Zaloguj się do konta

Kołowrotki Dragona, chińszczyzna czy nie ?

utworzono: 2011/10/23 16:45
robert783

wwitam panowie mam pytanie . kupiłem kołowrotek dragon maxima z wolnym biegiem i zastanawia mnie jeden szczegół plastik do trzymania na końcu korbki ma znaczek dragon a wszystkie kołowrotki które ogladam w necie takiego znaczka nie maja czużbym kupił chińszczyzne ? dodam że kupiłem go w sklepie wedkarskim prosze o odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam [2011-10-23 16:45]

troc

Kto wie czy produkcja tańszych modeli nie odbywa się w Chinach, podobny problem znalazłem tutaj:http://forum.wedkuje.pl/post/dragon-maxima-1030-niesmak-po-zakupie/80254/0
[2011-10-23 16:58]

ryukon1975

wwitam panowie mam pytanie . kupiłem kołowrotek dragon maxima z wolnym biegiem i zastanawia mnie jeden szczegół plastik do trzymania na końcu korbki ma znaczek dragon a wszystkie kołowrotki które ogladam w necie takiego znaczka nie maja czużbym kupił chińszczyzne ? dodam że kupiłem go w sklepie wedkarskim prosze o odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam



Jak kolego myślisz,gdzie Dragon kupuje kołowrotki? Nie wiem jak kije z tych najdroższych ale wszystkie kołowrotki Dragona są z Chin tego jestem pewny.
W przedziale cenowym do 500 zł trzeba się już trochę naszukać by znaleźć coś z kijów czy kołowrotków co nie pochodzi z Chin.Nie twierdzę że nie można znaleźć ,bo można ale jednak w tej cenie jak by to nie była firma to na 80-90 procent produkt z Chin ewentualnie Malezja itp..
[2011-10-23 17:03]

Prawie wszystkie kręciołki to Chiny lub Tajlandia, chyba że płacisz, to masz
[2011-10-23 17:39]

arekde

Ale! Jest chińskie i chińskie.....Wielki Mur Chiński ma tysiące lat i stoi!

Zatem chcesz dobre zapłać więcej..jak zapłacisz mniej nie marudź. A i jedno i drugie może być chińskie.

[2011-10-23 18:34]

11malpiszon

Teraz wszystko jest chińskie wszystko sklada się w chinach !!
[2011-10-23 18:36]

ryukon1975

Ale! Jest chińskie i chińskie.....Wielki Mur Chiński ma tysiące lat i stoi!

Zatem chcesz dobre zapłać więcej..jak zapłacisz mniej nie marudź. A i jedno i drugie może być chińskie.



Zgadza się,nie każdego stać by dać 2-3 tyś.zł za kij z Japonii.
Kpiłem ubiegłej zimy Daiwa Ryukon 2,7 m  ,8-35 g za 590 zł oczywiście made in China.Rybki pociągnął w tym sezonie ładne i sporo,do tego zniósł to dobrze bez żadnych awarii i jeszcze dużo złowi.:)
[2011-10-23 18:46]

eladanek90

Witam panowie;) mam problem, Mój chłopak ma urodziny za dwa tygodnie i marzy mu się kołowrotek "spro red arc tuff-body.." i teraz zaczyna się problem wiem że są róźne mode które zależą od wielkości a nie wiem jaki byłby odpowiedni czy 10300, 10100, 10200, 10400, 10401 i ręce i opadają bo nie wiem co robić zapytać się nie mogę, bo już coś zaczyna podejrzewać. wiem że ma kołowrotek "okuma epix pro 30" z tylnym hamulcem czy na podstawie tego kołowrotka mogą panowie pomóc mi w wyborze kupna spro red arc?
[2011-10-23 18:48]

Wszystkie kołowrotki Dragona czy Okumy są Chińskie Właściwie 90 % kołowrotków na całym świecie to Chińszczyzna Tylko Shimano klepie swoje tańsze modele w Malezji a Daiwa w Tajlandii To działa mniej więcej tak że jadą sobie goście z Dragona Jaxona  itp. do  jakiejś Chińskiej fabryki znajdują jakiś model jaki im się podoba i zamawiają kilkadziesiąt tysięcy sztuk zrobionych w kolorach jakie sami wybrali i ze znaczkiem Dragon Jaxon itp.
[2011-10-23 18:50]

