Zaloguj się do konta

Kombajn

utworzono: 2011/02/20 14:08

Witam wszystkich .
Szukam jakiegoś kombajnu do 500-600 zł . na lepszego mnie nie stać bo jeszcze muszę kupić tyczkę ... Myślałem nad tym robinsonem http://allegro.pl/siedzisko-van-den-eynde-robinson-compact-sx-kosz-i1469193328.html
albo Jaxonem http://allegro.pl/jaxon-wyczynowy-podest-najtaniej-wysylka-gratis-i1445392558.html
kto widział te kombajny " na żywo " ? bo coś nie jestem przekonany do jaxona
z góry wielkie dzięki
[2011-02-20 14:08]

zaborski

Co do jaxona to bym nie kupowal z dwoch prostych przyczyn. Po pierwsze jakosc- do d@#$. Po drugie nie ma zadnych mozliwosci rozbudowy o dodatkowe kasety. Polecam tego robinsona tym bardziej ze sam go bede kupowal (jak sie kaska zbierze :). [2011-02-20 14:18]

Co do jaxona to bym nie kupowal z dwoch prostych przyczyn. Po pierwsze jakosc- do d@#$. Po drugie nie ma zadnych mozliwosci rozbudowy o dodatkowe kasety. Polecam tego robinsona tym bardziej ze sam go bede kupowal (jak sie kaska zbierze :).

dzięki za odpowiedź . a wiesz może z jakich materiałów jest jaxon ?
[2011-02-20 14:26]

Michal95

Zgadzam się w 100% z kolegą. Kombajny robinsona mogą zostać bardziej rozbudowane. http://www.robinson.pl/products.php?cat_id=219 na tej stronce masz akcesoria do koszy.
Pozdrawiam.
[2011-02-20 14:32]

zaborski

Jaxon bodajze jest zroboiny z aluminium. Marnej jakosci.... [2011-02-20 14:54]

XEDDIEX

z tego co widać na zdjęciach to robinson ma przednie nogi teleskopowe a w jaxonie nie.Sam właśnie zastanawiam się nad kupnem tego robinsona.Jaxon wazy chyba 10kg a robinson oczywiście w tej postaci nie rozbudowanej około 6kg :)
[2011-02-20 17:07]

z tego co widać na zdjęciach to robinson ma przednie nogi teleskopowe a w jaxonie nie.Sam właśnie zastanawiam się nad kupnem tego robinsona.Jaxon wazy chyba 10kg a robinson oczywiście w tej postaci nie rozbudowanej około 6kg :)

no niby tak ale w jaxone coś schowamy i jest dobrze rozbudowany a robinson nie ... a koszt rozbudowy tego robinsona do takiej postaci jak jaxon będzie trochę kosztować ...
[2011-02-20 17:13]

mienta

znowu jaxon dostał po d**ie jestem użytkownikiem takiego kombajnu i nie jest prawdą że nie ma możliwości rozbudowy tu obale mit z nogami które to niby nie są teleskopowe bo są wszystkie po za tym cena początkowa robinsona jest niższa a czy ktoś zwrócił uwagę na ceny kaset do tego kombajnu nie są wcale małe i po zkompletowaniu tego zestawu koszt samego kombajnu przekroczy z pewnością 1000 zł ale wybór należy do ciebie  [2011-02-20 19:07]

daron

Tak jak już tobie pisałem na prywate; kosz z jaxona pufę ma przy tym modelu wykonaną ze sklejki, robinsona jak już wiemy idzie rozbudować ale koszt może być porównywalny do rivy.W 2010r. udało mi się kupić kosz firmy JENZI za 700 zł jest o niebo lepiej wykonany od jaxona, więc radzę poskładaj sobie jeszcze trochę kasy. POZDRAWIAM
[2011-02-20 19:32]

rawa19

A właśnie ten jaxon na żywo wygląda nieźle. Piszę to bo miałem okazję się mu przyjrzeć, i sam się nad nim zastanawiam. Jestem w tej samej sytuacji, też muszę kupić jeszcze tyczkę, i tu zaczynają się schody. Co do kosza , to na 90% kupię tego właśnie jaxona.
[2011-02-20 21:14]

no właśnie bo 2 szuflady i jedna kaseta to koszt 200 zł ( dokładnie jakoś 193 czy 194 ) a jaxon jest super rozbudowany . szkoda , że nie mam możliwości oglądniecia go .
a mam jeszcze jedno pytanie co do tyki MIKADO MLT LONG POLE łapał ktoś z Was tym kijem ?
bo trzymałem 9,5 i była dość lekka w katalogu ma 770 gram ale kosztuje 370 zł . za to robinson silverstone waży 750 gram ale kosztuje 250 zł . tylko go nie trzymałem . mogę kogoś prosić o porównanie tych kijków ?
[2011-02-20 21:20]

