Kolowrotki OKUMA

/ 5 odpowiedzi
Chodzi mi o ten tzw. eliptyczny sposob nawijania zylki/plecionki(EOS) przez te kolowrotki.
Jak to wyglada w praktyce ?. Czy rzeczywiscie to dobre ?.
Dzieki za odpowiedzi, Leslaw.
miszczunio

Kolego nie system nawijania plecionki (zylki) a system napedu posuwu szpuli. Niby mala roznica ale jest. (2010/12/25 23:45)

leslaw2002

- @miszczunio !

Masz racje, fakt ze to jest system napedu posuwu szpuli.

Chodzi mi o efekt tego napedu, czyli jak ten naped uklada linke ?.

Leslaw.

(2010/12/26 01:11)

miszczunio

Ja mam 3 kolowrotki okumy z systemem eos. Cassien baitfeeder 55, travertine baitfeeder 55 obydwa z wolnym biegiem i jeden malutki silvara pro fd 20. Na wszystkich trzech zyleczka nawinieta idealnie. (2010/12/26 01:48)

leslaw2002

- @miszczunio !

Czy mozesz powiedziec, ze to idealne ulozenie ma wplyw na dluzsze rzuty przynet ?.

Dzieki, Leslaw.

(2010/12/26 20:11)

miszczunio

Wiesz co? Trudno mi poprzec to jakimi kolwiek dowodami, bo nie mam mozliwosci zmierzyc dlugosc rzutu kolowrotkiem z dobrym nawojem i takim ktory nawija stozkowato, ale moge sobie dac uciac reke, ze deobrze nawinieta zylka pozwoli zwiekszyc zasieg o kilka % przynajmniej z dwuch powodow. Po pierwsze jezeli masz nawinieta pelna szpule rowniutko to zawsze masz o kilka albo kilkanascie metrow zylki wiecej a po drugie jezeli masz nawoj stozkowaty (obojetnie w ktora strone) to przy rzucie jest zwiekszone tarcie albo o krawedz szpuli albo o nawoje zylki. Mam nadzieje, ze troche pomoglem. (2010/12/26 21:34)