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.”. Zgodnie zaś z art. 94 Konstytucji: „Organy samorządu terytorialnego oraz terenowe organy administracji rządowej, na podstawie i w granicach upoważnień zawartych w ustawie, ustanawiają akty prawa miejscowego obowiązujące na obszarze działania tych organów. Zasady i tryb wydawania aktów prawa miejscowego określa ustawa.”.

Powyższe oznacza, iż każde działanie organu władzy musi mieć oparcie w obowiązującym prawie. Każda norma kompetencyjna musi być tak realizowana, aby nie naruszała innych przepisów prawa. Zakres upoważnienia musi być zawsze ustalany przez pryzmat zasad demokratycznego państwa prawnego, działania w granicach i na podstawie prawa oraz innych przepisów regulujących daną dziedzinę. Naczelną zasadą prawa administracyjnego jest zakaz domniemania kompetencji. Jednocześnie zakazuje się dokonywania wykładni rozszerzającej przepisów kompetencyjnych oraz wprowadzania kompetencji w drodze analogii.

Zgłaszam skargę na RZGW w Warszawie, który wydał ZAKAZ UPRAWIANIA AMATORSKIEGO POŁOWU RYB W WODACH LUB ICH CZĘŚCIACH,  NIEPOSIADAJĄCYCH UŻYTKOWNIKA RYBACKIEGO LUB DZIERŻAWCY PRAWA RYBACKIEGO UŻYTKOWANIA JEZIOR (źródło: strona www RZGW w Warszawie http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html).

Jakim prawem RZGW w WARSZAWIE ograniczył powszechne prawo obywatela RP do uprawiania Amatorskiego Połowu Ryb udzielone tym obywatelom art. 34 ustawy „PRAWO WODNE” ?

Ograniczanie praw powszechnych w demokratycznym państwie prawnym powinno mieć wyjątkowy charakter i każde takie działanie powinno mieć silne umocowanie w ustawach RP.

Prawo ograniczania Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych według Ustawy „O rybactwie śródlądowym” posiada tylko zarząd województwa.

Proszę o podanie podstawy prawnej wydania takiego zakazu, lub cofnięcia zakazu w trybie natychmiastowym.

Z wyrazami szacunku.


Ja wyślę taką skargę. (pisana na szybko, ale chyba wszystko gra) [2014-04-11 13:33]

tomasitom

Może "zasypać" RZGW w Warszawie setkami skarg ?Np. taką :
RZGW w Warszawieul. Zarzecze 13B03-194 Warszawa
Skarga na działanie RZGW w Warszawie.

Jak stanowi art. 7 Konstytucji RP: „Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.”. Zgodnie zaś z art. 94 Konstytucji: „Organy samorządu terytorialnego oraz terenowe organy administracji rządowej, na podstawie i w granicach upoważnień zawartych w ustawie, ustanawiają akty prawa miejscowego obowiązujące na obszarze działania tych organów. Zasady i tryb wydawania aktów prawa miejscowego określa ustawa.”.

Powyższe oznacza, iż każde działanie organu władzy musi mieć oparcie w obowiązującym prawie. Każda norma kompetencyjna musi być tak realizowana, aby nie naruszała innych przepisów prawa. Zakres upoważnienia musi być zawsze ustalany przez pryzmat zasad demokratycznego państwa prawnego, działania w granicach i na podstawie prawa oraz innych przepisów regulujących daną dziedzinę. Naczelną zasadą prawa administracyjnego jest zakaz domniemania kompetencji. Jednocześnie zakazuje się dokonywania wykładni rozszerzającej przepisów kompetencyjnych oraz wprowadzania kompetencji w drodze analogii.

Zgłaszam skargę na RZGW w Warszawie, który wydał ZAKAZ UPRAWIANIA AMATORSKIEGO POŁOWU RYB W WODACH LUB ICH CZĘŚCIACH,  NIEPOSIADAJĄCYCH UŻYTKOWNIKA RYBACKIEGO LUB DZIERŻAWCY PRAWA RYBACKIEGO UŻYTKOWANIA JEZIOR (źródło: strona www RZGW w Warszawie http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html).

