Konger czy Dragon? Który spinning wybrać?

/ 18 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Chciałem się poradzić szanownych wędkarzy, który spinning kupić. Interesują mnie:

1. Konger Arcus Spin 270 cw do 20g
2. Dragon Thytan Light Spin 2.7m 5-25g - mój faworyt

A może polecicie coś lepszego? Maksymalna kwota jaką mogę wydać na kij to 160zł. Musi to być spinning o akcji fast. kijek głównie do połowu szczupaków i okoni na blaszki i gumki (uniwersalny).
Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

stranda


dragon na okonia może być za twardy , w sumie na te dwie rybki przydały by się dwa kije,biorąc pod uwagę że o większego szczupalka nie łatwo to dragon ci wystarczy,ale na okonka przydało by się coś lekkiego do 15gr max (wyczujesz więcej brań), no sprzyda sie na boczny trok (2011/11/09 22:52)

greenn


Ja przez ten cały sezon łowiłem na wędkę nr 1. Konger Arcus Spin 270 cw do 5-20g.
Powiem, że nie narzekam na ten kij. W związku z giętką szczytówką, ma on akcje szczytową. Jest to kij uniwersalny, którym można połowić na małe i większe przynęty. Jednak jeśli chcesz łowić jesienią na większe przynęty, ta wędka nie będzie Cię w pełni zadowalała. Jak rzucam przynętami 20 gram to już trzeba uważać, bo można złamać kijek. Na następny sezon planuję zakupić kij do 30-35 g, który będę zabierał jak będę chciał połowić na większe przynęty.
Ale generalnie polecam tą wędkę.    (2011/11/10 10:36)

Kaniac


Chciałbym dodać, że nie łowię na boczny trok. Już prędzej dropshot. Najmniejsze przynęty jakich bym używał to wiróweczki nr 2 lub wahadełka 3,5 cm. Największe 7,5cm kopyta lub woblerki podobnych wymiarów. Łowie głównie w Wiśle lub Narwi, czasami jakieś jezioro. (2011/11/10 11:08)

jaskul


Posiadam ten kij arcusa , o którym pisałes. Muszę powiedzieć , że jestem z niego bardzo zadowolony. Łowię przeważnie przynętami około 8-9 gram i bardzo dobrze czuję ich pracę. Także szczytówka pokazuje najmniejsze "puknięcia". Najcięższą przynętą jaką nim rzucam jest 18 g wahadłówka. Podczas rzutów nie zauważyłem niczego niepokojącego, ale jak wiadomo podczas ściągania taka blaszka stawia już w wodzie wyczuwalny opór, a szczytówka jest dość mocno wygięta, jednakże brania są dobrze wyczuwalne. Ja z całą pewnością polecam ten kij (szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę- z tego co pamiętam około 120 zł), lecz poczekaj na opinię kogoś kto używa Dragona- ja nie miałem okazji więc na jego temat się nie wypowiadam. Pozdrawiam (2011/11/10 13:45)

jaskul


oczywiście miało być "kij kongera"* ;) (2011/11/10 13:47)

hbll


Na szczupaki kij do 20 gram jest trochę za słaby. Przydałoby się coś do 30-35 gram, żebyś mógł wykorzystać praktycznie każdą przynętę szczupakową. Bo kijem o CW do 20 gram np. taką wahadłówką Algą dwójką, która waży 24 gramy nie rzucisz a przynęta na szczupaki bardzo dobra i można nią bardzo daleko rzucić. Natomiast na okonie taka wędka do 15-20 gram będzie dobra.

A co do firmy to ja używam tylko Dragonów. Ciężko powiedzieć coś złego o tych kijach. A niektóre modele nie są drogie a łowi się bardzo komfortowo i bezpiecznie. (2011/11/10 15:16)

marcin1984tm


Jeśli chcesz kupic uniwersalny kij to raczej o c.w. 0-18g. Bo te co podałeś to na okonia raczej się nie nadają. (2011/11/10 16:47)

WaLeR


Witam

Posiadam wyzej wymieniony model kijaszka dragona i powiem że daje rade ma troche zapasu na szczupakach sandaczach spisuje sie super z okonkami tez sobie poradzi ale jesli bedziesz łowił tylko okonki to weź coś o mniejszym cw

