Koniec ważności rejestru połowu ryb

/ 31 odpowiedzi
u?ytkownik57785


Zezwolenie MOŻE TAKŻE wprowadzać warunek prowadzenia rejestru połowu ryb, a w przypadku jego wprowadzenia, określać sposób prowadzenia tego rejestru - art. 7 ust. 2a

W tym co zaznaczylem duzymi literam tkwi caly haczyk. Moze nie oznacza musi.
Ustawodawca nakazal wprowadzenie zezwolen, ktore moga wprowadzic nakaza prowadzenia rejestru przez wedkarzy. Ale nie musza. I to istotna roznica.
I niektore okregi oczywiscie wprowadzily zezwolenia, bo MUSIALY , ale nie skorzystaly z prawa do wprowadzenia rejestrow. 





Zwariuję zaraz. Przecież czytasz, że mogą wprowadzić WARUNEK i takowy WARUNEK 90% Okręgów wprowadziło, bo tak im zezwoliła Ustawa, na taką formę szacowania danych do zarybień. A jeśli Okręg wprowadził coś takiego w/g zaleceń Ustawy, to masz OBOWIĄZEK do tego się dostosować W MYŚL TEJŻE USTAWY. Tak więc państwo niejako pośrednio NAKAZUJE nam wypełnianie rejestrów. (2011/07/14 13:12)

u?ytkownik57785


Zezwolenie MOŻE TAKŻE wprowadzać warunek prowadzenia rejestru połowu ryb, a w przypadku jego wprowadzenia, określać sposób prowadzenia tego rejestru - art. 7 ust. 2a

W tym co zaznaczylem duzymi literam tkwi caly haczyk. Moze nie oznacza musi.
Ustawodawca nakazal wprowadzenie zezwolen, ktore moga wprowadzic nakaza prowadzenia rejestru przez wedkarzy. Ale nie musza. I to istotna roznica.
I niektore okregi oczywiscie wprowadzily zezwolenia, bo MUSIALY , ale nie skorzystaly z prawa do wprowadzenia rejestrow.




Zezwolenia wprowadziły WSZYSTKIE okręgi. (2011/07/14 13:13)

pawelz


"Zezwolenia wprowadziły WSZYSTKIE okręgi.".

"I niektore okregi oczywiscie wprowadzily zezwolenia, bo MUSIALY , ale nie skorzystaly z prawa do wprowadzenia rejestrow."

Czytajac CALE zdanie, sens jego jest inny. Chodzi ze niektore wprowadzily zezwolenia ale nie rejestry. Reszte wprowadzilo SAME zezwolenia.
(2011/07/14 13:40)

jurek


I tu się Paweł mylisz , zadzwoń , lub napisz do Antoniego Kustusza i On Ci powie prawdę , a przez ten czas moglibyśmy udzielić więcej porad innym ------ pozdrawiam
(2011/07/14 14:41)

pawelz


Masz racje. Zamiast roztrzasac sie na temat rejestrow, lepiej zajac sie innymi sprawami, rowniez na forum :) (2011/07/14 14:55)

u?ytkownik16322


Kochani koledzy nie mówcie mi o prawie i o państwie.Mam 58 lat i nie jedną głupotę w tym kraju widziałem.Przepisy prawa powinni stanowić osoby najbardziej zainteresowane i kompetentne ( sam jeżdziłem na ryby z panem sędzią) Najgorzej jak się biorą za jego stanowienie osoby nie mające zielonego pojęcia o wędkarstwie.I nie mówcie mi o prawie unijnym bo pęknę ze śmiechu.(prawidłowa krzywizna ogórka , wielkość truskawki czy kolor pomidora ) itp. idiotyzmy.Jakoś prawo unijne w Polsce działa tylko w stronę restrykcji wobec obywatela jakoś w kwestii ułatwiania życia obywatelowi przepisy unijne są skrzętnie pomijane przez nasza biurokrację.Cóż mamy chore państwo dlatego musimy zachować zdrowy rozsądek By kilku debilnych urzędasów nie popsuło nam kilku chwil przyjemności nad wodą .POŁAMANIA KIJA czego sobie i wam życzę
Z wyrazami szacunku Julian (2011/07/14 15:06)