Koniec łowienia ze współmałżonkiem ?

/ 65 odpowiedzi
witam kolegówprzeglądałem regulamin amatorskiego połowu ryb PZW na 2016r brak jest w rozdziale II punktu 8, który był w regulaminie na ten rok 2015 , czy to już koniec łowienia ze współmałżonkiem w ramach jednego łowiska i limitu ? czy teraz trzeba będzie opłacać żonie kartę żeby mogła sobie połowić ze mną ?  http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/rapr_2016_tekst_jednolity_wer_31032015__uchwala.pdf
CZzesio

Witam :)
Zauważyłem jeszcze jedną zmianę ...:(  Miejmy nadzieję ,że do przyszłego roku nastąpi jeszcze jakaś korekta .... 

Jest :

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Ma być :

R
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat
 ma prawo wędkować :
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska
     i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej,
    posiadającej kartę wędkarską-metodą  gruntowo-spławikową
     maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę 
    Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom wyklucza
     wędkowanie opiekuna na jedną wędkę

(2015/04/07 16:09)

użytkownik26223

Dlaczego Czesio masz nadzieje że nastąpi korekta????
ZG chodziło o to aby nie przekraczać ilości 2 wędek,skoro "zwykły" wędkarz ma prawo łowić na dwie wędki to niby dla czego opiekun/ojciec/dziadek miałby prawo łowić na trzy wędki?? (2015/04/07 16:31)

CZzesio

ZG chodziło o to aby nie przekraczać ilości 2 wędek,skoro "zwykły" wędkarz ma prawo łowić na dwie wędki to niby dla czego opiekun/ojciec/dziadek miałby prawo łowić na trzy wędki??

Cześć Jarku :) Pisząc o korekcie głównie chodzi mi o wzmiankę o żonie.

ps. Choć czasem miałem zamiar wypierdzielić wędki do Wisły ;)))) (2015/04/07 16:39)

Artur z Ketrzyna

ZG chodziło o to aby nie przekraczać ilości 2 wędek,skoro "zwykły" wędkarz ma prawo łowić na dwie wędki to niby dla czego opiekun/ojciec/dziadek miałby prawo łowić na trzy wędki??

Do twojej teorii nie pasuje wykluczenie możliwości łowienia przez żonkę.

Myślę że po prostu chcą nabić sobie kaskę dodatkowymi zezwoleniami.... (2015/04/07 19:31)

pakul1206

No bo to są dzieciaki i moim zdaniem nieważne czy masz jedno czy pięcioro wszystkie wędka w rękę i nad wode z ojcem, zostawić tylko limit połowu i co takiego strasznego się stanie? (2015/04/07 19:45)

użytkownik26223

pakul1206 jak łowią to jeszcze oki.Ale przypuśćmy (niejednokrotnie takie coś widziałem) przyjeżdża sobie rodzinka z dwójką dzieciaków na piknik.Rozstawiają grilla dzieciaki sie bawią ,grają w piłkę, w badmintona biegają po lesie....a tatuś sobie elegancko łowi na trzy wędki ,w razie czego powie strażnikowi że udostępnia dzieciom .,no przecież może -zgodnie z przepisami.....Tylko dla czego on może łowić na 3 wędki a  mój kolega który ma 1 dziecko nie może na 3 wędki łowić ???? gorszy jakiś względem prawa?????

Ps Artur nie wiem po co mnie zacytowałeś ,przecież ja ani słowem o żonie  nie wspomniałem . (2015/04/07 20:15)

pakul1206

pakul1206 jak łowią to jeszcze oki.Ale przypuśćmy (niejednokrotnie takie coś widziałem) przyjeżdża sobie rodzinka z dwójką dzieciaków na piknik.Rozstawiają grilla dzieciaki sie bawią ,grają w piłkę, w badmintona biegają po lesie....a tatuś sobie elegancko łowi na trzy wędki ,w razie czego powie strażnikowi że udostępnia dzieciom .,no przecież może -zgodnie z przepisami.....Tylko dla czego on może łowić na 3 wędki a  mój kolega który ma 1 dziecko nie może na 3 wędki łowić ???? gorszy jakiś względem prawa?????

