Kondensacja systemu

/ 17 odpowiedzi
Kondensacja systemu/dysków..
Kolega chcąc mi usprawnić kompa, i w trakcie wyłączył go.
I stało się komp nie chciał się odpalić. Okazało się że straciłem wszytko co na pulpicie i takie tam.
I teraz pytanie do znawców tematu.
To przypadek, zbieg okoliczności. Czy jednak przyczyna moich problemów?
 
Artur z Ketrzyna


Nawiązując do tematu.
Czy jest możliwość przywrócić stary system i ustawienia?
Ponoć są jakieś czarodziejskie programy do tego. (2016/07/01 06:41)

ogtw


W komputerach, nawet tych kilkunastoletnich, jest opcja: „przywracanie systemu”. Po włączeniu komputera, przytrzymuje się klawisz F4, potem wybiera się rodzaj przywracania. Jeżeli wybierze się: całkowite przewracanie – wtedy traci się wszystko, co było zapisane, z wyjątkiem samego systemu operacyjnego. Można wybrać jeden z zapisanych punktów przywracania systemu, najlepiej wybrać ostatni punkt, w którym komputer był całkowicie sprawny. Lepiej gdyby się na ten temat wypowiedział jakiś znawca, bo ja jestem całkowitym amatorem, chociaż kilka razy przywracałem system. (2016/07/01 07:48)

JKarp


Nawiązując do tematu.
Czy jest możliwość przywrócić stary system i ustawienia?
Ponoć są jakieś czarodziejskie programy do tego.


Można użyć opcji " przywracanie systemu " pod warunkiem, że jest to ten sam system. Mówiąc prościej nie da się przywrócić stary system po wgraniu nowego systemu.
JK (2016/07/01 08:34)

luxxxis


Do Anonymus nie należę ale ustawienia poprzedniego systemu znależć można w katalogu windows old i je importować podobnie jak pliki uzytkownika.Ponadto nie rozumiem określenia "kondensacja systemu",jeśli w trakcie koleś coś naplątał to i tak powinien pojawić się komunikat w jakim trybie odpalić system,chyba że była to nieporadna próba overlockingu i podkręcania parametrów sprzętu.Musiałbyś dokładniej opisać co się stało i na jakim systemie,opcja przywracania nie usuwa plików użytkownika a jedynie wszelkie instalacje i modyfikacje jakie zrobiły się w danym czasie.
"Komp nie chciał odpalić"---skoro nie odpalił to skąd wiesz że na pulpicie nic nie ma? skoro zaś "nie odpalił" to problemu szukałbym w biosie i opcjach bootowania...Najprościej wyłączyć pc z prądu,wyjąć baterię z płyty głównej na kilkanaście minut i kliknąć load setup defaults bodajże-bios pójdzie w standardowym trybie i system odpali.Tak czy siak to tylko gdybanie w sytuacji gdy nie wie się co zaszło i na jakim systemie. (2016/07/01 11:18)

ogtw


Przypuszczam, że ta \"kondensacja systemu dysków\" to Konwertowanie dysku twardego lub partycji na format NTFS . Tak przy okazji, to dobrze jest, co kilka miesięcy, usunąć wszystkie punkty przywracania systemu, (zgodnie z instrukcją, zapisana w pliku pomocy) można w ten sposób odzyskać kilkadziesiąt gigabajtów miejsca na dysku. (2016/07/01 12:34)

luxxxis


Przypuszczam, że ta \"kondensacja systemu dysków\" to Konwertowanie dysku twardego lub partycji na format NTFS . Tak przy okazji, to dobrze jest, co kilka miesięcy, usunąć wszystkie punkty przywracania systemu, (zgodnie z instrukcją, zapisana w pliku pomocy) można w ten sposób odzyskać kilkadziesiąt gigabajtów miejsca na dysku.

