Zaloguj się do konta

Konfiskata licencji na stawie Stowarzyszenia

utworzono: 2011/10/16 14:51
xertion

Witam. Lowie na stawie stowarzyszenia gdzie obowiazuje rowniez rapr + pare punktow regulaminu tylko dla tego lowiska. Prosze powiedzcie mi czy jezeli zlapalem szczupaka 80cm (nie wypuscilem) to czy dalej moge lowic na zywca i kolejne zlowione ryby wypuszczajac spowrotem do wody? [2011-10-16 14:51]

bluehornet

A co mówi te " + parę punktów regulaminu tylko dla tego łowiska " ?
[2011-10-16 14:55]

xertion

nic co dotyczy tej sprawy. Jedynie ze w nocy mozna lowic w dni ustalone, i costam jeszcze. Ale chodzi o to ze nie ma nic wspomniane o tym ze jak zlowie szczupaka to mam zwijac manataki i do domu:D
[2011-10-16 15:00]

xertion

a i jeszcze dodam ze "Pan Prezes" zabierajac koledze licencje byl dosc pijany:)
[2011-10-16 15:02]

JOPEK1971

Możesz,ale jak chcesz łowic większe ryby,to wypuszczaj takie szczupaki,60cm szczupły zaspokoi w zupełności twoje zapotrzebowania kulinarne. [2011-10-16 15:04]

xertion

To  nawet nie chodzi o mnie tylko wlasnie bylismy we dwoch i kolega wytargal ta 80tke i wpuscil go do swojego stawu:D Ja osobicie wypuszczam prawie wswzystko co zlowie. Czyli mam rozumiec ze RAPR nie ma nic takiego co by zabranialo kontynuowania wedkowania nawet jesli juz mam zlowionego szczupaka. Acha i zapomnialem dodac ze limit jest 1/tygodniowo.
[2011-10-16 15:07]

bluehornet

a i jeszcze dodam ze "Pan Prezes" zabierajac koledze licencje byl dosc pijany:)

A na jakiej podstawie ta licencja została zabrana ???!!!
[2011-10-16 15:13]

JOPEK1971

To  nawet nie chodzi o mnie tylko wlasnie bylismy we dwoch i kolega wytargal ta 80tke i wpuscil go do swojego stawu:D Ja osobicie wypuszczam prawie wswzystko co zlowie. Czyli mam rozumiec ze RAPR nie ma nic takiego co by zabranialo kontynuowania wedkowania nawet jesli juz mam zlowionego szczupaka. Acha i zapomnialem dodac ze limit jest 1/tygodniowo.


Możesz złowic jednego dnia 100 szczupaków, ale na tej wodzie wolno Ci zabrac tylko jednego szczupaka w tygodniu,i trzymaj się tego lub nawet możesz ustalic własny limit,np. 3szczupaki rocznie itp.

[2011-10-16 15:22]

xertion

No wlasnie na takiej ze nie wolno lowic po zlowieniu szczupaka na zywca. Podobno trzeba sie zabrac i do domu. A my z kolega zostalismy i jeszcze lowilismy. Jedyne o co moze sie doczepic to to ze rodzice kolegi zabrali rybe zeby nie meczyla sie w siatce bo poprostu szkoda jej nam bylo. A my zostalismy my jeszcze troche zeby posiedziec z zywcami z mysla "moze cos jeszcze wezmie to sie pobawimy" oczywiscie z zalozeniem wypuszczenia kolejnych zlowionych ryb. a prezes zalany przyszedl i do kolegi pokaz licencje i juz nie oddal i powieidzal ze zabiera bo tak nie wolno.
[2011-10-16 15:24]

Diablo

No wlasnie na takiej ze nie wolno lowic po zlowieniu szczupaka na zywca. Podobno trzeba sie zabrac i do domu. A my z kolega zostalismy i jeszcze lowilismy. Jedyne o co moze sie doczepic to to ze rodzice kolegi zabrali rybe zeby nie meczyla sie w siatce bo poprostu szkoda jej nam bylo. A my zostalismy my jeszcze troche zeby posiedziec z zywcami z mysla "moze cos jeszcze wezmie to sie pobawimy" oczywiscie z zalozeniem wypuszczenia kolejnych zlowionych ryb. a prezes zalany przyszedl i do kolegi pokaz licencje i juz nie oddal i powieidzal ze zabiera bo tak nie wolno.