No to co opisałeś to jest cwaniactwo i zgodzę się z Tobą że tak nie powinno być. (2015/04/07 20:23)

Artur z Ketrzyna

No bo to są dzieciaki i moim zdaniem nieważne czy masz jedno czy pięcioro wszystkie wędka w rękę i nad wode z ojcem, zostawić tylko limit połowu i co takiego strasznego się stanie?

zgadzam się z tobą.

Ps. szkoda że watek tyczy się tylko nie możności wędkowania z nami naszych pań. Problem nie dotyczy tych co ich kobitki nie wędkują.
Zmian jest dużo więcej. I to na szkodę nie tylko żon, dzieciaków, ale tez kół...
Brawo Dionizy.... (2015/04/07 20:28)

Artur z Ketrzyna

Ps Artur nie wiem po co mnie zacytowałeś ,przecież ja ani słowem o żonie  nie wspomniałem .

Mają być pod opieką wędkującego. A jak dzieciak gra w badmintona to nie ma mowy o wędkowaniu... (dzieciak przestaje wedkować, to składam/odkładam jego wędkę i tyle)
Zacytowałem ciebie, bo teraz ojciec 2 dzieci będzie musiał wykupić zezwolenie dla jednego z nich, by mogły z nim powędkować od czasu do czasu.
(2015/04/07 20:32)

Romuald55

Aktualna ustawa o rybactwie śródlądowym mówi,że łowić na wędkę na wodach powierzchniowych RP może osoba posiadająca Kartę wędkarską.Zwolnione są osoby przed 14 rokiem życia i obcokrajowcy.Żona czy też mąż może łowić w ramach stanowiska i limitu współmałżonka bez dodatkowej opłaty,jednak musi posiadać Kartę wędkarską. (2015/04/07 20:34)

Artur z Ketrzyna

Aktualna ustawa o rybactwie śródlądowym mówi,że łowić na wędkę na wodach powierzchniowych RP może osoba posiadająca Kartę wędkarską.Zwolnione są osoby przed 14 rokiem życia i obcokrajowcy.Żona czy też mąż może łowić w ramach stanowiska i limitu współmałżonka bez dodatkowej opłaty,jednak musi posiadać Kartę wędkarską.

Moja posiada Kartę wędkarską.
Teraz by powędkowała ze mną będę jej musiał wykupić zezwolenie...
Bo już tego zapisu w RAPR nie będzie. (2015/04/07 20:57)

kowal68

Romuald55 wszystko sie zgadza co piszesz ale ja mówie o regulaminie na 2016 rok , który już jest wydany przez PZW znikł zapis o możliwości wspólnego łowienia mąż - żona przy dwóch kartach wędkarskich ale przy jednej opłacie (2015/04/07 21:00)

Romuald55

To Okręgi jako ciała uprawnione do rybactwa decydują o opłatach za wędkowanie a nie regulamin i ZG. (2015/04/07 21:08)

Artur z Ketrzyna

To Okręgi jako ciała uprawnione do rybactwa decydują o opłatach za wędkowanie a nie regulamin i ZG.

A co ma opłata za wędkowanie. Z możliwością wędkowania  razem żoną na naszym zezwoleniu "w ramach jednego łowiska i limitu?

To właśnie ten zapis w RAPR umożliwiał nam zabrać żonkę na rybki i dać jej jedną wędkę by troszkę z nami powędkowała. (2015/04/07 21:13)

zielony401

Równouprawnienie w PZW czy nabijanie kiesy? :D osobiście jestem przeciw ale patrząc od strony prawnej to "kto wędkuje ten płaci"  Sam nieraz jadę  z moja panią na ryby i nie ukrywam że zdarzy jej się zarzucić czy zwinąć wędke tak dla radochy. Ale żeby za to płacić. Co innego gdyby aktywnie wędkowała. (2015/04/07 21:14)

kowal68

Artur z Ketrzyna no i własnie tu masz racje , teraz nie będę mógł spokojnie wypić piwka bo bede musiał pilnować wędek a tak to żonka trzymała kija i łowiła a ja leżałem i piwko piłem (2015/04/07 21:17)

Romuald55

A na jakiej podstawie prawnej Regulamin może nakazać uprawnionemu do rybactwa zwolnienie kogoś z opłat? (2015/04/07 21:21)

zielony401

To właśnie ten zapis w RAPR umożliwiał nam zabrać żonkę na rybki i dać jej jedną wędkę by troszkę z nami powędkowała.

