Zaloguj się do konta

Koniec ważności rejestru połowu ryb

utworzono: 2011/07/10 09:45
arczi22

Witam  Panowie skaczyl mi sie rejestr polowu ryb co mam teraz zrobic wydadza mi nowy???
[2011-07-10 09:45]

Idź do skarbnika w swoim kole, albo do Okręgu i pobierz drugi. Po problemie. [2011-07-10 09:49]

arczi22

Mastiff dziekuje za informacje Tylko ze ja juz pytalem naszego skarbnika i on powiedzial ze nie moze wydac drugiego heheh ale pojade do niego jeszcze raz
[2011-07-10 09:53]

Mastiff dziekuje za informacje Tylko ze ja juz pytalem naszego skarbnika i on powiedzial ze nie moze wydac drugiego heheh ale pojade do niego jeszcze raz 

Na najbliższym zebraniu Koła, skarbnika zmienić. MUSI WYDAĆ DRUGI, łaski nie robi.

[2011-07-10 09:56]

arczi22

Ok dzieki:-)
[2011-07-10 09:57]

ryukon1975

W takim wypadku podziękuj władzom PZW że dbają byś się nie nudził a zarządowi koła że są w nim tacy bystrzy i kompetentni ludzie.
Tak poważnie,czy te dwie,trzy karteczki więcej z rubrykami zrujnowałyby finansowo PZW.Tak ciężko coś takiego wymyślić?
[2011-07-10 09:58]

kargul

niewiem jak wy ale ja mam rejestr w postaci ksiazeczki 33str i dopiero zajolem 4 str wiec sie nie martwie  musi wydac [2011-07-10 10:44]

ryukon1975

To gdzieś jednak myślą.Mój rejestr ma 4 strony po 11 rubryk(linijek).Czyli 44 ryby objęte wymiarem ochronnym,bo je należy wpisać natychmiast po złowieniu.
[2011-07-10 11:00]

FranceCola

U mnie rejestr ma 20 stron, z czego 5 to regulamin, a reszta puste linijki. Wszystkich linijek jest 126, więc wyrobie sie do końca roku :-) [2011-07-10 13:52]

arczi22

Witam wczoraj dzwonilem do mojego kola w sprawie rejestru i powiedziano mi że dzwonili wlasnie do Włocławka i mam sobie dopiąć notesik bo nie ma narazie zapasowych rejestrów smiech na sali heheheh
[2011-07-13 09:32]

YYZ

ehhh ...ręce opadają!
[2011-07-13 10:33]

Witam wczoraj dzwonilem do mojego kola w sprawie rejestru i powiedziano mi że dzwonili wlasnie do Włocławka i mam sobie dopiąć notesik bo nie ma narazie zapasowych rejestrów smiech na sali heheheh

ŻARTUJESZ!

[2011-07-13 11:01]

arczi22

Mastiff nie zartuje tak mi wczoraj powiedziano i chyba musze tak zrobic bo jak nie wkleje notesu to nie bede mogl na rybki jezdzic:(
[2011-07-13 11:45]

Artur, ja bym tego nie darował ABSOLUTNIE, bo PSR Cię zabije śmiechem jak wyskoczysz z notesikiem zamiast rejestru i zapłacisz, a skarbnik Ci za mandat nie zwróci. To jest karygodne, żeby skarbnik koła nie zadbał o podstawowe dokumenty dla każdego wędkarza w kole, przecież od tego jest. Powinieneś zadzwonić do swojego Okręgu i poprosić o przesłanie Ci Rejestru "priorytetem" NA ICH KOSZT. A przy okazji obsmaruj skarbnika. [2011-07-13 11:52]

Jędrula

Notesik ?!!!!!!!!!!!!! Nieeeee , to są jakieś jaja ?  Zwariowali czy jak ? NOTESIK ?!!!!

