Zaloguj się do konta

Koniec tego!Protest w Wieliczce i Krakowie

utworzono: 2014/08/17 23:50
peterak

Słuchajcie wszyscy Polscy wędkarze !!! W tych czasach liczy się grupa więc poprzyjmy związkowych wędkarzy z Piszu i przyłączmy się do protestów ! Jeszcze w okresie tych wakacji w Wieliczce i Krakowie wybuchnie bunt przeciw złym i niesłusznym składkom które w przepisach PZW nazywane są dobrowolnymi, a są wymagane!!! Zawalczmy o więcej zarybień i popierajmy słuszne racje !!!

Każdy kto mnie popiera niech polajkuje lub skomentuje ten post a każdy kto na terenie Wieliczki i Krakowa zamierza poprzeć nasz legalny protest i manifestacje niech skontaktuje się ze mną pod numerem tel. 513074420 lub e-mailem : peter_98@op.pl

Niech związkowcy i wędkarze w całej Polsce zawalczą w swoich miastach i pokażmy państwu, że zależy nam na zmianach a nie tylko mówimy, że państwo mogłoby zadbać!!! Zjednoczmy siły!!!

pomóżcie w dobrej sprawie!!! 

Ps.: o kwestie formalne co do organizacji protestu pytajcie w mailach lub pod tym postem

[2014-08-17 23:50]

Artur z Ketrzyna

Słuchajcie wszyscy Polscy wędkarze !!! W tych czasach liczy się grupa więc poprzyjmy związkowych wędkarzy z Piszu i przyłączmy się do protestów ! Jeszcze w okresie tych wakacji w Wieliczce i Krakowie wybuchnie bunt przeciw złym i niesłusznym składkom które w przepisach PZW nazywane są dobrowolnymi, a są wymagane!!! Zawalczmy o więcej zarybień i popierajmy słuszne racje !!!

Każdy kto mnie popiera niech polajkuje lub skomentuje ten post a każdy kto na terenie Wieliczki i Krakowa zamierza poprzeć nasz legalny protest i manifestacje niech skontaktuje się ze mną pod numerem tel. 513074420 lub e-mailem : peter_98@op.pl

Niech związkowcy i wędkarze w całej Polsce zawalczą w swoich miastach i pokażmy państwu, że zależy nam na zmianach a nie tylko mówimy, że państwo mogłoby zadbać!!! Zjednoczmy siły!!!

Ps.: o kwestie formalne co do organizacji protestu pytajcie w mailach lub pod tym postem

Kolego. Wylatujesz jak Filip z konopi. Drzesz się choć nie wiesz o co chodzi.

Wieliczce i Krakowie wybuchnie bunt przeciw złym i niesłusznym składkom które w przepisach PZW nazywane są dobrowolnymi, a są wymagane!!!

PZW jako zrzeszenie wędkarzy działa na podstawie ustawy o stowarzyszeniach. Zapoznaj się z nią, a będziesz wiedział jak ono powinno działać itd. "Stowarzyszenie opiera swoją pracę na pracy członków i składkach wynikających z członkostwa"

Zawalczmy o więcej zarybień i popierajmy słuszne racje !!!

To bierz czynny udział w życiu PZW, bądź obecny na zebraniach, i wybieraj do władz takich ludzi którzy będą godnie cię reprezentować i działać w twoim imieniu i interesie.

Specjalnie dla ciebie i innych zainteresowanych, wklejam tu linki związane z tematem który poruszyłeś. By pokazać jakie jest podejście członków PZW, do tego by było lepiej....;

http://forum.wedkuje.pl/f,moze-czas-na-powrot-starych-zasad-i-idei-hobby,758354,125.html#778639

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,apel-do-czlonkow-kola-pzw-miasto-ketrzyn,77567

Jak myślisz ilu przyjdzie na Nadzwyczajne Zebranie, w celu wyboru nowych władz? Będzie chociaż 17 %, bo jak do tej pory to nie było nawet 10%. Raptem zam zarząd i 2-3 członków...
To o jakich zmianach mówimy?
Weź wybierz nowy zarząd i nowych delegatów? z czego jak tylko zarząd jest na zebraniu?

