Komputer wie ktoś co się z nim dzieje?

/ 31 odpowiedzi
mam calkiem nowy komputer,wszystko bylo dobrze,do czasu.nagle ktoregos razu wlaczam komputer a tu ciemne tło i napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".nic mi nie dziala i musze wgrywac wtedy system na nowo.wie ktos co dzieje sie z moim komputerem?
u?ytkownik26223


ponownie uruchomić komputer i wybrać właściwe urządzenie rozruchowelub włóż nośnik startowy w wybrane urządzenie startowe i naciśnij klawisz (2012/02/07 20:34)

u?ytkownik97004


W biosie 'select boot device' lub 'boot device priority' lub inaczej ale podobnie i tam ustawiasz z czego ma bootować, czyli dysk z systemem. :) (2012/02/07 20:38)

withanight88


W biosie 'select boot device' lub 'boot device priority' lub inaczej ale podobnie i tam ustawiasz z czego ma bootować, czyli dysk z systemem. :)




Tak tylko dlaczego się automatycznie z dysku nie uruchamia?, inaczej- dlaczego domyślana partycja z systemem się zmienia? (2012/02/07 20:43)

u?ytkownik97004


Może w biosie ma ustawione tylko jedno urządzenie do bootowania i jest to płyta. Samo się nie zmieni nawet po instalacji. Można zrobić 1 - płyta, 2 - hdd. (2012/02/07 20:48)

CZzesio


a bateria na płycie głównej nie ma na to wpływu ? (2012/02/07 20:50)

monsterfishing


Sam system raczej się nie kasuje, może to wina baterii na płycie głównej, jak jest rozładowana?
Napisz co to za płyta główna, jaka firma model? Bateria pada przeważnie jak wyłączasz komputer z gniazdka, w sensie całkowicie odcinasz zasilanie... (2012/02/07 20:50)

withanight88


a bateria na płycie głównej nie ma na to wpływu ?


Ekspertem nie jestem , ale wydaje mi się, że ma , bo ona właśnie "podtrzymuje" system .

Chociaż , czasem zdarza mi się 'servisować' taki jeden zabytek , nigdy nie miał problemu z bootowaniem się z Hdd, ale co się go włączy to pokazuje inna datę i godzinę (a to z kolei wina niedziałającej baterii) (2012/02/07 20:52)

erykom


nic nie grzebie w kompie i jest wszystko ok a nagle takie jaja jak pisalem w temacie.nagle pojawia sie czarne tlo i taki napis.juz dawalem kompa do kuzyna ktory jest informatykiem i do kolegi ktory tez ma glowe do komputerow i wszystko dobrze ustawili a po jakims czasie znow ten sam problem.kiedys z kolei wyskakiwal mi czarny obraz z informacja ze mam uszkodzony dysk ale dysk byl sprawdzany i teraz mam program monitorujacy prace dysku twardego i jest ok,to z kolei znow pojawia sie problem jak w temacie.dziwne to dla mnie... (2012/02/07 20:53)

withanight88


nic nie grzebie w kompie i jest wszystko ok a nagle takie jaja jak pisalem w temacie.nagle pojawia sie czarne tlo i taki napis.juz dawalem kompa do kuzyna ktory jest informatykiem i do kolegi ktory tez ma glowe do komputerow i wszystko dobrze ustawili a po jakims czasie znow ten sam problem.kiedys z kolei wyskakiwal mi czarny obraz z informacja ze mam uszkodzony dysk ale dysk byl sprawdzany i teraz mam program monitorujacy prace dysku twardego i jest ok,to z kolei znow pojawia sie problem jak w temacie.dziwne to dla mnie...



Jak masz gwarancje, to go zareklamuj. (2012/02/07 20:55)

erykom


Sam system raczej się nie kasuje, może to wina baterii na płycie głównej, jak jest rozładowana?
Napisz co to za płyta główna, jaka firma model? Bateria pada przeważnie jak wyłączasz komputer z gniazdka, w sensie całkowicie odcinasz zasilanie...


plyta glowna MSI H55M-ED55 (2012/02/07 20:56)

erykom


chociaz od pewnego czasu domyslam sie ze cos zostalo zle ustawione podczas instalacji,otóż...Kiedys postanowilem wgrac nowego windowsa xp home edition i ten system wgrywal mi taki malo doswiadczony znajomy,twierdzil ze bez problemu zainstaluje system na nowo i zainstalowal i po kilku dniach zaczely sie owe problemy.moze on cos zle ustawil i dlatego tak sie dzieje a ponowne zainstalowanie systemu nic nie daje,nie wiem tylko tak sie domyslam... (2012/02/07 21:00)

withanight88


chociaz od pewnego czasu domyslam sie ze cos zostalo zle ustawione podczas instalacji,otóż...Kiedys postanowilem wgrac nowego windowsa xp home edition i ten system wgrywal mi taki malo doswiadczony znajomy,twierdzil ze bez problemu zainstaluje system na nowo i zainstalowal i po kilku dniach zaczely sie owe problemy.moze on cos zle ustawil i dlatego tak sie dzieje a ponowne zainstalowanie systemu nic nie daje,nie wiem tylko tak sie domyslam...



Przy instalowaniu systemu Xp niema, żadnego ustawiania i kombinowania , niemal cała instalacja idzie z automatu. (2012/02/07 21:02)

mirek788w


mam calkiem nowy komputer,wszystko bylo dobrze,do czasu.nagle ktoregos razu wlaczam komputer a tu ciemne tło i napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".nic mi nie dziala i musze wgrywac wtedy system na nowo.wie ktos co dzieje sie z moim komputerem?


Zaczą bym od dysku przeskanuj go programem HDTune.

Jeśli za każdy raz musisz stawiać system od nowa to po prostu dzieje się coś z dyskiem.

Bo jeśli bateria to i tak z botował by się z dysku ewentualnie prosił by o płyte cd/dvd z systemem

(2012/02/07 21:04)

withanight88


mam calkiem nowy komputer,wszystko bylo dobrze,do czasu.nagle ktoregos razu wlaczam komputer a tu ciemne tło i napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".nic mi nie dziala i musze wgrywac wtedy system na nowo.wie ktos co dzieje sie z moim komputerem?


Zaczą bym od dysku przeskanuj go programem HDTune.

Jeśli za każdy raz musisz stawiać system od nowa to po prostu dzieje się coś z dyskiem.

Bo jeśli bateria to i tak z botował by się z dysku ewentualnie prosił by o płyte cd/dvd z systemem


Prosi przecież
 " reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" (2012/02/07 21:09)

erykom


mam calkiem nowy komputer,wszystko bylo dobrze,do czasu.nagle ktoregos razu wlaczam komputer a tu ciemne tło i napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".nic mi nie dziala i musze wgrywac wtedy system na nowo.wie ktos co dzieje sie z moim komputerem?


Zaczą bym od dysku przeskanuj go programem HDTune.

Jeśli za każdy raz musisz stawiać system od nowa to po prostu dzieje się coś z dyskiem.

Bo jeśli bateria to i tak z botował by się z dysku ewentualnie prosił by o płyte cd/dvd z systemem


skanowalem programem hd tune i wszystko jest ok.teraz mam inny program skanujacy prace dysku i na biezaco monitoruje jego prace i wszystko jest bardzo dobrze! (2012/02/07 21:10)

erykom


od ostatniego razu jak padl mi komp to wlaczyl mi sie program CHKDSK  i zaczal skanowac chyba pliki czy co i znalazl jakies bledy i je naprawil i poki co wszystko dziala dobrze tylko pytanie jak dlugo... (2012/02/07 21:14)

monsterfishing


Kolego płyty MSI to raczej dobry towar, proponuje sprawdzić tą baterie, może wyjmij ja i włóż ponownie może coś źle siedzi, dalej wejdz do Biosu i sprawdź jak masz ustawione boot owanie z którego napędu, czy komputer jest całkowicie nowy czy dokładałeś do niego jakiś stary dysk lub napęd CD? Jak dalej lipa, zmień taśmę dysku lub przepnij w inny slot, domyślam się że śmiga to na SATA ? (2012/02/07 21:16)

erykom


Kolego płyty MSI to raczej dobry towar, proponuje sprawdzić tą baterie, może wyjmij ja i włóż ponownie może coś źle siedzi, dalej wejdz do Biosu i sprawdź jak masz ustawione boot owanie z którego napędu, czy komputer jest całkowicie nowy czy dokładałeś do niego jakiś stary dysk lub napęd CD? Jak dalej lipa, zmień taśmę dysku lub przepnij w inny slot, domyślam się że śmiga to na SATA ?


komputer jest caly nowy.smiga na sata (2012/02/07 21:28)

u?ytkownik91569


Skoro daje się uruchomić to znaczy, że bateria podtrzymuje BIOS. Jeżeli teraz masz zainstalowany system to spróbuj przed uruchomieniem kompa odłączyć napęd CD/DVD. Miałem podobny problem i okazało się, że to napęd robił całe zamieszanie. (2012/02/07 22:07)

mielec


W całkiem nowym kompie to bym na pewno nie grzebał.

Co do komunikatu to fakt może to być od błahej sprawy do dość poważnego uszkodzenia systemu.

Mi padł system po takim info:):):) (2012/02/08 12:58)

pawelz


Jesli to nowy komputer, to na 99% to nie zadna bateria. Nic nie wymieniaj i nie grzeb w srodku.
Jesli na nowym dysku chkdsk znalazl beldy, to bierz kompa pod pachy i reklamuj.
Takie rzeczy nie maja prawa sie pojawiac przy nowym dysku.
Bardzo czesto, jak pada system, pierwszym krokiem do naprawy, jesli mamy pewnosc ze nie ma "awarii" czysto mechanicznej (np jako 1 urzadzenie do startu systemu masz CD/DVD i znajduje sie tam plyta ze sterownikami do plyty glownej - bardzo czesta sytuacja po instalacji systemu - zapominamy wyjac), wowczas puszcza sie chkdsk /R. W wiekszosci przypadkow to pomaga, ale  zle to zaczyna rokowac i trzeba szykowac sie na zmiane dysku.
Nawet gdyby poprzestawialy Ci sie w BIOS'ie urzadzenia startowe (co jest bardzo malo prawdopodobne) to i tak system by startowal.
Obstawiam padniety dysk badz kontroler dysku. Ale skoro byly bledy po chkdsk to dysk. Sypie sie i bedzie juz tylko gorzej. Moze dzialac pol roku, moze rok a moze 2 dni. Reklamuj to. (2012/02/08 13:12)

u?ytkownik99254


Pawelz ładnie to ujął. Też tak myślę. Kiedyś podobne problemy występowały kiedy ktoś zapomniał wyjąć dyskietkę z flopa. Ale błędy po skanie to niezdrowy objaw. Leć z tym do sklepu. (2012/02/08 13:22)

Jack14


erykom jeśli nadal masz problem z PC to napisz do mnie na prywatną skrzynkę.

 

(2012/02/08 18:35)

erykom


czesc kolego.mam nadal problem z tym komputerem.dzis wlaczylem i znow byl ciemny obraz i napis "reebot and selected proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"...wylaczylem i wlaczylem komputer i pojawil sie niebieski obraz i jakis napis a w nim pelno bledow...wylaczylem komputer i wyjalem na plycie glownej tą mala bateryjke i ponownie ja wlozylem i udalo sie uruchomic komputer.pewnie za kilka dni znow bedzie taki sam problem.dysk byl sprawdzany i nie pokazuje zadnych bledow (2012/02/08 19:29)