Konger Ultris Jig Micron 0,5 - 6g

/ 10 odpowiedzi
Witam wszystkim. Tak jak w temacie, czy miał ktoś styczność z wędką kongera ultris jig micron ? Miałbym zamiar nią łowić mikro jigami, malutkimi paroszkami oraz smużaczkami w jeziorze, a głównymi rybami łowionymi były by wszelkiego rodzaju białoryb oraz okonki Jak ta wędka zachowuje się podczas holu ryb ? Czy jest zauważalny opad przynety na szczytówce od 1 g ? Jakie są wasze opinie i odczucia o tej wędce :) Z góry dziękuję za wszystkie udzielone tutaj komentarze i pozdrawiam. 
florek13


Myślałem nad tą wędką. Ciekawy jestem opini użytkowników (nie teoretyków) nt. akcji i trwałości.
Większość takich wędeczek do 5-8 g. trapi przypadłość kluchowatości, ja szukam szybkiego i sztywnego kija którym da się łowić na główki , jaskółki. (2016/04/09 08:05)

Sith


Odświeżam temat.
Czy ktoś ma doświadczenia z serią "wklejanek" KONGER Ultris? Niestety w necie jest bardzo mało na ich temat. (2017/02/11 07:49)

SlawekNikt


Odświeżam temat.
Chwała Ci Aleks za to. Pozdrawiam.
  (2017/02/11 11:18)

Sith


Niestety Sławku i tak molczenie owiec... Zadałem to samo pytanie na Jerkbaicie ale też cisza. Widocznie brak użytkowników. (2017/02/11 11:40)

Pablo63


Witam.
Z katalogu Kongera- 2017

 Seria wędzisk spinningowych dedykowana do połowu drapieżników na przynęty miękkie oraz jigi. Każda z tych wędek posiada wklejaną, wyjątkowo
czułą węglową szczytówkę, umożliwiającą dokładną obserwację zachowania przynęty. Specjalnie zaprojektowana rękojeść pozwala na doskonałe
wyczucie momentu brania, zaś ergonomiczny uchwyt kołowrotka nie zmęczy dłoni kilkugodzinnym łowieniem. Blanki zostały wykonane z wysokomodułowego
węgla 36T, co przełożyło się na ich niską masę własną oraz dużą odporność na przeciążenia powstające podczas holu walecznych ryb.

Ultris Jig Micron. Doskonałe narzędzie umożliwiające łowienie naj-
mniejszymi kopytkami czy twisterkami nawet na półgramowe główki. Dużym
atutem Microna jest niesłychanie czuła szczytówka, pozwalająca zarejestro- wać każdy kontakt ryby z 
przynętą. Blank ten łączy w sobie delikatną szczy- tówkę oraz mocny dolnik, nie posiadając jednak 
podstawowej „bolączki” wklejek: przesztywnienia w miejscu wklejenia szczytówki.

  (2017/02/16 23:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wojek06


Witam wszystkich,dzisiaj właśnie nabylem tan kijek i oczywwiście nie wytrzymałem żeby go nie wypróbować.Wrażenia na początku bardzo pozytywne,brania widoczne są bardzo ładnie na szczytówce jak równierz są wyczuwalne na dolniku.Opad czuć przy główce 1,5g i paproszku.PO pierwszym dniu kijek fajny dobrze leży w ręce dolnik. (2017/03/09 18:32)

Sith


W ubiegłą sobotę rozdziewiczyłem mojego Ultrisa 0,5-6g/238cm, co prawda bez sukcesów (wysoka woda, bardzo silny nurt). Niewiele można napisać o zachowaniu się wędziska jeśli nie było holu ryby, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, w ogóle nie odczuwa się, że to "wklejanka". Co prawda szczytówka niezwykle czuła, bardzo delikatnie ale zauważalnie wibruje nawet przy pracującym twisterku. Kilka zaczepów dość grubych zeszłorocznych łodyg pokazało ugięcie w piękny, regularny łuk na długości 2/3 wędziska, trudno dostrzec w którym miejscu jest łączenie ze szczytówką.
Zszedłem w dół z grubością żyłki i na żyłce KAMATSU Techron 0,10mm przynęty 1-3g bez problemów miota na ponad 20m. Trochę gorzej z lżejszymi przynętami, imitacjami żuczka 0,7g i osy 0,5g udało mi się rzucić na niespełna 15m ale dodatkową przeszkodą był boczny wiatr, dość silny w porywach.
Jeśli wędeczka sprawdzi się podczas holowania rybek, to będzie spełnieniem moich oczekiwań.
Natomiast zupełnie nie sprawdziła się przy tym wędzisku plecionka, mimo iż to tylko 0,04mm. Zdecydowanie wymienię ją na żyłkę, tyle że trochę mocniejszą 0,14mm pod ciut cięższe przynęty 4-6g. Przy tych dwóch średnicach żyłek, zestaw powinien obsłużyć mi rybki od uklejki nawet do wymiarowego klenika.
Niestety, na żerowanie trzeba jeszcze troszkę poczekać. Mam nadzieję, że jeśli pogoda pozwoli, to ponowna próba za tydzień. (2017/03/11 05:35)

Santocki Wedkarz


Odświeżam. Jak radziłby sobie kijek z oborotówkami 00 - 0 oraz woblerkami do 5 cm? :) (2017/03/26 15:45)

Sith


Moim zdaniem to kijek wysoce specjalistyczny, raczej nie przeznaczony do obrotówek i woblerków. Jego domena to "paproszki", "plemniki" i najlżejsze imitacje wszelakich owadów robali, zarówno pływających, jak i wleczonych po dnie pijawek lub nie głębiej jak w pół wody - skolopendry i dżdżownice. (2017/03/26 17:17)