Taaa,tyle że taki zabieg utworzy\sformatuje nową,pustą partycję i nijak nie da się go zrobić na katalogu z uzywanym właśnie windowsem--system sam siebie wymazać nie umie ,znikną pliki uzytkownika ale samego wina szlag nie trafi.Stawiając natomiast nowy,świeży system,po sformatowaniu dysku autor raczej by nie mówił o braku ukochanych "jego" ikonek i ustawień bo te miałby tylko w systemie który właśnie usunął .
Proponuję "na kanał" z nim,jakieś imadło,garść kluczy,piątka młotek,zgrabny łomek i już ...... (2016/07/01 15:34)

Przemas83


Panowie, proponuję tak jak w win 95/98 Dos i komenda format C : hehe , a tak powaznie ,  jak już Lux wczesniej napisał, kto wie co się stało? To tylko komputer! (2016/07/01 20:40)

Artur z Ketrzyna


Kompresja a kondensacja to nie to samo ;)

nie pamietam które porawne sformuowanie. ale klikną i poszło w trakcie wyłączył kompa.
Stwierdził ze system padł i moze dysk
Miałem wiste, teraz 7
wpienia mnie parę rużnic. hoćby nie mogę blokować tak jak na wiście filmików na wedkuje.
Teraz blokuje mi je też na FB.
Ponoć jestem "mocno wybredny"
No cóż miałem dobrze sformatowanego pod siebie, teraz jeszcze dużo pracy...
Na szczęście nie potraciłem plików z dysku D.
Ale części sciągnietych i nie zapisanych na dysk D juz tak.
Wkuża nie że na 7 nie ma tez sterowników do mego kompa, by dziłał jak orginał (sterowanie dżwiekiem itd, z pomoca skrutów na klawiatórze)

  (2016/07/03 23:50)

bluehornet


Kompresja a kondensacja to nie to samo ;)

nie pamietam które porawne sformuowanie. ale klikną i poszło w trakcie wyłączył kompa.
Stwierdził ze system padł i moze dysk
Miałem wiste, teraz 7
wpienia mnie parę rużnic. hoćby nie mogę blokować tak jak na wiście filmików na wedkuje.
Teraz blokuje mi je też na FB.
Ponoć jestem "mocno wybredny"
No cóż miałem dobrze sformatowanego pod siebie, teraz jeszcze dużo pracy...
Na szczęście nie potraciłem plików z dysku D.
Ale części sciągnietych i nie zapisanych na dysk D juz tak.
Wkuża nie że na 7 nie ma tez sterowników do mego kompa, by dziłał jak orginał (sterowanie dżwiekiem itd, z pomoca skrutów na klawiatórze)

I na siódemce nadal korektora byków ( poprawianie  pioswni " włączyć sie nie da ? ;) Dziwna ta " klawiaróra " ;)  - czyzby wersja " skrucona " ? ;) Hmm, to jednak " rużnica "


 

  (2016/07/04 00:05)

Artur z Ketrzyna




I na siódemce nadal korektora byków ( poprawianie  pioswni " włączyć sie nie da ? ;) Dziwna ta " klawiaróra " ;)  - czyzby wersja " skrucona " ? ;) Hmm, to jednak " rużnica "


 

 
No widzisz i edytor mi nie działa ! :-(
  (2016/07/04 06:36)

u?ytkownik142580




I na siódemce nadal korektora byków ( poprawianie  pioswni " włączyć sie nie da ? ;) Dziwna ta " klawiaróra " ;)  - czyzby wersja " skrucona " ? ;) Hmm, to jednak " rużnica "


 

 
No widzisz i edytor mi nie działa ! :-(
 

Strzelił sobie w głowę jak ma poprawiać co drugie słowo po Tobie Kolego.
Takie trywialne błędy poprawiać to nawet programy odmawiają posługi. (2016/07/04 13:38)

luxxxis


Korektor poszedł na tory kolejowe życie se układać....:) (2016/07/04 13:43)

u?ytkownik142580


Pasowałoby zmienić tytuł, ponieważ "kondensacja" to skraplanie (zmiana stanu gazowego w ciekły). A tutaj chyba nie o to chodzi. Autorowi postu mogło się wszystko skroplić poza systemem. (2016/07/04 14:04)

ogtw


Korektor poszedł na tory kolejowe życie se układać....:)
Niema Office - niema korektora 
  (2016/07/04 14:16)

luxxxis


Pasowałoby zmienić tytuł, ponieważ "kondensacja" to skraplanie (zmiana stanu gazowego w ciekły). A tutaj chyba nie o to chodzi. Autorowi postu mogło się wszystko skroplić poza systemem.

To był taki overlocking że pół osiedla się "skropliło",dymiący krater ino został:) Jądra atomu śrubokrętem rozdzielili...:)
  (2016/07/04 19:30)