Konger Maxim czy Robinson Jig Master?

/ 9 odpowiedzi
Chciałbym zakupić sobie spinning do łowienia raczej lżejszego w Wiśle. Kijek ma służyć do łowienia okoni kleni jazi lecz też do łowienia szczupaków w moim łowisku zdarza się także złowienie ładnego bolenia na małego woblerka. Chciałbym poznać Waszą opinię na temat kijka KONGER MAXIM KILLER 2.80 C.W 5-25G lub ROBINSON JIG MASTER 2.70 CW do 20g. Czy te kilki mają spory zapas mocy by wycholować większą rybkę z nurtu ? Proszę o Waszą opinię i z góry dziękuję
u?ytkownik27896


Jak ja miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma to wybrałbym pozycje nr:2. (2010/12/13 16:55)

dawid45605


czytałem na forum dużo o tym właśnie spinmachu lecz wyczytałem o nim że jest zbyt kruchy ma nie za dobrze przymocowane przelotki. Na temat Kongera nie znalazłem takich wad
Jeszczę poprawię bo nie napisałem pełnej nazwy jest to ROBINSON DIPLOMAT JIG MASTER (2010/12/13 17:12)

dawid45605


Czy w tej cenie proponujecie jakiś inny kijek oprócz tych dwóch ? (2010/12/13 17:16)

u?ytkownik27896


czytałem na forum dużo o tym właśnie spinmachu lecz wyczytałem o nim że jest zbyt kruchy ma nie za dobrze przymocowane przelotki. Na temat Kongera nie znalazłem takich wad
Jeszczę poprawię bo nie napisałem pełnej nazwy jest to ROBINSON DIPLOMAT JIG MASTER


Skoro tak to nie ma co sobie nim zawracać gitary ja nie miałem tych kii w reku, sugerowałem się ciężarem wyrzutu bo na okonki jazie i klenie ten delikatniejszy wydawał się lepszym rozwiązaniem. (2010/12/13 17:26)

kostekmar


Zdecydowanie polecam Kongera. Są dobrej jakości, ładne wykonanie i mają odpowiedni zapas mocy. Mam z tej serii innego kija i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam. (2010/12/14 12:45)

dawid45605


Podobno konger to bardzo dobra firma i nie robi wadliwego sprzętu.
A jak się ten kijek zachowuje przy połowie rybek drobniejszych okoń kleń jaź ? nie jest zbyt sztywny do takich rybek ? (2010/12/14 13:21)

karol253


każdy sprzęt jest dobry ważne aby ryby brały.kwestia kija podbieraka i całej reszty to sprawa indywidualna.Pozdrawiam (2010/12/14 16:00)

SiwyDym


Polecam kij Kongera ma dobrą wyrzutowość i są to naprawde solidne kije,którymi można wyholować naprawde ładną rybke.Apropo wytrzymałości tych kiji kiedyś miałem kongera 2.70 ale10-40g c.w. i przeżył nawet przytrzaśnięcie w pół drzwiami od samochodu,bo wiadomo jak sie człowiek śpieszy....i wcale mu to nie zaszkodziło,nawet nie widziałem żadnych rys czy innych uszkodzeń i jeszcze kilka ładnych lat na niego łapałem (2010/12/14 16:31)

dawid45605


Dziękuję za Wasze opinie wyczytałem o kijkach kongera wiele dobrego więc zdecydowałem się na kijek Kongera maxim killer 285 cw. 5-25 g jego długość moim zdaniem będzie optymalna ponieważ będę łowił z brzegu bez jakichkolwiek zarośli także dłuższy kij to podstawa łowiąc tak jak ja na rafie czy wypłyceniach.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam (2010/12/14 16:54)