Koluchy w okolicach Bełchatowa

/ 6 odpowiedzi
Jest jeszcze jakies miejsce gdzie mozna nałapać sumikow karłowatych lub sa gdzies plaga i ktos chce by je odlowic?? Chetnie bym ich polapal cale mnostwo ale nigdzie nie mozna ich ostatnio namierzyc;p
GREG227


Witaj!Sumików możesz połowić na Teresinie i na Ługach. jak dalej to Święte Ługi ale tam jest woda nadleśnictwa i trzeba opłacić roczną wkładkę( około 50-100 zł). Na wodach pzw to co słyszałem to sumik jest na Patykach. (2018/07/21 12:56)

pirat171


A co za woda jest na Teresinie?? Na Ługach od tamtego roku juz nie wolno łapać ryb. (2018/07/23 21:57)

GREG227


O zakazie nie słyszałem na Ługach. Teresin był ,,niczyj” brat cioteczny wędkował w tamtym roku. Podjedź dowiedz się. Siadaj po stronie brzóz ( północny brzeg)tam nie jest głęboko ale nie ma kąpiących się. Przy liniach wysokiego napięcia ( od strony wsi) jest najgłębiej. Jest jeszcze jedno miejsce ale czym mniej osób wie o nim tym lepiej dla niego 🤫 (2018/07/23 23:21)

pirat171


Jesli chcesz pozbyć sie sumika a miec więcej wartosciowszych ryb wedkarsko to możesz podzielić sie tym lowiskiem na priv. Na Lugach weszli "ekolodzy" i od tamtego roku jest zakaz wędkowania. (2018/07/24 09:02)

Sith


(...)Jest jeszcze jedno miejsce ale czym mniej osób wie o nim tym lepiej dla niego 🤫
Lepiej dla sumika???
Sumik to ryba inwazyjna, obca w naszym ekosystemie. Stąd zakaz wypuszczania złowionych z powrotem do wody. Za to bardzo smaczna i jest to praktycznie jedyna ryba, ktorą po zlowieniu zabieram.
(2018/07/25 07:06)

GREG227


(...)ÂJest jeszcze jedno miejsce ale czym mniej osób wie o nim tym lepiej dla niego 🤫
Lepiej dla sumika???
Sumik to ryba inwazyjna, obca w naszym ekosystemie. Stąd zakaz wypuszczania złowionych z powrotem do wody. Za to bardzo smaczna i jest to praktycznie jedyna ryba, ktorą po zlowieniu zabieram.
Chodzi mi o samo miejsce. Nie jest tak popularne jakwymieniłem wyżej.

(2018/07/25 17:32)