[2014-08-18 07:30]

bogdanblazejak

Artur POPIERAM! cię 100%,- bo "krzykaczy" ci u nas wielu,tylko jak przyjdzie coś zrobić to niema nikogo albo raptem mała! garstka.Na zebraniach,gdzie powinny być nawet "trzęsienia ziemi" obecnych jest 10% członków,a w porywach max.20%.I o jakich ewentualnych zmianach tutaj mówić.Pozostaje to co jest od wieków. [2014-08-18 14:38]

Artur z Ketrzyna

Już niedługo koledze pokażę na jakie zrywy można liczyć u członków PZW. W sobotę 23 sierpnia prezydium podejmie decyzję co do obecnego zarządu koła, jak i mojej osoby (nie wygodnej tym co nie chcą coś zrobić poza minimum formalności, a nawet mniej). Powinni cofnąć zawieszenie mojej osoby w prawach członka zarządu koła, bo nie maja żadnych podstaw prawnych, no chyba że to że chcę działać na rzecz członków mego koła ;-).
Pomijam fakt że decyzję w tych sprawach będą podejmować 2 osoby wobec których toczy się postępowanie dyscyplinarne, na mój wniosek...

Według komisji rewizyjnej ZO, prezydium powinno uchwalić nieważność władz mego koła i wyznaczyć datę Nadzwyczajnego Zebrania w celu wybrania nowych władz koła.

A co zostanie uchwalone zobaczymy....

Powiedz Piotrek, ilu członków przyjdzie i zagłosuje? ilu zagłosuje na mnie i p. Zdzisława z Wopławki?
My chcemy coś zrobić dal członków koła, i pozyskać dodatkowe srodki od prywatnych sponsorów i datków. W moim apelu jest napisane co bym chciał zrobić. I wiem że tego chcą członkowie mego koła.
I jak myślisz ilu z tych co chcą lepszego dostępu do łowisk i kładek wędkarskich, jakiś konkretniejszych zarybień, itd. przyjdzie na te walne i zagłosuje?

Przyjdą ci co zawsze, to znaczy poplecznicy tych co nic nie robią...

Ps. Dziś byłem nad j. Kiersztanowskim, miejscowość Pożarki. i co patrzę tam też już jakiś gospodaż utrudnił dostęp do wody. Wysypał żwir na wjeździe na łąkę na której parkowało się samochody. Tak więc wędkarze nie maja gdzie teraz autka zaparkować. Dobrze że znam troszkę jednego gospodarza, i zaparkowałem koło jego posesji. Ale co z innymi co nie znaja tam nikogo?
Nawet dojście "Ścieszka" zarośnięta... łowisko fajne, można nieźle pobawić się z drobną płotką, jak i nastawić się na grubszego leszcza czy lina itd. Ale brak jest pomostów wędkarskich... i miejsca do zaparowania aut. Ja jako członek zarządu koła mógł bym to załatwić.
Tylko czy Ci którym na tym zależy przyjdą?????
Mają możliwość zapoczątkować zmiany na lepsze, ale czy skorzystają z tego? Tylko jeden dzień, tych parę godzin, oddanie głosu na tych co chcą coś dla nich zrobić.
I potem spokojnie będą mogli łowić, kożystać z naszej pracy dla nich, zgłaszać nam swoje sugestie, pomysły które zawsze będziemy brać pod uwagę i miarę możliwości realizować.

Czy to tak wiele? By doczekać się tych tak ważnych zmian o których tak debatują nad wodą, w knajpce przy kufelku piwa, na forach, i w gronie przyjaciół. Ale nie na walnym zebraniu członków koła. A to jest najważniejszy organ władzy w kole. I to co na walnym będzie uchwalone, władze koła maja obowiązek wdrożyć w życie. Nie zrealizowanie tych uchwał może być tylko wytłumaczone tym że nie było to zgodne z prawem (statut, uchwały ZO, ustawy i rozporządzenia o rybactwie), bądź tym że zabrakło czasu i środków. Ale nie tym że prezesowi koła się nie chciało "bo nie"...

[2014-08-18 18:57]

peterak

Powiem Panom, że w stu procentach się z w wami zgadzam, ponieważ, kiedy na Facebook-u zamieciłem ogłoszenie o tym manifecie to polubiło go ponad 78 osob a jak napisalem ze chetni maja sie podpisywać po postem to niema niikogo... .

Ponadto, gdy spisałem opinie wędkarzy z naszego koła ( w ktorych kazdy zarząd chciał zmienić ) to na walnym zebraniu pojawiło się 17 osób na 96 i nikt już głosować ni chciał, więc jak mamy doprowadzić do tego co jest w Piszu, albo innych krajach jak holandia, 
Szwecja, Finlandia albo nawet chorwacja czy węgry, gdzie połowy (np. w morzu) są darmowe, a pieniądze ze składek w 100 % przekazywane na zarybienia. I teraz taki polski moczykij narzeka na brak ryb i na ceny składek, z kolei żaden z nich nie pofatyguje sie na zarybienia. A mmnie jako jeszcze niepełnoletniego nikt nie traktuje poważnie. Jedyna osoba, ktora podpisała się pod moim postem (słusznie) stwierdziła, że na zebrania bez potrzeby nie chodzi, bo nie chce mieć kontaktu z 60-latkami po piwku, czy dwóch. (parafrazując).

