Zaloguj się do konta

Kołowroteki Dragon Viper, Robinson Volver.

utworzono: 2012/08/04 21:29
Krul-Mateusz

Wiem, że było wiele podobnych wątków więc z góry przepraszam.
Poszukuję kręcioła na spin oraz na spławik. Będę używał żyłki 0.25. Moje łowiska to pobliskie jeziora polodowcowe o średniej głębokości 4m. Cena jaką chce przeznaczyć na takie cacuszko to <120zł ale też nie ma to być gówno za 40zł z TESCO :) kręcioł z tylim hamulcem oczywiście.
Myślałem o Dragon Viper RD830 lub o Robinson Volver.
Mój kołowrotek ma być wytrzymały, solidny, z dużą ilością łożysk bo to chyba się najbardziej liczy. Acha i żebym mógł na nim wyciągnąć dużą rybę :)
...to który mam wybrać?? [2012-08-04 21:29]

radzik19821982

cześć,
Viper ma bardzo dobrą opinię u wędkarzy, poza tym Dragon daje 5 lat gwarancji i kilka modeli Vipera + różne wielkości kołowrotka. Łatwo dopasować coś dla siebie - kliknij
A Robinson, cóż... ryzykowna sprawa z ich towarem.
[2012-08-05 07:13]

JKarp

Wiem, że było wiele podobnych wątków więc z góry przepraszam.
Poszukuję kręcioła na spin oraz na spławik. Będę używał żyłki 0.25. Moje łowiska to pobliskie jeziora polodowcowe o średniej głębokości 4m. Cena jaką chce przeznaczyć na takie cacuszko to <120zł ale też nie ma to być gówno za 40zł z TESCO :) kręcioł z tylim hamulcem oczywiście.
Myślałem o Dragon Viper RD830 lub o Robinson Volver.
Mój kołowrotek ma być wytrzymały, solidny, z dużą ilością łożysk bo to chyba się najbardziej liczy. Acha i żebym mógł na nim wyciągnąć dużą rybę :)
...to który mam wybrać??

CześćDlaczego hamulec tylny ?? Przednie są duuużo dokładniejsze.Jeśli Robinson daje pięć lat gwarancji to jest również wiarygodną i dobra firmą.Bierz Robinsona to zostanie Ci na żyłkę i pewnie z jedną lub dwie blaszki.JK [2012-08-05 08:04]

Krul-Mateusz

Dzięki wszystkim ale mam jedno ALE!

Wszyscy mówią, że przedni dokładniejszy, ale wyobrażacie sobie spinningować a tu nagle szczupak połknie Przynętę i wtedy muszę szybko operować hamulcem - żebym mógł coś zrobić z przednim muszę przestać holować rybę co może być przyczyną zerwania ryby.

a może jeszcze jakieś wasze propozycje?? [2012-08-05 14:59]

bednar14

JA DO SPININGÓW używam z przednim hamulcem i problemów nigdy nie miałem
[2012-08-05 15:30]

bednar14

ale wyobrażacie sobie spinningować a tu nagle szczupak połknie Przynętę i wtedy muszę szybko operować hamulcem - żebym mógł coś zrobić z przednim muszę przestać holować rybę co może być przyczyną zerwania ryby.

Czemu musisz przestać holować? Przecież koołowrotkiem w czasie holu  cały czas nie pracujesz, no chyba że ciągniesz metodą na hepla to masz problem :-)

[2012-08-05 15:32]

JOPEK1971

Dzięki wszystkim ale mam jedno ALE!

Wszyscy mówią, że przedni dokładniejszy, ale wyobrażacie sobie spinningować a tu nagle szczupak połknie Przynętę i wtedy muszę szybko operować hamulcem - żebym mógł coś zrobić z przednim muszę przestać holować rybę co może być przyczyną zerwania ryby.

a może jeszcze jakieś wasze propozycje??

Hamulec ustawiasz pod żyłkę,jak rybka duża,i będziesz chciał ją przytrzymac,wystarczy palcem przystopowac szpulę,w razie nagłej zrywki paluszek puszczasz a rybka odejdzie i znowu paluszek ;-))

[2012-08-05 15:43]

Krul-Mateusz

ok, dziekuje wszystkim - czyli wygrywa przedni hamulec. [2012-08-05 22:22]

radzik19821982

Mateusz - górny hamulec ma tę przewagę na dolnym, że zamontowany w szpuli może być dużo większy, niż montowany na dole kołowrotka. W szpuli jest dużo miejsca i dzięki temu tarcze hamulcowe są duże i może być ich dużo, mechanizm często jest w obudowie hermetycznej, a to wszystko podnosi jego jakość działania i trwałość.
A także (z racji wielkości) z reguły ma mniejszy skok przy regulacji, więc regulacja siły hamowania (docisk) jest bardzo precyzyjna, o wiele niż w hamulcu dolnym. W praktyce ma to ogromne znaczenie: gdy zdenerwowany próbujesz regulować hamulec podczas walki z silną rybą, to w dolnym hamulcu czesto przesadza się z dociskiem lub zluzowaniem, natomiast w górnym hamulcu ta "przesada" jest niemożliwa z racji małego skoku pokrętła-regulatora docisku.

Tak naprawdę obsługa górnego czy dolnego hamulca nie stanowi problemu dla wędkarza, a wybór któregoś z nich może być powodowany przyzwyczajeniem, preferencjami lub niewiedzą o tych hamulcach.

pozdrawiam
[2012-08-06 07:44]

Krul-Mateusz

Radzik - 
dzięki wielkie za pomoc. Szczerze mówiąc zniechęciłeś mnie ogólnie do zakupienia tego kołowrotka ale może i nawet dobrze. A co powiesz na mały kręcioł z tzw. hamulcem walki. Interesują mnie wersje 30 - żyłka 0.30=150m - nadaje się na spina i spławik - jeda żyłka na jednej szpuli druga do spławika na drugiej??

Myślałem nas Kongerem:

Team Konger Pro Carp 930
lub
Aviator Black Carp 830

Mój kumpel kupił sobie jaxona za 65zł z hamulcem walki i mówi ze żałuje ze wcześniej takiego nie kupił - używa go na spławik i grunt. Ostatnio łowie na łowisku znanym z ogromnych karpi więc taki mógłby się nadać. co myślisz?? [2012-08-06 21:29]

Krul-Mateusz

lub
Robinson Free Runner [2012-08-06 21:30]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia