Zaloguj się do konta

Konger Arcus 240 cm 5/20 c.w.

utworzono: 2013/03/23 12:42
LCohen

Witam. Wczoraj otrzymałem kijek Konger Arcus 240cm 5/20 c.w. Po ludzku powiem, że się za bardzo nie znam na wędziskach i jak dotąd ze spinningiem oswajałem się kijkiem za 30zł- krótkim, sztywnym i dość grubym przy końcu. Nowa wędka, przy ostatniej przelotce ma jakieś 1.2mm "grubości" jednak jest znacznie sztywniejsza, niż średniej sztywności szczytówka z mojego feederka. Na pewno wpłynie to na dalekość rzutów. Męczy mnie jednak myśl, czy nie jest to zbyt delikatny kijek na dwu, cztero a może i pięciokilogramowe szczupaki. Wiadome- ciągnąc rybkę "na chama" pęknie nawet szczotka, jednak nie mogę przestać myśleć o tym, czy ten kijek poradzi sobie z większymi szczupłymi nawet, gdy będę je prowadził w miarę umiejętnie.
Potrafi ktoś mnie uspokoić? A może jednak utwierdzić w tym fakcie? :) Z góry dzięki za odpowiedzi.
[2013-03-23 12:42]

MATIG

Dużych ryb nigdy nie ciągnie sie na chama chyba że masz rzeczywiście pałe jak rura od odkurzacza. Ja widziałem na własne oczy jak jeden typek wyciągnął szczupaka 90 pare centów na kijek 10-12g cos takiego. Nic na siłe tylko spokojnie go wyholował nic nie pękło nie strzeliło. Nie masz się czego obawiać.. Chyba że wędka z celnego.. [2013-03-23 12:56]

Grzesiek75

Kolego wytrzyma tylko jedna zasada dobrze wyregulowany hamulec kołowrotka. [2013-03-23 12:59]

LCohen

W zeszłym sezonie nabrałem trochę doświadczenia. Nie panikuję już przy większych rybach, a raczej się cieszę i staram poprawnie, spokojnie je wyholować. Zdaję sobie również sprawę, że podstawą jest odpowiednia regulacja hamulca, aby pozwolić szczupakowi gwałtownie odjechać, tak aby nie zerwał zestawu. Obawiałem się tylko, że to zbyt delikatny kijek na większe ryby.
Już od dzieciaka wolałem stosować grube żyłki i masywne grube kije- w obawie, że nie wyholuję czegoś większego ;p Taki nawyk z dzieciństwa ;) Jednak Konger Arcus cieszy się dosyć dobrą opinią w swoim przedziale cenowym, więc mam nadzieję, że nie połamię go na 5kilogramowej rybie.
[2013-03-23 13:06]

Lin1992

Kolego jak będziesz miał dobrze wyregulowany hamulec i nie dasz się ponieść nerwom to nawet 5kg sztuka jest Twoja.
Jednakże ja bym kupił coś z cw. koło30gr.
Ale i Twoja wędka spokojnie wytrzyma i nic się nie musisz bać -będzie dobrze.
[2013-03-23 13:13]

BencWWY

CW to raczej dobieramy pod przynęty jakimi będziemy operować, ja osobiscie spininguje Shimano beastmaster 7-21g wody stojące dla mnie rewelacja :P [2013-03-23 14:09]

LCohen

Tak wiem, że c.w wędki powinno odpowiadać wagom przynęt, których stosujemy ;) Obecnie w moim skromnym pudełku najcięższymi przynętami są:
1. 18g. biało-czerwona, bardzo łowna (ciężko dostać w tym kolorze u mnie) wahadłówka http://allegro.pl/blystka-wahadlowa-spinnex-lady-18gr-i3067369016.html
2. spinnex herring 20g, również dosyć kusząca szczupłe
http://www.zvejybosreikmenys.lt/image/cache/data/Blizges/spinnex%20Herring%2020-0-500x500.jpg
Rzucałem tymi przynętami spinem szwagra, o identycznym wyrzucie i nie czuć było, żeby wędka jakoś źle to znosiła jednak moja jest trochę delikatniejsza ;) Pozostaje mi tylko jeszcze kupić jakąś dobrą żyłkę i do 1-ego maja mogę spać. Chociaż może zapoluję na okonie, których w moim stawie jest dosyć sporo, dosyć sporych. W kwestii żyłki myślę o firmie Stroft- używałem jej kiedyś do feedera przez 2 sezony i to dość często i jestem z niej zadowolony.
[2013-03-23 20:11]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia