Komisja Gospodarcza

/ 7 odpowiedzi
Witam, chciałem się dowiedzieć  jaki zakres obowiązków  ma komisja gospodarcza w kole, wiem że taka komisja  dzieli się na k.g. sekcji i k.g.koła  co takowi powinni robić by było lepiej w kole?  jeżeli ktokolwiek ma jakieś obeznanie w temacie to proszę o podzieleniem się tą wiedzą . pozdrawiam
Zibi60

Nie ma w wytycznych takiego "tworu" jak Komisja Gospodarcza. Koło może takową powołać i to Wy jej narzucacie zakres obowiązków, aby np. odciążyć pracę kilku członków zarządu. Tu znajdziesz organizacyjny zakres działania władz kół -
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/43/67/regulamin_organizacyjny_kola_polskiego_zwiazku_wedkarskiego_ (2012/12/15 18:53)

slawomir66

Potwierdzam słowa Zbyszka. Ani Statut ani Regulamin Organizacyjny Koła nie przewidują takiej komisji. Owszem w kołach są lub być powinni gospodarze koła zajmujący się sprzętem, stanica, świetlicą koła itp sprawami. Koło może powołać taką bądź inną komórkę ale ono określa jej obowiązki i zadania. (2013/01/14 18:42)

moczykij77

Tak się składa, że jestem członkiem zarządu - Przewodniczącym komisji gospodarczej. Do moich głównych obowiązków należy:

1. Zaplanowanie i naniesienie na harmonogram prac i inwestycji w kole na rok, oraz z grubsza na okres trwania kadencji.

2. Nadzór a także pomoc w pracach gospodarza koła

3. Przewodnictwo w komisji likwidacyjnej mienia ruchomego koła - sprzęt, osprzęt itp

4. Ścisła współpraca z komisją rewizyjną - powołanych dwóch członków tejże komisji do komisji likwidacyjnej (RWD !!! ratuj własną d...)

5.  Spotkania robocze i finalizacja umów sponsorskich (przy błogosławieństwie prezesa)

6. Nadzór i kontrola wydatkowania środków z budżetu koła (ścisła współpraca ze skarbnikiem)

7. Nadzór a właściwie obecność przy zarybieniach - opracowanie potrzeb (dostepnych gatunków ryb) zarybieniowych.

Mniej więcej to tyle, poza normalnym uczestnictwem w posiedzeniu zarządu i jak to zarząd ... dyskusja, propozycja, głosowanie - UCHWAŁA

(2013/02/01 07:10)

Zibi60

Koło stworzyło taki etat, odciążając tym samym z obowiązków prezesa, wiceprezesa, skarbnika, gospodarza koła, komisję rewizyjną... wyszło mi, że jesteś omnibusem Marcin, robisz za cały zarząd i jeszcze trochę.
Chciałbym przypomnieć, że odpowiedzialność finansowa (materialna) w kole jest scedowana na prezesa i skarbnika, nie daj się wmanewrować za daleko.
Podejrzewam, że jesteś bardzo operatywny i podołasz wyzwaniu - czego Ci szczerze życzę. Zbyszek. (2013/02/01 08:53)

moczykij77

Na spokojnie ... Wiem, że nie jestem odpowiedzialny za finanse. Wiem kto ma upowaznienia w koncie i wiem czyje tam mogą być podpisy. Natomiast ja tylko będę przeglądał kwity pod koniec roku. No przecież to ja planuję inwestycje, biorąc pod uwagę głosy z sali na walnym.

Ponadto faktycznie jestem dość zorganizowany i bynajmniej na razie nie czuję zbytniego obciążenia a raczej jakąś tam satysfakcję. Poczekamy- zobaczymy, jak oceniona zostanie moja praca na koniec kadencji ... Wiesz co mam na myśli ?

(2013/02/04 17:20)

moczykij77

No i okazuje się, że taki przewodniczący komisji gospodarczej na szczeblu koła, to jest od wszystkiego i od niczego. Właściwie to nie wiedziałem czasami co mam robić, choć coś chciałem. Przedyskutowaliśmy sprawę i od nowego roku raczej nie będzie u nas takiej funkcji. To nie ten szczebel, to nie do końca zapasowało. (2013/11/26 20:12)

Zibi60

Mógłbym napisać - przewidywałem. Mam kilkunastoletnią (w sumie nawet dłuższą) praktykę w pracach przy zarządzaniu kołem. Zakres obowiązków scedowany na Ciebie kłócił sie z zakresem innych członków władz koła. Pewnie któryś z punktów pociągnąłeś, któryś pomogłeś, ale całości nie miałeś prawa wykonać. Tam gdzie jest słabsze ogniwo, trzeba rozszerzać obowiązki ludzi bardziej kreatywnych i tam pewnie się sprawdziłeś - czy się mylę ? (2013/11/26 21:43)