Kołowrotki-Mitchell czy Robinson?

/ 15 odpowiedzi
Mam do wyboru następujące kołowrotki: MITCHELL AVOCET II S4000 Dragon Corsar FD750i Robinson Yoshida FD 208 Ryobi Ecusima 3000 Robinson Raptor 406 FD Potrzebuję waszej pomocy w wyborze kołowrotka, który wytrzyma walkę ze szczupakami(około 80-90cm) i nie rozleci się po jednym sezonie. Wyżej przytoczyłem tylko przykładowe kołowrotki, które w jakiś sposób przokonały mnie do siebie. Czekam na wasze opinie na temat tych kołowrotków, bądź na wasze propozycje budżet do 140 zł. P. S kołowrotek będzie używany około 1 raz tygodniowo. Wędka przy którym będzie pracował to jaxon grey stream 2,40 5-23g. Plecionka 0,13.
kaban


Z podanych wybrałbym Ryobi Ecusima 3000 lub 4000 ale miałbym kilka innych propozycji. Jak jesteś zainteresowany wyślij wiadomość na priv. (2020/03/13 10:50)

Jakub Woś


Yoshide 208 już mam ale jeszcze nie była nad wodą. Wygląda naprawdę solidnie i na sucho praca ok. Tyle że 208 będzie za mała typowo pod szczupaki. Proponowałbym 308. (2020/03/13 13:07)

Smolik


Z wymienionych wyżej kołowrotków polecałbym Ryobi Ecusima 3000. Dwa sezony używam spinningując bardzo podobny kołowrotek firmy Ryobi i jestem zadowolony. Bardzo mocne i solidne kołowrotki, jedynie do czego można byłoby się doczepić, to fakt, że nie mają one szpuli zapasowej - można jedynie ją dokupić. Mój tato również używa kołowrotek Ryobi i w tamtym roku na pobliskiej rzece PZW, na której łowimy, mial kilka ładnych szczupaków, w tym również takiego 85 cm. Kołowrotek spisał się wyśmienicie podczas holu. Pozdrawiam :) (2020/03/13 18:59)

WedkarzIncognito


Po co kombinować? Skoro można zaopatrzyć się w młynek którym kręcił nie jeden nadgarstek. Bierz RYOBI Ecusimę i po sprawie. (2020/03/14 09:57)

fishark


W tej kasie to tylko Ryobi Ecusima lub Spro Passin rozmiar 4000, reszta to buble! (2020/03/14 13:15)

Jakub Woś


W tej kasie to tylko Ryobi Ecusima lub Spro Passin rozmiar 4000, reszta to buble!

Jeśli ktoś wydaje opinie na temat wszystkich kołowrotków w budżetowym przedziale cenowym musi być zwykłym trollem internetowym, życia by nie starczyło by wszystkie sprawdzić. (2020/03/14 15:49)

Jakub Woś


Jeśli ktoś wydaje opinie na temat wszystkich kołowrotków w budżetowym przedziale cenowym musi być zwykłym trollem internetowym, życia by nie starczyło by wszystkie sprawdzić.

Kolega nie zrozumiał, reszta wymienionych na forum to buble szczególnie Robinson, wiem bo sprawdzałem ;)
Sprawdzałeś coś co jest na rynku od dwóch miesięcy:) łowić trzeba umieć :) ty umiesz tyko głupoty pisać na forum :)
(2020/03/14 21:15)

Jakub Woś


Sprawdzałeś coś co jest na rynku od dwóch miesięcy:) łowić trzeba umieć :) ty umiesz tyko głupoty pisać na forum :)

Oooo, od dwóch miesięcy powiadasz, no to masz racje, nie sprawdzałem, nie ufam nowościom, wybieram sprawdzone i dobre produkty. Oczywiście łowić trzaba umieć, pewnie jestes fachmenem w tym łowieniu, nie to co ja w wędkowaniu ;)

Czyli nie sprawdzałeś a napisałeś że bubel. Troll (2020/03/14 22:32)

simon20011


Dziękuję bardzo wszystkim za te opinie. Wybieram RYOBI ECUSIME. Czytałem tam na jakiś forach o tym kołowrotku, ale nie byłem do końca przekonanay co do niego, dzięki wam moje wątpliwości zostały rozwiane. Jeszcze raz dziękuję i życzę powodzenia nad wodą 😁 (2020/03/15 08:54)