Jakim prawem RZGW w WARSZAWIE ograniczył powszechne prawo obywatela RP do uprawiania Amatorskiego Połowu Ryb udzielone tym obywatelom art. 34 ustawy „PRAWO WODNE” ?

Ograniczanie praw powszechnych w demokratycznym państwie prawnym powinno mieć wyjątkowy charakter i każde takie działanie powinno mieć silne umocowanie w ustawach RP.

Prawo ograniczania Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych według Ustawy „O rybactwie śródlądowym” posiada tylko zarząd województwa.

Proszę o podanie podstawy prawnej wydania takiego zakazu, lub cofnięcia zakazu w trybie natychmiastowym.

Z wyrazami szacunku.


Ja wyślę taką skargę. (pisana na szybko, ale chyba wszystko gra)




W pełni się z Tobą zgadzam.

[2014-04-11 14:47]

JKarp

"Prawo ograniczania Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych według Ustawy „O rybactwie śródlądowym” posiada tylko zarząd województwa."
Bez tego zdania - po co podpowiadać kto w świetle prawa może ograniczyć APR ? A znając życie taki zakaz może pojawić się bardzo szybko. JK [2014-04-11 15:28]

Artur z Ketrzyna

Może "zasypać" RZGW w Warszawie setkami skarg ?Np. taką :
RZGW w Warszawieul. Zarzecze 13B03-194 Warszawa
Skarga na działanie RZGW w Warszawie.

Ja wyślę taką skargę. (pisana na szybko, ale chyba wszystko gra)




W pełni się z Tobą zgadzam.


Kierujesz pismo/skargę do tego samego orbanu na ten nam organ?
Skargę kierujes do organu wyższego, po przez ten na kturego skarżysz.
Tak więc;
do;

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
tel.: +48 (22) 37 20 260
fax: +48 (22) 37 20 295
e- mail: kzgw@kzgw.gov.pl

Siedziba:
ul. Grzybowska 80/82
00-844 Warszawa

(VI piętro)

NIP: 701-002-18-98  
REGON: 140593997

By pismo spełniało przesłanki prawne. Muszą być też twoje dane osobowe i adres, jako wnioskującego i twój podpis.
Składasz w 2 egzemplarzach, wraz z załącznikami np.; pismo/postanowienie.
[2014-04-11 18:45]

pakul1206

Właśnie naświetliłem problem dziennikarzom programu 'Blisko ludźi' telewizij TTV i TVN. Jeżeli uznają działania Rzgw za niezgodne z prawem to może być o tym jeszcze głośno,pożyjemy - zobaczymy. [2014-04-11 19:48]

osa12

Teoretyczne Kolego Arturze masz rację, ale w swoich półtorarocznych działaniach z różnymi urzędami wypracowałem własny sposób składania skarg:
1. Nic nie stoi na przeszkodzie aby skargę złożyć do instytucji na którą się skarży.Po pierwsze może się opamięta i szybko załatwimy sprawę.Po wtóre na skargę do instytucji nadrzędnej zawsze mamy czas, a po odpowiedzi tej pierwszej wiemy na czym stoimy (prawo jest skomplikowane i zawsze możemy się mylić). Jeśli instytucja ma podstawy prawne swoich działań na pewno mam je wyjawi. Jeśli nie, będzie "bić pianę" co przekona nas do swoich racji.Dodatkowo, naszą skargę możemy wysłać do dowolnej instytucji, jeśli instytucja nie jest właściwa do rozstrzygnięcia naszej skargi musi ją odesłać do właściwego urzędu.Więc albo dostajemy odpowiedź (to zaakceptowanie faktu, iż instytucja czuje się właściwa do rozpatrzenia naszej skargi), lub dostaniemy odpowiedź o przesłaniu naszej skargi do właściwego organu. (opóźni to teoretycznie rozpatrzenie naszej skargi, ale według mnie tak jest lepiej)

