Koniec z PZW?

/ 134 odpowiedzi
Artur z Ketrzyna


Koledzy i koleżanki, tak propos zgredów na wymarciu etc. Wynik sondy PZW

http://www.pzw.org.pl/home/sonda/199/wynikiWyniki sondy mówią o wieku wędkarzy a nie kto za lub przeciw PZW.
Masz obiekcje do poczynań w PZW? Idź na wybory Władz, a nie narzekaj i nic nie rób. Bo tak nic nie zmienisz... (2012/10/26 21:22)

hadwaoo


Koledzy i koleżanki, tak propos zgredów na wymarciu etc. Wynik sondy PZW

http://www.pzw.org.pl/home/sonda/199/wynikiWyniki sondy mówią o wieku wędkarzy a nie kto za lub przeciw PZW.
Masz obiekcje do poczynań w PZW? Idź na wybory Władz, a nie narzekaj i nic nie rób. Bo tak nic nie zmienisz...

Najpierw muszę opłacić członkostwo i pozostałe opłaty (jestem nowy). Ostatnio dużo czytam w magazynach wędkarskich i na forum o PZW i starych dziadkach. Wszyscy mają pretensje do PZW, że nie ma ryby, nie ma okazów i nie można pobić rekordów, czyli okaleczyć jeszcze więcej ryb niż poprzednio. Jakoś jakby ludzie zapomnieli co to jest i po co jest wędkarstwo.

Za młodu łowiłem ryby na zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Wyciągaliśmy okonie po 32-38 cm, a ojciec szczupaki. Rekord to 108cm. Na brzegu spod kamieni wyciągałem raki. Woda była tak czysta, że prawie wszędzie przy dobrej pogodzie było widać dno. Od kiedy zbiornik zrobił się popularny, zaczęły powstawać kąpieliska, wybudowało się dużo domków, do wody trafiło mnóstwo ścieków. Woda jest brudna, dna nie widać, a raków nie ma już od lat. Za to też odpowiada PZW? Taka sytuacja jest na wielu zbiornikach.

Myślę, że grupa 600tys ludzi może stworzyć spore lobby na rzecz ochrony wód i naszej przyrody. Tymczasem wszyscy dbają tylko o amortyzację składek odłowioną rybą. Takie odnoszę wrażenie. Ryby nawet nie mają się gdzie ukryć, aby odbudować swoją populację, bo zaraz ktoś je namierzy echosondą.

Jeżeli chcecie coś zmienić, to zacznijcie od siebie i przekażcie to na swoje dzieci. (2012/10/30 11:00)

bobtrebor


 Woda jest brudna, dna nie widaćChyba mocno przesadzasz, na trójce (na pozostałych też) dno widać na kilka metrów, oby wszystkie wody były tak czyste. (2012/10/30 11:43)

hadwaoo


no to może coś się poprawiło. Ostatnio jak byłem (ze 2-3 lata temu) to nie było tak różowo ;-) Ale jak jest jak mówisz, to dobrze. (2012/10/30 11:54)

lenel


Popieram kolegę hadwaoo. Skąd się biorą puszki po piwie, kartony po napojach i pudełka od robaków na stanowiskach. Zobaczcie co jest na obrzeżach lasów. Przynieść nie ma problemu ale zabrać ze sobą to już problem. Dbajmy sami o swoje środowisko i uczmy własne dzieci bo śmieci nas zasypią. (2012/11/03 07:45)

hadwaoo


Ja nie wiem skąd to się bierze. Mnie ojciec szacunku do przyrody uczył od małego. W lesie, nad wodą nigdy niczego po sobie nie zostawialiśmy. Tego samego uczę swojego syna. Ryby też zabieraliśmy tyle ile chcieliśmy zjeść. Zazwyczaj dwa, trzy okonie, a nie dwie reklamówki... Kiedyś lubiłem jeździć nad morze do Karwii. Jest tam piękny pas lasu na wydmie ze sporą ilością ścieżek do spacerowania. Ale już nie jeżdżę. Las jest zasyfiony wszystkim czym się da, i to samo na plaży. A wszystko od czasu kiedy miejscowość zrobiła się popularna głownie dla warszafki - zaledwie 5h drogi samochodem. Ten sam problem dotyczy cudu natury Mazury. Wszyscy mają pretensję do władz lokalnych, że jest SYF. No ale co zrobić kiedy dobrze zarabiającym uwłacza na godności posprzątanie po sobie....

Powtórzę jeszcze raz - pilnujmy siebie i sąsiadów po kiju. Może zmieni to stan rzeczy i obciachem będzie wyniesienie dwóch reklamówek ryby w zamian za pozostawienie wiaderka śmieci po sobie. (2012/11/12 09:27)

andrzej1952


A po czym poznac "farbowanego" Polaka od prawdziwego ?. Co wyroznia tych "prawdziwych Polakow". Bo ja odnosze wrazenie ze tylko przynaleznosc do odpowiedniej opcji politycznej.
PO pejsach Poznasz...i mordzie fałszywej (2012/11/13 17:56)

bodekw


No bo to jest Polska właśnie.Kraj paradoksów,anormalności, kolesiostwa,układów i wszystkiego czego w innych krajach nie ma. (2012/12/07 14:05)

Okonek 49


Jak w temacie

Koniec z PZW?

Jakiego PZW ? Sportowego czy rolniczego?

Mi się wydaje ,że powstanie sportowy związek wędkarstwa podległy pod ustawę o sporcie i PZW jako stowarzyszenie  prowadzące rolniczą działalność w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach i ustawę o rybactwie śródlądowym

(2012/12/07 15:33)