No bo tak nie wolno. Rybe musisz mieć przy sobie do zakończenia wędkowania.
[2011-10-16 15:31]

JOPEK1971

Jeżeli stowarzyszenie tak zaleciło to trzeba tego się trzymac,RAPR  w tych wodach nic nie znaczy,a jak pijany gośc by chciał sprawdzic moje uprawnienia to by się mocno zdziwił,bardzo mocno ;-) [2011-10-16 15:31]

Jeżeli stowarzyszenie tak zaleciło to trzeba tego się trzymac,RAPR  w tych wodach nic nie znaczy,a jak pijany gośc by chciał sprawdzic moje uprawnienia to by się mocno zdziwił,bardzo mocno ;-)







Znaczy, jeżeli sobie tego zażyczy to Stowarzyszenie. A pijak szybko powinien wylecieć. [2011-10-16 15:34]

xertion

ale wlasnie chodzi o sam fakt kontynuowania wedkowania bo powiedzial ze nawet jakbym go trzymall w siatce to i tak mi nie wolno lowic dalej. Tak jak napisalem tylko to byl blad ze rybe zabrali rodzice ale doczepil sie o to ze po zlowieniu i zabraniu ryby(tylko dlatego zeby sie nie meczyla) wedkujemy dalej i ze niby tak nie wolno robic. Powiedzial ze jak zlowil rybe to ma isc do domu bo nie wolno mu kontynuowac wedkowania bo zabral juz limit tygodniowy.
[2011-10-16 15:35]

ale wlasnie chodzi o sam fakt kontynuowania wedkowania bo powiedzial ze nawet jakbym go trzymall w siatce to i tak mi nie wolno lowic dalej. Tak jak napisalem tylko to byl blad ze rybe zabrali rodzice ale doczepil sie o to ze po zlowieniu i zabraniu ryby(tylko dlatego zeby sie nie meczyla) wedkujemy dalej i ze niby tak nie wolno robic. Powiedzial ze jak zlowil rybe to ma isc do domu bo nie wolno mu kontynuowac wedkowania bo zabral juz limit tygodniowy.







A jak precyzuje DOKŁADNIE to regulamin wewnętrzny tego łowiska? Bo na zdrową logikę, to możliwość zabrania jednego szczupaka, nawet jeżeli TYLKO jednego wolno ZABRAĆ, to nie dyskwalifikuje nikogo od dalszego WĘDKOWANIA. A to, ze przed zakończeniem łowienia zabraliście rybę do domu, to jest złamanie prawa.


[2011-10-16 15:41]

xertion

Regulamin wewnetrzy nie ma nic wspolnego z ta sytuacja a nie chce mi sie calego go tu przepisywac. Zgodze sie z tym ze bledem bylo zabranie ryby(bo o tym rozmawialismy juz nad woda) ale nawet nie tego sie doczepil tylko kontynuowania lowienia. A czytajac wasze wypowiedzi rozumiem ze to zabronione w zaden sposob nie jest. Bo nawet biorac to na logike to co z tego ze zlowilem rybe i ja zabieram jak lowie sobie dalej i bede reszte wypuszczal. No ale coz nie dosc ze ten facet to pajac to jeszcze pijany i ciezko sie dogadac. Dzieki wielkie za pomoc:)
[2011-10-16 15:51]

jurek

Zrobiłeś błąd oddając szczupaka rodzicom , którzy go wywieźli z tego akwenu . Natomiast prezes nie powinien być pijany , a Twój kolega nie powinien poddawać się wtedy kontroli pijanej osobie .

Jeżeli tam obowiązuje RAPR , to powinieneś wpisać tego szczupaka w Rejestr Połowu Ryb i dalej wędkować i wypuszczać złowione szczupaki ( w/g dalszego regulaminu tego łowiska , że można zabrać 1 sztukę na tydzień )

Natomiast trzeba było zadzwonić na Policję i dodatkowo jeśli mieliście komórki , to nagrać na dyktafon przebieg rozmowy lub zrobić zdjęcia .

                  Taki prezes to nieodpowiedzialna osoba i powinien wylecieć ze swej funkcji .
[2011-10-17 12:08]

xertion

Takiej wlasnie wypowiedzi oczekiwalem:) dzieki wielkie bo teraz mam juz jasnosc. apropo dzis bylismy znowu na rybkach i "pan prezes" nawet nie zaczal wczorajszego tematu. Oczywiscie licencje oddal gdy padly slowa "dzwonimy na policje bo pijany zabierales licencje" HAHA:) dzieki wielkie i pozdrawiam
[2011-10-17 22:07]

bluehornet

Ale masz przynajmniej jasność , że łowienie na spinning ( sztuczną muchę ) wyklucza stosowanie innych metod , a inne wędki nie maja prawa nawet moczyć się w wodzie zestawem ,nawet , gdy leżą odłożone na brzegu !!!!!
[2011-10-18 09:55]

