Zaloguj się do konta

Kompletny zestaw wędek spinningowych

utworzono: 2013/12/23 15:23
Maria155

Witam , chcialbym was prosić o pomoc w wyborze 3 wędek spiningowych, pierwsza okoniówka 1-10g, 270-300cm akcja szybka raczej wklejanka budżet jaki mogę przeznaczyć to granice 130-140 ( kilka zlotych mogę dołożyć w razie potrzeby) . Druga wędka będzie na duże póżno jesienne gumy długość 270 cw myślę nad 20-60 okolice tego akcja tej wędki półparaboliczna bądz szczytowa, nie chciałbym lejącego kija budżet ten sam co przy okoniówce. Ostatnim elementem tej układanki był by kij którego będę używał najczęsciej dl tez 270 -300, cw ok 10-30. o akcji szczytowej moze przechodzić w parabolika lub półparabolika, nie chce poprostu"kluchy" , tutaj budżet to +- 200 zl. Łowić głównie bede szczupaki na gumy , od czasu do też może na jakiegoś sandacza z cięższymi główkami. W każdej wędce dolnik musi byc możliwie krótki a najlepiej gdyby dolnik był dzielony. Niedlugo wybiorę się do sklepu jednak chcialbym poprosić was o rady co jest teraz na topie i nad czym warto się chwilę zastanowić gdyż wypadłem jakiś czas temu z tematu sprzętu wędkarskiego. Póki co okoniówka i ten cięższy spininig jest u mnie na oku z serii Kongera Virago, jednak może jest coś lepszego. Firma kija jest mi obojętna począwszy od Jaksona po Dam czy inne mniej rozpowszechnione marki .mam już coś na oku :
okoniówka:-
konger virago-R 270/1-10g

średni spinning:
-Dam shadow spinn 270/5-25g
-JAxon Variant pro texa spinning 2,70 10-32
-mikado inazuma fast spin275 do 30g
-cormoran black master jiggerspin 270/8-35

i jeszcze zastanawiam się czy faktycznie ten cięzki spinning bedzie potrzebny na gumy 15cm max do 15-20 gr głowce. Proszę o rady.


[2013-12-23 15:23]

stahu89

Dragon Viper 2,75m 3-14g [2013-12-24 01:19]

ryukon1975

Witam , chcialbym was prosić o pomoc w wyborze 3 wędek spiningowych, pierwsza okoniówka 1-10g, 270-300cm akcja szybka raczej wklejanka budżet jaki mogę przeznaczyć to granice 130-140 ( kilka zlotych mogę dołożyć w razie potrzeby) . Druga wędka będzie na duże póżno jesienne gumy długość 270 cw myślę nad 20-60 okolice tego akcja tej wędki półparaboliczna bądz szczytowa, nie chciałbym lejącego kija budżet ten sam co przy okoniówce. Ostatnim elementem tej układanki był by kij którego będę używał najczęsciej dl tez 270 -300, cw ok 10-30. o akcji szczytowej moze przechodzić w parabolika lub półparabolika, nie chce poprostu"kluchy" , tutaj budżet to +- 200 zl. Łowić głównie bede szczupaki na gumy , od czasu do też może na jakiegoś sandacza z cięższymi główkami. W każdej wędce dolnik musi byc możliwie krótki a najlepiej gdyby dolnik był dzielony. Niedlugo wybiorę się do sklepu jednak chcialbym poprosić was o rady co jest teraz na topie i nad czym warto się chwilę zastanowić gdyż wypadłem jakiś czas temu z tematu sprzętu wędkarskiego. Póki co okoniówka i ten cięższy spininig jest u mnie na oku z serii Kongera Virago, jednak może jest coś lepszego. Firma kija jest mi obojętna począwszy od Jaksona po Dam czy inne mniej rozpowszechnione marki .mam już coś na oku :
okoniówka:-
konger virago-R 270/1-10g

średni spinning:
-Dam shadow spinn 270/5-25g
-JAxon Variant pro texa spinning 2,70 10-32
-mikado inazuma fast spin275 do 30g
-cormoran black master jiggerspin 270/8-35

i jeszcze zastanawiam się czy faktycznie ten cięzki spinning bedzie potrzebny na gumy 15cm max do 15-20 gr głowce. Proszę o rady.



 




Więc kup sobie na początek dwa wędziska o cw lekkim i średnim. Praktyka nad wodą pokaże Ci czy potrzebujesz trzeciego ciężkiego wędziska.

[2013-12-24 04:55]

Jeżeli chodzi o okoniówke to dopóki nie poczujesz jej sam to nie decyduj po czyichś rekomendacjach. Konger virago twist-r moze jest wklejanką ale zachowuje sie jak spin bo jest na koncu bardzo cieńki. Natomiast wklejanki Dragona to grubo zakończone wedki w porównaniu do tej pierwszej i pracują sztywniej (lepsze do opadu). I to nic że wklejanki są okreslane jako szybkie. Mam 9 okoniówek i każda jest inna i założę sie że opini okoniówek jest tyle ile ich użytkowników bo każdy ma swoją ulubioną :)
[2013-12-24 07:08]

Maria155

Dzięki za poruszenie tematu, taki miałem zamiar po świetach wyrusze na sklepy w cely wymacania kija szczególnie okoniówki, tak łowić będę głownie z opadu no i może przekonam się do bocznego troka.Do tej pory średni spining to robinson carbo mix spin master typowa klucha , dlatego chciałbym teraz spóróbwać na czymś sztywniejszym.
[2013-12-24 07:35]