[2011-07-13 12:12]

Wracając do tego poronionego pomysłu przychodząc na tkzw.łowisko masz obowiązek wypełnić stosowny dokument .Nie złapiesz żadnej ryby ( co się co raz częściej zdarza )  wpis pozostaje i wypełnione miejsce.Teoretycznie ( a teraz może być że faktycznie ) będziesz miał wypełniony rejestr i zero połowów.Jestem wędkarzem z 35 letnim stażem prowadziłem już dawno swój prywatny rejestr nawet nie mam nic przeciwko temu ,,dokumentowi"  ale stawiając sprawę tak restrykcyjnie stajemy się producentami makulatury.Zważywszy że cała ta ,,akcja " miała gdzieś w podtekście również czynnik ekologiczny w tym przypadku działamy wbrew założeniom. Mówiąc krótko niszczymy lasy produkując śmieci.Reasumując Wylano dziecko z kapielą
Julian
[2011-07-14 07:19]

jurek

Kolego .............. julian .......... to prawo państwowe nakazuje Nam prowadzić taki rejestr , a także   Stowarzyszenie   jakim  jest  PZW ( już od 2005 r ).

Kolego Arturze , proponuję przenieść się do któregoś z Kół w Płocku
,( oczywiście od nowego roku ) masz blisko , albo zadzwoń do Okręgu w Włocławku i powiedz im , jakiego niezdarę macie tego Skarbnika , on ma wręcz obowiązek wydać Ci nowy rejestr po oddaniu tego wypełnionego.
[2011-07-14 10:45]

arczi22

dzwonilem do Włoclawka i powiedziano mi ze rejestry zostaly juz wyslane do skarbnika i na ten czas mam wkleic sobie kartke tylko nie wiem jak do tego podejdzie kontrol czy nie zostane za to ukarany
[2011-07-14 10:49]

jurek

To powiedz tym z Włocławka , żeby poświadczyli Ci na piśmie , że w razie kontroli zapłacą za Ciebie mandat karny
[2011-07-14 10:53]

Straż nie zaakceptuje żadnej kartki, notesików itp. Rejestr to dokument. Dostaniesz mandat i wtedy idź z tym do skarbnika, żeby pokrył jego kwotę, jak nie potrafi odpowiednio wcześnie sprowadzić rejestrów dla wędkarzy. Zaniedbał swoje obowiązki i tyle.  [2011-07-14 10:57]

pawelz

Kolego .............. julian .......... to prawo państwowe nakazuje Nam prowadzić taki rejestr , a także   Stowarzyszenie   jakim  jest  PZW ( już od 2005 r ).

,( oczywiście od nowego roku ) masz blisko , albo zadzwoń do Okręgu w Włocławku i powiedz im , jakiego niezdarę macie tego Skarbnika , on ma wręcz obowiązek wydać Ci nowy rejestr po oddaniu tego wypełnionego.

Panstwo nam (zwyklym wedkarzom) nie nakazuje prowadzenia rejestrow.!!!
Nakazuje nam to wiekszosc zarzadow okregow. Sa okregi gdzie rejestrow nie ma.
Czy wg Ciebie lamia oni prawo ?.
Panstwo naklada taki obowiazek na PZW jako podmiot prowadzacy gospodarke rybacka a nie na PZW w rozumieniu czlonkow stowarzyszenia.
W jaki sposob okregi zdobeda informacje o rybostanie, polowach itp Panstwo nie inetersuje.
Jesli sa takie ktore robia to inaczej niz rejestry, to ich wylaczna sprawa.
[2011-07-14 11:20]

jurek

Paweł , Nam wędkarzom nakazuje prowadzenie rejestrów połowu ryb , nie tylko RAPR , ale także Ustawa Państwowa z 27 listopada 2010 roku , więc jeżeli  , jak piszesz są okręgi , gdzie nie ma rejestrów , to napisz .................. bo Ustawa Zgodna z Unią Europejską obowiązuje wszystkich wędkarzy w Polsce .
[2011-07-14 11:47]

FranceCola

Taa, ja musiałem czekać na legitymacje miesiąc, bo skarbnikowi nie chciało się po nie pojechać, dodam że miał 18 km...  [2011-07-14 12:13]

