Zaloguj się do konta

Konger Carbomaxx Spinn czy Jaxon Cantara Spinn?

utworzono: 2012/04/20 21:40
Bilon

Witam Wszystkich.
Jaka będzie lepsza wędka do spiningu ?
Konger Carbomaxx Spinn 2.70m/25g czy Jaxon Cantara Spinn 2.70m/25g ?
Głównie będę łowił na stawach, jeziorkach i rzekach na gumę i woblera.
Proszę o poradę. Pozdrawiam
[2012-04-20 21:40]

dawid510890

cantare wez , w carbomaxach ponoć szczytówki lubią pękać  [2012-04-20 20:55]

Mam taka cantare tyle,ze krotsza i dobrze sie spisuje:) [2012-04-20 21:58]

Kawus

Kolego Bilon nie sluchaj tych baranow co ci mowia ze w carbomaxx pekaja szczytowki bo to nie prawda. Mam wlasnie taka wedke ponad rok 240/35 wklejanka i macham nia przynetami prawie ze przekraczajacymi 30g i jakos mi szczytowka nie pekla. Wiedz ze seria carbomaxx jest to wedka sztywna ze szczytowa akcja i polaczeniem typu spigot ktory usztywnia srodek i utrzymuje akcje szczytowa a przelotki ma dobre bo sic. Zas cantara to chyba parabolik z polaczeniem skladow typu put over(nasadowo) dolnik tej wedki jest z carbonu zas reszta to wlokno szklane a przelotki to typ alu oxyd. Ogolem powiem ze seria cantara to jedna z najlepszych jaxona. Oczy wiscie wybor nalezy do ciebie. Ja jak kupowalem spina to tez wybieralem z tych co ty i wybralem carbomaxx. [2012-04-20 22:25]

Kołowrotków może Konger nie ma najlepszych ale co do kijków to są nie do zdarcia. Jeżeli chcesz wybierać między tymi dwoma to nie zastanawiaj się i wybierz lepszego Kongera. [2012-04-21 00:51]

89krzysztof

cantare wez , w carbomaxach ponoć szczytówki lubią pękać 


A pękła Ci ? Mam carbomaxxa, ma go również dwóch znajomych. Żadnemu nic nie pęka.  [2012-04-21 08:26]

82marco

Witam Wszystkich.
Jaka będzie lepsza wędka do spiningu ?
Konger Carbomaxx Spinn 2.70m/25g czy Jaxon Cantara Spinn 2.70m/25g ?
Głównie będę łowił na stawach, jeziorkach i rzekach na gumę i woblera.
Proszę o poradę. Pozdrawiam


Cześć

Bierz Kongera, ja osobiście z Jaxona to już tylko jakieś krzesełko lub torbę kupie, a nie kij lub kołowrotek. :)


[2012-04-21 08:36]

altershepi

ja mam feedera konger spirado... 120pln poszło w błoto... przelotki wypadają z omotek... dziwne ale prawdziwe... a ostatnio pękł mi 3 skład przy naprężeniu 1/30 wytrzymałości wędziska właśnie w miejscu wypadającej przelotki... [2012-04-21 08:41]

adamek19969

seria cantara im się udała robią dobre feedery jak i spinningi. znajomy ma. jego rekord na tym kiju to szczupak 7.45 kg. więc egzamin zdany. wybór należy do Ciebie POZDRAWIAM [2012-04-21 10:15]

rurekk44444

Mam odległościówke Kongera carbomax team match do 25g i  2,70 wklejke do 15g i wszystko gra jak do tej pory
[2012-04-21 10:46]

Kawus

Wiecie cos to jest tak sa tacy jalopy co nigdy nie mial kija kongere i nigdy nim nie lowil a psioczy ze szczytowka peka. Jak w wedce moze szczytowka trzasnac chyba ze ktos jest katem dla wedziska i wali przynetami na chama przekraczajac mocno cw ale to trzeba byc uzdolnionym zeby wedke zlamac. Ja nigdy wedki nie zlamalem. [2012-04-21 13:10]

dawid510890

Kolego Bilon nie sluchaj tych baranow co ci mowia ze w carbomaxx pekaja szczytowki bo to nie prawda. Mam wlasnie taka wedke ponad rok 240/35 wklejanka i macham nia przynetami prawie ze przekraczajacymi 30g i jakos mi szczytowka nie pekla. Wiedz ze seria carbomaxx jest to wedka sztywna ze szczytowa akcja i polaczeniem typu spigot ktory usztywnia srodek i utrzymuje akcje szczytowa a przelotki ma dobre bo sic. Zas cantara to chyba parabolik z polaczeniem skladow typu put over(nasadowo) dolnik tej wedki jest z carbonu zas reszta to wlokno szklane a przelotki to typ alu oxyd. Ogolem powiem ze seria cantara to jedna z najlepszych jaxona. Oczy wiscie wybor nalezy do ciebie. Ja jak kupowalem spina to tez wybieralem z tych co ty i wybralem carbomaxx.




