Konger Arcus czy Jaxon Inspiral -wybór

/ 8 odpowiedzi
Witam.
Jako,że mój poprzedni temat został usunięty chciałbym się dowiedzieć, który kij wybrać. Poprzedni budżet to 150zł,ale postanowiłem dorzucić 50zł i zobaczyć co z tego wyjdzie.
Zastanawiałem się nad polecanym przez kilka osób kijem: Konger Arcus Pole 600/30,który waży 259g. I tu moje pytanie czy warto dołożyć 40zł do wędki Jaxon Inspiral Spiral Pole również 6m(tylko nie mogę znaleźć ciężaru wyrzutowego?) lżejszej o 33g?
A może postawić na coś zupełnie innego?
Pozdrawiam
tomek771203


witam
moze nie dokladnie taka wedke Ci opisze ale tez zakupilem jaxon z seri inspiral juz 2 razy byla w naprawie (zlamal sie wpol) nie zartuje:) wpol przy rzucie , wiec z moich doswiadczen kolego nigdy wiecej firmy jaxon zakupilem daiwe black widow i w tej cenie to jest to :)
podsumowujac odradzam jaxona (2014/06/23 12:47)

u?ytkownik102837


Jakiś czas temu na forum było dużo mówione na temat tego kija Trzeba tylko poszukać

Pozdrawiam Boczny trok ;) (2014/06/23 13:55)

kon115


Witam Nie machałem żadnym z tych kiji ale z czystym sumieniem moge ci polecic mistrall amundson naprawde fajny kijek. kongera arcusa ma mój tata i nie narzeka. Pozdrawiam (2014/06/23 19:30)

juchasfish


Może troche z innej beczki, miałem tego Arcusa ale spinning, i 1 maja, jade rano pospinningować, rzucam około 20-30 razy wszystko ładnie, a tu przu którymś rzucie puk i szczytówka zjeżdża po żyłce.Sklep w którym ja kupowałem to sklep znajomego mojej mamy, więc zaproponował abym wymienił sobie na inną wędke, i wymieniłem ją na Jaxon Variant Pro Texa spin, (2014/06/23 20:56)

Draq


Skoro wątek tyczy się bezpośrednio wędki w stylu "bat" to po co poruszacie temat spinningu - co ma piernik do wiatraka?

Co do autora wątku. Myślę, że dobrze zrobisz jeśli dołożysz te 50zł i kupisz sobie Jaxona Inspiral Pole 600. Mam dwa takie baty, o ile mnie pamięć nie myli ważą jakieś 228g. Są lekkie, wiadomo, że cały dzień się kija w ręku nie trzyma tylko odkłada np na podpórki, ale nigdy nie pojawiły się bóle nadgarstka czy jakiekolwiek objawy zmęczenia. Według mnie jest to wędka przeznaczona na małe i średnie ryby. Na akcję typowo szczytową, dopiero przy nieco większej rybie zaczyna pracować w głębszym ugięciu. Największa ryba jaką udało mi się wyjąć tym batem to leszcz 1,5kg oraz lin o podobnej wadze, walka z tym linem na zestawie 0,16+,0,12 przypon trwała jakieś 3-4minuty. O ile się nie mylę, to cw tego kija to jest 5-15g. Nie wiem dokładnie jaka jest specyfikacja Twojego łowika i jakie ryby chcesz łowić więc ciężko jest stwierdzić czy ten kij będzie dla Ciebie odpowiedni. Według mnie jest to kij do typowego łowienia białorybu tzn. płoć, krą,p wzdręga, leszcz, na większe liny i karpie raczej się nie nada bo jest po prostu zbyt delikatny. Ryby do 1kg wyciągniesz ze spokojem.

http://screenshooter.net/7114423/rusiqnq tak pracuje przy płoci ok. 25cm, pierwsze 2m kija amortyzują wszystkie wariacje. (2014/06/23 23:21)

limit3d


Skoro wątek tyczy się bezpośrednio wędki w stylu "bat" to po co poruszacie temat spinningu - co ma piernik do wiatraka?

Co do autora wątku. Myślę, że dobrze zrobisz jeśli dołożysz te 50zł i kupisz sobie Jaxona Inspiral Pole 600. Mam dwa takie baty, o ile mnie pamięć nie myli ważą jakieś 228g. Są lekkie, wiadomo, że cały dzień się kija w ręku nie trzyma tylko odkłada np na podpórki, ale nigdy nie pojawiły się bóle nadgarstka czy jakiekolwiek objawy zmęczenia. Według mnie jest to wędka przeznaczona na małe i średnie ryby. Na akcję typowo szczytową, dopiero przy nieco większej rybie zaczyna pracować w głębszym ugięciu. Największa ryba jaką udało mi się wyjąć tym batem to leszcz 1,5kg oraz lin o podobnej wadze, walka z tym linem na zestawie 0,16+,0,12 przypon trwała jakieś 3-4minuty. O ile się nie mylę, to cw tego kija to jest 5-15g. Nie wiem dokładnie jaka jest specyfikacja Twojego łowika i jakie ryby chcesz łowić więc ciężko jest stwierdzić czy ten kij będzie dla Ciebie odpowiedni. Według mnie jest to kij do typowego łowienia białorybu tzn. płoć, krą,p wzdręga, leszcz, na większe liny i karpie raczej się nie nada bo jest po prostu zbyt delikatny. Ryby do 1kg wyciągniesz ze spokojem.

http://screenshooter.net/7114423/rusiqnq tak pracuje przy płoci ok. 25cm, pierwsze 2m kija amortyzują wszystkie wariacje.
W końcu rzeczowa wypowiedź.
Woda na której najczęściej łowię to woda stojąca lub niewielkie cieki o słabym/średnim uciągu.
Kij ma służyć do połowy płoci oraz leszczy,sporadycznie uczepi się jaź. Poławiane ryby raczej nie będą przekraczać 1kg,więc wędka wydaje się spełniać moje wymogi.
Pozdrawiam (2014/06/24 11:41)

Thoma23


Zależy jak trafisz...Mam 3 wędki z serji arcus: feedera,bolonkę 6 m i spina...Wrażenia pozytywne jeśli chodiz o bolonkę i feedera natomiast spin złamał się w trakcie rzutu i to małą przynętą...ale wymiana bezproblemowa mimo że po gwarancji...Ale ze sprzętu częsciej łamały mi się jednak jaxony a te kongery co wymieniłem dosyć intensywnie eksploatowane... (2014/06/24 12:53)

kamilOtwock


Posiadam jaxona inspiral spiral pole w wersji 5 metrowej, powiem szczerze że jestem mile zaskoczony wykonaniem tej wędki. W zeszłym tygodniu wyholowałem na niego leszcza 0,7kg żyłka główna 0,12 przypon z 0,10. (2014/06/24 20:30)