[2014-08-19 00:25]

peterak

Dlatego też, bez względu na ilosć osob, itak zorganizuje ten protest, by pójsc i pokazać ile potrafię zdziałać [2014-08-19 00:26]

Artur z Ketrzyna

Dlatego też, bez względu na ilosć osob, itak zorganizuje ten protest, by pójsc i pokazać ile potrafię zdziałać

Sam nic nie zdziałasz, a dziadkom dasz pretekst by cię z koła osunęli....
Poczekaj do następnych wyborów i kandyduj... Najlepiej jak zbierzesz kilku takich którzy też będą chcieli się wykazać. A ten czas poswieć na odrobienie lektury Co i Jak...

Ale pewnie do tego czasu ochłoniesz i dasz sobie na spokój...
[2014-08-19 21:47]

gapysek

Artur POPIERAM! cię 100%,- bo "krzykaczy" ci u nas wielu,tylko jak przyjdzie coś zrobić to niema nikogo albo raptem mała! garstka.Na zebraniach,gdzie powinny być nawet "trzęsienia ziemi" obecnych jest 10% członków,a w porywach max.20%.I o jakich ewentualnych zmianach tutaj mówić.Pozostaje to co jest od wieków.

[2014-08-20 13:44]

JKarp

Bo wędkarze chcą wędkować w rybnych wodach a nie uczestniczyć w śmiesznych politycznych rozgrywkach na szczeblu koła, które samo w sobie nie żadnej władzy bo nie ma osobowości prawnej.JK [2014-08-20 14:48]

Tedi2

Popieram w całej rozciaglosci i dodał bym jeszcze - precz z rybakami którzy pustosza Polskie wody, a ich nie zarybiaja i jestem za opłata jedna  na całą Polske

[2014-08-20 15:12]

Artur z Ketrzyna

Bo wędkarze chcą wędkować w rybnych wodach a nie uczestniczyć w śmiesznych politycznych rozgrywkach na szczeblu koła, które samo w sobie nie żadnej władzy bo nie ma osobowości prawnej.JK

Janek, wybierasz delegatów?
A oni są w okręgu na zjeździe, i mnich są wybierani członkowie rządu i prezydium?

Zgodzę się z tobą że to jest jakaś tam namiastka polityki, i zwykłemu wędkarzowi nie chce się w nie bawić.

Ale mam takie proste pytanie do Ciebie?
Czemu nie pójść i nie zagłosować na tego co che coś zrobić dla członków koła i wód?

Bo nawet ze szczebla zarządu kołą można sporo. Tym Bardziej jak jest się do tego delegatem, lub ma się delegatów którym zależy na dobru koła i łowisk....

Już tu pisałem jak porządny zarząd koła może zadbać o wody i mimo że nie ma osobowości prawnej pozyskiwać dodatkowe środki na działalność koła...

[2014-08-20 16:34]

Arcymisiek

Ale mam takie proste pytanie do Ciebie?
Czemu nie pójść i nie zagłosować na tego co che coś zrobić dla członków koła i wód?
=============================================================================
Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane...
Opowiem ci historyjkę na faktach, otóż... Pewien Pan prezes, pewnego małego koła (delegat) kiedyś też wszystkim obiecywał złote góry, a gdy już w końcu dostał się do koryta (czyt. został prezesem okręgu), każdy myślał jak teraz nam będzie dobrze. :) Po jakimś czasie jego rządów ni stąd, ni zowąd zaczął dojepywac dopłaty na na odcinki cieków i inne łowiska, które nimi wcześniej nie były objęte - szukał wszędzie pieniądza... Co najgorsze wcześniej zawarte porozumienia  z ościennymi okręgami, też zostały zerwane, ponieważ nie doszli do porozumienia względem kasy...
Tu nie można mówić o dobrze dla przeciętnego Polskiego wędkarza.
To jest klasyczny, chociaż myślę odosobniony przypadek, że kolesiostwo w korycie i kasa zmieniają w ludzi, każdy chce się nachapać.

