Zaloguj się do konta

Kołowrotki Okuma - co o nich sądzicie?

utworzono: 2009/02/08 11:28
bart12

Witam , mam pytanko odnosnie kolowrotkow Okumy .
Chcialbym by kazdy kto je posiada opisal tu model i kilk slow o tym czy warto wydac kase czy raczej unikac danego modalu , mozna tez napisac do jakiej metody dany kreciol uzywacie i jak sie sprawuje. Dzieki temu bedziemy mieli obraz tego jaki konkretny model Okumy jest naprawde dobry , cena nie gra roli , piszcie o doswiadczeniach z Okumą , pozdrawiam [2009-02-08 11:28]

von_trzmielke

Posiadam kołowrotek Okuma EPF 30
Używam go trzeci sezon. Tylko spiniguje. Nadaje się do rzucania przynętami 2 - 10g. Do paprochów jest troche za ciężki. W komplecie są trzy szpule.
Zastrzeżeń nie mam. Dobry sprzęt. [2009-02-08 11:37]

peterlolo

Mam w posiadaniu kołowrotek okuma ZEON ZN40 z przednim chamulcem powiem krótko REWELACJA!!!!Polecam! [2009-02-08 12:06]

hydrobud

Ja posiadam dwa kołowrotki OKUMA PAYBACK40 z wolnym biegiem . Służąjuż kilka sezonów polecam . kołowrotki można porównać do samochodów ja OKUME do mercedesa klasy S choć inni mogą mieć inne zdanie. Pozdrawiam [2009-02-08 15:10]

czekolada

witam co jak co ja mam AN-30 polecam jest super [2009-02-09 20:09]

grek

W zeszłym roku kupiłem Saline.Uzywałem go do cieżkich jak i srednich przynęt,od Turawy po Słupię i z pełną odpowiedzalnością mogę polecić ten model.Jezeli ktoś nie wie co wybrać a chce mieć dobry kołowrotek to to jest to! [2009-02-09 20:33]

pipiszta

Ja posiadam dwa kołowrotki tej firmy tyle ze z seri travertine.Do match uzywam TR20,a drugi do federa tyle ze z wolnym biegiem TRB30.Jak narazie jestem bardzo zadowolony,a jeszcze nikt nie wspomniał z kolegów o gwarancji 5-cio letniej.... [2009-02-18 20:55]

bart12

Wychodzi na to , ze okuma robi naprawde solidne krecioly , mam zamiar kupic w tym sezonie dwa modele , jeden do feedera drugi karpiowy z wolnym biegiem zobaczymy jak te machiny sie spisuja .
Jesli macie jakies konkretne modele do polecenie jesli chodzi o wyzej wymienione metody chetnie poslucham .
Osobiscie myslalem o modelu Epix Pro Baitfeeder i Power Liner Long Cast ewentualnie Travertine Baitfeeder... [2009-02-19 16:48]

Miałem kiedyś ZORAX RD 30 nie polecam nawija żyłkę pod szpulę.Ale również miałem ZEON RD 20 używałem go do spinningu i sprawował się bardzo dobrze lecz zmieniłem go na SHIMANO CATANA 2500 RA. [2009-02-20 16:58]

miszczunio

ja mam travertine 55. polecam goraco. solidnie wykonany 5 lat gwarancji mam na nim plecionke 0,25 i nawinieta idealnie. jescze co do gwarancji, rozmawialem ze sprzedawca i powiedzial, ze maja najlepszy serwis. poza tym okuma produkuje kolowrotki dla dragona. mam tez kongera team carp 660 sv troche tanszy ale bez porownania, luzy na korbce i nawija stozkowato. [2009-11-09 21:58]

Dobrze,że ktoś poruszył temat.Bo sam teraz kupiłem kołowrotek tej firmy i nie wiedziałem do końca czego się spodziewać (jedynie słyszałem różne opinie od znajomych).Ale czytam,że nie ma z tym sprzetem problemu i zdecydowana większość nie narzeka. [2009-11-09 22:08]

dany21

Chcę kupić dobry i w miarę tani kołowrotek do spinningu, myślałem o schimano catana ale może polecicie coś z okumy o podobnych parametrach. [2009-11-10 16:15]

karpionek

mój znajomy kupił 2szt. z wolnym biegiem , na karpiki , bardzo ładne i zgrabne kręciołki , lecz siadły w nich terkotki wolnego biegu, ja za to używam od kilku lat okumy do spiningu i spławika i wszystko jest OK [2009-11-10 20:41]

miszczunio

ja mam schimano catana 2500. niecale pol roku sporadycznego urzytkowania i cos zaczelo szorowac. uprzedzam pytania o brod. kolowrotok jest czysty nie byl kompany ani kladziony w piach. moze po prostu tak pechowo trafilem w koncu schimano to nie jakis badziew z rynku. [2009-11-10 22:55]

miszczunio

karpionek jakie modele kupil twoj kumpel i po jakim czasi wysiadl wolny bieg? ja mam travertine 55 na razie malo uzywany i mam nadzieje, ze troszke pochodzi. [2009-11-10 22:59]

