Konfiskata sprzętu wędkarskiego za brak wpisu do r

/ 166 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MASTINO


Fajnie że jesteś na forum bo już myślałem że się poddałeś?

Jacek.

A zapomniałem twój klon to ja :-)



Spoko :) 

 

(2012/03/01 20:06)

adamo0


No nawet odebrali komuś dożywotnio kartę wędkarską.

Ciekawe czy tylko za brak wpisu?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Jest to troszkę wątpliwe, żeby tylko za brak wpisu.Coś musiało być jeszcze!             (2012/03/01 20:09)

Jack14


str ale jak będą kontrolować to właśnie nałożą odpowiednią karę za brak wypełnienia.

Czy możesz się z tym zgodzić, że za brak dostajesz !

(2012/03/01 20:10)

czips1987


No to może ja na koniec.

Jedzie Jasio rano na rybki- złowił 2 karpie i zabrał do domciu

Jedzie Jasio po obiadku na rybki - złowił 2 karpie i zabrał do domciu

Jedzie Jasio wieczorkiem na ryby .....

Ile razy Jasio był na rybach i ile zabrał zgodnie z limitem dziennym ?

To oczywiście przykład, który mnie osobiście przekonał do wypełniania rejestru po zaznaczam po zakończeniu wędkowania.

Pozdrawiam

Ciekawe na co i gdzie  łowił, że mu tak karpie brały...:)  Jasiu był 3 razy na rybach i złowił więcej bądź równo 4 karpie... Zabrał 2   karpie zgodnie z limitem dziennym...Jaś w rejestrze wpisał że złowił 2 karpie..:)

z rachunku prawdopodobieństwa wynika że Jasiu wieczorem złowił też 2 karpie:)


A teraz ja mam zagadkę ..- Staś systematycznie łowił jednego lina (powyżej 25cm) na godzinę(łowi na komercyjnym zbiorniku na czerwonego robaka), był na rybach 8 godzin. Ile ryb złowił, wpisał w rejestr  i zabrał Staś ?   

 Odp. :Staś złowił 8 linów . Jeżeli Staś był podobnym typem do Jasia to Staś zabrał 8 ryb z czego 4 ukryte w aucie bądź torbie,a 4 na legalu w wiaderku. W rejestrze wpisał iż złowił 4 ryby. :)

tak na rozluźnienie :)

(2012/03/01 20:17)

MASTINO


A teraz ja mam zagadkę ..- Staś systematycznie łowił jednego lina (powyżej 25cm) na godzinę(łowi na komercyjnym zbiorniku na czerwonego robaka), był na rybach 8 godzin. Ile ryb złowił, wpisał w rejestr  i zabrał Staś ?   

 Odp. :Staś złowił 8 linów . Jeżeli Staś był podobnym typem do Jasia to Staś zabrał 8 ryb z czego 4 ukryte w aucie bądź torbie,a 4 na legalu w wiaderku. W rejestrze wpisał iż złowił 4 ryby. :)

tak na rozluźnienie :)



Na komercyjnym, w rejestr, no to gupi Staś... :)

(2012/03/01 20:20)

adamo0


Niedługo wprowadzą za to przewinienie K.S. To tak żartem. Ja będe uważał bo jak bym stracił kartę, to normalnie strzelił bym sobie z procy w jaja! (2012/03/01 20:23)

str


W okręgu szczecińskim wymagany jest rejestr połowu.

Ja na "gościnnych występach" jestem z niego zwolniony.

Widzisz brak sensu i racjonalności?

Poza tym, strażnik PSR zapytał się mnie, czy moja wpałta jest odpowiednia, i skąd miałem informacje co do jej wyskości(odp. strona opzw szczecin).

Jak poczułby się wędkarz z okręgu, gdyby stał przy mnie i został ukarany za bak wpisu ?

Przypuszczam, że poczułbyś to samo.

Nic tylko wydoić.

EOT

 

(2012/03/01 20:23)

czips1987


A teraz ja mam zagadkę ..- Staś systematycznie łowił jednego lina (powyżej 25cm) na godzinę(łowi na komercyjnym zbiorniku na czerwonego robaka), był na rybach 8 godzin. Ile ryb złowił, wpisał w rejestr  i zabrał Staś ?   

