Zaloguj się do konta

Koniec z rejestrem połowu dla uczestników!

utworzono: 2012/03/07 12:17
adkruk

Ostatnim razem gdy byłem opłacić kartę okazało się, że w kole skierniewickim ja nie musze wpisywać złowionej ryby.
[2012-03-07 12:17]

Roxola

Gdyby wczorajszy wątek na temat wpisów do rejestrów nie został usunięty,
to dzisiaj Kolego nie musiałbyś zakładać nowego wątku w podobnym temacie.
Pozdrawiam
[2012-03-07 12:25]

Artur z Ketrzyna

Dziwne, bo ja jak opłacałem pozwolenie "Okręg Olsztyński" na początku stycznia, to dostałem rejestr połowów. I nic nie wspominali że jest coś gadane, o wycofaniu jego.
 Jak to mówią, co Okręg to obyczaj.
[2012-03-07 12:26]

Artur z Ketrzyna

Gdyby wczorajszy wątek na temat wpisów do rejestrów nie został usunięty,
to dzisiaj Kolego nie musiałbyś zakładać nowego wątku w podobnym temacie.
Pozdrawiam

Gdyby moderzy czy administratorzy, usuwali co potrzeba (posty zamiast całych wątków).
To był by porządek na forum....

[2012-03-07 12:30]

Roxola

Ponieważ masz 12 lat to z czystym sumieniem, mogłabym Ci zaproponować temat;
Rejestr-wypełniamy czy nie
Bez obawy,że wyczytasz jakieś obraźliwe słowa, jednak przepadło... ponieważ wątek już nie istnieje.



[2012-03-07 12:57]

sosna

w okręgu Sieradz też nie ma rejestrów w tym roku :)
[2012-03-07 15:01]

cierpliwy1

Moim zdaniem okręgi ,które zrezygnowały z rejestrów postąpiły bardzo dobrze
[2012-03-07 15:50]

kamil11269

u mnie trzeba normalnie wpisywać
[2012-03-07 16:28]

troc

Rejestry w okręgu Poznańskim również nie obowiązują.
[2012-03-07 16:45]

Jack14

A w Szczecinie nadal obowiązują i jak zwykle każdy sobie robi co może, a jedno PZW.

Pozdrawiam.

[2012-03-07 17:39]

adkruk

Tylko szkoda, że nie został usunięty:)
[2012-03-08 12:27]

U mnie są niestety, najlepiej było by gdyby trzeba było się wpisywac w rejestr, gdy cos złowisz, a nie zawsze jak jesteś na rybach  [2012-03-14 17:57]

wedkarz1990

U mnie też są rejestry połowu i aż tak bardzo mnie to nie przeszkadza.Wypełnienie zajmuje kilka sekund a podczas kontroli może być zonk i mandat w wysokości stu złotych, choć szczerze mówiąc nie zawsze go wypełniam...
[2012-03-15 13:42]

KYLON

Pewnego razu będąc w okręgu zapytałem naszego ichtiologa czy tak bardzo sa potrzebne rejestry,odpowiedział,że tak bo inaczej będą robić odłowy sieciowe na zbiornikach ????????
Ot cała filozofia.Osobiście nie przeszkadza mi to,ale moim zdaniem problem jest w bardzo małych kratkach do wpisywania daty !!!!długopisem nie bardzo, tylko cienkopis daje sobie rade.
[2012-03-15 14:19]

KYLON

Przepraszam,że zaśmiecam,ale zapomniałem,więc koledze Adrianowi chodzi pewnie o to,że ma 12 lat i jest członkiem uczestnikiem i dlatego nie obowiązuje go rejestr.Pozdrawiam.
[2012-03-15 14:25]

Pewnego razu będąc w okręgu zapytałem naszego ichtiologa czy tak bardzo sa potrzebne rejestry,odpowiedział,że tak bo inaczej będą robić odłowy sieciowe na zbiornikach ????????