ZanderHunter

Witam panowie;) mam problem, Mój chłopak ma urodziny za dwa tygodnie i marzy mu się kołowrotek "spro red arc tuff-body.." i teraz zaczyna się problem wiem że są róźne mode które zależą od wielkości a nie wiem jaki byłby odpowiedni czy 10300, 10100, 10200, 10400, 10401 i ręce i opadają bo nie wiem co robić zapytać się nie mogę, bo już coś zaczyna podejrzewać. wiem że ma kołowrotek "okuma epix pro 30" z tylnym hamulcem czy na podstawie tego kołowrotka mogą panowie pomóc mi w wyborze kupna spro red arc?

Jaką metodą Twój chłopak łowi? Jeżeli na spinning to POLECAM Spro Red Arc Tuff-Body w rozmiarze 10400 moim zdaniem nie ma w tej chwili nic lepszego na rynku w tej cenie i takiej jakości wykonania,Ja od chwili zakupu takiego kręcioła nie chcę żadnego innego.

Pozdrawiam.

[2011-10-23 18:58]

ryukon1975

Witam panowie;) mam problem, Mój chłopak ma urodziny za dwa tygodnie i marzy mu się kołowrotek "spro red arc tuff-body.." i teraz zaczyna się problem wiem że są róźne mode które zależą od wielkości a nie wiem jaki byłby odpowiedni czy 10300, 10100, 10200, 10400, 10401 i ręce i opadają bo nie wiem co robić zapytać się nie mogę, bo już coś zaczyna podejrzewać. wiem że ma kołowrotek "okuma epix pro 30" z tylnym hamulcem czy na podstawie tego kołowrotka mogą panowie pomóc mi w wyborze kupna spro red arc?


Witam.Wszystko zależy do jakiej wędki będzie chciał założyć ten kołowrotek.Czy ma on może zastąpić tą Okumę i być zbliżony wielkością?
[2011-10-23 19:11]

eladanek90

tak łowi na spinning;) myślę że tak może zastąpić gdyż ma swoją ulubioną wędkę ale jaka to nie wiem, wiec dobrze by było jakby mógł zakładać raz ten raz ten;) [2011-10-23 19:23]

ryukon1975

Wielkością odpowiednie będą rozmiary 10300 lub 10400 .Nie jest tak bardzo istotne który bo są praktycznie takie same ,10 g różnicy w wadze.Jednak polecam 10400 ma większą pojemność szpuli.

http://www.spinn.pl/kolowrotki-spinningowe/red-arc-tuff-body-w-s-10400

To link do takiego o jakim myślę.
[2011-10-23 19:41]

Przemo-77

Chciałem kiedyś kupić pewien markowy młynek. Fabryka matka, która robi oryginalne młynki jest w USA natomiast ten który chciałem kupić ( za około 500 zł ) był wyprodukowany w Chinach. Na moje pytanie jaka jest różnica między tymi młynkami sprzedawca uśmiechnął się i powiedział że do ceny tego z USA trzeba dodać zero na końcu.

Wiadomo, że oryginalny sprzęt wyprodukowany w fabryce matce będzie droższy i lepszy  bo pracują nad nim normalnie opłacani ludzie, a nie tania siła robocza (Chiny). Jeśli coś pochodzi z chin nie zawsze musi być to bubel. Ostatni czytałem w poważnej gazecie, że chińscy producenci i handlowcy chcą zerwać z tego typu myśleniem i bardzo dbają o jakość swego towaru.

Zresztą większość markowych towarów nie tylko wędkarskich produkowana jest w Chinach, Tajlandii czy też w jakiś innym kraju azjatyckim.
[2011-10-23 20:35]

ZanderHunter

Wielkością odpowiednie będą rozmiary 10300 lub 10400 .Nie jest tak bardzo istotne który bo są praktycznie takie same ,10 g różnicy w wadze.Jednak polecam 10400 ma większą pojemność szpuli.

http://www.spinn.pl/kolowrotki-spinningowe/red-arc-tuff-body-w-s-10400

To link do takiego o jakim myślę.

Zgadzam się jednogłośnie z Kolegą!

Pozdrawiam.
[2011-10-23 21:21]