 Odp. :Staś złowił 8 linów . Jeżeli Staś był podobnym typem do Jasia to Staś zabrał 8 ryb z czego 4 ukryte w aucie bądź torbie,a 4 na legalu w wiaderku. W rejestrze wpisał iż złowił 4 ryby. :)

tak na rozluźnienie :)



Na komercyjnym, w rejestr, no to gupi Staś... :)


no to piątka dla Ciebie, złapałeś mnie jak strażnik 8 latka na rybach  bez uprawnień do wędkowania:)  Jasiu jest mądrzejszy bo systematycznie wynosi do domu po 2 karpie i się nie daje przy tym złapać...:)
(2012/03/01 20:30)

MASTINO


W okręgu szczecińskim wymagany jest rejestr połowu.

Ja na "gościnnych występach" jestem z niego zwolniony.

Widzisz brak sensu i racjonalności?

Poza tym, strażnik PSR zapytał się mnie, czy moja wpałta jest odpowiednia, i skąd miałem informacje co do jej wyskości(odp. strona opzw szczecin).

Jak poczułby się wędkarz z okręgu, gdyby stał przy mnie i został ukarany za bak wpisu ?

Przypuszczam, że poczułbyś to samo.

Nic tylko wydoić.

EOT



W jakich Okregach jesteś "Ty zwolniony" z wypełniania rejestru i dlaczego? Tak z ciekawości. Strażnicy nic nie mają do kwot opłat.

 

(2012/03/01 20:31)

str


Ano poczytj trochę kolego i się dowiesz. (2012/03/01 20:35)

MASTINO


Na komercyjnym, w rejestr, no to gupi Staś... :)


no to piątka dla Ciebie, złapałeś mnie jak strażnik 8 latka na rybach  bez uprawnień do wędkowania:)  Jasiu jest mądrzejszy bo systematycznie wynosi do domu po 2 karpie i się nie daje przy tym złapać...:)


Nawet nie komentowałem tego, bo to mało skomplikowana "zagadka". Mój komentarz dotyczył Twoich słów- KOMERCYJNY  i REJESTR. Ja nie spotkałem się z obowiązkiem wypełniania Rejetru Połowu Ryb na łowiskach KOMERCYJNYCH. Wiesz jakie to jest Łowisko Komercyjne?

(2012/03/01 20:36)

MASTINO


Ano poczytj trochę kolego i się dowiesz.



Ano czytam, czytam i niczego nie wyczytałem o zwolnieniu wędkarzy Okręgu PZW Szczecin z wypełniania rejestru na łowiskach innych Okręgów PZW. Dlatego poprosiłem Ciebie o pomoc w tym.

(2012/03/01 20:39)

radekszumocki


Witam serdecznie wszystkich miłośników wędkarstwa!! W ostatnich dniach spotkałem sie z dwoma strażnikami prawa i  z przykrością dowiedziałem sie że za  brak wpisu połowu daty i miejsca  mają prawo skonfiskować sprzęt wędkarski czy to prawda?

Paweł zgodnie z prawem mają rację ,tylko z jednym ale ,nie skonfiskować, tylko zatrzymać do wyjaśnienia, lub jako dowód w sprawie [za pokwitowaniem w trzech egzemplarzach- druk KR],osobiście jestem przeciwnikiem tak surowego karania,w czasie kontroli jednak muszę się trzymać litery prawa,wędkarze są zazwyczaj upominani i wpisuję im pouczenie,żaden z wędkarzy na moim terenie nie został ukarany za brak wpisu w rejestrze połowu,jest za to przewidziany nawet mandat karny[co za bzdura]uważam że zadaniem podstawowym strażników jest walka z kłusownictwem,a nie z wędkarzami,pamiętaj jednak że wpisy do rejestru przydadzą ci się w czasie wypraw 2-dniowych lub dłuższych, gdy w grę będzie wchodził dzienny limit połowu ryb.Moim zdaniem rejestr powinien być dobrowolny, a najlepiej jakby był wprowadzony prestiż rybny ,a rejestry zniesione.Pozdrawiam (2012/03/01 20:40)

str


A umiesz czytać między wierszami, czy tylko "szczekać".

Jestem z okręgu płocko-włocławskiego.

Zezwolenie wykupiłem na początek sezonu od 02.01.2012-04.012012 na okręg szczeciński na rzekę Inę.

Dawno było EOT- przez Ciebie zaczynam spamować.

(2012/03/01 20:44)

Jack14


Ile razy twój wpis musi pojawić się w dokumentach... żebyś zareagował? (2012/03/01 20:48)

czips1987


Na komercyjnym, w rejestr, no to gupi Staś... :)


no to piątka dla Ciebie, złapałeś mnie jak strażnik 8 latka na rybach  bez uprawnień do wędkowania:)  Jasiu jest mądrzejszy bo systematycznie wynosi do domu po 2 karpie i się nie daje przy tym złapać...:)


Nawet nie komentowałem tego, bo to mało skomplikowana "zagadka". Mój komentarz dotyczył Twoich słów- KOMERCYJNY  i REJESTR. Ja nie spotkałem się z obowiązkiem wypełniania Rejetru Połowu Ryb na łowiskach KOMERCYJNYCH. Wiesz jakie to jest Łowisko Komercyjne?

dlatego napisałem że mnie złapałeś, (strzeliłem gafę w mej zagadce pisząc że łowił nad zbiornikiem komercyjnym i prowadził rejestr) gdyż wiem jakie to jest łowisko komercyjne i że nie prowadzi sie rejestru na takim łowisku..
(2012/03/01 20:50)

MASTINO


A umiesz czytać między wierszami, czy tylko "szczekać".

Jestem z okręgu płocko-włocławskiego.

Zezwolenie wykupiłem na początek sezonu od 02.01.2012-04.012012 na okręg szczeciński na rzekę Inę.

Dawno było EOT- przez Ciebie zaczynam spamować.



E, e, e,  spokojnie, tylko nie "szczekać"! Co między wierszami? Zapytałem dosyć prosto. Pytam grzecznie i grzecznej odpowiedzi oczekuje, a nie czytania piany jaką toczysz. Nie wiem nic o żadnych ustępstwach w wypełnianiu rejestrów na terenie okręgu szczecińskiego, dlatego pytam, bo może coś mi umknęło, i nie obchodzi mnie czy jesteś z płocko-włocławskiego czy z Mazur. Więc grzeczniej tu na forum, grzeczniej i bez pisania z pianą na zębach. 

(2012/03/01 20:53)

MASTINO


dlatego napisałem że mnie złapałeś, (strzeliłem gafę w mej zagadce pisząc że łowił nad zbiornikiem komercyjnym i prowadził rejestr) gdyż wiem jakie to jest łowisko komercyjne i że nie prowadzi sie rejestru na takim łowisku..



No, teraz jestem "w domu"........



(2012/03/01 20:56)

leszek1969


Witam.Polak jak się mu coś karze to już jest chory. Dwie minuty i mam wpis zrobiony. Pamięta żeby piwo zabrać bo wie że sam by się ukarał ja by nie zabrał. Niektóre posty świadczą o piszących. (2012/03/01 21:10)

Diablo


No nawet odebrali komuś dożywotnio kartę wędkarską.

Ciekawe czy tylko za brak wpisu?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Jest to troszkę wątpliwe, żeby tylko za brak wpisu.Coś musiało być jeszcze!            



Nie było nic więcej. Jeden z naszych portalowych kolegów wedkarzy został ukarany min dożywotnim odebraniem karty wędkarskiej za brak daty przy wpisie do rejestru. Cała historia opisana była w WW (2012/03/01 21:24)

Diablo


Witam.Polak jak się mu coś karze to już jest chory. Dwie minuty i mam wpis zrobiony. Pamięta żeby piwo zabrać bo wie że sam by się ukarał ja by nie zabrał. Niektóre posty świadczą o piszących.

Zwłaszcza jak wysmysł jest bezsensowny. Różne historie się zdarzają. Karta wypadła z kieszeni, wyjęło ją dziecko, lub zwyczajnie można zapomnieć. Kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć na ryby przynęt. Specjalnie to zrobiłem? (2012/03/01 21:26)

ryukon1975


No nawet odebrali komuś dożywotnio kartę wędkarską.

Ciekawe czy tylko za brak wpisu?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Jest to troszkę wątpliwe, żeby tylko za brak wpisu.Coś musiało być jeszcze!            



Nie było nic więcej. Jeden z naszych portalowych kolegów wedkarzy został ukarany min dożywotnim odebraniem karty wędkarskiej za brak daty przy wpisie do rejestru. Cała historia opisana była w WW



I jak się ta sprawa ma do zapisu w moim zezwoleniu że dla mnie w takiej sytuacji kara będzie wynosić 10 zł?
Nieuczciwie?Niesprawiedliwie? Bezprawnie?
I kto stworzył te przepisy?
Władze PZW? (2012/03/01 21:33)

kikwanty


Witam,
Ktoś jednak do nich zagląda,

http://www.google.pl/url?sa=t&rct j&q=rejestr_polowu_ryb_w_2009_roku_&source=web&cd=2&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.pzw.org.pl%2Fpliki%2Fprezentacje%2F2766%2Fwiadomosci%2F40938%2Fpliki%2Frejestr_polowu_ryb_w_2009_roku_.xls&ei=zcRPT_jQIsSq-AauuPy6Bg&usg=AFQjCNE0dIZ5Lm7NHBVEoLrGbYGj9kbMPQ&cad=rja


Przy dłuższych obserwacjach jak widać można coś z tym zrobić - nie jest aż takie czasochłonne, oczywiście zakładając że władzę związku są w stanie właściwie to wykorzystać :).
I Tak jak kolega Jack zaznaczył "Przychodzi Jasio na ryby ..." i łowi limit trzy razy dziennie - z rejestrem łatwiej jest uniknąć takich sytuacji.

Taka myśl.

Na łowiskach na których dopuszczany jest odłów rybacki i jednocześnie są to wody na których łowimy, pozwolenia na odłów rybacki udzielane jest na podstawie możliwości produkcyjnych danego akwenu (przynajmniej taką mama nadzieję). Więc teraz załóżmy że dany akwen jest w stanie w ciągu roku odtworzyć populacje ryb o masie 1000kg. Wypełnione rejestry połowów wędkarzy  z tego samego akwenu dokumentują odłowienie ryb w ilości 650kg  a przez wędkarzy którzy nie wypełnili rejestru pozostało odłowione  350kg. Nie wiedząc o tym odpowiedni urządź wydaje pozwolenie na odłów rybacki w ilości 350kg. Zakładając że panowie z łodzi wypełniają równie sumiennie jak wędkarze wielkość odłowu i  zgłaszaj 350kg na  550kg odłowionych (bo przecież też człowiek i musi z czegoś żyć). To po paru latach możemy pożegnać się z szansą na złowienie czegoś więcej jak uklejki na tym akwenie. A teras załóżmy że wędkarze sumienie wypełniają rejestry zgłaszając połowu w wysokości 1000kg, czy urząd wyda zezwolenie na odłów rybacki?Owszem być może rybak  będzie musiał sobie znaleźć inne zajęcie ale za pare lat z uklejek tę się nie utrzyma.

Reasumując dla mnie  niewypełniony - pusty rejestr to często siata która pozostawia równie puste łowisko.

 

A co do konfiskaty sprzętu i sprawy sądowej za brak wpisu w rejestrze J takie rzeczy to przy recydywie- owszem są możliwe jeśli strażnika trochę poniosło albo ktoś zadbał o to by tak się stało. I jak zawsze zależy to od indywidualnych przypadków, i rozsądku obydwu stron.

(2012/03/01 21:41)

leszek1969


Brak karty rozumiem 10 zł kara a nie 50. Ale te wywody po co i dla czego. Dwa jeziora na jedno presja wędkarska i dużo złowionych ryb. To które pózniej zarybić ? Jestem Polakiem ale wiem że jak się mu nie da kary to dalej będzie po swojemu robił. A przepisy są nie dla Polaka. Bo mu zawszę krzywdę robią. (2012/03/01 21:42)

MASTINO


Witam.Polak jak się mu coś karze to już jest chory. Dwie minuty i mam wpis zrobiony. Pamięta żeby piwo zabrać bo wie że sam by się ukarał ja by nie zabrał. Niektóre posty świadczą o piszących.

Zwłaszcza jak wysmysł jest bezsensowny. Różne historie się zdarzają. Karta wypadła z kieszeni, wyjęło ją dziecko, lub zwyczajnie można zapomnieć. Kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć na ryby przynęt. Specjalnie to zrobiłem?



Ale za brak przynęt, wędek, piwska, czy krzesła nie będziesz ukarany, a za niewypełnione obowiązki wędkarza TAK. Więc jak wiem, MAM ŚWIADOMOŚĆ, że za coś na rybach mogę być ukarany, to robię wszystko, żeby nie zostać i wsiadając do auta na ryby sprawdzam dokumenty wędkarskie, wypełniam sobie już rejestr (data-łowisko), a potem robale-przynęty, zanęty, sprzęt, żarcie dla siebie i psa i nawet papierochy bo jestem palaczem i dopiero ruszam. A też doskonale podsumował to @leszek1969. A jak czegoś zapomniałeś, to albo wracasz, albo bierzesz leki na podwyższony cholesterol powodujący sklerozę. Zapomnę kasy do sklepu, to wracam. Czyli za gapiostwo płacę tym czy innym sposobem. Prawo jest ogólnodostępne i dla ludzi, a głupie tłumaczenie że "zapomniałem przestrzegać prawa"  zawsze kosztowało, kosztuje i będzie kosztować. Masz sklerozę?-pretensje do siebie, a nie do egzekwujących prawo.

(2012/03/01 21:45)