 

pozdro

(2011/11/10 18:06)

pietia85


Ja mam Team Dragona od 4- 18 g 275 i łowię nim sandacza / szczupaka szybki a zarazem parabola coś jak ten do 25 g tylko delikatniejszy :)  (2011/11/10 19:15)

Kaniac


A może polecicie mi jakieś inne kije 2,7m-3m o cw do 30g. Akcja fast przy holu parablik (o ile to możliwe), cena do 170zł. Łowie głównie za Wiśle i Narwi i nie nastawiam się na konkretny gatunek ryby. Łowie wahadełkami 3,5-4 cm, gumkami max 8cm oraz wirówkami(najmniejsze jakich używam to rozmiar 2). Z góry dziękuję. (2011/11/12 11:50)

MichalSpin


fajny kij daiwa exceler 270 cw3-18 , bądź 5-25  osobiście mam 3-18   ostatnio zakupiony wczoraj testowałem, jestem zadowolony, akcja szybka, szczytowa, podczas holu przechodzi w parabolik. Wczoraj złapałem kilka szczupaków do 50cm okonia 35cm i miałem jednego sporego szczupaka 70-80cm ale wyskoczył wobler, bardzo fajna praca kija pod obciążeniem dysponuje zapasem mocy.  Przeważnie rzucałem woblerami 6-8gram (8-10cm) kopytka 7,5cm na główce do 6gram, alga 1, mors 2, spokojnie daje radę, jest w promocji na allegro można go kupić za 155zł, (2011/11/12 12:55)

MatrixxirtaM


Ja mogę doradzić taki kijaszek niestety trochę droższy bo ok.209 zł ale warty uznania
Dragon Millenium HD Pike 2,90/35 wydaje mi się że ma duży zapas mocy, i śmiało możesz łowić na większe przynęty. Akcja bardzo szybka, waga w miarę lekka zależy od wędkarza. :P (2011/11/13 12:06)

u?ytkownik37680


Ja proponuję Team Dragon SE 2,7 cw. 10-28. Akcja X-fast. Według mnie w tych pieniądzach nie znajdziesz nic lepszego, dodam jeszcze że ten model posiada przelotki i uchwyt Fuji. Na Allegro do dostania za 211 zł, w normalnym sklepie około 300 zł  ( http://allegro.pl/wedka-team-dragon-silver-edition-2-70m-10-28g-hit-i1930842215.html ) (2011/11/13 14:46)

marek47


Moim zdaniem Dragon lepszy (2011/11/13 14:55)

Kaniac


Jaką akcję ma ten kij podczas holu ?

Witam

Posiadam wyzej wymieniony model kijaszka dragona i powiem że daje rade ma troche zapasu na szczupakach sandaczach spisuje sie super z okonkami tez sobie poradzi ale jesli bedziesz łowił tylko okonki to weź coś o mniejszym cw

 

pozdro

(2011/11/16 09:56)

orion2573


pozwolę sobie wtracić uwage bo mam Dragona Power Jig 270 5/25g i Konger worldchampion Iri luchy 305 3/10g...

pierwszy był dragon więc zrobił na mnie piorunujące wrażenie bo wcześniejsze kije to były straszne kluchy...

poten kupiłem kongera i byłem w szoku !!! nie rozstaje się z nim. Każdy wie jaki jest to kij kleniowo jaziowy... opisy są dostępne wszedzie w necie.

na konerze używałem woblerków, wachadłówek, obrotówek, gum i gum na bocznym troku z obciążeniem do 12g.

zacinałem ryby na woblerki i gumy... ten kij jest rewelacyjny akcja naprawdę super, niesamowicie czuły wspaniale przenosi drgania można idelanie wyczuć dno i brania i teraz myślę żeby zamienić dragona na kongera jeśli pozostałe modele kongera są takie ja ten co mam to jak dla mnie są zaje....te, ale każdy musi wybrać sam swój sprzęt... ryby jakie na niego wyjmowałem to okonie sandacze i szczupaki... niestety kleń i jaż sie nie pokazał...

moje zdanie jest takie że rybe do 4kg da sie wyjąć na ten kij na wodzie stojacej aq w nurcie może być ciężej...

pozdrawiam

(2011/11/27 17:55)