Komponenty zanętowe

/ 25 odpowiedzi
witam wszystkich milosnikow wędkarstwa.. mam pytanie dotyczące zanęty na leszcza i ploc. szukam jakiegos komponentu zanety do 50 zl. bede lowil na lowisku 2-6m  na bata lub wędke odleglosciowa. będe bardzo wdzięczny jezeli ktos mi cos doradzi, poniewaz chcialbym troche powalczyc na zawodach z kola. prosze pisac;)   

Catch and Release/zlów i wypusc!!!!!

u?ytkownik77866

zobacz jakie brania będą w dzień zawodów bo jeśli słabe to radze bata i na płoć a jeśli nie będzie brała to możesz zawsze na ukleje a jeśli były by dobre brania to odległośćiówka i leszcze a co do zanęty do powiem ci tylko że najlepszym dodoatkiem jest zgnieciony czosnek zwabia i płoć i leszcza. (2012/04/22 07:48)

89krzysztof

zobacz jakie brania będą w dzień zawodów bo jeśli słabe to radze bata i na płoć a jeśli nie będzie brała to możesz zawsze na ukleje a jeśli były by dobre brania to odległośćiówka i leszcze a co do zanęty do powiem ci tylko że najlepszym dodoatkiem jest zgnieciony czosnek zwabia i płoć i leszcza.

Jak ma sprawdzić jakie brania będą w dniu zawodów ? Weź że człowieku młody nie opowiadaj takich głupot, bo jeszcze ktoś nieopacznie uwierzy w to co piszesz. 

A teraz coś do autora tematu.
Co to jest łowisko 2-6m ? Wymiary takie ma ? Komponentu jednego, konkretnego do 50zł szukasz ? Jaką masz zanętę, do której chcesz ten komponent dodać ? 
Ps. C&R i zawody ... to takie trochę sprzeczne. Fakt, ryby wypuszczasz, ale najpierw przez kilka godzin męczysz je w siatce. Ale C&R jest modne, więc warto napisać o tym na forum ...  (2012/04/22 08:59)

u?ytkownik77866

zobacz jakie brania będą w dzień zawodów bo jeśli słabe to radze bata i na płoć a jeśli nie będzie brała to możesz zawsze na ukleje a jeśli były by dobre brania to odległośćiówka i leszcze a co do zanęty do powiem ci tylko że najlepszym dodoatkiem jest zgnieciony czosnek zwabia i płoć i leszcza.

Jak ma sprawdzić jakie brania będą w dniu zawodów ? Weź że człowieku młody nie opowiadaj takich głupot, bo jeszcze ktoś nieopacznie uwierzy w to co piszesz. 

A teraz coś do autora tematu.
Co to jest łowisko 2-6m ? Wymiary takie ma ? Komponentu jednego, konkretnego do 50zł szukasz ? Jaką masz zanętę, do której chcesz ten komponent dodać ? 
Ps. C&R i zawody ... to takie trochę sprzeczne. Fakt, ryby wypuszczasz, ale najpierw przez kilka godzin męczysz je w siatce. Ale C&R jest modne, więc warto napisać o tym na forum ... 

chodziło mi o kalendarz brań znajdujący się na tej stornie jeśli nie wież to jeśli ciśnienie jest niskie lub jest pełnia księżyca ryby nie biorą tak intensywnie (2012/04/22 14:04)

89krzysztof

Na temat kalendarza powiedziano tutaj już wiele. A biorąc pod uwagę fakt, że w internecie jest przynajmniej 5 takich kalendarzy i każdy pokazuje inne brania, można wyciągnąć wniosek taki, że kalendarze prawdy nie mówią. Ale wierz dalej w jego moc sprawczą i przygotowuj się na wędkowanie w sierpniu, bo przecież wiadomo jakie brania wtedy będą :D (2012/04/22 14:11)

karolg69

staw o glębokosci od 2 do 6 metrów...   szukam komponentu jakiejs zanęty np traper. gdzies do 50 zl. .  (2012/04/22 18:51)

Carol73

Witam. Ostatnio brałem udział w zawodach na podobnym stawie ,to moja propozycja:
zanęta LORPIO seria MAGNETIC ,do tego glina rozpraszająca,kukurydza,pinka.
Mi to pomogło 1 miejsce zawody spławikowe o mistrzostwo sekcji

(2012/04/25 13:30)

karolg69

dziekuje. spróbuje to lecz nie na zawody. to jeszcze nie to czego mi potrzeba.  (2012/04/26 21:32)

karolg69

a czy ktos ma jakies propozycje dragona?? bo zauwazylem ze dragon sie rozprzestrzenia i  są naprawde bardzo fajne, dobre i lowne zanęty z tej seri. (2012/04/26 21:33)

Kasztaniak

witam wszystkich milosnikow wędkarstwa.. mam pytanie dotyczące zanęty na leszcza i ploc. szukam jakiegos komponentu zanety do 50 zl. bede lowil na lowisku 2-6m  na bata lub wędke odleglosciowa. będe bardzo wdzięczny jezeli ktos mi cos doradzi, poniewaz chcialbym troche powalczyc na zawodach z kola. prosze pisac;)   

Catch and Release/zlów i wypusc!!!!!

Pisałem już o takiej zanęcie w innym wątku. Nie wiem kiedy masz te zawody, może juz mialeś? Ale jeśli chodzi o płotke i leszcza to porponuję coś takiego. 

- Sensas gros gardons 1 kg - 18 zl

- 100 gr konopie prażone - 7 zl ale zostanie jeszcze na 2-3 wedkowania.

- 2 kg gliny rozpraszającej - 5 zł

- 0,5 l joka w 3-4 kg ziemi. - u mnie 24 zł

- pinka, ochotka na hak. - 7 zł

- klej - 3-4 zł

Wyjdzie prawie 70 zł ale jak możesz to zainwestuj coś tam zawsze zostanie.

Z tą głębokością jeśli jest 6m to możesz to troszeczke dokleic klejem dlatego podałem też klej. albo kilka kulek podac bez kleju żeby od razu pracowały a reszte dokleic. Pod samego bata jeśli miałbyś 2 m to nie musisz kleic. a jak chcesz zeby się wszystko lepiej kleiło to możesz równie dobrze z kleju zrezygnowac, a podregulowac spoistośc kul dodając troszkę więcej wody do mieszanki ( tylko z głową np: http://gorek-gliny.pl/?p=867). A jeszcze pod leszcza możesz dodac pocięte czerwone robaki (chyba że musisz kupic to się zastanów). Jeśli leszcz będzie na pewno się zainteresuje. (2012/04/29 00:03)

karolg69

dziekuje bardzo.. zawody mam 13maja. mistrzostwa kola... tylko jeden problem bo u mnie sensas jest drozszy:(  (2012/04/29 22:41)

karolg69

i jeszcze jedno pytanie.. gdy bym zamiast jokersa dodal poprostu pinki albo wgl bez???? (2012/04/29 22:43)

Kasztaniak

Jeśli nie chcesz wydawac kasy na joka to mozesz w 2 kg gliny pokrojonego gnojaka podac ( ok 0,25l) i już to pod leszcza akurat. A jak nie chcesz sensasa to może Lorpio gpx ok 13 zł? (2012/04/30 20:33)