2. Ponieważ skarg wysyłam dość sporo więc korzystam z elektronicznej platformy usług administracji publicznej: www.epuap.gov.pl i wszystkie skargi wysyłam elektronicznie.(tak jest taniej i wygodniej)Posiadam tzw. profil zaufany (zastępuje podpis cyfrowy i nim podpisuję swoje skargi).
Polecam, wspaniale to działa i nic nie kosztuje. [2014-04-11 20:17]

Artur z Ketrzyna

Ten sposób co podałem jest właściwy do składania skarg/zażaleń. I w rzeczywistości skraca czas, bo;
Najpierw oni się zapoznają z treścią skarg i maja 2 wyjścia. Jeśli dalej twierdzą że mają racje to odsyłają do organu zwierzchniego, albo zmieniają/przychylają się do twojej skargi/Zażalenia i zmieniają zapis/postanowienie.

Ty masz staż tylko 1,5 roku. Ja już 10 lat, i ze sporymi skutkami, nie tylko w urzędach... Ostatnio przeciwna strona dostała 4 zapisy przeciwko sobie (wszystkie możliwe). Teraz czekam na uprawomocnienie...

Jak by to było zaadresowane, by spełniało przesłanki pisma administracyjnego?

Dane wnioskodawcy.                                                                      dnia ....


Do
Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
00-844 Warszawa, ul. Grzybowska 80/82
Za pośrednictwem
RZGW w Warszawie03-194 Warszawa, ul. Zarzecze 13B

Zażalenie
 na postanowienie Dyrektora RZGW w Warszawie z dnia 07.04.2014, AR-410/229/14

Uzasadnienie.
......
......

Podpis.
Sory Osa, nie zauważyłem że to twój pomysł z tą skargą. Rób sam jak uważasz za słuszne.
Ja tylko podaje jak takie pismo powinno wyglądać, i prawidłowo złożone....
Ale możesz też tak jak sam chcesz.


[2014-04-11 21:39]

cierpliwy1

Koledzy bardzo proszę piszcie te skargi do NIK-u ,oby ich było jak najwięcej . [2014-04-11 21:54]

Bernard51

Koledzy bardzo proszę piszcie te skargi do NIK-u ,oby ich było jak najwięcej .

Urzędnik Państwowy-samorządowy nie odpowiada za swoje decyzje, ale pisząc skargi można wywrzeć jakąś presję na zmianę decyzji. Jeżeli TTV i TVN wezmą na tapetę (oby tak było) to mają większą siłę przebicia jak skargi do różnych instytucji.
[2014-04-12 06:24]

jedrzej53

Witam,jest jakaś odpowiedź NIK-u ? Pozdrawiam A.J. [2014-04-12 09:06]

danielkas

Na stronach innych RZGW też jest informacja o zaprzestaniu sprzedaży zezwoleń (np. Poznań i Szczecin), ale z tym zakazem wyskoczyła chyba tylko Warszawa. Dobrze, że robi się głośno o tej sprawie - podejrzewam, że "zakaz" będzie szybko zniesiony. Ale i tak pewnie nikt nie napisze, że łowić można posiadając tylko kartę - a dopiero wtedy policja czy psr nie traktowałaby wędkarzy jako kłusowników. Ja napisałem w czwartek do RZGW Warszawa i w piątek do KZGW - ciekawe kiedy i co mi odpiszą.

[2014-04-14 08:19]

cyprinus m

Wczoraj kolega wracał z Płocka i na łowisku Soczewka sporo Wędkarzy i łowią.Morze ktoś z Płocka napisze na jakie pozwolenia wędkują?Bo we Włocławku nad Wisłą pusto.  [2014-04-14 12:09]

cierpliwy1

Pewnie na podstawie białej karty. [2014-04-14 12:50]

danielkas

Czytając ustawy tak właśnie moim zdaniem jest - w zaistniałej sytuacji posiadanie karty wędkarskiej uprawnia do łowienia na tej wodzie. Obawiam się jednak, czy policja i psr też tak uważa - a biegać po sądach nie bardzo mi się chce... [2014-04-14 12:59]

adi23

Wczoraj kolega wracał z Płocka i na łowisku Soczewka sporo Wędkarzy i łowią.Morze ktoś z Płocka napisze na jakie pozwolenia wędkują?Bo we Włocławku nad Wisłą pusto.