I to jest jedyny "sensowny" argument dla tych durnych rejestrów w Twoim okręgu? Współczuję Tobie Kolego takiego zarządu.
U mnie nie ma rybaków więc po ki grzyb mi to wypełniać? A rzadkie odłowy kontrole są pod okiem samych wędkarzy. Więc rejestry są chyba tylko po to aby jacyś strażnicy mieli dodatkowy argument aby ukarać wędkarza. Zawyżanie statystyk, ot co. Ale to tylko moje skromne zdanie. Natomiast muszę się przyznać że jeszcze nie wiem czy w tym roku też są bo póki co nie opłaciłem składek.
[2012-03-15 14:36]

jurcio6

U nas są i nigdzie się nie wybierają... wypełnić mogę, ale zwykle zapominam długopisu i co wtedy? Nie mogę łowić? A może wracać się do domu 50-100km? Głupota, ot co!
[2012-03-15 16:57]

U nas są i nigdzie się nie wybierają... wypełnić mogę, ale zwykle zapominam długopisu i co wtedy? Nie mogę łowić? A może wracać się do domu 50-100km? Głupota, ot co!

Zgadza się Piotrze, głupota nic więcej. Ale jaki związek takie "prawa". Tym bardziej że co okręg to inne.
[2012-03-15 23:48]

bodekk66

jestem z okręgu elbląskiego i dyskutowaliśmy ten temat wiele razy,przy róznych okazjach,i tek dla przykładu rejestru się dokonuje tylko ryb zabranych,postawiłem pytanie a jeżeli wędkarz nie zabiera ryb to wtedy też musi wypełnić ,i wtedy padło masę mądrych wypowiedzi,tylko w formularzu jest jasno napisane ryby które wedkarz zabiera,a dla przykładu , okręg olsztyński ma sformułowane pytanie ,,,,,rejesrt ryb złowionych w danym łowisku ,więc tak jak ktoś wcześniej napisał co okręg to obyczaj, [2012-04-02 11:39]

fumel

w mazowieckiem sa rejestry.ale gdy ryby sa wypuszczane na biezaco to nie ma co wpisywac.

[2012-04-02 14:16]

Rybka696

Pewnego razu wracając z grupowego wędkowania,usłyszałem rozmowę młodych wędkarzy wypełniających rejestr połowów.Wpisywali złowionego łososia A nawet jesiotra,spytałem gdzie mają te ryby,to dla jaj odpowiedzieli.Prawdopodobnie większość wędkarzy wpisuje nieprawdę.
[2012-04-04 07:53]

henryk58

jestem z okręgu elbląskiego i dyskutowaliśmy ten temat wiele razy,przy róznych okazjach,i tek dla przykładu rejestru się dokonuje tylko ryb zabranych,postawiłem pytanie a jeżeli wędkarz nie zabiera ryb to wtedy też musi wypełnić ,i wtedy padło masę mądrych wypowiedzi,tylko w formularzu jest jasno napisane ryby które wedkarz zabiera,a dla przykładu , okręg olsztyński ma sformułowane pytanie ,,,,,rejesrt ryb złowionych w danym łowisku ,więc tak jak ktoś wcześniej napisał co okręg to obyczaj,

 

Też  jestem z Okręgu Elbląg / Olsztyn za darmo/ opłaciłem  również Gdańsk i  składki w Okręgu Bydgoszcz i jadąc powędkować mam całą kieszeń papierów ,  to jest po prostu chore .   



[2012-04-07 18:51]

JOPEK1971

Kiedyś spytałem się prezesa czy muszę wypełniac rejestr jak nawet rybę wypuszczam,odrzekł że najlepiej by było jakbym wpisał,ha ha ha,nie wiem co oni kombinują ale prawdopodobnie chcą wyłudzic jakieś pieniądze z unii na kompensatę rybostanu,kormoran też wchodzi w ten temat.Wszystko by było ok,jak te pieniądze by poszły na cel na który zostały przyznany a nie na "zeżarcie" przez pasibrzuchów mających wszystko w doopie. [2012-04-07 19:43]