A tu jeszcze jako ciekawostkę dołączam link o machlojkach jakie miały miejsce w niedalekiej przeszłości w moim okręgu - warto poczytać także komentarze ->>>>------> http://forum.fishing.pl/tematy/wedkarstwo-ogolnie/skandal-w-pzw
[2014-08-20 17:35]

Artur z Ketrzyna

Ancymonek, to fakt, nawet Tusk obiecywał raj. No i go robi ale dla biznesmenów...

Tylko że mnie nie chce się do Okręgu... Co fakt Jestem w Radzie ds. młodzieży przy okręgu, ale to dla młodzieży. Ja z tego profitów nie mam, a jedynie wydatki na dojazdy...
No cóż, chcę by coś się ruszyło. I zaczęło być lepiej...

Jak zauważysz, to nawet na rybki zabieram chętną młodzież. I nic w zamian nie chcę. Wiem jedno, głosować oni jeszcze nie mogą, ale za to z chęcią pomogą w szczytnych celach. Jak postawienie pomostu itd. Powiem szczerze ze oni są chętni coś zrobić, tylko trzeba dać im szanse.
Czy zależy mi by wszyscy byli na jakiś czynach? Nie, jak zadbają o swoje miejscówki, i widząc kłusola powiadomią PSR. To już jest coś.
Nie mówię że będzie eldorado, bo na to trzeba lat i chęci współpracy delegatów wszystkich kół...
Ale zadbać o własne podwórko (powiat), to czemu nie?
[2014-08-20 20:22]

JKarp

Nie Ancymonek ...Arcymisiek  
Arcymisiek

JK [2014-08-20 20:38]

Arcymisiek

Ancymonek, to fakt, nawet Tusk obiecywał raj. No i go robi ale dla biznesmenów...

Tylko że mnie nie chce się do Okręgu... Co fakt Jestem w Radzie ds. młodzieży przy okręgu, ale to dla młodzieży. Ja z tego profitów nie mam, a jedynie wydatki na dojazdy...
No cóż, chcę by coś się ruszyło. I zaczęło być lepiej...

Ancymonek to o mnie???

Arturze z Ketrzyna chwała ci za to że pragniesz coś robić społecznie - od serca.
Zapewne w przyszłości czeka cię złota odznaka i pochwała prezesa okręgu.
Jednak problematyka wątku polega na tym, że tacy młodzi ludzie zrzeszeni w tym naszym PZW zauważają, że coś jest nie tak, że jakaś choroba to wszystko zżera od środka - to bardzo niepokojące, ale cieszy mnie fakt, że kolejne pokolenie młodych wędkarzy próbuje wziąć się za kruszenie tego zbrojnego betonu - tu maja moje poparcie.
Natomiast ta cała dyskusja o zjazdach, delegatach, uchwałach i całej tej legislacji ustanowionej przez ZG PZW mnie juz nudzi, nie mam  zdrowia i czasu na jakieś tam zabawy w zjazdy , uchwały, pierdołki - całą tą "komunę". Chcę po prostu wędkować w czystych zarybionych wodach, nie chcę dodatkowych dopłat na każdy okręg z osobna, sytuacji gdzie za wedkowanie na rzece w moim województwie okregu (Opolskim) muszę płacić dodatek do innego. Chce tak jak większość jednej opłaty na cały kraj, jak za dawnych dobrych czasów.
[2014-08-20 21:53]

Artur z Ketrzyna

Ancymonek to o mnie???

Arturze z Ketrzyna chwała ci za to że pragniesz coś robić społecznie - od serca.
Zapewne w przyszłości czeka cię złota odznaka i pochwała prezesa okręgu.
Jednak problematyka wątku polega na tym, że tacy młodzi ludzie zrzeszeni w tym naszym PZW zauważają, że coś jest nie tak, że jakaś choroba to wszystko zżera od środka - to bardzo niepokojące, ale cieszy mnie fakt, że kolejne pokolenie młodych wędkarzy próbuje wziąć się za kruszenie tego zbrojnego betonu - tu maja moje poparcie.
Natomiast ta cała dyskusja o zjazdach, delegatach, uchwałach i całej tej legislacji ustanowionej przez ZG PZW mnie juz nudzi, nie mam  zdrowia i czasu na jakieś tam zabawy w zjazdy , uchwały, pierdołki - całą tą "komunę". Chcę po prostu wędkować w czystych zarybionych wodach, nie chcę dodatkowych dopłat na każdy okręg z osobna, sytuacji gdzie za wedkowanie na rzece w moim województwie okregu (Opolskim) muszę płacić dodatek do innego. Chce tak jak większość jednej opłaty na cały kraj, jak za dawnych dobrych czasów.

