Konger Medalist method feeder

/ 21 odpowiedzi
Witam czy ktoś używał wędki konger medalist method feeder ,proszę o jakąś opinię , może wie ktoś jaką ma akcję bo w opisie katalogowym nie ma , bo jak jest do metody to powiem być paraboliczna lub progresyna???
SlawekNikt

Hmmm, kolego, a jaka jest różnica pomiędzy wędką do methody, a federem o tym samym c.w. ? (2017/02/03 11:27)

ryukon1975

Sławek wklejałeś mi tu link do artykułu " https://wedkuje.pl/n/the-method-feeder/91160" z zapytaniem co mogę tam dodać a tej podstawowej rzeczy po przeczytaniu go nie wiesz? :) (2017/02/03 13:35)

ryukon1975

Do method feeder używa sie feederów o ugięciu parabolicznym.
Method feeder została wymyślona do łowienia karpi do 4-5 kg. Stosowana koncepcja koszyka, zanęty i przynęty wymaga użycia małych haków. Na twardym szybkim kiju o szczytowej pracy często będą się zdarzać spady ryb. Warto spojrzeć na haki sygnowane do method feeder nr 10 to często największe modele w seriach  pomimo że przeznaczone do łowienia już całkiem sporych ryb.
  (2017/02/03 13:58)

Haryyy5

Na feederach się nie znam ale używam konger medalist float do lekkiego gruntu i jestem bardzo zadowolony. (2017/02/03 14:33)

odrofan

Mam feedera konger medalist , wedka jest starannie i estetycznie wykonana . Akcja tego medalista jest miękka ,  paraboliczna i dlatego przeznaczona jest u mnie na wody stojące , do łowienia w mocnym rzecznym nurcie nie bardzo się nadaje . To dość ciekawa seria - mażna znaleźć też wersje z dużą średnicą przelotek , nie znam wędki w wersji method feeder , ale jeśli blank jest wykonany tak samo jak w ,,zwykłych '' feederach , to do metody nadaje się idealnie . (2017/02/03 15:25)

pstrag222

To , że na czymś jest dopisek method feeder , wcale nie znaczy , że jest to przeznaczone do tej metody (2017/02/03 15:28)

ryukon1975

Zgodzę się że jak na kiju pisze method feeder to on nadaje się tylko do tego. W ten sam sposób można od jej zasad odejść w innym kierunku tu jest miejsce dla popisu indywidualnego wędkarza czy on dla potrzeb swoich zmieni to czy tamto. Jeśli zmieni i uzyska dzięki temu wyniki jest dla mnie myślący gość. Same zasady method feeder i ich zrozumienie to tylko punkt wyjścia. (2017/02/03 18:22)

SlawekNikt

Sławek wklejałeś mi tu link do artykułu " https://wedkuje.pl/n/the-method-feeder/91160" z zapytaniem co mogę tam dodać a tej podstawowej rzeczy po przeczytaniu go nie wiesz? :)
Krzychu nie pytałem Ciebie ;-) a poza tym jak już pisał Jakub do metody tylko sprzęciki dedykowane z napisem method feeder ;-)
I na tym zakończę mój udział w tym zapytaniu. Połamania :-)
  (2017/02/03 18:24)

ryukon1975

Może się Sławek i pośpieszyłem z tym wyjaśnianiem. Rozważajcie temat. :) (2017/02/03 18:30)

pstrag222

A co tu rozważać ?
Wszystko zależy od wędkarza , łowiska,ryb . Jednemu przypasuje kij Koruma drugiemu robisina . Nie ma na to recepty.
Jest tylko teoria i myślący wędkarz (2017/02/03 18:39)

ryukon1975

Gdyby wszystko zależało od wędkarza to każdy byłby mistrzem znającym odpowiedzi na wszystko. Więc każdemu mistrzowi życzę powodzenia w samotnym i nieomylnym dążeniu do celu. To że tu i w danych dniach złowiłem sto kilo boleni nie znaczy że za miesiąc na innej wodzie lub nawet tej samej to powtórzę . Praktyka uczy pokory, a te dni dobre i zle to dopiero jest nauka. Z drugiej strony wędkarz a raczej człowiek mądry coś wyniesie z nauki a mniej myślący nic. Czyli tu nie zależy od wędkarz a od myślenia. (2017/02/03 19:16)

SlawekNikt

Nie wszystko zależy od wędkarza, ale śmiem twierdzić, że 90 % to właśnie zasługa tego kto, potem co, następnie gdzie i jak, a woda wodzie nierówna co przed chwilą także napisałem. I najważniejszym kryterium według mnie jest czas. Nawet totalny adept spędzający nad wodą kilka godzin dziennie będzie miał lepsze wyniki od tzw. doświadczonego łowcy, który pojawi się nad wodą raz na tydzień czy dwa. (2017/02/03 20:41)

ryukon1975

Woda wodzie nierówna. Gówno prowda. Podstaw uczyłem się z książek gdy internet jeszcze nie istniał. Na i w tych podstawach na których należy oprzeć dalsze działania nic się nie zmieniło. Jednak z niewieloma osobami tu o podstawach można mówić bo dziś nikt z młodych przynajmniej książek nie czyta. Nikt wtedy nie pisał książek pod województwo czy powiat. (2017/02/03 20:59)