Panstwo nam (zwyklym wedkarzom) nie nakazuje prowadzenia rejestrow.!!!
Nakazuje nam to wiekszosc zarzadow okregow. Sa okregi gdzie rejestrow nie ma.
Czy wg Ciebie lamia oni prawo ?.
Panstwo naklada taki obowiazek na PZW jako podmiot prowadzacy gospodarke rybacka a nie na PZW w rozumieniu czlonkow stowarzyszenia.
W jaki sposob okregi zdobeda informacje o rybostanie, polowach itp Panstwo nie inetersuje.
Jesli sa takie ktore robia to inaczej niz rejestry, to ich wylaczna sprawa.

@pawelz czytaj:
Zmiany w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym
24 września 2010 roku Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym, którą 13 października 2010 roku podpisał Prezydent RP i która wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.ISTOTNE ZMIANY

4. Zezwolenie uprawnionego do rybactwa ( w tym PZW) będzie potwierdzone dokumentem, który określa podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ( tzw. zezwolenie na wędkowanie) , które określi min. : wymiary, limity połowu, czas, miejsce, technikę połowu ryb itp. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru połowu ryb, a w przypadku jego wprowadzenia, określać sposób prowadzenia tego rejestru - art. 7 ust. 2a. Tak więc w sezonie wędkarskim 2011 r. członek PZW u skarbnika w macierzystym kole , dysponując kartą wędkarską oraz legitymacją członka PZW, do której skarbnik wklei mu znaczki składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód oraz znaczki składki członkowskiej z hologramem potwierdzającym autentyczność ich wpłaty otrzyma także druk całorocznego zezwolenia na amatorski połów ryb, na którym też będzie wklejony hologram zabezpieczający przed fałszerstwem. Wszystkie te dokumenty wędkarz musi posiadać przy sobie podczas wędkowania. Zezwolenia okresowe 7-dniowe, 14-dniowe, miesięczne także będą wydawane przez skarbnika koła, gdzie wklei się hologram, wpisze termin ważności oraz określi wykaz wód, na których będą obowiązywać. Jeśli wykupi je członek PZW, to musi posiadać kartę wędkarską i członkowską z aktualnymi opłatami. Jeśli będzie to osoba niezrzeszona w PZW , to musi posiadać kartę wędkarską. Cudzoziemiec nie musi posiadać karty wędkarskiej w/g aktualnych przepisów prawa. Zasady wydawania i wzory zezwoleń 1-dniowych i 3-dniowych określą zarządy okręgów PZW w stosownych uchwałach. Warto więc przed wyjazdem na ryby odwiedzić stronę internetową danego Okręgu PZW, na wodach którego mamy zamiar wędkować.

[2011-07-14 12:31]

ryukon1975

Takie odpowiedzi i zalecenia świadczą tylko o dezorganizacji w PZW(nie wiem czy powinienem pisać dużymi literami) i całkowitej samowoli osób funkcyjnych oraz ich świadomości że cokolwiek nie zrobią nie odpowiedzą za to w żaden sposób.
Trzeba było powiedzieć -Jestem nad wodą nie mam notesu mam tylko papier toaletowy,całą rolkę więc powinno mi wystarczyć do końca roku.:):):):)
[2011-07-14 12:38]

pawelz

Zezwolenie MOŻE TAKŻE wprowadzać warunek prowadzenia rejestru połowu ryb, a w przypadku jego wprowadzenia, określać sposób prowadzenia tego rejestru - art. 7 ust. 2a

W tym co zaznaczylem duzymi literam tkwi caly haczyk. Moze nie oznacza musi.
Ustawodawca nakazal wprowadzenie zezwolen, ktore moga wprowadzic nakaza prowadzenia rejestru przez wedkarzy. Ale nie musza. I to istotna roznica.
I niektore okregi oczywiscie wprowadzily zezwolenia, bo MUSIALY , ale nie skorzystaly z prawa do wprowadzenia rejestrow.
[2011-07-14 12:56]