Komercyjna odległościówka

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam,
Plus za pomysł odnośnie grupy! Wbrew pozorom metodą spławikową można pobawić sie z większymi rybkami. Biorąc pod uwagę fakt że w tej metodzie stosujemy raczej delikatne zestawy warto od czasu do czasu wybrać się na staw komercyjny i potrenować trochę zwłaszcza hol większych sztuk. Mam tu na myśli głównie karpie w przedziale od 1,5kg do 3;4 kg. Zabawa jest kapitalna a satysfakcja po udanym holu nie do opisania. Ja osobiście raz lub dwa razy w miesiącu odwiedzam takie miejsce, zabierając ze sobą odległościówkę.
Moja rada: jeśli chcecie sami spróbować powinniście wybrać raczej nieco mocniejsze kijki i dosyć sztywne o C.W. min 20, 25g. do tego żyłeczka główna 0,18mm, na przyponie 0,12 lub 0,14mm. Do tego odpowiednie haki dostosowane do rozmiaru przynęty i gitara. Gwarantuję że po kilku takich wypadach nic Was już nad wodą nie zaskoczy, zwłaszcza jeśli chodzi o początkujących.
Vayshan


Ja na łowisku prywatnym łowie własnie karpie 2-3 kg na odległościówkę o cw. 5-20g i spisuje się kapitalne. Żyłkę główną mam 0,20 a przypon 0,16, jeśli chodzi o haczyk to stosuję 6-stki. (2011/08/09 14:56)

berthold


ja też zawsze lubiłem łapać duże ryby na odległościówkę coś niesamowitego ale ostatnio podoba mi się używanie federa (dragon maxima) jak odległościówki i powiem szczerze że specjalnej różnicy między frajdą a frajdą nie widać te wędki bardzo podobnie się zachowują (2011/08/09 16:32)

Esox53


Ja w tym roku kupiłem odległościówkę Maver genesis match i moim zdaniem jest to idealna wędka do takiego łowienia,ale równie fajnie łowi się tym kijem drobną rybę.Długość 3,9m cw-25g zapłaciłem za nią 200zł.Zestaw jaki stosuje do łowienia krapi to żyłka główna 16-18mm,przypon 0,12-0,16 spławiki 3-10g.Grubsze żyłki stosuje gdy łowię w łowisku z dużą ilością zaczepów. (2011/08/09 17:24)

u?ytkownik87383


Bardzo często gdy  łowię w takich miejscach  na moją wędkę ( rzuconą z myślą o linie ) chwytają się podanej wielkości karpie a czasem nawet większe . Bardzo nie lubię łowić w takich miejscach na żyłki 0,14 - 0,12 mm , ryby zajmują podobne są podobnego zdania "  . Ciekawe dlaczego ? (2011/08/09 17:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik87383


podobne stanowisko  -pomyliłem się . W wodach z nagim lustrem wody ,  z biedą daje się łowić niewielkie karpie za pomocą zestawów dość finezyjnych .Zasyłam jeszcze jedną pocztówkę . Pozdrawiam. (2011/08/09 17:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik87383


Na takim łowisku raczej nie dałbym rady z żyłką 0,12 mm itp - nie na moje siły . (2011/08/09 17:58)

auratus3


Wbrew pozorom metodą spławikową można pobawić sie z większymi rybkami ...powinniście wybrać raczej nieco mocniejsze kijki i dosyć sztywne o C.W. min 20, 25g. do tego żyłeczka główna 0,18mm, na przyponie 0,12 lub 0,14mm.



Pewnie, że można się pobawić :-) dowodem mój rekordowy karp (7,8 kg) złowiony odległościówką, co prawda nie na komercyjnym łowisku, tylko przypadkiem przy połowie linów na dzikim starorzeczu Warty, ale zabawa była przednia i trochę czasu upłynęło zanim cyprinus znalazł się wreszcie na brzegu, na szczęście łowisko było czyste wolne od twardych zaczepów. Sprzęt, jakiego wtedy użyłem to matchówka do 25 g wyrzutu, młynek Spro Passion 740M, żyłka 0,20, przypon 0,16, haczyk nr 8, przynęta - czerwony robak + kukurydza moczona w dipie owocowym.   (2011/08/11 13:02)

u?ytkownik87383


Żyłka 0,20 i przypon 0,16 mm to już dość mocny zestaw do odległościówki. Ryba którą złowiłeś to okaz bardzo imponujący jak na możliwości matchówki ale patrz punkt 1 ( zestaw mocny ). (2011/08/13 13:38)