KONIO

Witam ja mam 3 kreciołki OKUMY , 2 Travertiny i 1 Centurion z wolnym biegiem sprawuja sie rewelacyjnie, Travertiny juz 3 sezony a Centurion to bedzie jego piaty w przyszłym roku, wszystko bez zarzutu,na moim blogu opisany mam Centurion zapraszam, podaje link POZDRAWIAM!!!! [2009-11-10 23:26]

Cóz ja kilka miesięcy temu kupiłem sobie kołowrotek okuma avenger 20fd. Myślę, że to mniej więcej ta sama liga co catana, i romzmiar też podobny. W bassie na Wolskiej w Warszawie jest za 96 zł, w momencie gdy kupowałem w internecie kosztował chyba 116. Z czystym sumieniem mogę Ci go polecić- mam go zamontowanego do kija do 20 g wyrzutu i nie mam zastrzeżeń. Może zapasowa szpula nie jest jakiś najwyższych lotów, ale ta pierwsza aluminiowa jest ok. Szczególnie w tych i dragonowskich kołowrotkach podoba mi się 5 letnia gwarancja, choć chyba jakiś kolega na portalu narzekał na serwis dragona.
Nie pamiętam ile ma łożysk, jakie przyłożenie i inne gadżety ale ma dość dobre parametry jeśli porównujemy go z innymi z tej półki. [2009-11-10 23:40]

miszczunio

nie wiem jak jest z serwisem dragona ale sprawa jest taka, ze dragon nie produkuje kolowrotkow. kolowrotki te sa produkowane przez okume wiec i serwis tez powinien byc okumy a oni maja bardzo dobry serwis. [2009-11-11 00:17]

fikaj

witam,jeśli chodzi o kołowrotki to tylko okuma salina model 30 do 80.salina nigdy mnie nie zawiodła używam modelu 30 do spiningu ,kręcę 2 rok,żadnych problemów,5lat gwarancji.modeli 80 używam do łowienia sumów,też żaden problem,jak kupisz tani to tak będzie służył ile kosztuje,taka salinka 30 to koszt ok 340 zł [2009-11-11 21:14]

mapet77

Mój pierwszy kołowrotek z wolnym biegiem to Okuma nie pamiętam nazwy. Mam już go 6 lat i nawet do niego nie zaglądałem. Hamulec działa bez zastrzeżeń, wolny bieg również. Nie mogę sprawdzic nazwy gdyż wysłałem już sprzęt wędkarski do Polski bo w styczniu już zjeżdżam na stałe do kraju. Polecam Okumę-naprawdę dobrze zainwestowane pieniądze!!! [2009-11-11 21:25]

Witam wszystkich. Można powiedzieć że wychowałem się na kołowrotkach firmy Okuma, bo miałem dziewięć sztuk i na żadnym z nich się nie zawiodłem. Używam ich głównie do spinningu, a spinninguję bardzo dużo i jak wiadomo przy tej metodzie kołowrotki dostają ostro po dupie. Przez ostatnie dwa lata używałem Okumy Epix Pro EPR 30 z tylnym hamulcem i z czystym sumieniem mogę powiedzieć - REWELACJA! Tak bardzo spodobał mi się ten model że pod koniec października kupiłem taki sam model lecz z przednim hamulcem. Polecam ten kołowrotek ze względu na jego trwałość, dobry hamulec i co ważne równe nawijanie zarówno plecionki jak i żyłki oraz estetyczne wykonanie co akurat jest mało ważną sprawą. Pozdrawiam [2009-11-12 08:19]

Witam.Posiadam 3 szt kołowrotków firmy okuma,model "fina" od kilku lat używany zwykle do feedera oraz sporadycznie do spinningowania ,oraz 2 szt modelu "Travertine TRB 55" z wolnym biegiem używane do ciężkiego gruntu oraz karpiowania (zakładam ponad 100g ciężarki ) mimo intensywnego używanie od 3 sezonów kołowrotki są w pełni sprawne,nie mają żadnych luzów,niepokojących szumów czy zgrzytów. Oogólnie uważam że są to bardzo trwałe kołowrotki za nie wygórowaną kasę.Polecam [2009-11-14 20:42]

miszczunio

ja teraz przymierzam sie do okumy cassien. normalnie mlynek kosztuja ponad 300zl ale na allegro poszedl na licytacji za 175zl. 40zl wiecej niz travertine 55 ale ma dwie szpule z aluminium i aluminiowa obudowe. mysle, ze warto. [2009-11-14 21:55]

mapet77

Zapomniałem o moim spinningowym kręciołku OKUMY ECLIPZ FD 40 EZ 40. Między innymi z pomocą tego młynka udało mi się szybko i bez zbytniego męczenia ryby wyholowac okaz szczupaka ze zdjęcia na moim profilu. Kołowrotek ten bardzo płynnie oddawał plecionkę, bez żadnych przeskoków. Polecam [2009-11-17 23:35]

sm4

Posiadam Jeden kołowrotek okumy i sprawuje sie bardzo dobrze ! [2009-11-18 00:05]

maciek2544

Poszukuje kołowrotka do feedera z okumu średniej wielkości będe rzucał do 60 gram . Wydam około 100zł.Macie jakieś propozycje?

Prosze o pomoc.

[2011-06-07 20:34]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia