Koniec PZW? Tak-zacznij czytać ustawy

/ 190 odpowiedzi
Artur z Ketrzyna



Kol Osa ,z Panem Arturem trudno dyskutować ,bo nawet nie przeczytał Ustawy.Gdyby jeszcze wiedział,że PZW jest wykreślone jako stowarzyszenie i formalnie nie istnieje ,a pobiera opłaty i .ściga wedkarzy  za jakieś tam składki to jest dopiero kuriozum,.Kilka miesięcy po delegalizacji wybierają prezasa i organizuja zjazdy i spotkania.Napisałem zapytanie do komisji sejmowej i MR.Ciekawe co odpiszą ?O czym i z kim dyskutowac skoro ktoś nie odróżnia własnosci od dzierżawy.Sporo Ci Kolego, i Innym , i mi napsują jeczcze "czerwonych ciałek".Pozdrawiam i życzę wytrwałości.Dobranoc.

Wiem nie łatwo ze mną dyskutować.
No ale jeśli mówisz że zostało wykreślone jako stowarzyszenie. To proszę o dowód.
Mówisz że działa nie legalnie. To już jest pomówienie!
Bo zostało zarejestrowane jako związek sportowy. Czyli ma osobowość prawną. i dalej jest organizacją pozarządową. Działającą na podstawie ustawy o stowarzyszeniach.

Co fakt, by spełnić przesłanki prawne i być zarejestrowane jako związek sportowy, by móc organizować zawody wędkarskie kwalifikacyjne, mieć swoją reprezentacje kraju itd. A przede wszystkim nie podlegać prezydentowi miasta Warszawa jako zwykłe stowarzyszenie. A podlegać Ministrowi sportu i mieć dofinansowanie na sport. Musiało spełnić pewne przesłanki, których po zmianie pewnych przepisów dotyczących sportu prawdopodobnie nie spełniało. Teraz spełnia bo sąd zarejestrował je jako związek sportowy.
Tak więc ma nadany KRS i działa legalnie jako związek sportowy zrzeszający wędkarzy.
O  tym było na forum. Ale no cóż gdzieś Ci to umknęło....



(2014/01/11 15:30)

sumik11


hmmm.... pzw nie jest stowarzyszeniem tylko związkiem sportowym. Jak ktoś wątpi niech poczyta sobie wś 09.2013. (2014/01/11 16:07)

Artur z Ketrzyna


hmmm.... pzw nie jest stowarzyszeniem tylko związkiem sportowym. Jak ktoś wątpi niech poczyta sobie wś 09.2013.

A co to zmienia?
To że jest teraz podległe ministrowi sportu i turystyki, i to że może czerpać dofinansowania przeznaczone na te cele?

Nie wiem o co tu bić pianę. To że teraz jest w rubryce oznaczenie rodzaju podmiotu Polski związek sportowy, nie stowarzyszenie? Przecież dalej jest organizacją zrzeszającą wędkarzy, i dalej działa na podstawie tej samej ustawy o organizacjach pozarządowych. (2014/01/11 17:09)

limahl


prawda jest że PZW podlega Ministerstwu Sportu i tam w tym roku osobiście dostarczę 100,000 podpisów w celu odwołania ,likwidacji złodziejskiej bandyzbieram podpisy od wedkarzy na rożnych łowiskach przecie jestesMy członkami PZW I MAMY PRAWO DECYDOWAĆ   (2014/01/11 22:44)

osa12


PZW ma dziwną strukturę.
PZW ZG na pewno jest stowarzyszeniem:
http:/www.krs-online.com.pl/polski-zwiazek-wedkarski-zarzad-glowny-krs-103188.html

KRS nie kłamie.

Nie sprawdzałem, ale wszystkie okręgi PZW są rejestrowane jako stowarzyszenia i posiadają swój własny KRS (można sprawdzić czym są).

W całość te twory łączy Statut i powstaje PZW.

Możliwe, iż istnieje rejestracja PZW jako związku sportowego chyba w Ministerstwie Sportu. 
Ale chyba nie ma to znaczenia w naszej dyskusji. (2014/01/11 22:49)

Bernard51


"prawda jest że PZW podlega Ministerstwu Sportu i tam w tym roku osobiście dostarczę 100,000 podpisów w celu odwołania ,likwidacji złodziejskiej bandyzbieram podpisy od wedkarzy na rożnych łowiskach przecie jestesMy członkami PZW I MAMY PRAWO DECYDOWAĆ "

"PZW ma dziwną strukturę.
PZW ZG na pewno jest stowarzyszeniem:
http:/www.krs-online.com.pl/polski-zwiazek-wedkarski-zarzad-glowny-krs-103188.html

KRS nie kłamie.

Nie sprawdzałem, ale wszystkie okręgi PZW są rejestrowane jako stowarzyszenia i posiadają swój własny KRS (można sprawdzić czym są).

W całość te twory łączy Statut i powstaje PZW.

Możliwe, iż istnieje rejestracja PZW jako związku sportowego chyba w Ministerstwie Sportu. 
Ale chyba nie ma to znaczenia w naszej dyskusji."

Obawiam się że Ministerstwo Sportu nie jest w stanie nic zrobić jak w przypadku PZPN. Ministerstwo dofinansowało w PZPN-ie młodzież i z tego się rozliczali co do centa, Ministerstwo może łożyć na sport w PZW i z tych dotacji może wymagać rozliczeń po za tym statut jak i uchwały Zarządu Stowarzyszenia są prawomocne i niezależne od Min.Sportu. (2014/01/12 08:49)

Artur z Ketrzyna


"PZW ma dziwną strukturę.
PZW ZG na pewno jest stowarzyszeniem:
http:/www.krs-online.com.pl/polski-zwiazek-wedkarski-zarzad-glowny-krs-103188.html

KRS nie kłamie.

Nie sprawdzałem, ale wszystkie okręgi PZW są rejestrowane jako stowarzyszenia i posiadają swój własny KRS (można sprawdzić czym są).

W całość te twory łączy Statut i powstaje PZW.

Możliwe, iż istnieje rejestracja PZW jako związku sportowego chyba w Ministerstwie Sportu. Ale chyba nie ma to znaczenia w naszej dyskusji."

Raczej nie ma co dyskutować...
Możesz mi jeszcze raz ten link przesłać. Bo mi nie otwiera, Nie wiem dlaczego...
wyświetla się "Nie znaleziono strony o podanym adresie."
A z chęcią bym się z tym zapoznał...
Możesz też treść zamieścić...



To co mówisz, to właśnie ten zapis musiało PZW spełnić co do Związku Sportowego. Było o tym mówione. Ciekaw jestem jak dokładnie to teraz wygląda... (2014/01/12 18:13)

u?ytkownik221


Okręgi są zarejestrowane jako: "STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ".

Tu na tym forum życzę Wam powodzenia w dyskusji która nic nie wniesie i nie zmieni, ale można przy klawiaturze rozpisywać się nad przepisami o których nic się nie wie, ot taki syndrom wedkuje.pl, " nic nie wiem ale będę pisał, będą punkty", niektórzy zbyt do serca sobie to wzięli.

Pozdrawiam (2014/01/12 19:36)

mulak1


To prawda, piszą pierdoły nie tylko o PZW.Ale najczęściej   o  sprzęcie wędkarskim i doradzają  co dobre, co złe,i co kupić . A naprawdę niektórzy  wiedzą tylko, jak nad wodą polówkę wypić . (2014/01/13 12:31)

zenfr


No cóż Panie Arturze, jak to mówią Dziad swoje a Baba swoje.
Ale krótko:RAPR nie  jest zbiorem zapisów prawnych obowiązujących w naszym kraju jak Pan sugeruje.RAPR to pomieszanie z poplątanym, część zapisów faktycznie ma swoje dokładne odwzorowanie w prawodawstwie polskim, część ma swoje źródła ale zapisy zostały zniekształcone i nie odpowiadają prawdzie, część to zupełnie nowe zapisy pozbawione odpowiednich zapisów w prawie, a część zapisów łamie prawa obowiązujące w naszym kraju.RAPR to  bubel prawny.
Gdzie wolno wędkować posiadając tylko kartę wędkarską?Wszystkie wody gminne (to wody publiczne), gminy nie są uprawnione do wydawania zezwoleń bo wody leżą poza obwodami rybackimi.Wody publiczne płynące, które nie zostały włączone do obwodów rybackich - proszę przeczytać jak tworzy się obwody rybackie.Prawdopodobnie także wody obwodów rybackich, które są pod opieką RZGW i nie są umową przekazane do rybactwa. RZGW nie jest uprawniony do rybactwa więc wydaje zezwolenia bezprawnie.
Do tego chciałem dorzucić jeszcze wody w lasach,bo lasy sa panstwowe i żadne nadleśnictwo nie ma prawa podpisywać umów na dzierżawę wód podobnie jest z agencją własnosci rolnej.Dzierżawca gruntu nie jest dzierżawcą wody,bo prawo wodne mówi  "właściciel gruntu jest właścicielem wody stojacej.Sporo jeszcze wody upłynie  zanim prawo ,będzie przestrzegane.Pan Jan Pietrzak powiedział"Całe nieszczeście Polaków polega na tym,że do władzy dochodzą mądrzejsi,bo gdyby doszedł ktoś głupszy ,to by się kogoś zapytał" (2014/01/13 23:22)

Bernard51


Jan Pietrzak powiedział"Całe nieszczeście Polaków polega na tym,że do władzy dochodzą mądrzejsi,bo gdyby doszedł ktoś głupszy ,to by się kogoś zapytał"

Nie daj Boże aby pytał przy konfesjonale. (2014/01/14 07:05)

Artur z Ketrzyna


Do tego chciałem dorzucić jeszcze wody w lasach,bo lasy sa panstwowe i żadne nadleśnictwo nie ma prawa podpisywać umów na dzierżawę wód podobnie jest z agencją własnosci rolnej.Dzierżawca gruntu nie jest dzierżawcą wody,bo prawo wodne mówi  "właściciel gruntu jest właścicielem wody stojacej.Sporo jeszcze wody upłynie  zanim prawo ,będzie przestrzegane.Pan Jan Pietrzak powiedział"Całe nieszczeście Polaków polega na tym,że do władzy dochodzą mądrzejsi,bo gdyby doszedł ktoś głupszy ,to by się kogoś zapytał"


Art. 12. 1. Wody stojące oraz wody w rowach znajdujące się w granicach nieruchomości

gruntowej stanowią własność właściciela tej nieruchomości.

2. Uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa w stosunku do wód stojących oraz wody w

rowach, znajdujących się na terenie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa,

wykonują podmioty reprezentujące Skarb Państwa w stosunku do tych nieruchomości, na

podstawie odrębnych przepisów.



To znaczy że nadleśnictwo gospodaruje wodami które są na ich terenie... I to ono może komuś udostępnić na postawie odrębnych przepisów. Tak jak gminy... (2014/01/14 15:19)

zenfr


Odbiegając trochę od meritum jak dla mnie już wyjałowionego tematu chciałem zapytać :

Jak nabędę już stosowne zezwolenie w danym obwodzie " uprawnionego do rybactwa " to jak długiej sieci mogę używać i czy ją mogę zastawiać w dowolnym miejscu ?

Szanowny kolego .Sieci dowolnej dlugosci  mogą  używać dygnitarze PZW, którzy pobierają haracz za wędkowanie na nie swoich wodach.Nazywa sie to "odłowy kontrolne", wykonuje sie je przewaznie jesienią ,a sprawdzanie smaku odbywa się przeważnie do wczesnej wiosny.
Wszelkie uchybienia w wędkowaniu są karane jako kłusownictwo ,a kary tylko gestapo miało bardziej restrykcyjne.Kierowcy za przekroczenie predkosci nikt samochodu nie rekwiruje a w wędkarstwie?????Pozdrawiam myslących. (2014/01/19 02:58)

Elefant


Kolego; nie doczytałeś ustawy,lub czytałeś bez zrozumienia.I nie powołuj się na prawnika i biegłego sądowego bo nikt się pod tym nie podpisze. Na marginesie, odwróć kartę wędkarską jeżeli taką posiadasz i przeczytaj. Najlepiej ze zrozumieniem. (2014/01/19 23:37)