pawelz

Znam lowiska gdzie po zlowieniu i zabraniu ostatniej z dopuszczalnych limitem ryby nalezy zaprzestac lowienia. I jesli na tej wodzie jest gdzies w regulaminie taki zapis to pomimo ze pijany, prezes mial racje. I nasze zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Rozstrzygnac sytuacje mozna tylko po przeczytaniu calego wewnetrznego regulaminu stowarzyszenia.
Mialem raz taka sytuacje, ze pojechalem na ryby 250 km. I po okolo godzinie lowienia zlowilem 3 teczaka. Na szczescie straznik na lowisku pozwolil mi go wypuscic (patrzyl mi na rece jak to robie) i lowic dalej. Prosil tylko zeby ewentualnie nastepne ryby uwalniac w wodzie, a po zabraniu 3 sztuki skonczyc.
[2011-10-18 15:47]

dendrobena

Licencje odbiera Zarząd Stowarzyszenia a nie pijany prezez. Trzeba było jednak wezwać policję. Pozdrawiam. [2011-10-18 15:59]

pawelz

Zarzad to przypuszczam ze usuwa ze stowarzyszenia.
A ja chcialbym sie dowiedziec co zalozyciel watku mial na mysli, piszac ze odebrano licencje. ?
Czy usunieto ich ze stowarzyszenia, czy zakazano polowu i zabrano jednodniowe zezwolenie czy moze cos innego. ?
Oczywiscie piszac ze pijany prezes mial byc moze racje mialem na mysli , ze moga istniec tam przepisy zakazujace dalszego polowu po zabraniu kompletu ryb. Jak pisalem jest to praktykowane i to wcale nie tak rzadko.

[2011-10-18 16:57]

Jack14

No wlasnie na takiej ze nie wolno lowic po zlowieniu szczupaka na zywca. Podobno trzeba sie zabrac i do domu. A my z kolega zostalismy i jeszcze lowilismy. Jedyne o co moze sie doczepic to to ze rodzice kolegi zabrali rybe zeby nie meczyla sie w siatce bo poprostu szkoda jej nam bylo. A my zostalismy my jeszcze troche zeby posiedziec z zywcami z mysla "moze cos jeszcze wezmie to sie pobawimy" oczywiscie z zalozeniem wypuszczenia kolejnych zlowionych ryb. a prezes zalany przyszedl i do kolegi pokaz licencje i juz nie oddal i powieidzal ze zabiera bo tak nie wolno.


No właśnie dlaczego nie zakończyłeś wędkowania po złowieniu tego szczupaka, którego jak sam pisałeś miałeś zamiar zabrać? I zabrałeś rękoma rodziców?

Skoro miałeś ochotę do dalszego wędkowania należało tego 80cm wypuścić i nie było by żadnej przeszkody w tym przypadku do dalszego poławiania ryb.

Ja uważam (może niesłusznie), że oddając rodzicom rybę myślałeś, że nikt tego niezauważy i masz kolejną szansę na rybę nr 2 być może 90cm.

Czyli jednak jeśli "ja mam rację" to pijany gościu miał rację ale dzieki uzyskanym informacją z tego forum (był w stanie ..)

Wygrałeś.

[2011-10-19 15:15]

zbynio5o

Coraz więcej czytam na tym forum o zabieraniu ryb do swoich stawów. Ja wiem że można z nią zrobić co sie chce,  ale jakoś żle mi sie to kojarzy.   Jak myślicie ? [2011-10-19 18:04]

Diablo

Coraz więcej czytam na tym forum o zabieraniu ryb do swoich stawów. Ja wiem że można z nią zrobić co sie chce,  ale jakoś żle mi sie to kojarzy.   Jak myślicie ?




Sa ludzie i ludziska. Część nie ma pojęcia o warunkach jakie powinny mieć ryby. Wpuszczają brzany czy bolenie do malutkich kałuż. Tam ryby albo zostają skłusowane albo zdychają. Z powodu złych warunków. Słabe natlenienie wody, zbyt duża/mała ilość pokarmu, glony, mała ilość wody itd itp. Takich ryb szkoda. Już lepiej gdyby zjedli.

Z drugiej strony są też ludzie którzy do tego podchodzą bardziej profesjonalnie i rybom żyje się dobrze.
[2011-10-19 19:49]

adams2

Szanuję wszystkich bez względu na wiek i wiedzę wędkarską.Pisać jednak  pod  wpływem emocji i nieuzasadnionej pretęsji,że prezes był pijany(dmuchał w balonik,przewracał się?)jest nie na miejscu.Pomyśl  nastepnym  razem ,zanim coś napiszesz. [2011-10-22 17:04]