No właśnie o tym pisałem. JEDNĄ A NIE DODATKOWĄ CZYLI TRZECIĄ (2015/04/07 21:26)

pakul1206

Równouprawnienie w PZW czy nabijanie kiesy? :D osobiście jestem przeciw ale patrząc od strony prawnej to "kto wędkuje ten płaci"  Sam nieraz jadę  z moja panią na ryby i nie ukrywam że zdarzy jej się zarzucić czy zwinąć wędke tak dla radochy. Ale żeby za to płacić. Co innego gdyby aktywnie wędkowała.

osobiście jestem przeciw ale patrząc od strony prawnej to "kto wędkuje ten płaci"
Tylko te nasze prawo jest do d...y bo zobacz jak złapią twoją kobitkę wędkującą bez zezwolenia a ona nie pracuje to mandat będą ściągać z Ciebie a patrząc logicznie " każdy odpowiada za swoje czyny" Polska to już chyba nie państwo a stan umysłu :) (2015/04/07 21:27)

kowal68

A na jakiej podstawie prawnej Regulamin może nakazać uprawnionemu do rybactwa zwolnienie kogoś z opłat?

myslę ze regulamin nie nakazuje do zwolnienia z opłat ja pisałem ze usunięto zapis o wspólnym łowieniu mąż-zona przy jednej opłacie jak było do tej pory i dwóch kartach (2015/04/07 21:32)

zielony401

Równouprawnienie w PZW czy nabijanie kiesy? :D osobiście jestem przeciw ale patrząc od strony prawnej to "kto wędkuje ten płaci"  Sam nieraz jadę  z moja panią na ryby i nie ukrywam że zdarzy jej się zarzucić czy zwinąć wędke tak dla radochy. Ale żeby za to płacić. Co innego gdyby aktywnie wędkowała.

osobiście jestem przeciw ale patrząc od strony prawnej to "kto wędkuje ten płaci"
Tylko te nasze prawo jest do d...y bo zobacz jak złapią twoją kobitkę wędkującą bez zezwolenia a ona nie pracuje to mandat będą ściągać z Ciebie a patrząc logicznie " każdy odpowiada za swoje czyny" Polska to już chyba nie państwo a stan umysłu :)

"Co innego gdyby aktywnie wędkowała" Ten przepis powinien być bardziej elastyczny. to strażnik na podstawie obserwacji powinien interpretować czy małżonka wędkuje czy chłop dał jej zarzucić zestaw żeby wreszcie przestała marudzić i wróciła do grilla:D  (2015/04/07 21:32)

Artur z Ketrzyna

A na jakiej podstawie prawnej Regulamin może nakazać uprawnionemu do rybactwa zwolnienie kogoś z opłat?

Po pierwsze to uprawniony ustala regulamin łowiska. Na wodach PZW jest RAPR wydany przez PZW.
Po drugie to uprawniony decyduje o opłatach.
Tak więc jedno i drugie ustala uprawniony.

I w regulaminie uprawniony nie zwalniał z opłaty, a jedynie zezwalał osobie ze zezwoleniem, udostępnić jedną wędkę swojemu współmałżonkowi w ramach swego limitu i łowiska (czyli w ramach swego zezwolenia). (2015/04/07 21:38)

JKarp

RAPR czyli Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb ;-)To nie jest regulamin łowiska. RAPR ustala jak ma zachowywać się wędkarz na rybach - czyli jakie ma prawa, jakie obowiązki, jakie są wymiary i limity, czym może łowić i czego ma używać a czego nie może itd. 

Owszem uprawniony ustala opłaty i w tym wypadku tylko chodzi o wyciągnięcie dodatkowej kasy.
JK (2015/04/07 21:46)