Kompletowanie sprzętu na zimowe łowy

/ 12 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam serdecznie tych dla których zamarzanie zbiorników nie oznacza koniec sezonu a rozpoczęcie zimowych łowów.
Na dworze coraz zimniej, lada moment może spaść śnieg,  w sklepach wędkarskich pojawia się już sprzęt wędkarski który powoli możemy kompletować. Zwłaszcza Ci którzy dopiero zaczynają przygodę z wędkarstwem podlodowym(tak jak ja) powinni już się rozejrzeć za sprzętem.
Mam więc pytania dla bardziej doświadczonych kolegów:
-jaka wędka do połowu na mormyszkę, zestaw żyłka i sama mormyszka( widziałem takie wielkości główki od zapałki i te większe, które na jaką rybę i głębokość?)
-jaka wędka do podlodowego spinningu z błystką na okonia i również jak duże błystki?
-jaka zanęta na leszcza, płoć w zimie?
Wszystkie rady i dyskusje mile widziane, mam nadzieje że ten post przyda się nie tylko mi:)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

obcy91


Mnie już 3 sezon kolega namawia do lodowców, ale nie dam się złamać ;) dla mnie wędkowanie ma być przyjemnością, a nie siedzenie nad dziura z zamarzniętymi rekami/palcami i twarzą hehe Ale jak najbardziej jest to super metoda, tylko gdyby bylo tak powiedzmy 25 stopni cieplej :) 
Jedyny pozytyw jaki dostrzegam to możliwość połowienia ładnych pasiastych. 
             (2011/10/26 16:46)

adrianek19921


witaj,obcy nie musisz siedzieć i marznąć;d możesz poginać z błystką pod lodową:) ja również nie lubię siedzieć i marznąć nad przeręblem i dlatego nie łowię na mormyszkę.Tak jak chodzisz i kujesz dziury to jest cieplutko:) (2011/10/26 16:52)

adrianek19921


witaj kolego.Wielkość błystki pod lodowej zależy od głębokości łowiska.Leszcza można karmić zwykłą pszenicą np z płatkami owsianymi,mi zawsze udaję się połowić płotek tych większych i leszczyków,aczkolwiek dużego leszcza zimą jeszcze nie trafiłem.Zimą nastawiam się na okonie.Pozdrawiam (2011/10/26 16:54)

obcy91


Ciekawe :) Ale i tak wole w domku ciepluuutkim i woblerki robić na sezon :)   (2011/10/26 17:25)

bonek18


też chętnie podłącze się do pytań kolegi. Też chciałby zacząść wędkować z pod lodu ale nie wiem za co się zabrać najpierw (2011/10/26 17:28)

adrianek19921


na poczatek wiertło i dobry kombinezon;D (2011/10/26 17:37)

bobus86


Witam serdecznie tych dla których zamarzanie zbiorników nie oznacza koniec sezonu a rozpoczęcie zimowych łowów.
Na dworze coraz zimniej, lada moment może spaść śnieg,  w sklepach wędkarskich pojawia się już sprzęt wędkarski który powoli możemy kompletować. Zwłaszcza Ci którzy dopiero zaczynają przygodę z wędkarstwem podlodowym(tak jak ja) powinni już się rozejrzeć za sprzętem.
Mam więc pytania dla bardziej doświadczonych kolegów:
-jaka wędka do połowu na mormyszkę, zestaw żyłka i sama mormyszka( widziałem takie wielkości główki od zapałki i te większe, które na jaką rybę i głębokość?)
-jaka wędka do podlodowego spinningu z błystką na okonia i również jak duże błystki?
-jaka zanęta na leszcza, płoć w zimie?
Wszystkie rady i dyskusje mile widziane, mam nadzieje że ten post przyda się nie tylko mi:)

