Konger Arcus Bolognese 600/30

/ 14 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Dziś wybrałem się na kilka chwil nad wodą, z moją ulubioną wędką ale niestety złamała mi się szczytówka około 2 cm od ostatniej przelotki :(
 Mam pytanie : jak mogę ją wymienić i gdzie dostanę taką szczytówkę?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam Artur.
RuchPalikota2


Po co kuppujesz arcusa ? To jest GÓWNO (arcus) bo  mój kolega też miał ten sam problem ze spinem i łamał się 3 krotni w różnych miejscach... Lipa...Ten kijek kongerowi niestety nie wyszedł...a szkoda bo się ładnie zapowiadało (2013/10/15 16:34)

rad13


co do arcusa sam posiadam porównując cenę do wagi to na pewno wytrzymały nie będzie jednak nie narzekam za 140 cudów się nie oczekuje co do tej szczytówki najlepiej pójść do wędkarskiego i dopasować lub spróbuj podgrzać przelotkę i na nowo przykleić jak będzie za mała lekko wytrzeć  papierem ściernym (drobnym lub spróbować wodnym) szczytówkę (2013/10/15 17:43)

luzy


Mi się ta bolonka złamała na pierwszym wędkowaniu. Te bolonki to buble. (2013/10/15 18:23)

artur08858


Dziękuję za odp. Na razie udalo się naprawic. Jeśli zdarzy mi się podobna sytuacja do tej,  to po prostu dobiorę inną. (2013/10/15 19:59)

artur08858


ps. znacie jakąś dobrą bolonkę w rozsądnej cenie dł: 5 lub 6m ? (2013/10/15 20:01)

luzy


Ja po złamaniu arcusa kupiłem mistrala amundsona i posiadam ją trzy sezony i jestem bardzo zadowolony. (2013/10/15 21:07)

szmarov


ja swego arcusa posiadam od roku czasu i problemów z nią do tej pory nie mam,oczywiście o szczytówkę trzeba dbać nakładać chorągiewkę ochronną na szczytówkę,ja na swojęgo arcusa 600 leszcze po 3kg wyjmowałem i nic nie pękło. (2013/10/16 09:57)

grzegorz not


W mojej niestety też szczytówka się złamała zaraz za przelotką...najlepsze, że pękła podczas transportu w bagażniku mimo, iż zapakowana była w pokrowcu i kapturku ochronnym...:-(

Nie wiecie czy taką szczytówkę można gdzieś dostać?

(2013/10/27 09:04)

zbynio 33


W mojej niestety też szczytówka się złamała zaraz za przelotką...najlepsze, że pękła podczas transportu w bagażniku mimo, iż zapakowana była w pokrowcu i kapturku ochronnym...:-(

Nie wiecie czy taką szczytówkę można gdzieś dostać?


Grzegorz najlepiej w wędkarskim coś dopasujesz.:) możesz zarobić szczytówkę. będzie cit krótsza, ale bez kosztów, jeśli Ci to nie przeszkadza. (2013/10/27 09:25)

grzegorz not


Grzegorz najlepiej w wędkarskim coś dopasujesz.:) możesz zarobić szczytówkę. będzie cit krótsza, ale bez kosztów, jeśli Ci to nie przeszkadza.


Będę chyba musiał faktycznie coś dopasować bo po rozwierceniu przelotki i przeszlifowaniu szczytówki jedno w drugie nie wchodzi:-) a na dodatek szczytówka jest pusta w środku...

Dzięki Zbynio za odpowiedź! :-)

(2013/10/27 20:49)

stywen


Kiedyś połamałem szczytówkę naprawiłem w ten oto sposób,poszedłem do wędkarskiego kopiłem tanią najcieńszą szczytówkę z włókna szklanego Połamana uciąłem około 15 cm mialem więc otwór dopasowalem wkleiłem nierówności wyrównałem watą z super glue ,juz trzy lata nie pękła a sama kocówka fajnie pracuje dając dodatkową elastyczność (2013/11/07 08:57)

stywen


Zrób tak kup najtańsza cienką szczytówkę z włókna szklanego właściwą utnij gdzieś 10-15 cm by mieć otwór około 2,5-3mm dopasuj jak na rysunku klej super glu lub podobny nierowności wata kosmetyczna owijasz polewasz klejem szlifujesz. U mnie szszytowka służy już 3 lata wcześniej wymieniałem kilka w sezonie a kosztowały 1/3wędki. (2013/11/07 09:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Miras232


Po co kuppujesz arcusa ? To jest GÓWNO (arcus) bo  mój kolega też miał ten sam problem ze spinem i łamał się 3 krotni w różnych miejscach... Lipa...Ten kijek kongerowi niestety nie wyszedł...a szkoda bo się ładnie zapowiadało




Witam serdecznie. Byłem zdecydowany na zakup KONGER ARCUS BOLOGNESE 5m. Wydawał mi się świetnym kijkiem w stosunku do swojej ceny, dopóki nie przeczytałem wpisu powyżej. Jeżeli jest tu ktoś kto posiada taką wędkę bardzo proszę o opinię, bo nie wiem czy szukać dalej, a sezon już trwa ;) (2014/06/14 14:04)

RSZ


Szczytówka jest bardzo delikatna,wyłącznie na mniejsze ryby.
W przypadu zawady najlepiej ręką urwac przypon ,nie szarpac wędką (2018/04/13 22:14)