Kołowrotki Penn -Affinity i Surfblaster

/ 20 odpowiedzi
Witam wszystkich na forum. Chciałbym spytać czy ktoś z naszych kolegów bądź koleżanek miał przyjemność wędkować za pomocą jednego z tych kołowrotków: PENN AFFINITY 8000 lub PENN SURFBLASTER 8000. Proszę o jakieś opinie na temat tego sprzętu. Chciałbym założyć je do wędek karpiowych, zastanawiam się czy to dobry wybór i czy sprawdzą się na łowisku. Niewiele opinii znalazłem w goglach a że to nie mały wydatek kupno 2 sztuk, chciałbym być zadowolony z zakupu...Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za rady. Połamania kija... ;) 
JKarp


No mam dwa Peny Affinity 8000 od chyba lipca.
W pewnym momencie myślałem, że poskręcana żyłka to wina kołowrotków. Jednak na szczęście nie - zmiana żyłki i jest wszystko ok.No co ja mam napisać - działają, żyłkę nawijają równiutko, hamulec dokładny, korbka jeszcze nie odpadła he he.JK (2013/12/13 11:39)

czuj


A co sądzicie o kołowrotku MISTRAL (2013/12/13 15:11)

matip52


A co sądzicie o kołowrotku MISTRAL
A coś więcej na temat? Na przykład model? Ja posiadam 2 Mistralle Carpmaxy 3000 RS przy feederach. Jak na razie mimo, że łowię silne rzeczne ryby np: klenie i brzany, to po pół roku nie mam żadnych problemów ;) Podobno wysiada w nich wolny bieg, ale u mnie działa wszyściusieńko jak Pan Bóg przykazał ;)

pozdrawiam

P.S: nie wierz w opinie nt. sprzętu firmy Mistrall, bo to bujda ;) (2013/12/13 17:00)

KaKa13


Kolego jakich młynków używałeś poprzednio? Może masz jakieś spostrzeżenia co do tych penny... Sprzęt o którym pisałem jest wart swojej ceny...czy poszukać sobie czegoś innego? (2013/12/13 17:56)

JKarp


Przedtem używałem kołowrotków RYOBI PROSKAYER POWER NOSE .Na razie nie mam złych uwag na temat pracy tych Pennów.
JK (2013/12/13 18:45)

czuj


Kołowrotek Mistrall Carp X4 Pawer 500 (2013/12/16 11:35)

KaKa13


Ten mistral to popierdułka, brzydko mówiąc raczej na karpiki a nie karpie...ale dziękuje za sugestię ;) (2013/12/18 14:42)

matip52


Ten mistral to popierdułka, brzydko mówiąc raczej na karpiki a nie karpie...ale dziękuje za sugestię ;)

Jasne, nie używałeś ale oceniasz. Brawo!!! Typowo po polsku, sugerujesz się opiniami z internetu...

Pozdrawiam i wesołych świąt (2013/12/19 16:54)

czuj


czekam na komentarz kogoś kto ma ten kołowrotek albo go używał a nie to co ktoś tam gdzieś przeczytał i próbuje tutaj zabłysnąć (2013/12/22 12:16)

matip52


czekam na komentarz kogoś kto ma ten kołowrotek albo go używał a nie to co ktoś tam gdzieś przeczytał i próbuje tutaj zabłysnąć

Człowieku :) chyba jako pierwszy wysunąłeś tak piękny wniosek :D (2013/12/24 14:35)

JKarp


He he - a temat jest w ogóle o kołowrotku PENN AFFINITY LC 8000 ;-)I ten Mistrall to rzeczywiście jakby nie jest gigantem przy tym Pennie.
JK (2013/12/24 14:53)

sław1


witam wszystkich. a co sądzicie o czymś takim jak SENTRY LDC 980FD KOŁOWROTEK KONGER. jest on cały metalowy. mam zamiar go zakupić. oglądałem PENNA 7000 wersję limitowaną dla karpiarzy ale nie zrobił na mnie wrażenia. (2013/12/25 09:07)

JKarp


Pewnie ceną zabił konkurencję bo taki tani ;-)))))))))))
A ten Konger no fajny ale czy np ma tzw szczotki pod szpulą - jeśli nie żyłka będzie tam wchodzić i to jest utrapienie.JK (2013/12/25 09:36)

sław1


na zdjęciu nie widać  tak zwanych szczotek ale nie jest to regułą,  po nowym roku kupię jeden na test, najwyżej będzie w zapasie. (2013/12/25 10:08)

JKarp


Jak są szczotki to o tym piszą w opisie.Ale nie wykluczone, że oczywiście są.JK (2013/12/25 10:09)

rafalg1


Witaj kolego , miałem doczynienia z pennem AFFINITY kreciłem tym młynkiem i muszę przyznać ze naprawdę ładnie pracuje .Wykonany  jest starannie choć widać tu male chińskie rączki . Nawija bardzo ładnie równo ,nawijałem i żyłkę i plecionkę . Osobiście gdybym miał ci polecać to tak jeśli. nie planujesz wydać wiecej niz 500pare zł . Polecam ci wersje zwykła, nie ta limitowana , ze względu na szpule i możn nie koniecznie 8000 a mniejszy 7000 ,wersja zwykła ma dwie rożne szpule co jest myślę że lepszym rozwiązaniem . Kręciłem nim karpia 12.500 bez problemu choć jeśli chodzi to na godzien uzywam OKUMY POWER LINER i tez jestem bardzo zadowolony z tego młynka a cena niecałe 300  . Jest jeszcze godna uwagi tica scapter gf kolega ma juz pare lat i naprawde wyciaga nim okazy i nie na komercji , wymienil na daiwy ale powrocil ponownie  do ticy i pomimo ze podobaja mu sie penny mocno mysli czy wymieniac . Jesli chodzi o inne markitakie jak jaxon konger czy misrtall to nie wchodzi w gre jesli chcesz miec dluzej niz jeden sezon . jeszcze tym ostatnim masz szanse troszke pokrecic ale tylko karpiki i na komercji . powodzenia w wyborze ")scapter (2013/12/28 19:02)

rafalg1


Witaj kolego , miałem doczynienia z pennem AFFINITY kreciłem tym młynkiem i muszę przyznać ze naprawdę ładnie pracuje .Wykonany  jest starannie choć widać tu male chińskie rączki . Nawija bardzo ładnie równo ,nawijałem i żyłkę i plecionkę . Osobiście gdybym miał ci polecać to tak jeśli. nie planujesz wydać wiecej niz 500pare zł . Polecam ci wersje zwykła, nie ta limitowana , ze względu na szpule i możn nie koniecznie 8000 a mniejszy 7000 ,wersja zwykła ma dwie rożne szpule co jest myślę że lepszym rozwiązaniem . Kręciłem nim karpia 12.500 bez problemu choć jeśli chodzi to na codzien uzywam OKUMY POWER LINER i tez jestem bardzo zadowolony z tego młynka a cena niecałe 300  . Jest jeszcze godna uwagi tica scapter gf kolega ma juz pare lat i naprawde wyciaga nim okazy i nie na komercji , wymienil na daiwy ale powrocil ponownie  do ticy i pomimo ze podobaja mu sie penny mocno mysli czy wymieniac . Jesli chodzi o inne markitakie jak jaxon konger czy misrtall to nie wchodzi w gre jesli chcesz miec dluzej niz jeden sezon . jeszcze tym ostatnim masz szanse troszke pokrecic ale tylko karpiki i na komercji . powodzenia w wyborze ")scapter
(2013/12/28 19:10)

u?ytkownik120039


Mistral jest dobry na tzw. mega light - czyli średnio jeden wyjazd w roku, najlepiej bez brania.A mówiłem:  nie kupuj! W porównaniu do wcale nie dużo droższych młynków to śmieci. (2013/12/28 19:15)

KaKa13


Zdecydowałem się jednak na tego 8000 zawsze można nawinąć coś pod spód jeżeli szpula jest za duża...teraz przymierzam się do kijków. Mam kupla w Anglii i myślę o Soniku 3,6ft i krzywą ugięcia 3,0lbs. Myślę że posłuży jakiś czas. Z resztą każdy ma prawo mieć swoją rację ;) (2014/02/08 15:01)

KaKa13


Cóż tu używać nie zapłacisz nie połowisz, popytaj karpiarzy to ci wytłumaczą... :D (2014/02/08 15:03)