 Jak byłem na Soczewce w piątek to PSR Płock sprawdzali biała kartę i zezwolenie wykupione RZGW Warszawa

[2014-04-14 13:14]

cierpliwy1

 Ja w piątek byłem na przeprawie koło starego mostu i wędkarze opowiadali  mi jak do nich podeszli z PSR .Wędkujący pokazali im kartę wędkarską i zaznaczyli,że nie przyjmują żadnych mandatów w razie co .Jeden ze strażników gdzieś dzwonił po czym oddali dokumenty i odjechali. [2014-04-14 13:59]

cyprinus m

 Ja w piątek byłem na przeprawie koło starego mostu i wędkarze opowiadali  mi jak do nich podeszli z PSR .Wędkujący pokazali im kartę wędkarską i zaznaczyli,że nie przyjmują żadnych mandatów w razie co .Jeden ze strażników gdzieś dzwonił po czym oddali dokumenty i odjechali.






Trzeba zadzwonić do tych strażników,  niech powiedzą na jakiej podstawie odstąpili od kontroli.Morze coś wiedzą co jeszcze nie jest ogłoszone ?.  Poza tym niech wiedzą że im też się patrzy na ręce. [2014-04-14 15:49]

cyprinus m

Kto wie kiedy odbędzie się rozprawa sądowa  PZW O. Mazowiecki przeciwko RZGW Warszawa? [2014-04-16 18:00]

lawdzoj82

18.04.2014 ;)
[2014-04-16 20:06]

danielkas

dostałem odpowiedź - i zamieszczam jej treść - komentował nie będę, bo szkoda słów... [2014-04-17 14:45]

danielkas

dostałem odpowiedź z RZGW - ręce opadają, zamieszczam ją zgodnie z zapowiedzią [2014-04-17 14:49]

Jack14

Lepiej było wstawić jako zdjęcie, ale jak powiększyć to da się przeczytać.
Jak można powoływać stare akty prawne skorą są nowe !Takie moje małe pytanie odnośnie odpowiedzi.
[2014-04-17 17:26]

JOPEK1971

dostałem odpowiedź z RZGW - ręce opadają, zamieszczam ją zgodnie z zapowiedzią


Daniel,ja będę łowił i oczekiwał na mandat,jak znam życie to pewnie go nie dostanę,bo kto mnie skontroluję...? Jak już jakimś cudem strażnik nałoży na mnie mandat to pewnie będzie tak niski że dniówka będzie "kosztowała" bardzo małe pieniądze,na pewno mniejsze od pobieranych opłat przez RZGW.
Pozdrawiam i życzę zdrowych świąt.

[2014-04-18 16:10]

szyfrarz

Wie ktoś jak tam dzisiejsza sprawa w sądzie? [2014-04-18 16:21]

tomasitom

dostałem odpowiedź z RZGW - ręce opadają, zamieszczam ją zgodnie z zapowiedzią


Daniel,ja będę łowił i oczekiwał na mandat,jak znam życie to pewnie go nie dostanę,bo kto mnie skontroluję...? Jak już jakimś cudem strażnik nałoży na mnie mandat to pewnie będzie tak niski że dniówka będzie "kosztowała" bardzo małe pieniądze,na pewno mniejsze od pobieranych opłat przez RZGW.
Pozdrawiam i życzę zdrowych świąt.


Cuda się nie zdarzają,żeby strażnik nałożył mandat to musisz wyrazić zgodę. Jak odmówisz przyjęcia mandatu kierowany jest wniosek do sądu, ale Ty czy ja, czy też inny wędkarz ma prawo wędkować na wodach publicznych na podstawie samej karty wędkarskiej,to raczej taki wniosek nie ma poparcia.
[2014-04-18 16:44]