Sory źle przeczytałem twój nik.

Tak młodzi właśnie widzą, co się dzieje i rozumieją. Ale czy chcą temu zapobiec?
Jedyne lekarstwo na tą chorobę (jak to określasz), to właśnie antidotum w postaci obecnych ludzi na głosowaniu nad uchwałami i wyborami. Oczywiście też muszą być ludzie któży to rozumieją i wiedzą co i jak by było lepiej. A to już nie takie proste.

Widzisz, weszem do zarządu i ... . I co? zobaczyli że wiem co i jak, i nawet więcej od co niektórych. I co? I jestem nie wygodny, bo kurcze jakiś odmieniec który jest za ludźmi i che coś zrobić, a przy okazji to i oni troszkę więcej będą mieli roboty... A to już nie jest dla niektórych fajne...
Sory, ja nie chcę żadnej złotej odznaki. Ja chcę jak Wy łowić na zadbanych i dobrze zagospodarowanych łowiskach. Tylko dlatego spróbowałem swoich sił, lecz bez głosów członków koła nie poradzę sobie...
[2014-08-21 21:57]

news34

Nie ma możliwości ustanowienia jednej wysokości składki ,dlaczego? ano dlatego ,że każdy Okręg ma różne kwoty zarybień .
Ja w naszym regionie na zarybienia nie narzekam , zarybiam osobiście .

[2014-08-22 00:27]

news34

Co może zarząd Koła ............. niewiele , koło nie ma osobowości prawnej.
Chcesz coś zdziałać , zmienić ,ulepszyć składaj wniosek do zarządu Okręgu .
[2014-08-22 00:30]

Artur z Ketrzyna

Już pisałem, dlatego nie będę komentował, a tylko wskażę;
 Delegaci koła kandydaci do ZO, jak i reprezentują koło i jego interesy na Zjeździe Delegatów w Okręgu....
Zarząd koła też reprezentuje koło przed okręgiem, i z nim współpracuje, nawet w sprawach zarybień, czy innych inwestycji, itd...

A jaki macie zarząd i delegatów, tak i jest przed ZO...
[2014-08-22 13:12]

Artur z Ketrzyna

Dziś było zebranie w ZO, i kto debatował? (Dwie osoby z mego miasta, jedna z mego koła)
Co się stało?
Oj czy oni bedą przeciwko sobie głosować?
Nie!!!
Teraz czekam na ich pismo.
A potem do ZG odwołanie...
A może i do S.R.?
Bo to co prubiują takie osoby zatuszować i jak rozwiązać problem. Po prostu łamią przepisy...
Kurcze jakich ludzi się wybiera, gdzie ich etyka i moralność?????

[2014-08-23 21:24]

johnkelly

Już pisałem, dlatego nie będę komentował, a tylko wskażę;
 Delegaci koła kandydaci do ZO, jak i reprezentują koło i jego interesy na Zjeździe Delegatów w Okręgu....
Zarząd koła też reprezentuje koło przed okręgiem, i z nim współpracuje, nawet w sprawach zarybień, czy innych inwestycji, itd...

...decyduje ordynacja wyborcza wiadomej treści premiująca starych... [2014-08-26 12:40]

Grzesiu321

kolega ma racje ;) u nas w płocku jest tak samo z koła mowio nam żeby wykupować zezwolenia na wisłee a tak naprawde ;D można łapać na chwile obeco bezz ;D zezwolenia ;)) i tu wędkarze zostali zrobieni w butle np moj dziadek ;d cz paru inny wędkarzy XD albo nastu ;D [2014-08-28 02:18]

Artur z Ketrzyna

...decyduje ordynacja wyborcza wiadomej treści premiująca starych...

johnkelly. Już pisałem proste pytanie?
A co jak obecny zarząd nie dostanie absolutorium?

Co wtedy? Tych starych z automatu wykluczysz...

Tylko pytanie;
Ilu nowych znajdziesz chcących kandydować i coś zrobić?
[2014-08-29 23:41]

Artur z Ketrzyna

No ciekawe ilu teraz powie Koniec tego My chcemy zmian, by było coś robione dla nas!

5 Października członkowie koła PZW Miasto Kętrzyn, będą mogli zadecydować o przyszłości koła, jak i łowisk.

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,apel-do-czlonkow-kola-pzw-miasto-ketrzyn,77567

[2014-09-03 18:54]