SlawekNikt

Woda wodzie nierówna. Gówno prowda.
Mylisz się i to bardzo, jak wspomniałeś sam dwa posty powyżej każda woda nawet ta sama nie da Ci masy boleni w podobnych warunkach ..., że o innych warunkach nie wspomnę aczkolwiek przypomnę np. w okresie suszy jednego roku i wysokiego poziomu w innym ... Ta sama woda uczy pokory, której najwyraźniej zabrakło. (2017/02/03 21:05)

ryukon1975

Mi pokory nie brakło. Czasem należy coś powiedzieć dosadnie by niektóre osoby przyjęły coś a nie przechodziły na poziom alchemii i czarów w wędkarstwie. :) Cudów nie ma. Gdzieś należy wytyczyć granicę pomiędzy faktami a opętaniem.:) (2017/02/04 06:10)

spines21

Konger Medalist method feeder

Tomasz Lada (tomasz-lada)
 Blog: tomasz-lada.wedkuje.pl
 2017-02-02
Witam czy ktoś używał wędki konger medalist method feeder ,proszę o jakąś opinię , może wie ktoś jaką ma akcję bo w opisie katalogowym nie ma , bo jak jest do metody to powiem być paraboliczna lub progresyna???

dla przypomnienia
  (2017/02/04 06:59)

SlawekNikt

Witam czy ktoś używał wędki konger medalist method feeder ,proszę o jakąś opinię , może wie ktoś jaką ma akcję bo w opisie katalogowym nie ma , bo jak jest do metody to powiem być paraboliczna lub progresyna??? Ja znalazłam taki opis w pięć minut, a link poniżej:

Wedka-KONGER-Medalist-Method-Feeder-c.w.-80g
  (2017/02/04 10:04)

odrofan

Witam czy ktoś używał wędki konger medalist method feeder ,proszę o jakąś opinię , może wie ktoś jaką ma akcję bo w opisie katalogowym nie ma , bo jak jest do metody to powiem być paraboliczna lub progresyna??? Ja znalazłam taki opis w pięć minut, a link poniżej:

Wedka-KONGER-Medalist-Method-Feeder-c.w.-80g

Znalazłem kilka opisów , raz medalist jest wędką która pod rybą gnie się aż po uchwyt , raz dzięki użytym wysokiej jakości materiałom węglowym jest wędką o pięknej szczytowej akcji , o mikado golden lion za 90 zł piszą że jest potężnym , sztywnym feederem na duże rzeczne ryby .
Zamiast podawać link  który zresztą nie działa napisz własną opinię o konger madalist jeżeli taką wędkę posiadasz - jeżeli nie masz ani nie miałeś medalista to nie pisz nic .
  (2017/02/04 10:24)

SlawekNikt

Zamiast podawać link [ ktory zresztą nie działa] napisz własną opinię o konger madalist jeżeli taką wędkę posiadasz - jeżeli nie masz ani nie mialeś medalista to nie pisz nic . Chłopaku odrofanie, miałem z serii medalist bolonkę o długości 5 m. i na temat tej mogę napisać, że to w miarę sztywna wędka.
Byłem na tyle zadowolony, że zakupie dłuższą, ale z serii impact zapewne choć jeszcze do końca nie jest to przesądzone.
Co do linku to fakt coś tam nie działa, dlatego wstawiam po raz drugi bo tobie poszukać się nie chce, wolisz czekać na gotowe.
Z takim nastawieniem to nawet wędziskami za grube tysiące nie połowisz. Pomimo wszystko połamania życzę.
Ps. To, że dla ciebie wędka jest miękka nie znaczy, że dla mnie czy dla kogoś innego też taka będzie bo zależy to od wielu elementów
począwszy od subiektywnego odczucia i doświadczenia z wieloma inymi wędziskami poprzez warunki łowiska i między innymi rybki jakie poławiamy.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwizooLKpvbRAhVDQpoKHVx2C_0QFghLMAo&url=https%3A%2F%2Fbarduta.pl%2Fpl%2Fp%2FWedka-KONGER-Medalist-Method-Feeder-cw.-80g-%2F5222&usg=AFQjCNGNAgztJJsaaRSpRMBeIq-t3EZuag (2017/02/04 12:17)

odrofan

Ja na gotowe nie czekam bo mam feedera konger medalist ze 3 lata i mam własne zdanie o tej wędce  , mam też bata medalist i tu akcja jest zupelnie inna jak w feederze bardziej szczytowa, być może podobna do bolonki .
Kolejny link też prowadzi w chaszcze , jeszcze raz powtarzam że odpowiadanie na pytanią - nawet dziwne - na tym forum nie jest obowiązkowe .
Ja też życzę Ci połamania ,lubię jak ktoś nazywa mnie chlopakiem pomimo moich 57 lat .
                                   (2017/02/04 14:40)

pstrag222

To gdzie te identyczne wody występują ? :) (2017/02/04 15:41)