podstawa to cieply ubiur i buty,cos cieplego w termosie polecam barszyk ze sloiczka lub cos mocniejszego jesli nie jestes kierowca na mormyszke sa rozne wedki stosowane przez wielu wedkarzy to balalajki.osobiscie wole klasyczna nie za dluga do 40-50cm wystrczy,zylka cieniutka ja nie pamietam juz srednicy ale wytrzymalosci miala 2,5kg i pamietaj o kiwoku,mormyszki rozne i przerozne nieraz trzeba kombinowac
do spina mam wlasnej roboty troszke dluzsza wedke okolo 70 cm chyba ma,blystki rowniez male duze w roznych kolorach
zanety sprawdzalem rozne i ci powiem ze zimowe przynosily te same wyniki co letnie wiec uzywaj swojej ulubionej.nie zawodny jesk jokers ale wiadomo kosztuje wiec jak juz chcesz.no i podajnik zanetowy tez sie przyda.podajesz wtedy zanete dokladnie w jedno i to samo m iejsce.zucona w kulkach leci gdzie jej sie podoba
pierwsze lody dobre na okonia na bialoryb przekonany jestem ze najlepsza pora jest odwilz ale sprawdzamy wtedy lod widzisz innych wedkarzy to mozna wchodzic :)w czasie odwilzy mialem najwiecej i najlepsze wyniki (2011/10/26 18:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

gruby12345


a ja sobie zime daruje w tym roku bo urodzi mi sie coreczka i bede mial co robic napewno pozdrawiam (2011/10/26 18:38)

bobus86


Witam serdecznie tych dla których zamarzanie zbiorników nie oznacza koniec sezonu a rozpoczęcie zimowych łowów.
Na dworze coraz zimniej, lada moment może spaść śnieg,  w sklepach wędkarskich pojawia się już sprzęt wędkarski który powoli możemy kompletować. Zwłaszcza Ci którzy dopiero zaczynają przygodę z wędkarstwem podlodowym(tak jak ja) powinni już się rozejrzeć za sprzętem.
Mam więc pytania dla bardziej doświadczonych kolegów:
-jaka wędka do połowu na mormyszkę, zestaw żyłka i sama mormyszka( widziałem takie wielkości główki od zapałki i te większe, które na jaką rybę i głębokość?)
-jaka wędka do podlodowego spinningu z błystką na okonia i również jak duże błystki?
-jaka zanęta na leszcza, płoć w zimie?
Wszystkie rady i dyskusje mile widziane, mam nadzieje że ten post przyda się nie tylko mi:)

podstawa to cieply ubiur i buty,cos cieplego w termosie polecam barszyk ze sloiczka lub cos mocniejszego jesli nie jestes kierowca na mormyszke sa rozne wedki stosowane przez wielu wedkarzy to balalajki.osobiscie wole klasyczna nie za dluga do 40-50cm wystrczy,zylka cieniutka ja nie pamietam juz srednicy ale wytrzymalosci miala 2,5kg i pamietaj o kiwoku,mormyszki rozne i przerozne nieraz trzeba kombinowac
do spina mam wlasnej roboty troszke dluzsza wedke okolo 70 cm chyba ma,blystki rowniez male duze w roznych kolorach
zanety sprawdzalem rozne i ci powiem ze zimowe przynosily te same wyniki co letnie wiec uzywaj swojej ulubionej.nie zawodny jesk jokers ale wiadomo kosztuje wiec jak juz chcesz.no i podajnik zanetowy tez sie przyda.podajesz wtedy zanete dokladnie w jedno i to samo m iejsce.zucona w kulkach leci gdzie jej sie podoba
pierwsze lody dobre na okonia na bialoryb przekonany jestem ze najlepsza pora jest odwilz ale sprawdzamy wtedy lod widzisz innych wedkarzy to mozna wchodzic :)w czasie odwilzy mialem najwiecej i najlepsze wyniki
(2011/10/26 18:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

janboruch


zima, zima, a wędkarzy nad wodą ni ma, ale za to łażą po lodzie chociaż mróz w nosy ich "bodzie"
; z komentarzy wynika dużo i nic, powiem tak: z lodziku łowię od początku lat 80-ych, i dalej nic nie wiem, co sezon uczę się i uczę, a brat najmłodszy w roju ubiegłym pokazał mi jak się winno łowić http://vikingradom.freehost.pl/pliki/foto/album36/index.html; pomogłem "wytargać" mu tego leszczyka poprzez przytrzymanie oską własnego wyrobu;
jeżeli chodzi o sprzęt to musisz ustalić jaką metodą będziesz łowił, bo ja jestem mormyszkowcem, blaszki mam ale nie używam, jeżeli cóś mogę więcej powiedzieć o sprzęciorze to m,uszę wiedzieć jaka metoda konkretnie ciebie interesuje;
pozdrawiam (2011/11/02 08:03)