Konger Arcus Spin 20 gr

/ 6 odpowiedzi
Siemka. Mam  problem zakupilem nowe wędzisko konger arcus spin 20gr czuć dobrze prace gumy i nie raz czuje juz rybe tzn takie puk lub trykotanie wędki i za kazdym razem są to puste lub zle zacięte ryby . Juz 2 razy widzialem okonia przy powiezchni zaraz po puknieciu , nie wiem czy to ja błąd popełniam bo jak czuje pukniecie to zaraz zacinam nadgarstkiem i jak zwykle nic , prosze o pomoc
Artur z Ketrzyna


Opisz coś o wędzisku, jaka akcja, ciężar wyrzutu. zwykła czy wyklejanka. Jakie przynęty dokładnie używasz, jak je zbroisz (no.; gumy ile kolanka haka wystaje, waga wielkość rodzaj. jaką żyłkę.
Co mogę jak narazie stwierdzić, puknięcia, pobicia to jeszcze nie branie. To jest podskubywanie przynęty...
Gdy tak słabo/niezdecydowanie żeruje np.; okoń trzeba zmniejszyć lub zmienić przynętę, po skubnięciu można zwolnic zwijanie.


Okoń zasysa zdobycz. Tak więc by zacięcie było skuteczne musi ją zassać wraz z hakiem...
Często gdy okoń podgryza podskubuje przynętę, trafiają się zacięcia pod pyszczek itd. (2013/08/06 16:44)

Iras1975


Siemka. Mam  problem zakupilem nowe wędzisko konger arcus spin 20gr czuć dobrze prace gumy i nie raz czuje juz rybe tzn takie puk lub trykotanie wędki i za kazdym razem są to puste lub zle zacięte ryby . Juz 2 razy widzialem okonia przy powiezchni zaraz po puknieciu , nie wiem czy to ja błąd popełniam bo jak czuje pukniecie to zaraz zacinam nadgarstkiem i jak zwykle nic , prosze o pomoc


Poeksperymentuj trochę z przynętami do drop shot na główkach jigowych, drapieżniki bardzo często celują w ruchomą część przynęty(ogonek) co zazwyczaj kończy się spudłowanym zacięciem i,dość często, oberwaniem ogonka.

Przynęty do drop shot z reguły są pozbawione "merdającej" pracy ogonowej, ryba w zasadzie nie ma w co celować i połyka całą przynętę. Ewentualnie spróbuj obrotówek, małych wahadłówek lub woblerków.. kotwiczka z tyłu powinna załatwić sprawę.

(2013/08/06 22:09)