Zaloguj się do konta

Komplet żyłek proszę o porady

utworzono: 2011/12/26 17:19
89krzysztof

Panie i Panowie, Koledzy i Koleżanki ;-) 
Do rzeczy - nowy sezon się bliża wielkimi krokami. Pora zmienić żyłki, bo stan obecnych woła o pomstę do nieba. Pytanie takie - jakie żyłki moglibyście polecić ? Coś sprawdzonego najlepiej. 
a) do spinningu w miarę lekkiego; coś w granica 0.16b) do gruntówki na ryby raczej  nieprzekraczające 2kg c) do żywcówki (łowię z przyponem wolframowym)d) do spławikówki na ryby raczej nieprzekraczające 2kge) do zestawów batowych. 
Nie chciałbym przepłacać. Coś w miarę dobrego, ale nie bardzo dobrego. Nie musi to być najwyższa półka, bo w moich okolicach tylko na spinning można coś większego złowić. Z białą rybą można się pobawić od czasu do czasu, ale na duże okazy nie ma się co nastawiać. 
Ktoś pomoże ? ;)  [2011-12-26 17:19]

Groszek97

Do spinningu ja używam dragon millenium 0,16 . Kupiłem ją za 15 zł / 250 m . Mam jeszcze do ciężkiego spina żyłkę nadawającą się do żywca York Exlusive Line Gold 0,22 / 150 m - 11 zł ;]
[2011-12-26 19:28]

berthold

moim zdaniem przez ostatnie dwa sezony nie było lepszej żyłki niż dragon-maxima a średnic ci nie podam bo każdy woli tak jak chce [2011-12-26 19:34]

kaban

"Coś w miarę dobrego, ale nie bardzo dobrego"- nie kumam. Ja wiem jedno po kilkudziesięciu latach łowienia,że oszczędzać na żyłkach (zwłaszcza w obecnych czasach,kiedy jest tyle taniego badziewia na rynku) nie warto. Niewątpliwie inni portalowicze doradzą ci co wybrać ale ja tego nie zrobię.
[2011-12-26 20:04]

89krzysztof

Dzięki za pierwsze propozycje. Widzę, że polecacie żyłki w cenie zbliżonej do 10zł/100m. O coś takiego mi chodzi, ale mimo wszystko żyłka żyłce nierówna. 
Do spinningu żyłka szybko tonąca jest lepsza, tak ? 

@Kaban - jasne, że więcej wydane na żyłkę to lepsza żyłka, ale ja i tak wymieniam żyłki co sezon, dwa, w zależności od częstotliwości łowienia. 

[2011-12-26 20:34]

Wasia

Do spinningu żyłka szybko tonąca jest lepsza, tak ?

Nigdy nie uzywalem szybkotonacych do spinningu, moze przy jakims ultra delikatnym zdalo by to egzamin, wg mnie tonaca zylka to raczej polow gruntowy i odleglosciowka

[2011-12-26 22:35]

89krzysztof

Niewątpliwie inni portalowicze doradzą ci co wybrać ale ja tego nie zrobię.

No coś inni niezbyty chętni do doradzania ... [2011-12-26 22:35]

89krzysztof

To może jeszcze jedna próba...  [2011-12-27 14:03]

rryybbaa

d) i e): Tarantula Balsax, ja używam 0,16 i 0,18. a) niebieski Konger Kevlon Steelon. Zwłaszcza Kongera polecam.
[2011-12-27 16:04]

JKarp

CześćProponuję poszukać żyłek Mistall Amundson :-)http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=38981&pro=539964 Naprawdę dobre i nie za drogie żyłki. Seria obejmuje : feeder, spin i alloround.JK [2011-12-27 16:38]

89krzysztof

Kevlon Steelon miałem, przez pół sezonu byłem zadowolony, potem zaczęły się dziać różne, złe rzeczy. Plątać się zaczęła, zerwała się przy dużej rybie, hamulec nawet nie ruszył itd. 
Tarantula jest ok, pomyślę.
Mistrall Amundson też miałem styczność i były ok. 
Ktoś jeszcze coś poleci ? Wolę mieć większy problem z wyborem ;-)  [2011-12-27 16:56]

cheetos13

Kolego ja Ci mogę do spina polecić strofta, super żyłka, a wybór średnicy już należy do Ciebie. [2011-12-27 17:25]

przemo1980

Kevlon Steelon miałem, przez pół sezonu byłem zadowolony, potem zaczęły się dziać różne, złe rzeczy. Plątać się zaczęła, zerwała się przy dużej rybie, hamulec nawet nie ruszył itd. 
Ktoś jeszcze coś poleci ? Wolę mieć większy problem z wyborem ;-) 

"zerwała się przy dużej rybie".  No, ale nie łowisz dużych ryb, tylko takie do 2kg. Wzięła taka odrobinę cięższa i porwała żyłkę... Co więcej chcesz ??? Hamulec ?
[2011-12-27 19:27]

bednar14

Kevlon Steelon miałem, przez pół sezonu byłem zadowolony, potem zaczęły się dziać różne, złe rzeczy. Plątać się zaczęła, zerwała się przy dużej rybie

Zgadzam się jest to żyłka na jeden sezon.
[2011-12-27 20:31]

bednar14

b) do gruntówki na ryby raczej  nieprzekraczające 2kg 

Jeżeli do feedera to pamiętam jak na tym forum chwalono żyłki dragon maxima carp feeder i match feeder. Mam zamiar kupić te żyłki na przyszły sezon.
[2011-12-27 20:33]

tochu9702

Do bata polecam Stroft-a w tamtym sezonie kupiłem szpulke 100m, i kilka szpulek przyponówek (25m).

Grubości jakie polecam:

Żyłka główna 0,10mm lub 0,12mm grubszych nie ryzykuje gdyż są to mocne żyłki.

Przypony ja zazwyczaj stosuję 0,08mm- wystarczająco cienka przez co nawet drobnica jej nie widzi, a wystarczająco mocna żeby wycholować np.: lin 1,2kg :)i chociaż wytrzymałość była podawana 1kg to tego linka wyciągnąłem w mniej niż minutę, a bat się giął...

I chociaż mówią, że są lepsze żyłki do batów, to ta najbardziej mi przypadła do gustu.

[2011-12-27 22:16]

89krzysztof

Ktoś jeszcze coś poleci ? Wolę mieć większy problem z wyborem ;-) 

"zerwała się przy dużej rybie".  No, ale nie łowisz dużych ryb, tylko takie do 2kg. Wzięła taka odrobinę cięższa i porwała żyłkę... Co więcej chcesz ??? Hamulec ?

Hamulec oczywiście był. Na spinningówce miałem 0.18 więc powinna dać radę. Jedna nie wytrzymała, trudno. 

[2011-12-27 23:10]