Mój kolega miał carbomaxxa z cw.do 25g rzucił gumą na główce 10g i mu pękła, może akurat trafił na takiego kija ale nie mówię że we wszystkich tak jest.TO jest tylko moja opinia i nie musisz jej czytać jak nie chcesz a nie od razu od barana wyzywać. [2012-04-27 17:23]

borsuk 6x9

ja też mam cantarę 2,6 i jestem bardzo zadowolony. przede wszystkim czuć każdy ruch przynęty. [2012-04-27 18:59]

89krzysztof

Kolego Bilon nie sluchaj tych baranow co ci mowia ze w carbomaxx pekaja szczytowki bo to nie prawda. Mam wlasnie taka wedke ponad rok 240/35 wklejanka i macham nia przynetami prawie ze przekraczajacymi 30g i jakos mi szczytowka nie pekla. Wiedz ze seria carbomaxx jest to wedka sztywna ze szczytowa akcja i polaczeniem typu spigot ktory usztywnia srodek i utrzymuje akcje szczytowa a przelotki ma dobre bo sic. Zas cantara to chyba parabolik z polaczeniem skladow typu put over(nasadowo) dolnik tej wedki jest z carbonu zas reszta to wlokno szklane a przelotki to typ alu oxyd. Ogolem powiem ze seria cantara to jedna z najlepszych jaxona. Oczy wiscie wybor nalezy do ciebie. Ja jak kupowalem spina to tez wybieralem z tych co ty i wybralem carbomaxx.




Mój kolega miał carbomaxxa z cw.do 25g rzucił gumą na główce 10g i mu pękła, może akurat trafił na takiego kija ale nie mówię że we wszystkich tak jest.TO jest tylko moja opinia i nie musisz jej czytać jak nie chcesz a nie od razu od barana wyzywać.


Gdyby nie przeczytał postu, nie wiedziałby o co w nim chodzi. czytanie jest nieuniknione, tym bardziej na forum ;D [2012-04-27 19:46]

Kawus

89krzysztof co miales na mysli w tym poscie??
[2012-04-27 20:49]

Kawus

Sa tacy co sie nie znaja i pisza PODOBNO SIE SZCZYTOWKI LAMIA i wprowadzaja ludzi w blad. Ciekawe jak to wywnioskowal ten ktos jak nigdy carbomaxxem nie lowil.
[2012-04-27 20:54]

Kawus

cantare wez , w carbomaxach ponoć szczytówki lubią pękać

Zaskakujaco ciekawa opinia.

[2012-04-27 20:55]

Papczak

JA bym na nwoim miejscu wybrał firmę konger jest to niemiecki produkt i bardzo dobry!

Zapraszam na www.wkg.bloog.pl

[2012-04-27 21:17]

mijagi9

Osobiście proponowałbym rozejrzeć się także za wędziskiem Jaxon Charisma z serii spinningówek. Sam taką posiadam i nie mogę na nią narzekać... Jest bardzo lekka, elastyczna, dobrze amortyzuje każde szarpnięcia ryby, czy zaczepy. Nie jest też za droga. W granicach 100-150zł. [2012-04-28 00:40]

Kangur1979

Mijagi to można dołożyć jeszcze troszkę i kupić Draga Millenium...-używam i  jest naprawdę OK...Na temat ww. nie wypowiadam się-nie miałem do czynienia... [2012-04-28 00:53]

mijagi9

Miałem okazję połowić Dragonem Millenium Pike, dł 2.40m, c.w. 10-30g, i mogę powiedzieć, że bardzo zwinny kijek. Do tego kręciołek Dragon Manta DropShot FD bodajże 830. Bardzo dobrze wyważony sprzęt. Ale cena za zestaw dochodzi do 350zł. Aczkolwiek warto uzbierać. [2012-04-28 09:37]

JOPEK1971

Witam Wszystkich.
Jaka będzie lepsza wędka do spiningu ?
Konger Carbomaxx Spinn 2.70m/25g czy Jaxon Cantara Spinn 2.70m/25g ?
Głównie będę łowił na stawach, jeziorkach i rzekach na gumę i woblera.
Proszę o poradę. Pozdrawiam


Cześć

Bierz Kongera, ja osobiście z Jaxona to już tylko jakieś krzesełko lub torbę kupie, a nie kij lub kołowrotek. :)

Nie wiem jak teraz ze sprzętem Jaxona,ale najlepiej łowi mi się właśnie na kij z tej firmy,trochę już przeżył.Na ten kijek złowiłem wiele ładnych rybek,nawet przeżył spotkanie z niejednym sumkiem.Ten kij jest najbardziej uniwersalnym "patyczkiem" jaki kiedykolwiek miałem w ręce,szkoda że już nie produkują tych wędzisk.Najgorszym badziewiem z tej firmy to pudełka,a najlepszym produktem oferowanym przez tą firmę są woblery.



[2012-04-28 12:02]

mijagi9

Do mojego poprzedniego posta wkradł się błąd. Duży błąd. Wędzisko to nie Millenium, tylko Mystery XT. [2012-04-28 12:20]

Kangur1979

Seria przed Millenium,nie używałem ale też chwalona...Co do kręcioła- Manty nie polecam...Kiepski sprzęt,prawie się rozleciał po niepełnym sezonie spina...Kolega ma zaś z kolei Viper'a i sobie bardzo chwali... Lepiej poczekaj,dozbieraj kaski i kup coś z czego będziesz usatyswakcjonowany,niż masz kupić badziew i pluć sobie w brodę. [2012-04-29 23:36]