bluehornet

Podest ( z aluminium ) zrobiłem z kumplem , pufa Jaxona ze schowkami mam , koszt to 100 podest i 170 zł puf - razem 270 zł . I jaka wygoda przy transporcie , potrzebuję wziąć osobo skrzynkę , nie ma problemu !!! Z daleka wygląda to tak , jestem akurat w trakcie montażu tyczki .
[2011-02-20 21:26]

zaborski

Z tym ze rozbudowany robinson kosztuje tyle co rive stanowczo sie nie zgadzam. Przykladowa konfiguracja zbudowana z artykulow w sklepie tanie-wedkowanie.abc24.pl:Kosz wedkarski robinson compact sx- 465 zl.Balkon do tego kosza- 95 zl.Rama kasety do poglebienia jej- 42 zl.2x kaseta 40mm- 2x 65 zl.
Tak wiec mamy fajnie wyposarzony kombajn w cenie 732 zl. i ciagle wraz z wzrostem potrzeb i zasobnosci portfela mozemy go rozbudowac. Moim zdaniem nie ma co kupowac szajsu od jaxona. Ja kupuje za 2 tygodnie ten kosz w powyrzej podanej konfiguracji. Widzialem jaxony i robinsony w akcji i wierzcie mi ze ten drugi wypada duzo lepiej. Polamania.... [2011-02-20 21:26]

bluehornet

A tak z batem na zawodach .
[2011-02-20 21:28]

bluehornet

Sorry , fota była za duża !!!
[2011-02-20 21:30]

bluehornet

Sorry , fota była za duża !!!
[2011-02-20 21:31]

mienta

Z tym ze rozbudowany robinson kosztuje tyle co rive stanowczo sie nie zgadzam. Przykladowa konfiguracja zbudowana z artykulow w sklepie tanie-wedkowanie.abc24.pl:Kosz wedkarski robinson compact sx- 465 zl.Balkon do tego kosza- 95 zl.Rama kasety do poglebienia jej- 42 zl.2x kaseta 40mm- 2x 65 zl.
Tak wiec mamy fajnie wyposarzony kombajn w cenie 732 zl. i ciagle wraz z wzrostem potrzeb i zasobnosci portfela mozemy go rozbudowac. Moim zdaniem nie ma co kupowac szajsu od jaxona. Ja kupuje za 2 tygodnie ten kosz w powyrzej podanej konfiguracji. Widzialem jaxony i robinsony w akcji i wierzcie mi ze ten drugi wypada duzo lepiej. Polamania....

co masz na myśli pisząc że widziałeś je w akcji ?

[2011-02-20 21:32]

bluehornet

Fota za duża i nazwa pliku niepoprawna !!!
[2011-02-20 21:32]

bluehornet

co masz na myśli pisząc że widziałeś je w akcji ?       Ano właśnie , przecież kombajn jako urządzonko stacjonarne nie łowi ?!
[2011-02-20 21:34]

Tak wiec mamy fajnie wyposarzony kombajn w cenie 732 zl. i ciagle wraz z wzrostem potrzeb i zasobnosci portfela mozemy go rozbudowac. Moim zdaniem nie ma co kupowac szajsu od jaxona. Ja kupuje za 2 tygodnie ten kosz w powyrzej podanej konfiguracji. Widzialem jaxony i robinsony w akcji i wierzcie mi ze ten drugi wypada duzo lepiej. Polamania....

pewno kolega ma na myśli to , że widział je np . na zawodach podczas łowienia ;)
[2011-02-20 21:35]

Fota za duża i nazwa pliku niepoprawna !!!

ładny stawik ;) no i bat też długi chyba z 8 m ? ;) i jaki to model ? ;D
[2011-02-20 21:36]

mienta

pewno kolega ma na myśli to , że widział je np . na zawodach podczas łowienia ;)

i co to za akcja bo tego nie rozumiem przecież kombajn jak go ustawisz na stanowisku to stoi a ty na nim siedzisz czyż nie 

[2011-02-20 21:37]

zaborski

Znaczy sie ze widzialem je u innych w czasie uzytkowania i widzialem jak po niedlugim czasie uzytkowania w jaxona pieprzyly sie sruby dociskowe tak ze powoli podest z wedkarzem powoli zsuwal sie w dol i kasety nie byly dobrze spasowane. Co do robinsona to nie bylo zarzutow. Raz tylko znajomemu zepsul sie magnes od szufladki (dokupionej osobno wraz z kaseta do rozbudowy). [2011-02-20 21:38]

no ja tego z akcją nie pisałem ... przynajmniej ja tak to zrozumiałem :)

i co to za akcja bo tego nie rozumiem przecież kombajn jak go ustawisz na stanowisku to stoi a ty na nim siedzisz czyż nie 

[2011-02-20 21:39]

zaborski

Zepsul znaczy sie odkleil.... [2011-02-20 21:39]

Zepsul znaczy sie odkleil....

znaczy co kombajn się na części rozleciał czy co ? kolego pisz bardziej zrozumiale ...
[2011-02-20 21:39]